Σελίδα 13 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 3891011121314 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 181 έως 195 από 205

Θέμα: ψαχνω πληροφοριες για βαραδερο μκ3

  1. #181
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    ωσάν παρθένες μπροστά σε έναν άπλυτο μαντράχαλο.
    Oh mon dieu! Ντροπη!

    Συμφωνω, αυτο λεω οτι παρατεταμενα δεν μπορεις να το κανεις. Μονο σε σημειο που τρως σφαλιαρα ωστε να διατηρηθεις στην πορεια σου. Ως διορθωτικη κινηση.

    υ.γ. Ακου "απλυτο μαντραχαλο"...
    MADE IN JAPAN 日本製

  2. #182
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    990
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    Βασικα ηταν και ο λογος( οχι ο μονος) που ξαποστειλα την τρανσλαπ μου μετα απο 4 χρονια νεφελωδους συμβιωσης.Στην Σαντορινη στην μινι λεωφορο που σε παει στο ακρωτηρι επιασαν ανεμοι δυνατοι και ημουν δικαβαλος...τι να κανω;;; γκαζι δεν εχει ως γνωστο το μοτορι, ναι πηγαινα με 30 χλμ δεξια ..ξαφνικα σαν ενα χερι ο ανεμος μας σπρωχνει προς αριστερα και εγω να μην μπορω να κανω τιποτα, η μηχανη απλα παρασυροταν στο αντιθετο ρευμα....ξοφαλτσα με περασε το αμαξι απο την α ντιθετη κατευθυνση.. την γλυτωσαμε και φυσικα μετα απο αυτο χαλαρα το μηχανακι το σκοτωσα προκειμενου να το ξεφορτοθω...τοσο απλα...μην σου κανει λοιπον εντυπωση...
    4 χρόνια λέει..
    2κάβαλος λέει..
    4+2=6
    Μέσος όρος πάλι 3 βγαίνει..
    Ρε τι γίνεται εδώ πέρα.. που θα πάει θα το εξιχνιάσω!
    (αλλά πάνω που πάω να βγάλω άκρη, μου'ρχεται αυτό το "νεφελώδους" και χάνομαι πάλι ρπστμ...)

    Και λίγο σοβαρά τώρα.
    Να το έχεις και να το χαίρεσαι το μηχανάκι σου zopas. Πραγματικά. Πάρε και μια μπύρα να'χουμε για την κουβέντα.
    Αλλά αυτό που σου λένε όλοι οι από πάνω (πάρτε κι εσείς μπύρες μη ζηλέψετε) είναι ότι επειδή το έχεις εσύ, δεν πάει να πει πως είναι και το καλύτερομηχανάκιτουκόσμου!
    Απλά πράγματα.
    Ανοίγουμε τα μυαλά μας, το ψάχνουμε, ακούμε, φιλτράρουμε.. έτσι πάει.

    Εκτός κι αν γουστάρεις οπαδική μανούρα ναουμ, οπότε να πάει το θεματάκι στους διαξιφισμΟΙ, να σου την πέσει μέχρι και ο Σπύρος ο ΦουΖουΡου με το έτερο ποταμόπλοιο.
    (Σπύρο μην παρεξηγιέσαι, μπυρίτσα; )


    Edit 1:
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    ... πάρε και τούτη πάρε και την άλλη και ξανά απ' την αρχή! Αν κάνεις αυτό που περιέγραψες επάνω στη γέφυρα και σε δει μεθυσμένος, θα σε ζηλέψει.

    Όταν μας φυσάνε το τιμόνι γίνεται γυάλινο και πολύτιμο. Μια πολύτιμη εύθραυστη ποσελάνη! Αν δεν χρειαζόταν να κρατάμε το γκάζι ανοιχτό τα χέρια μας δεν θα είχαν καμιά δουλειά επάνω του. Τα πόδια τα σφίγγουμε στο ρεζερβουαρ, ωσάν παρθένες μπροστά σε έναν άπλυτο μαντράχαλο.

    Ρε θα πέσω κάτω από τα γέλια!!!


    Edit 2: Έπρεπε να μπει ανάποδα το μήνυμα..
    ...ωσάν παρθένες μπροστά σε έναν άπλυτο μαντράχαλο...

    .... πάρε και τούτη πάρε και την άλλη και ξανά απ' την αρχή!

  3. #183
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Εσυ εχεις ενα θεμα με τα νουμερα

    με την πρωτη ευκαιρια ..........ψαξτο λιγακι.

  4. #184
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.767
    Έκανα ένα μικρό ψαχτήρι.

    Το 1200 super tenere είναι ένα εξαιρετικά βαρύ μηχανάκι και παίζει μπάλα μεταξύ των βαρύτερων στην κατηγορία του.
    Το βάρος του βρίσκεται στα 257 κιλά γεματο με μόλις 2 λίτρα λιγότερη βενζίνη απ' το βαραντέρο .
    To gs1200adv ζυγίζει 256 κιλά γεμάτο με 33 λίτρα βενζίνη. 8 λιτρα περισσότερα απ' του varadero ή αλλιώς με 6 κιλά παραπάνω βενζίνη.
    Το gs1200 238 γεμάτο με 20 λίγρα ρεζερβουαρ.
    Το varadero ζυγίζει 277 γεμάτο.

    Αν εξαιρέσουμε την βενζίνη έχουμε. (lit x 0.76)

    var ...258kg
    s10 ...239kg
    gs1200 adv ...230kg
    gs1200 ...222kg



    Παρόλα αυτά δεν οφείλεται μόνο στα 20 κιλά λιγότερο, το γεγονός ότι αυτός ο κύριος μπορεί και κάνει αυτό.

    amyr θα σου αρέσει

    Τελειώσαμε με το θέμα βάρους?

    Α! και τα s10 και bmw δεν είναι χειρότερα ούτε στην σταθερότητα ούτε πουθενά.
    Sent from me using a computer.

  5. #185
    Ο ray θεουλης και αυτος και ο pluric τρελο γελιο...

    Αν δεις και βιδεα με τον jaumev τι κανει με το μεγαλο και το μικρο τενερε θα ζαλιστεις.

  6. #186
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.767
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Ο ray θεουλης και αυτος και ο pluric τρελο γελιο...

    Αν δεις και βιδεα με τον jaumev τι κανει με το μεγαλο και το μικρο τενερε θα ζαλιστεις.
    Έχω δει κάποια βίντεο απ' τον αγώνα trail με το μικρό. Δεν το περίμενα!
    Sent from me using a computer.

  7. #187
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Δεν υπαρχει διαθεση για καμια αντιπαραθεση και φυσικα δεν εχω το καλυτερο μηχανημα του κοσμου, θα το εχω όμως όταν αποκτησω καποια στιγμη, ελπιζω δηλαδή, τη νεα ΚΤΜ 1290..χε,χε,χε...εγω αυτό που ειπα είναι η γνωμη μου ότι ένα σωστα σεταρισμενο βαραντερο και παντα σε σχεση με τη τιμη του μεταχειρισμενο είναι πολύ καλυτερη μηχανη από το κάθε 650αρι και αξιζει να προτιμηθει...δεν προσπαθω να πεισω καποιον αλλα αυτή είναι η εμπειρια μου και συζητηση κανουμε...κατά αλλα μπυριτσα βεβαια και ευχομαι στον καθενα εδώ μεσα να αποκτησει την μηχανη των ονειθρων του γιστι τελικα αυτή είναι η καλυτερη μηχανη κοσμου...

  8. #188
    ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΛΑΘΟΣ...............



    Αυτό λέμε τόση ώρα,ότι το δικό μας παπαράκι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ το καλύτερο του κόσμου.
    Όσα χρήματα και να χώσεις σε ένα πλοίο της αγάπης,θάναι πάντα ο κουβάς ο επικίνδυνος..!!
    Τα 650 έως 800 κυβικά είναι ότι πιο λειτουργικό.Η καλύτερη κατηγορία για μηχανάκι
    τέτοιας φιλοσοφίας.Όταν το καταλάβεις εδώ είμαστε να κουβεντιάσουμε τι επιλογές υπάρχουν.
    40 χρόνια και πλέον όδηγάω μηχανάκι,ποτέ δεν ένοιωσα ασφαλής τη μία ή τις δύο φορές
    στις ΧΙΛΙΕΣ που μου έτυχε να φυσσάει επειδή είχα ένα κουρσούμι βαρίδιο κάτω από τα πόδια μου.
    Επίσης όταν καταλάβεις ότι η σταθερότητα αυτή που επικαλείσαι με χάλια καιρό δεν έχει να κάνει
    με τα παραπάνω 50 κιλά,πάλι εδώ είμαστε.Η περιγραφή που μας έδωσες ότι πήγαινες σφαίρα
    με τις συνθήκες που περιέγραψες και πως γέμισες πτώματα γύρω σου όλα τα υπόλοιπα μηχανάκια,
    ίσως δείχνει ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΟΔΗΓΙΚΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΚΑΙ ΑΓΝΟΙΑ...!!!Οι συνθήκες οδήγησης επεξεργάζονται
    από τον εγκέφαλο μας όταν δεν είναι καμμένος λέμε και κανένα μηχανάκι δεν μπορεί να μας προσφέρει
    ασφάλεια με τέτοιο καιρό.Όπως καταλαβαίνεις δεν μπορείς να καμαρώνεις για τη βλακεία που έκανες,
    απλά να ανάψεις ένα κεράκι στην Παναγιά που λέει και ό Άγγελος διότι από τύχη δεν σου έτυχε και όχι
    από την ασφάλεια που θεωρείς ότι σου παρέχει το σούπερ ουάου βαραντέρο σου.Και το μηχανάκι με την καλύτερη
    οδική συμπεριφορά να είχες στον κόσμο,οι συνθήκες που μας περιέγραψες ήταν τέτοιες που οποιοσδήποτε
    ΓΝΩΡΙΖΕΙ ,δε θα έκανε ποτέ τέτοια μαλακία οδηγική..!!
    Καλές βόλτες λοιπόν πάντα με υγεία και το μυαλό να δουλεύει..!!
    Όπως αντιλαμβάνεσαι,ανεξαρτήτως με τα μηχανάκια που έχουμε προτιμώ να κατεβάσεις τα μούτρα επειδή
    θα σε κράξω προσπαθώντας να σε αποτρέψω από την επόμενη φορά που με τέτοιο καιρό θα προσπαθείς να αποδείξεις
    σε όλα τα μηχανάκια που κινούνται δίπλα σου ότι είναι χάρχαλα μπροστά στον σούπερ φτιαγμένο κουβά σου,
    συμβάλοντας ίσως σε κάποια πιο σώφρωνα συμπεριφορά σου...!!!!

  9. #189
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    Δεν υπαρχει διαθεση για καμια αντιπαραθεση και φυσικα δεν εχω το καλυτερο μηχανημα του κοσμου, θα το εχω όμως όταν αποκτησω καποια στιγμη, ελπιζω δηλαδή, τη νεα ΚΤΜ 1290..χε,χε,χε...εγω αυτό που ειπα είναι η γνωμη μου ότι ένα σωστα σεταρισμενο βαραντερο και παντα σε σχεση με τη τιμη του μεταχειρισμενο είναι πολύ καλυτερη μηχανη από το κάθε 650αρι και αξιζει να προτιμηθει...δεν προσπαθω να πεισω καποιον αλλα αυτή είναι η εμπειρια μου και συζητηση κανουμε...κατά αλλα μπυριτσα βεβαια και ευχομαι στον καθενα εδώ μεσα να αποκτησει την μηχανη των ονειθρων του γιστι τελικα αυτή είναι η καλυτερη μηχανη κοσμου...
    Να ξαναπω οτι ενα στρωμ με ενα ντερο ιδιας χρονιας,παρομοια χλμ παρομοια εξτρα,εχουν 1000-2000€ διαφορα,οποτε δεν παιζουν στην ιδια κατηγορια χρημστων.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  10. #190
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Aγαπητε Τερενς σε ευχαριστω παρα πολύ για τις νουθεσιες αλλα δυστυχως για σενα εγω ξερω πολύ καλα τι ακριβως μηχανη εχω, με τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα της, οποτε αφησε να ανησυχω εγω για τη ζωη μου...Δυστυχως από συμφραζομενα σου διαπιστωνω ή ότι δεν ειχες ποτε βαραντερο ή ποτε δεν καταλαβες τι ακριβως μηχανη ειχες..πιθανως να πηγαινες με αυτή στο περιπτερο μονο για τσιγαρα και από εκει να εβγαλες συμπερασματα...

    8 χρονια που την εχω σκισει την καλη μου σε κάθε είδους αντίξοες συνθηκες, κάθε μερα, ολη μερα, σε κάθε είδους οδόστρωμα,το κανω γιατι ακριβως ξερω τι μηχανη εχω και ξερω ότι μπορω να την εμπιστευομαι απολυτα..αλλωστε αποδεικνύεται ότι τοσα χρονια είμαι ακομα ζωντανος οποτε καλυτερα να ανησυχεις εσυ για τη δικια σου ασφαλεια με το πατινι που πηρες, προφανως λογω φθηνου κοστους σε τιμη σκουτερ και σου ευχομαι να μην πεσεις ποτε σε αντίξοες καιρικες συνθηκες γιατι οντως ο καιρος δεν συμπαθει τα πατινια..καλυτερα λοιπον να ανησυχεις για τον εαυτο σου..εμεις κοιμομαστε ησυχοι..φθηνια και ποιοτητα ποτε δεν παει μαζι...

  11. #191
    opcorn:

  12. #192
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    opcorn:
    Δεν διαφωνω με το pop corn αρκει να μην περναμε τα ορια...δεν ειμαστε αντιπροσωποι καμιας εταιριας, καμια μηχανης, ουτε κανενας εδώ μεσα εχει κερδος προσωπικο για να υπερασπίζεται μεχρι θανατου και με προσβολες στην προσωπικοτητα του αλλου...προσωπικες αναφορες και χαρακτηρισμοι είναι καλο να αποφεύγονται...χαλανε το κλιμα χωρις λογο..

  13. #193
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Μπινιά... με το μπροστινό του Dalton γίνεται ακλόνητο το μηχανάκι
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  14. #194
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimmie_72 Προβολή μηνύματος
    Μπινιά... με το μπροστινό του Dalton γίνεται ακλόνητο το μηχανάκι
    Το συμβατικο; του zxr; του cbr; διευκρινησε παρακαλω να παρω ενα κιλο ξινο κριθαρακι να το ανταλλαξω

  15. #195
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    Δεν διαφωνω με το pop corn αρκει να μην περναμε τα ορια...δεν ειμαστε αντιπροσωποι καμιας εταιριας, καμια μηχανης, ουτε κανενας εδώ μεσα εχει κερδος προσωπικο για να υπερασπίζεται μεχρι θανατου και με προσβολες στην προσωπικοτητα του αλλου...προσωπικες αναφορες και χαρακτηρισμοι είναι καλο να αποφεύγονται...χαλανε το κλιμα χωρις λογο..
    Οποτε ακου τα λογια σου και ασε οσους πιστευουν οτι το ντερο δεν αποτελει επι γης θεο να το πιστευουν, μπορουν και δικαιουνται.

Σελίδα 13 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 3891011121314 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ψάχνω δάσκαλο για μοτοσυκλέτα.
    από dog80 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2015, 09:12
  2. Ψάχνω πληροφορίες για Vf 1000 F Ii
    από palios_er500 στο forum Honda VFR's
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2008, 16:30
  3. Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2005, 13:02
  4. Πληροφορίες για διαδρομή
    από sas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 10/05/2004, 08:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF