Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 71

Θέμα: περι παποριών......

  1. #46
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Καλα κι αυτοι που εχουνε σμαρτακια νερο στο ονομα τους πινουνε.
    Κουβαδες παραμενουν ομως, οσο νερο και να καταναλωθει εις το ονομα αυτων απο τους κατοχους.


    Ας μην μιλήσουμε καλύτερα γιά το ποσοστό θανατηφόρων ατυχημάτων με Σμάρτ..........
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  2. #47
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Κυριάκο φαντάσου ένα παπί με κινητήρα από xr400, πλαίσιο από goldwin αλλά τεπόζιτο κάτω από τη σέλα, κουστούμι από τζετ σκι με racing γραφικά και τιμή όσο ένα cbf.
    Αν του κοτσάρεις και ένα hondja δίπλα θα το αγοράσει πολύς κόσμος και με μια εξάτμιση kitsomoura θα σπέρνει και θα επισκιάζει τις περισσότερες μηχανές.


    Μόλις σου περιέγραψα την εξέλιξη που ακολούθησαν τα σκούτερ, σε ένα παπί.
    Sent from me using a computer.

  3. #48
    Νέο μέλος Το avatar του/της K-Beast
    Εγγραφή
    10/06/2012
    Μηνύματα
    39
    Μαλλον με παρεξηγησατε! Η ενσταση μου και μονο, ηταν στα χλευασματα που διατυπωθηκαν εναντιον των σκουτερ! Η εξελιξη που εχουν τα τελευταια χρονια δειχνει οτι ενα μεγαλο μερος του αγοραστικου κοινου,εχει στραφει προς τα εκει! Γιατι λοιπον να μη μεγαλωσουν σε φαρδος, μηκος,και σε κυβικα,εφ οσον υπαρχει ανταποκριση? Ο καθενας κανει τις επιλογες του!!

    Το θεωρω αδιανοητο να δωσω 12000€ για αγορα t max.Κι ομως πουλαει σα ζεστο ψωμι!! Κατι λεει αυτο!!!

  4. #49
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164
    Πάντως γύρω στο '94-'95 είχα ένα Ταιφούν 125 και γούσταρα............

    Ειχα κάνει κηδείες και κηδείες ειδικά σε φανάρια............
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  5. #50
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από κυριακος. Προβολή μηνύματος
    Μαλλον με παρεξηγησατε! Η ενσταση μου και μονο, ηταν στα χλευασματα που διατυπωθηκαν εναντιον των σκουτερ! Η εξελιξη που εχουν τα τελευταια χρονια δειχνει οτι ενα μεγαλο μερος του αγοραστικου κοινου,εχει στραφει προς τα εκει! Γιατι λοιπον να μη μεγαλωσουν σε φαρδος, μηκος,και σε κυβικα,εφ οσον υπαρχει ανταποκριση? Ο καθενας κανει τις επιλογες του!!

    Το θεωρω αδιανοητο να δωσω 12000€ για αγορα t max.Κι ομως πουλαει σα ζεστο ψωμι!! Κατι λεει αυτο!!!
    Αυτο που μου λεει ειναι οτι μαζι με το ΤΜΑΧ βλεπω παντα και ενα αυτοκολλητο με το δαγκωμενο μηλο επανω.........
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  6. #51
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Καλα κι αυτοι που εχουνε σμαρτακια νερο στο ονομα τους πινουνε.
    Κουβαδες παραμενουν ομως, οσο νερο και να καταναλωθει εις το ονομα αυτων απο τους κατοχους.

    Τα σκουτερ (τα νορμαλ, μεχρι 200-300cc) εχουν μια λογικη, ασχετως που οι περισσοτεροι διαφωνουμε με τη χρηση τους.
    Μπορεις να πας στο σουπερ μαρκετ, μπορεις να πας ατσαλακωτος στο κεντρο, μπορεις να αφηνεις κρανος γαντια μλκιες και να μην τα κουβαλας, να κινεισαι με μια σχετικη ανεση στην πολη. (Εγω και παλι θα προτιμουσα το τελευταιο πεταμενο στα σκουπιδια σαπιο παπι).
    Ειναι τελος παντων μια λυση για καποιον που θελει το βολεμα της μηχανης (ευκολο παρκινγκ, στα @@ του αμα εχει κινηση κλπ) αλλα δεν τον ενδιαφερουν οι πραγματικες συγκινησεις που μπορει να προσφερει μια μηχανη.

    Τα megascooter, ειναι ο ορισμος της μαλακιας με ροδες.
    Δε χωρας να κανεις διηθησεις ανετα, για να παρκαρεις θελεις χωρο σχεδον οσο ενα μικρο κουτι, καινε, κοινως για τη μετακινηση στην πολη και στο χαμο δεν κανουν.
    Αμα θες να κανεις διαδρομες και αποστασεις παιρνεις μηχανη.
    Αμα εχεις συνηθισει με το μικρο σκουτερ, και θες α) να αρχισεις να κανεις διαδρομες κι αποστασεις, β) να ανεβασεις το "στατους" σου, γ) να πατας καμια κουλομαρια στην ευθεια, και ΔΕΝ εισαι διατεθειμενος να ασχοληθεις να παρεις μηχανη, να αλλαξεις/μαθεις τροπο να οδηγας κλπ, πας και παιρνεις την μπανιερα.

    Απλο ειναι το πραγμα.
    το mega scooter φιλαράκι είναι για να πηγαίνεις το καλοκαίρι για μπάνιο Λουτράκι σε 15 λεπτά με 220 χαω, διχαλο και σταυροπόδι και να κάνεις και τσιγάρο

    (το παραπάνω αποτελεί δήλωση κατόχου τυρανόσαυρου με τον οποίο μοιραζόμαστε το ίδιο συνεργείο και όχι αποκύημα της φαντασίας μου)

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  7. #52
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.637
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Πάντως γύρω στο '94-'95 είχα ένα Ταιφούν 125 και γούσταρα............

    Ειχα κάνει κηδείες και κηδείες ειδικά σε φανάρια............
    δε μας λες όμως για τα δυο αλεξίπτωτα που άνοιγες για να φρενάρεις...
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  8. #53
    Εχω οδηγησει το kymco kxct300, αντιστοιχο μεγεθος με το tmax, δεν ηταν καθολου κακο και δεν ηταν δυσκολο στην κινηση. Λιγο συνηθεια στον αγκο ηθελε. Ναι, παπι δεν ειναι. Καλυτερα.

  9. #54
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gayros Προβολή μηνύματος
    δε μας λες όμως για τα δυο αλεξίπτωτα που άνοιγες για να φρενάρεις...


    Μαρτυριάρη.........................................
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  10. #55
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Αυτο που μου λεει ειναι οτι μαζι με το ΤΜΑΧ βλεπω παντα και ενα αυτοκολλητο με το δαγκωμενο μηλο επανω.........
    καλά που μου το θύμησες να το βάλω κι εγώ στο Gixxer.....!!!!
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    Μην σχολιαζετε τα μεγκα σκουτερ,ειναι γνωστο οτι ειναι μπουρδελα.
    Σχολιαστε τους αναβατες

  12. #57
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Εχω οδηγησει το kymco kxct300, αντιστοιχο μεγεθος με το tmax, δεν ηταν καθολου κακο και δεν ηταν δυσκολο στην κινηση. Λιγο συνηθεια στον αγκο ηθελε. Ναι, παπι δεν ειναι. Καλυτερα.
    Έχω οδηγήσει συμ 300άρι (το σίτυ? δε θυμάμαι πως το λένε), και ΤΜΑΧ τουμπανιασμένο λες και είχε για χορηγό βελτιωτή.

    Το 300άρι το είχα πάρει για μαζεμένες εξωτερικές δουλειές τύπου κοντινές αποστάσεις και σταμάτα ξεκίνα. (τα μισά νότιο-ανατολικά προάστια πάνω κάτω, σε κάτι τράπεζες κάτι ταχυδρομεία και τέτοια). Είχα τη μηχανή συνεργείο, και βρέθηκε εύκαιρο.
    Αν είχα το παπί θα είχα βολευτεί περισσότερο.
    Παρ'όλα αυτά την έκανε τη δουλειά του. Μπορεί να μην είχε το βάρος του παπιού οπότε να έκανα και trial πάνω από πεζοδρόμια κι εντούρο άμα λάχει.
    Το ψηλό κέντρο βάρους ήταν πολύ ενοχλητικό (αλλά οκ φαντάζομαι συνηθίζεται).
    Και η θέση πολυθρόνα, βόλευε μόνο στην ευθεία που παρακάλεγες να μη σε πιάσει φανάρι και πρέπει να κατεβάσεις πόδια.

    Ξαναλέω όμως, τη δουλειά του την έκανε.


    Έχω οδηγήσει και το 500άρι το yamaha, που ούτε ξέρω τί φόραγε πάνω, πόσα άλογα ήτανε και λοιπά.
    Ήταν ενός γνωστού (40άρης, όχι πιτσιρικάς) που είχε διάφορα μηχανάκια στη ζωή του.
    Κάποια στιγμή πήρε μπούσα. Φοβότανε. Πήρε GS1200. Φοβότανε. Πήρε το ΤΜΑΧ. Το έχει 5 χρόνια

    Μου είχε ζαλίσει τα @@ να το πάρω βόλτα επειδή του το έκραζα.
    Βγήκα μια Βουλιαγμένης. Άνοιξα τέρμα γκάζι μόλις άναψε πράσινο, το έκλεισα όταν ήθελα να αρχίσω να φρενάρω γιατί κοκκίνιζε το επόμενο.
    Δε θυμάμαι πόσα είδα στο κοντέρ.
    Και ο λόγος που δε θυμάμαι είναι γιατί δεν είχε κανένα λόγο το μυαλό μου να το συγκρατήσει. Συγκίνηση 0.
    Άνοιξα τέρμα το γκάζι γνωρίζοντας ότι δε θα συμβεί τίποτα (ούτε σούζα για να πέσω, ούτε να δώσω πολύ ξερόγκαζο και να αρχίσω να φιδιάζω άμα αφήσω το συμπλέκτη λάθος κλπ).
    Τα χιλιόμετρα ανέβαιναν χωρίς να καταλαβαίνεις Χριστό (έπρεπε να κοιτάξεις το κοντέρ για να πάρεις έστω την παραμικρή ιδέα για το πόσα χλμ έχεις μαζέψει).
    Η θέση, η κάλυψη από τον αέρα κλπ, σε κάνει να νιώθεις λες και είσαι σε αυτοκίνητο, άντε κάμπριο στην καλύτερη.

    Έκανα αναστροφή και γύρισα.
    Έτσι και είχα αυτό εκείνη τη μέρα που έπρεπε να κάνω τις δουλειές που περιέγραψα ότι έκανα με το συμ, θα έπαιρνα ταξί (και συνήθως τις κάνω με παπί ή με το CB άνετα).

  13. #58
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Η θέση, η κάλυψη από τον αέρα κλπ, σε κάνει να νιώθεις λες και είσαι σε αυτοκίνητο, άντε κάμπριο στην καλύτερη.
    Αυτό.... αν δε νοιωθεις "cool wind in my hair" που λεει και το σχετικό ασμα, αστα να πάνε.....

    πουτσ@@@@@@@@@

  14. #59
    Τωρα αυτο το λεει ο εχω παρμπριζ μεγεθους γηπεδου; ποιο wind... μονο της ομωνυμης κινητης το σημα μπορει να νιωσεις.

  15. #60
    ό,τι λάμπει δεν είναι χρυσός μάτια μου....

    ανέβα σε κανα κ1200/1300 τζιτί της μπεμβέ και τα ξαναλέμε για παρμπρίζ και ουσιαστική κάλυψη....
    πουτσ@@@@@@@@@

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Περι Γαμου
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2008, 18:46
  2. Περί Fazer600 o λόγος...
    από superfour στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 23:24
  3. Περί Αλυσίδας …
    από niko13g στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2003, 14:38
  4. περι βενζινης
    από bsari στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 01:48
  5. Περι γουρουνιων ο λογος!!!!
    από dela στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2003, 15:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF