Σελίδα 11 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 67891011121314 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 165 από 205

Θέμα: ψαχνω πληροφοριες για βαραδερο μκ3

  1. #151
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Toν κερδισε ο Τερενς. Η φωνη της λογικης!


    ΚΟΡΟΙΔΕΥΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕ..........


    Ρε είπαμε.......ρεκόρ μηχανής κατοχή δηλαδή,έχω 1,5 μήνα τρανσάλπ 600 ολοκαίνουργια λέμε κατακόκκινη.
    Και 2 μηχανάκια ξανααγόρασα Χαγιαμπούζα και Βεστρόμ,το Βαρκαντέρο ή πλοίο της αγάπης ήταν από τσαντίλα
    γιατί με καθάρισαν με το πρώτο.,.!!
    Γιου νοου PANTAH ......μποι..?? Σιελάκι με την κόκκινη ρίγα. ΓΑΥΡΟΣ.....και ΣΑΡΔΕΛΛΑ.....!!!
    Μας έδιναν δώρο και κουβαδάκι να μαζεύουμε τα λάδια όταν παρκάραμε.

  2. #152
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    *τρωω
    *κριθαρακι

    Το κριθαρακι ειναι μια χαρα φαϊ ειδικα με μοσχαρι κοκκινιστο τα σπαει! Δεν καταλαβαινω την ενσταση σου;;
    MADE IN JAPAN 日本製

  3. #153
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Terens Προβολή μηνύματος
    ΚΟΡΟΙΔΕΥΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕ..........


    Ρε είπαμε.......ρεκόρ μηχανής κατοχή δηλαδή,έχω 1,5 μήνα τρανσάλπ 600 ολοκαίνουργια λέμε κατακόκκινη.
    Και 2 μηχανάκια ξανααγόρασα Χαγιαμπούζα και Βεστρόμ,το Βαρκαντέρο ή πλοίο της αγάπης ήταν από τσαντίλα
    γιατί με καθάρισαν με το πρώτο.,.!!
    Γιου νοου PANTAH ......μποι..?? Σιελάκι με την κόκκινη ρίγα. ΓΑΥΡΟΣ.....και ΣΑΡΔΕΛΛΑ.....!!!
    Μας έδιναν δώρο και κουβαδάκι να μαζεύουμε τα λάδια όταν παρκάραμε.
    Αααα! Ολα στραβα τα παιρνεις ρε αδερφακι μου!
    Δεν το ελεγα ειρωνικα!! Δεν παρακολουθησες τι ελεγα σε ολο το νημα;;
    Τεσπα δεν πειραζει!
    MADE IN JAPAN 日本製

  4. #154
    Ξυνισμενο κριθαρακι.
    Point για την ευρηματικοτητα αν μη τι αλλο.

  5. #155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Terens Προβολή μηνύματος
    ΚΟΡΟΙΔΕΥΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕ..........


    Ρε είπαμε.......ρεκόρ μηχανής κατοχή δηλαδή,έχω 1,5 μήνα τρανσάλπ 600 ολοκαίνουργια λέμε κατακόκκινη.
    Και 2 μηχανάκια ξανααγόρασα Χαγιαμπούζα και Βεστρόμ,το Βαρκαντέρο ή πλοίο της αγάπης ήταν από τσαντίλα
    γιατί με καθάρισαν με το πρώτο.,.!!
    Γιου νοου PANTAH ......μποι..?? Σιελάκι με την κόκκινη ρίγα. ΓΑΥΡΟΣ.....και ΣΑΡΔΕΛΛΑ.....!!!
    Μας έδιναν δώρο και κουβαδάκι να μαζεύουμε τα λάδια όταν παρκάραμε.
    Οι φρεσκιες ντουκες δεν ειναι τοσο χαλια.

    Αλλα να, διαβαζεις στο advrider για τα ρεζερβουαρ της τελευταιας multi που διαλυονται και ενα συγκρυο σε πιανει...

  6. #156
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Οχι δεν θελω να χαλασω το παρτυ για το φιλαρακο ,καλη του ωρα να χαρει την νεα μηχανουλα του και ουτε εχω σκοπο προφανως να προσπαθησω να αλλαξω γνωμη σε κανενα απλα ετυχε σημερα σην Αθηνα στην Ποσειδωνος και στον κηφισο να μην βλεπω σχεδον απο το χιονονερο που κολαγε στην ζελατινα μου και ο αερας λυσσομανουσε πολυ, μα πολυ αγρια...Λυπηθηκα πραγματικα τα παλικαρια που σε τετοιες αντιξοες συνθηκες ηταν αναγκασμενοι σαν και εμενα να μετακινουνται πανω στα μοτορια τους και μαλιστα ουσιαστικα σε εθνικη....

    ..λυπηθηκα το παλικαρι που καβαλουσε μια τρανσαλπ, ετρεμε πανω στο μηχανακι, οχι απο το κρυο αλλα απο τον αερα μην πεσει, με 30χλμ και α υτος ο χριστιανος και στη μεση της Ποσειδωνος κινδυνευε οχι απο το καιρο αλλα να μην φαει στρακο απο κανενα αμαξι που δεν θα τον εβλεπε...2 βστρομ τα ιδια...σκυμενα, δεξια του δρομου τσιγκου-τσιγκου σιγα -σιγα ...στριτ μηχανακια, παπακια , σκουτερ και αυτα τα ιδια, δεξια αν χρειαστει κατι να την γλυτωσουμε, χαμος απο αερα κια χιονι...μεχρι να βγω αχαρνων απο κηφισου δεν υπηρξε μηχανη να με ακολουθησει μεσα απο αυτο το χιονια...και μου εκανε εντυπωση...150 χλμ στο κοντερ του βαραντερο, ετσι για το γαμωτο, ανετος, απροβληματιστος, τραγουδωντας κρατωντας τα θερμαινομενα γκριπ μου, εφθασα με πληρη ασφαλεια σπιτι μου και μαλιστα πολυ γρηγορα και ασε τον χιονια να παραμιλαει μονος του ενω εγω ειμαι στο στρωμα μου αλλα αυτο το στρωμα στο κρεββατι μου αξιζει...

  7. #157
    αυτο το δεν εβλεπα απο το χιονι αλλα πηγαινα με 150 το λατρεψα.

  8. #158
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Aρα για τη μια φορα το χρονο, που χιονιζει και κανει κρυο στην Αθηνα πρεπει να φορτοθουμε το Varadero 364 μερες για comuting.
    Γιατι να μην παρουμε ενα snowmobile καλυτερα;;;
    MADE IN JAPAN 日本製

  9. #159
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    990
    Άχτουνκγ! Άχτουνγκ!

    Μην βάζετε τα Τρανσάλπ στη γΚουβέντα!
    Θα γίνει χαμός!















    Έτρεμε λέει ο άλλος μην τον πάρει ο αγέρας με 30..
    Δεν ξέρω και καλά μαθηματικοφυσικάμεταφυσικάκαιπαραφυσικά ρε γμτ να κάνω τις πράξεις..

    30 χ.α.ω ο αέρας..
    30 χ.α.ω κι ο δύσμοιρος τρανσαλπάκιας..
    230 κιλά μηχανή κι άλλα 70 πες αυτός μας κάνει 300..
    (χμ..πολύ 3άρι έπεσε..κάτσε να δεις που θα βγαίνει τώρα..)
    Τρεις τρεις εννιά..
    Τρεις κι ο Χατζηπετρής..
    .
    .
    .

    Βοηθάτε ρε μπας και βγει το νούμερο!

    Κάτι με 3 θα 'ναι να δεις!



  10. #160
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Eχει ενα σημειο εκει στο νησι μου οπου περναει ο δρομος με κλιση και σχεδον σε ευθεια. Στα αριστερα εχεις κορυφες βουνων και στα δεξια γκρεμο καθετο που καταληγει στη θαλασσα. Το υψομετρο ειναι γυρω στα 500 ~ 600 μετρα.
    Σε ενα σημειο στο μεσο μιας ευθειας, οπου μπορεις να πας με 80 περιπου ή και παραπανω, ειναι η κορυφη μιας χαραδρας που κανει μια χωανη αναμεσα στις κορυφες. Εχει πλατος περιπου 100 μετρα και κοιταει ακριβως βορεια. Σε εκεινο το σημειο, ενω ησουν καλυμενος απο τον αερα απο τις κορυφες των βουνων εντελως ξαφνικα βρισκεσαι να σε χτυπαει πλευρικος ανεμος 8 μποφωρ. Ακομα και να μη φυσαει πολυ, λογω μορφολογιας του εδαφους, ο αερας συγκεντρωνεται σε εκεινο το σημειο και ενισχυεται.

    Απο εκει εχω περασει με παπι, σκουτερ, εντουρο, naked, μοταρντ, ον-οφ και με τιποτα δεν ενιωσα ασφαλης οταν φυσαγε. Ουτε καν με αμαξι που λεει ο λογος.

    Η ερωτηση μου ειναι αν παρω Varadero θα λυθει το προβλημα μου;;;
    MADE IN JAPAN 日本製

  11. #161
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.767
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος

    Η ερωτηση μου ειναι αν παρω Varadero θα λυθει το προβλημα μου;;;
    Αν πάρεις varadero το πολύ πολύ, o άνεμος, να σου κουνάει το τσουλουφάκι απ' το ανοιχτό κράνος και να σου κάνει αέρα στ' @.
    Sent from me using a computer.

  12. #162
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    Οχι δεν θελω να χαλασω το παρτυ για το φιλαρακο ,καλη του ωρα να χαρει την νεα μηχανουλα του και ουτε εχω σκοπο προφανως να προσπαθησω να αλλαξω γνωμη σε κανενα απλα ετυχε σημερα σην Αθηνα στην Ποσειδωνος και στον κηφισο να μην βλεπω σχεδον απο το χιονονερο που κολαγε στην ζελατινα μου και ο αερας λυσσομανουσε πολυ, μα πολυ αγρια...Λυπηθηκα πραγματικα τα παλικαρια που σε τετοιες αντιξοες συνθηκες ηταν αναγκασμενοι σαν και εμενα να μετακινουνται πανω στα μοτορια τους και μαλιστα ουσιαστικα σε εθνικη....

    ..λυπηθηκα το παλικαρι που καβαλουσε μια τρανσαλπ, ετρεμε πανω στο μηχανακι, οχι απο το κρυο αλλα απο τον αερα μην πεσει, με 30χλμ και α υτος ο χριστιανος και στη μεση της Ποσειδωνος κινδυνευε οχι απο το καιρο αλλα να μην φαει στρακο απο κανενα αμαξι που δεν θα τον εβλεπε...2 βστρομ τα ιδια...σκυμενα, δεξια του δρομου τσιγκου-τσιγκου σιγα -σιγα ...στριτ μηχανακια, παπακια , σκουτερ και αυτα τα ιδια, δεξια αν χρειαστει κατι να την γλυτωσουμε, χαμος απο αερα κια χιονι...μεχρι να βγω αχαρνων απο κηφισου δεν υπηρξε μηχανη να με ακολουθησει μεσα απο αυτο το χιονια...και μου εκανε εντυπωση...150 χλμ στο κοντερ του βαραντερο, ετσι για το γαμωτο, ανετος, απροβληματιστος, τραγουδωντας κρατωντας τα θερμαινομενα γκριπ μου, εφθασα με πληρη ασφαλεια σπιτι μου και μαλιστα πολυ γρηγορα και ασε τον χιονια να παραμιλαει μονος του ενω εγω ειμαι στο στρωμα μου αλλα αυτο το στρωμα στο κρεββατι μου αξιζει...
    Δηλαδη τα μηχανακια ΠΡΕΠΕΙ να ειναι βαρια. Δηλαδη ολοι αυτοι οι κατασκευαστες που προσπαθουν να μειωσουν το βαρος ειναι λαθος.
    Και (γνωμη μου) με τον πολυ αερα ειναι καλυτερα να πηγαινουμε γρηγορα οπου το επιτρεπουν οι συνθηκες κινησης και δρομου βεβαια.
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  13. #163
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.767
    Τα μηχανάκια μια χαρά πάνε στον άνεμο. Εμείς είμαστε αυτοί που τα πάμε πέρα δώθε γιατί κρατιόμαστε απ' το τιμόνι ενώ πρέπει να κρατιόμαστε με τα πόδια απ' το τεπόζιτο.
    Sent from me using a computer.

  14. #164
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.767
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alex14 Προβολή μηνύματος
    Δηλαδη τα μηχανακια ΠΡΕΠΕΙ να ειναι βαρια. Δηλαδη ολοι αυτοι οι κατασκευαστες που προσπαθουν να μειωσουν το βαρος ειναι λαθος.
    Και (γνωμη μου) με τον πολυ αερα ειναι καλυτερα να πηγαινουμε γρηγορα οπου το επιτρεπουν οι συνθηκες κινησης και δρομου βεβαια.
    Φίλε μου, σαν τώρα θυμάμαι εκείνη τη φορά που δεν με άφησαν να περάσω την γέφυρα ρίου αντι λόγο ισχυρών ανέμων, ενώ επέτρεπαν τη διέλευση μόνο σε οδηγούς varadero. Όταν ρώτησα αυτός γιατί περνάει ξέρεις τι μου είπαν?

    Οδηγεί varadero!

    Sent from me using a computer.

  15. #165
    Νέο μέλος Το avatar του/της sergios1095
    Εγγραφή
    26/01/2015
    Μηνύματα
    15
    θα συμφωνησω με τον daz εγω σημερα με την cb 400 δεν καταλαβα καθολου ανεμο και πηγαινα απο λιμανι

Σελίδα 11 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 67891011121314 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ψάχνω δάσκαλο για μοτοσυκλέτα.
    από dog80 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2015, 09:12
  2. Ψάχνω πληροφορίες για Vf 1000 F Ii
    από palios_er500 στο forum Honda VFR's
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2008, 16:30
  3. Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2005, 13:02
  4. Πληροφορίες για διαδρομή
    από sas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 10/05/2004, 08:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF