Σελίδα 85 από 136 ΠρώτοΠρώτο ... 3575808182838485868788899095135 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.261 έως 1.275 από 2028

Θέμα: ΣΕ ΕΙΔΑ vol.IX

  1. #1261
    Ελ προφεσόρ Το avatar του/της Nik0s_Dk
    Εγγραφή
    12/11/2014
    Μηνύματα
    690
    Σας είδα ομάδα ΔΙΑΣ στο Καλλιμάρμαρο. Αστεγος με ταμπέλα πεινάω.. Δε μίλησε, δεν σας είπε τίποτα.. Ανοίξε ο δεξιός συνοδηγός την μπαγκαζιέρα της αριστερής μηχανής και του δώσατε το φαγητό σας.Μια σακούλα φούρνου ήταν.. Ψωμί κουλούρι τυρόπιτες δε ξέρω τι ήταν το δώσατε όπως ήταν. Δε το λέω συχνά αλλά ..
    Run, live to fly, fly to live, do or die
    Run, live to fly, fly to live, Aces high

  2. #1262
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Σας ειδα τριμαλακες εισαγομενοι αστοι,και λοιποι γιδοβοσκοι.
    Ο πρωτος χθες νομισε τον δρομο κτημα του.
    Παρκαρε καταμεσης χωρις αλαρμ μαλιστα,και κατεβηκε μεγαλοπρεπης να παει στο ατμ για αναληψη.
    Μαζευτηκαν καμια δεκαρια και αυτος αταραχος ξεκοκκαλιζε διαδοχικα τις καρτες του.
    Στην ερωτηση μου
    -κλεισατε τον δρομο
    Ελαβα την Απάντηση
    -και εσενα τι σε νοιαζει?μηχανακι εχεις περνα
    Σου ανταπαντησα
    -για σε παρακαλω ελα τωρα και παρε το αμαξι σου.
    Κινηθηκες απειλητικα εναντιον μου ,νομιζες θα λακισω επειδη ησουν φουσκωτος και πινεις παλικαροσκονη.
    Ειδα τα ζευγη σου και ανοιξα φυλα,ειχα ρουαγιαλ φλος
    Κοροιδο
    Σε ειδα και σενα σημερα ,και ενω ειμαι στο πλαι αριστερα σου στον υψος του πισω τροχου,και ενω εισαστε μποτιλιαριασμενοι και πηγαινατε σημειωτον,να ανοιγεις την πισω πορτα του τετραπορτου αγροτικου δου για να κατεβασεις κοσμο.
    Λιγο,ελαχιστα ηθελε να γινω ενα σωμα μια ψυχη.
    Ζηταγες και τα ρεστα,τρομοκρατησα τα παιδια σου που εκοβαν βολτες στην καμπινα.
    Κοιταζες αν σε κοιτανε και φωναζες ποιο πολυ.
    Εχε χαρη μερα που ειναι σημερα.

  3. #1263
    Ampari power Το avatar του/της Eversman
    Εγγραφή
    29/05/2014
    Μηνύματα
    1.536
    Σε είδα όμορφη μικρή πλατεία, με το ηρώο σου και τα πλατανάκια σου. Σε είδα και εσένα χωριανη να σκουπιζεις τα πεσμένα φύλλα "για να είναι καθαρό το χωριό μας", όπως μου ειπες.

    Σας είδα γιαγιά με τον γιο σου, να καθαριζετε πατάτες σε μια τεράστια λεκάνη, έξω από το μικρό ξύλινο παντοπωλείο, δίπλα από την πολύ γραφική, πετρόχτιστη ταβέρνα, γιατί, "εμείς παιδί μου, φτιάχνουμε τα φαγητά και για τα εγγόνια μας. Όχι μόνο για τους επισκέπτες!"

    Σε είδα ευγενεστατη και φιλόξενη κυρία Ευαγγέλια, να πάς τα ταψιά με το ζυμωτό ψωμί και τις πίτες, στον ξυλοφουρνο, γιατί, "το ψωμί μας, το ζυμωνουμε" και να μην με αφήνεις να πληρωσω για το καφεδακι και την σοροπιαστη καστανοπιτα.

    Σε είδα παππού, να μου αφηγησε, ιστορίες από τον Εμφύλιο.

    Σας είδα πιτσιρικαδες, να μαζευεστε γύρω από την μοτοσυκλέτα και να με ξεπροβοδιζετε, στην είσοδο του χωριού. Μου θυμισατε άλλες εποχές, αλλά χρόνια.

    Από το πουθενά, τόσο κοντά μας, μία Ελλάδα που ζεί στους δικούς της αργους και ηρεμους ρυθμούς. Με ανθρώπους γεμάτους καλοσύνη και ήθος πάρ' όλες τις δυσκολίες και τις αντιξοότητες. Καλά Χριστούγεννα σε όλους
    I'm the footprint on the sand ....

    Winterhater.

  4. #1264
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Eversman Προβολή μηνύματος
    Σε είδα όμορφη μικρή πλατεία, με το ηρώο σου και τα πλατανάκια σου. Σε είδα και εσένα χωριανη να σκουπιζεις τα πεσμένα φύλλα "για να είναι καθαρό το χωριό μας", όπως μου ειπες.

    Σας είδα γιαγιά με τον γιο σου, να καθαριζετε πατάτες σε μια τεράστια λεκάνη, έξω από το μικρό ξύλινο παντοπωλείο, δίπλα από την πολύ γραφική, πετρόχτιστη ταβέρνα, γιατί, "εμείς παιδί μου, φτιάχνουμε τα φαγητά και για τα εγγόνια μας. Όχι μόνο για τους επισκέπτες!"

    Σε είδα ευγενεστατη και φιλόξενη κυρία Ευαγγέλια, να πάς τα ταψιά με το ζυμωτό ψωμί και τις πίτες, στον ξυλοφουρνο, γιατί, "το ψωμί μας, το ζυμωνουμε" και να μην με αφήνεις να πληρωσω για το καφεδακι και την σοροπιαστη καστανοπιτα.

    Σε είδα παππού, να μου αφηγησε, ιστορίες από τον Εμφύλιο.

    Σας είδα πιτσιρικαδες, να μαζευεστε γύρω από την μοτοσυκλέτα και να με ξεπροβοδιζετε, στην είσοδο του χωριού. Μου θυμισατε άλλες εποχές, αλλά χρόνια.

    Από το πουθενά, τόσο κοντά μας, μία Ελλάδα που ζεί στους δικούς της αργους και ηρεμους ρυθμούς. Με ανθρώπους γεμάτους καλοσύνη και ήθος πάρ' όλες τις δυσκολίες και τις αντιξοότητες. Καλά Χριστούγεννα σε όλους
    Respect ρε φιλε, αλλαζω σιδεροκωλη γι αυτο.....
    πουτσ@@@@@@@@@

  5. #1265
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.342
    Σε είδα στην Ηλιούπολη στην κάθοδο της Βενιζέλου (κάτω από κεντρική πλατεία) ξαπλωμένο στο δρόμο μάλλον οδηγούσες ένα μαύρο XT. Φόραγες κράνος οπότε φαντάζομαι δεν ήταν τπτ σοβαρό. Ήταν 2 μηχανές του ΕΚΑΒ (Tolis ?).

  6. #1266
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Nope. Πειραιά μεριά εγώ.

  7. #1267
    Σε είδα χαλιαμπουζα βαμμενη πράσινο της καφασάκι.
    Γύφτε κυρ ιδιόκτητα, αν ήθελες ζζρ, γιατί δεν το πήρες, απλά;

  8. #1268
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Σε ειδα ντουκατι τρικολορε να βγαινεις βολτουλα στον ηλιο.

  9. #1269
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/09/2015
    Μηνύματα
    303
    σας βλέπω όλους εδώ να καβαλάτε Δεκέμβρη μήνα και να ζηλεύω τρελά.
    -28 εδώ σήμερα

  10. #1270
    Banned
    Εγγραφή
    04/06/2015
    Μηνύματα
    115
    Σε ειδα γατα τραμπουκε εκει της γειτονιας να ερχεσε για να κανεις επιθεση στον σκυλο, τα σκατα με την σακουλα που εφαγες στην μουρη δεν σε χαλασαν ακομα τρεχεις!

  11. #1271
    never hold back Το avatar του/της Ohm
    Εγγραφή
    08/12/2015
    Μηνύματα
    371
    είδα και χαιρέτησα αρκετούς στην επιστροφή από επίδαυρο

    όποιος είδε δύο τυπάδες με cb, τις ευχές μου
    I live to learn. I learn to think. I think to create. I create to be.

  12. #1272
    Monsieur Cannibale Το avatar του/της HelenKoR
    Εγγραφή
    16/01/2009
    Μηνύματα
    811
    Στο βενζινάδικο part 4
    (Ο αδερφός μου με το daytona, εγώ με hayabusa)

    Ένας νεαρός βάζει βενζίνη στο daytona και πιάνει τη συζήτηση στον αδερφό μου (κι εγώ παρακολουθώ)
    -Ωραίο το busa! Γιατί δεν το οδηγείς εσύ;
    >Είναι αντρικό μηχανάκι, δεν μπορώ!


  13. #1273
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Σε ειδα Kylo ren και γελουσα για κανένα τέταρτο. ......
    Δεν εβαζαν καλύτερα τον Borat για τον ρολο.....
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  14. #1274
    Σε ειδα πανιβλακα με το κουτι χαραματα κυριακης τυφλα στο μεθυσι να πηγενεις στην μεση με 10 και να κανεις ζιγκ ζαγκ και να μην με αφηνεις να σε περασω επιτηδες...σε ειδα και πως μυξοκλεγες στο αλκοτεστ παρακατω..
    Lost on purpose..again

  15. #1275
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    Σε βλεπω φειζερακι εδω και πολυ καιρο στη γειτονια να σε παρκάρει ο ιδιοκτητης σου χυμα φαρδυ πλατυ ποτε στον ενα δρομο ποτε στον αλλο. Το οτι καποια στιγμη θα σε έβρισκα ξαπλωτο ηταν κατι παραπανω απο αναμενομενο
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

Παρόμοια θέματα

  1. Σε είδα...... vol ΙΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 1183
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2010, 19:17
  2. Σε είδα...... vol ΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 255
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2009, 14:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF