Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 71 από 71

Θέμα: περι παποριών......

  1. #61
    Δξ/δα.

    Εννοεις οτι καλυπτουν καλυτερα η χειροτερα;

  2. #62
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    ό,τι λάμπει δεν είναι χρυσός μάτια μου....

    ανέβα σε κανα κ1200/1300 τζιτί της μπεμβέ και τα ξαναλέμε για παρμπρίζ και ουσιαστική κάλυψη....
    Κάποτε ξεκινήσαμε για καφέ στην Αλεξανδρούπολη.
    10-12 μηχανάκια, μέσα στην παρέα ήταν ένας φίλος με Κ1200 rt ( αν δεν κάνω λάθος)
    Άνοιξη λιακάδα κλπ.
    Κάπου στην Καβάλα μας πιάνει μπόρα, εμείς ψάχναμε πού να κρυφτούμε, και αυτός όχι μόνο δεν βράχηκε, μας έκανε και πλάκα κάνοντας και τσιγάρο

  3. #63
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    εκεινο το Κ1600 ειχα διαβασει οτι εχει την καλυτερη ζελατινα που εφτιαξε ποτε η εταιρια.
    TO AVOID HELL-MET ALWAYS WEAR HELMET
    GO AT LEAST ONCE A YEAR TO A PLACE YOU HAVE NEVER BEEN BEFORE!

  4. #64
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Δξ/δα.

    Εννοεις οτι καλυπτουν καλυτερα η χειροτερα;
    Εννοω οτι μπροστα τους το παπορι μου ειναι σαν να καβαλας γυμνο.....
    πουτσ@@@@@@@@@

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    εχω παρει αρκετες φορες το beverly 500 του αδερφου μου...
    καθε φορα πριν ανεβω θελω να του δωσω "αλλη μια ευκαιρια"...

    καθε φορα που κατεβαινω, λεω οτι ειναι ενα μπ0υρδελο που μοιαζει με το παλιο σερβαν της μανας μου και οτι δεν θα το ξανακαβαλησω...

    η πλακα ειναι οτι περα απ'ολα τα αρνητικα που λεγονται για τα mega scooters, αυτο ΔΕΝ εχει και γκαζι...

    ρε μετανοιες του εκανα την τελευταια φορα για να δω 170 στο κοντερ...ΤΙΠΟΤΑ!! κολημμενο στα 165-167...μονο ψαρακι που δεν εκανα...βρεθηκα να φιλαω κοντερ για να κανω τους συνοδοιπορους της εθνικης κατεβαινοντας για Πειραια, να μην μπορουν να οδηγησουν απο τα γελια...

    500cc ιταλικη μ@λακια...που το cb1 μου 20ετιας (400cc) το ξεφτιλιζε σε ολα τα σημεια πλην χωρων...

    απορω τι το συζητατε ακομα...

  6. #66
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    τουλαχιστον ειναι αξιοπιστο και εχει μεταπωλητικη αξια...........

  7. #67
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    Μάγκες καβαλήστε σκούτερ πρώτα για λίγο χρονικό διάστημα παράλληλα με το μεγάλο σας μηχανάκι ΕΝΤΟΣ ΠΟΛΗΣ και θα δείτε ότι ναι μεν τα βρίζετε, αλλά όταν δείτε ότι μπορείτε να πηγαίνετε κάπου ατσαλάκωτοι με άνεση στη σέλα και χώρο να αφήσετε πράγματα στο βαλιτσάκι και κάτω από τη σέλα τότε δε θα ξεκολλάτε από πάνω τους. Άσε που είναι και γκομενοπαγίδες και πανέμορφα τα ιταλικά ! Παράλληλα με beverly 350 το καλοκαίρι πήγα διακοπές σε μια ακτίνα 300χλμ από το σπίτι, διέσχισα εθνικές μπήκα σε ορεινά στροφιλίκια όπως θα έμπαινα και με το 650αρι μου διέσχισα χωματόδρομους -ναι αυτή η κλειστή μετάδοση που δε σε νοιάζει μετά να καθαρίσεις και να λαδώσεις αλυσίδα είναι ευλογία - χωρίς κανένα παράπονο. Φορτωμένος είχα άνετα τα 130km/h σε εθνικές και όταν το παράκανα σε στροφιλίκια πάντα το μηχανάκι προειδοποιούσε. Πλέον οι αναρτήσεις του είναι πέραν του δέοντος αξιοπρεπέστατες αν και λιγό σκληρές οι πίσω -δε με χαλάει καθόλου αυτό- όπως επίσης και τα φρένα είχαν άριστη απόκριση και το ABS έμπαινε όταν έπρεπε. Πλέον τα σκούτερ έχουν πάει σε ΑΛΛΟ επίπεδο με ABS-ASR και λοιπά κόλπα αλλά για να το καταλάβει κάποιος αυτό θα πρέπει να συμβιώσει κάποιο χρόνο μαζί τους. Ευκαιριακά δε μπορείς να σχηματίσεις γνώμη. Οκ δεν έχει πάνω-κάτω τιμονόπλακα και οι δυνάμεις που λαμβάνουν χώρα στο μπροστινό τους σε ξενίζει στην αρχή σε σχέση με μια μεγάλη μηχανή αλλά μόλις συνηθίσεις τα πατήματά του θα δεις ότι όπως έμπαινες τραίνο με τη μότα σου θα συνεχίσεις να μπάινεις και με αυτό.. Θέμα προσαρμογής είναι και τίποτα άλλο

    Τώρα τα σκούτερ μαούνες ούτε εμένα μ αρέσουν καθώς δεν έχεις περιθώρια ελλιγμών στην πόλη αλλά οκ για να πουλάνε υπάρχει προφανώς και κοινό.
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  8. #68
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Οπως καποιοι αγοραζουν gs1200 και ολα τα υπολοιπα ον οφφ 1000+
    ετσι και οι αντιστοιχοι σκουτερακιδες πηγαινουν σε τμαχ κλπ μεγκασκουτερ
    TO AVOID HELL-MET ALWAYS WEAR HELMET
    GO AT LEAST ONCE A YEAR TO A PLACE YOU HAVE NEVER BEEN BEFORE!

  9. #69
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    τα σκουτερ εχουν γελοια οδικη συμπεριφορα λογω ασχημης κατανομης βαρους
    φτιαχτηκαν αρχικα για να εξυπηρετησουν βασικες αναγκες μετακινησης ανθρωπων που ηθελαν τη μικροτερη δυνατη συμμετοχη στην οδηγηση (δεν αλλαζω ταχυτητες, δε γερνω, δεν βρεχομαι) μεχρι να γινουν αλλο ενα fashion icon
    τα μικρα παραμενουν βολικοτατα
    τα μεγαλα αποτελουν κακεκτυπα μοτοσυκλετας που ανεβαζουν το κοστος και το βαρος στο θεο προκειμενου να γινουν απλα ανεκτα σε συμπεριφορα
    το μεγαλο τους πλεονεκτημα που ειναι οι χωροι λυνεται σε οποιαδηποτε μοτο με μια μπαγκαζιερα και απομενει το ζητημα στεγνα ποδια στο οποιο το ιδιο καλα ειναι και τα παπια

  10. #70
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Εμενα μου αρεσουν τα μικρα σκουτερ περισσοτερο απο τα παπια και τα θεωρω σαφως πιο βολικα για μικρες ταχυτητες μεσα στην πολη.
    Απο μικρα εχω οδηγησει σχεδον τα παντα απο Piaggio, Κymco, Gillera, Aprilia, Honda. Απο μεγαλα ομως μονο το Burgman το οποιο βρηκα φοβερη τη σελα (ισα που κοιμασαι κιολας επανω της ) αλλα η πρακτικοτητα ειναι οντως μειωμενη λογω ογκου-βαρους και το γκαζι ασθενικοτατο.
    Αρα και για 'μενα ναι στα μικρα σκουτερ, οχι στα mega.
    MADE IN JAPAN 日本製

  11. #71
    Δεν μου αρεσουν τα σκουτερ, αλλα εχω δει παλικαρια με ΤΜΑΧ και BURGKAN να πηαινουν ταπα ακομη και σε σφιχτο στροφιλικι (για τα ορια των σκουτερ αυτων) και εχω δει παλικαρια με στριτ υπεροπλα να πηγαινουν σαν τις κοτες. Η γνωμη μου ειναι οτι το παπορι το κανει ο καπετανιος. Μας αρεσει ή οχι, η ανεση που προσφερουν στην καθημερινη μετακινηση δεν συγκρινεται με τιποτα αλλο. Μεσα στα στενα και την κινηση της πολης άλλωστε, περα απο πολυ μικρα σκουτερ και παπιες ή μοταρντ, ολα ειναι βασανο. Εγω εχω μαθει το μπουσα μου και νιωθω πιο ανετα στην πολη απο το CBF μου. Το λεω και με περνανε για τρελο. Αντιστοιχα θεωρω οτι καποιος που μαθαινει στα παπορια, περναει μια χαρα με αυτα. Αλλα εχω ενα ΑΝ 125 για την βροχη του 2001 που δεν πεθαινει με τιποτα και ενω λεω να το αλλαξω συνεχεια, δεν μπορω να ζησω χωρις αυτο (ουτε ο σκυλος μου χαχαχχαα)...


    Nothing in life is to be feard. It is only to be understood.
    Marie Curie

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. Περι Γαμου
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2008, 18:46
  2. Περί Fazer600 o λόγος...
    από superfour στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 23:24
  3. Περί Αλυσίδας …
    από niko13g στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2003, 14:38
  4. περι βενζινης
    από bsari στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 01:48
  5. Περι γουρουνιων ο λογος!!!!
    από dela στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2003, 15:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF