Σελίδα 4 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 109

Θέμα: Μηχανη με 1000 ευρω?

  1. #46
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/08/2013
    Μηνύματα
    103
    καποτε εφτιαχναν μηχανακια με τρομερη αξιοπιστια. 11 χρονια με το fzr to genesis και δεν εχει ζητησει τιποτα, και ειναι μηχανακι 27 χρονων πλεον.
    εχω γυρισει τη μιση ελλαδα με αυτο, και πανελληνιες με καψιματα και εθνικη με τερμα γκαζι για πολλα χλμ και ποσα αλλα που δεν θυμαμαι.
    στα τοσα χρονια εχω αλλαξει μια τρομπα βενζινης προσφατα και εκανα ανακατασκευη την πλεξουδα περισυ μονος μου. σερβις και αναλωσιμα πριν την ωρα τους.
    και ο πρωην ιδιοκτητης εντελως καγκουρας.

    εμπιστευομαι περισσοτερο ενα μηχανακι 20ετιας η 10ετιας καλοσυντηρημενο παρα ενα συγχρονο γαμιστερο χιλιαρι η ον οφ.
    Τελευταία τροποποίηση από Χρηστος FZR; 13/03/2015 στις 23:20.

  2. #47
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.454
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    απο οτι λες κρινω πως δεν εχεις οδηγησει ποτε κανενα απο τα παραπανω.. αν κανω λαθος πες μου. αλλα το kle ειναι 2κυλινδρο καμια σχεση λοιπον με ψωφιμια τυπου freewind και pegaso. (μιλαω στα λεφτα που λες και στις αντιστοιχες χρονολογιες.) τα kle μπορει να ειναι 500cc αλλα ειναι πολυ δυνατοτερα και πολυ πιο ξεκουραστα (ο κηνητηρας τους) αν θες να τα πας ταξιδι.οκ πρεπει να φτιαξεις την σελα αλλα δεν θα ασχοληθεις με τιποτα αλλο. οσο για βασικα προβληματα μονο βολαν και ΑΝ στο βγαλουν ποτε. ενω με τα αλλα θα εισαι πολυ συχνα συνεργειο ετσι εχω δει ως παλαιος κατοχος kle που ΠΟΤΕ δεν ειχα το παραμικρο προβλημα. καπου ειχα ξανα γραψει για τα kle (χωρις να τα συγκρινω προσπαθω να το αποφευγω στις μηχανες ειναι γουστο) ψαξε λιγο τα post μου και κατι σχετικο θαβρεις να παρεις μια αποψη.να μου πεις για τα φρενα να το συζητησουμε και να σου πω και την λυση, αλλα αν ειναι αξιοπιστο το pegaso ή το bmw σε σχεση με το kle?? να γελασω??
    Γιατι ψοφίμι το freewind σε σχέση με το kle?Συνολικά έχουν παρόμοιες επιδόσεις με διαφορετικό τρόπο λειτουργίας των κινητήρων τους.Πιο ροπάτο το xf και πιο υψηλόστροφο το kle.
    Και επειδή είχα kle αν επέλεγα παλιό δικυλινδρο θα προτιμούσα ΤΑ600.
    RIDE MORE TALK LESS

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    μια χαρα αξιοπρεπεια εχουν τα on off 20ετιας , για τα συγχρονα απο την αλλη δεν ειμαι και τοσο σιγουρος....
    σαφώς και υπάρχουν αξιοπρεπή 20χρόνα με ανώτερης ποιότητας μέταλλα κτλ αλλά μιλάμε για χιλιάρικο εδώ.

    βρες μου κάποιο στο car.gr που να μη θέλει τπτ και να είναι στην πένα

  4. #49
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/08/2013
    Μηνύματα
    103
    με χιλιαρικο και πενα δεν γινεται. σιγα μην βαλει ο ιδιοκτητης του καινουρια λαστιχα και αλυσιδογραναζα για να το δωσει μετα ενα χιλιαρικο.
    αν δωσεις χιλιαρικο να παρεις τετοιο μηχανακι, πρεπει να εχεις και ενα πεντακοσαρικο αερα για μαζεματα.

  5. #50
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.462
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Λευκάδιος Προβολή μηνύματος
    Γιατι ψοφίμι το freewind σε σχέση με το kle?Συνολικά έχουν παρόμοιες επιδόσεις με διαφορετικό τρόπο λειτουργίας των κινητήρων τους.Πιο ροπάτο το xf και πιο υψηλόστροφο το kle.
    Και επειδή είχα kle αν επέλεγα παλιό δικυλινδρο θα προτιμούσα ΤΑ600.
    επιδει τα εχω σιγκρινει διπλα διπλα σε πολλα πολλα. και σε "ταξιδι" και σε πολη και σε αρκετα. και ναι σιγουρα μαζι σου για το ΤΑ600 καλητερα φρενα και πιο ποληθρονα για ταξιδια. νομιζω ομως ειπαμε 1000 ευρο. +οτι τα kle τα περνανε πιο "μπαρμπαδες" δεν ειναι τοσο κακοποιημένα η πλειοψηφία τουλαχιστον.

  6. #51
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.454
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    επιδει τα εχω σιγκρινει διπλα διπλα σε πολλα πολλα. και σε "ταξιδι" και σε πολη και σε αρκετα. και ναι σιγουρα μαζι σου για το ΤΑ600 καλητερα φρενα και πιο ποληθρονα για ταξιδια. νομιζω ομως ειπαμε 1000 ευρο. +οτι τα kle τα περνανε πιο "μπαρμπαδες" δεν ειναι τοσο κακοποιημένα η πλειοψηφία τουλαχιστον.
    Και εγω τα έχω συγκρίνει καθώς ο αδερφος μου ειχε '99άρι ΤΑ600.Ο δημιουργος του νήματος τόνισε στο αρχικο ποστ οτι το μπατζετ είναι1000-1200 ευρώ ;-) .Με μια γρήγορη ματιά είδα ότι υπάρχουν ΤΑ στα 1200 αλλά θα πιστεψω τον est που είπε νωρίτερα ότι μάλλον δεν αξίζουν όπως αυτά των 1400ευρώ.
    Οσον αφορά τους 'μπαρμπάδες'(προσθέτω και ''γιατρούς',ναυτικους' κλπ) και τα λιγότεροο κακοποιημένα εγω είμαι επιφυλακτικός.Οι περισσότεροι ιδιοκτήτες τέτοιων μοτοσυκλετών μπορεί μα μην τις κακοποιουν αλλά δεν τις συντηρούν όπως πρέπει.Και μπορεί εξωτερικά να γυαλίζουν αλλά όταν αρχισεις το λύσιμο για γενικό έλεγχο να θέλουν πολύ χρήμα για μαζέματα.
    RIDE MORE TALK LESS

  7. #52
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.462
    οσο μεγαλωνω τοσο πιο παραξενος γινομαι και τοσο με μπερδεβουν οι ανθρωποι και δεν σας καταλαβενω πλεον... ρε παλικαρι μιλαμε για kle σε σχεση με τι?? με freewind? ναι το kle παρα τα 500 κυβικα του ειναι πιο δυνατο και πιο ανθεκτικο στα πολλα χιλιομετρα χωρις σταση (aka ταξιδι) σε σχεση με το 650 freewind, το funduro, τον pegaso . και ξαφνικα μου λες για kle με TA. ναι συμφωνω το ΤΑ ειναι καλητερο απο ολα στην λιστα του ποστ για τα δεδομενα ζητησης. αλλα αξιοπρεπες kle, freewind, pegaso βρησκεις απο 900-1200€ ενω για funduro, TA, XTZ πας 1400€ + .. ετσι ειναι η αγορα τι να κανουμε. και οπως εχω ξανα πει χωρις να ξερω τισ τιμες για αλλες μοτο σε kle που απο βιτσιο δικο μου γιατι ειχα λεφτα αφου αγορασα εκεινο το kle τον 600€ και τα ηθελα ολα καινουργια μεσα ανοιξα μοτερ και αλαξα μπιστονια, ελατηρια, καθαρισα βαλβιδες κτλπ περιφεριακα. (μαζι με εργασια σε φιλο μαστορα) εδωσα 300. οποτε με κατω απο 1000€ ειχα μηχανακι με αριστο μοτερ απο τα χερια μου.

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    με 300 ευρω ανοιξες δικυλινδρο αλλαξες εμβολα ελατηρια και service στην κεφαλη;

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    το Κle ειναι ποιο ψοφιμι απο το freewind και για να παει σωστα πρεπει να το πας πανω απο 7000 σαλ ... .

    αα ειναι και πολυ ποιο σταθερο στα χλμ , (το xf ) και σιγουρα ποιο ανετο στο δικαβαλο ταξιδι για τον συνεπιβατη

    κατα τα αλλα μια χαρα ειναι το kle , το ειχα

  10. #55
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.462
    παρε αυτο που σε καυλωνει καλητερα. και ασε μας να λεμε... εδω βλεπεις ο καθενας εχει τις δικες του εμπειρίες
    εγω με kle και φιλος με freewind μαζι σε πολλα = καλύτερο το kle
    o kotsosDR με kle και φιλος του με freewind xf = καλυτερο το freewind
    o Λευκαδιος kle vs ΤΑ600 =καλυτερο το ΤΑ.

    η μηπως ημουν εγω ΓΑΜΑΤΟΣ και το KLE μου ΤΟΥΜΠΑΝΟ και γ#%@ και εσπερνε οποτε δεν ειμαι αντικειμενικος με τα kle?? χαχαχα
    και ναι toyar τα kle εχουν φτηνα ανταλακτικα μαμα καινουργια σε σχεση με αλλα μηχανακια.

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    οκ για να το λες
    την εποχη που ειχα ενα eliminator δεν μου ειχε μεινε αυτη η εντυπωση

  12. #57
    Χιλιάρικο και αξιοπρεπής μοτοσυκλέτα σε αυτά τα κυβικά δεν παίζει παίδες με την καμμία.
    Σιγουράτζα το έτερο χιλιάρικο στην άλλη τσέπη για να (νομίζεις) πως το έκανες ξανά μοτοσυκλέτα.
    Οπότε τζίφος, εκτός κι αν συζητάμε πως θα απαλλάξουμε από τα χρέπια τους πρώην ιδιοκτήτες τους.
    Μοναδική και σπάνια περίπτωση να ξέρεις το μηχανάκι και τον ιδιοκτήτη.

  13. #58
    Να κανω μια ερωτηση....μονοκυλινδρο,δυκυλινδρο η δεν απασχολει το θεμα αυτο?
    Εχεις κατα νου να κατσαβιδιασεις μονος σου το μηχανακι που θες να παρεις η οχι??
    Πιστευω οτι πρωτα πρεπει να ξεκαθαριστουν αυτα!!!
    Μηχανακια στα 1000-1200 ευρω βρισκεις αλλα σιγουρα οχι τελεια!!!!

  14. #59
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Aμα κανεις υπομονη μεχρι μετα το καλοκαιρι θα σου πουλησω το Dominator 1000 ευρω. Δωρο η μεταβιβαση, λουκετο abus, disclock abus, μπαγαζιερα Givi. Θα εχει και λαστιχα 3-4 μηνων. Ειναι σε πολυ καλη κατασταση (φυσικα ) ! Θα θελει πιθανον αλλαγη λαδια-φιλτρο που θα τα αλλαξω αρχη καλοκαιριου οποτε μεχρι το φθινοπωρο θα εχει κανει τα χιλιομετρακια του και θα θελει καινουργια.
    Ψησου...

    υ.γ. Υπαρχει περιπτωση και να αλλαξω γνωμη οποτε μην το δεσεις σχοινι-κορδονι.
    MADE IN JAPAN 日本製

  15. #60
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bobber Προβολή μηνύματος
    Να κανω μια ερωτηση....μονοκυλινδρο,δυκυλινδρο η δεν απασχολει το θεμα αυτο?
    Εχεις κατα νου να κατσαβιδιασεις μονος σου το μηχανακι που θες να παρεις η οχι??
    Πιστευω οτι πρωτα πρεπει να ξεκαθαριστουν αυτα!!!
    Μηχανακια στα 1000-1200 ευρω βρισκεις αλλα σιγουρα οχι τελεια!!!!
    Κατα προτιμηση μονοκυλινδρο.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Χιλιάρικο και αξιοπρεπής μοτοσυκλέτα σε αυτά τα κυβικά δεν παίζει παίδες με την καμμία.
    Σιγουράτζα το έτερο χιλιάρικο στην άλλη τσέπη για να (νομίζεις) πως το έκανες ξανά μοτοσυκλέτα.
    Οπότε τζίφος, εκτός κι αν συζητάμε πως θα απαλλάξουμε από τα χρέπια τους πρώην ιδιοκτήτες τους.
    Μοναδική και σπάνια περίπτωση να ξέρεις το μηχανάκι και τον ιδιοκτήτη.
    Συνονοματε γι αυτο βαζω οριο τα 1000.Υπολογιζω οτι στην πορεια θα χρειαστει και αλλα,εκτος εαν πετυχω την περιπτωση.Τα αλλα 1000 που λες τα θεωρα πολλα.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    σαφώς και υπάρχουν αξιοπρεπή 20χρόνα με ανώτερης ποιότητας μέταλλα κτλ αλλά μιλάμε για χιλιάρικο εδώ.

    βρες μου κάποιο στο car.gr που να μη θέλει τπτ και να είναι στην πένα
    Βρηκα στην Κορινθο,αλλα το τσιμπησε αλλος.Το ειδα στο Μεσολογγι και ητανε αστερι.Εχω και ενα tenere απο χερι,αλλα το σκεφτομαι.

Σελίδα 4 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μηχανή με budget max 1000
    από Alchimistis στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2012, 18:24
  2. Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 09/08/2010, 14:13
  3. Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2009, 21:25
  4. 1000 Ευρώ!!!
    από DimChios στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 16/10/2006, 10:19
  5. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2006, 09:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF