Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 67

Θέμα: Μπορώ να οδηγήσω όσο περιμένω να έρθει το δίπλωμα?

  1. #31
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2015
    Μηνύματα
    413
    Ενοείτε αυτό,το γνωρίζω.Ετσι το ανέφερα κουβέντα να γίνετε/

  2. #32
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 007mastras Προβολή μηνύματος
    Ενοείτε αυτό,το γνωρίζω.Ετσι το ανέφερα κουβέντα να γίνετε/
    Και τους έκανες όλους να.....βγάζουν μαλλιά στο πλΕκτρολόγιο για κάτι που ακόμα ΔΕΝ δικαιούσαι;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2015
    Μηνύματα
    413
    ...

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2015
    Μηνύματα
    413
    Καλησπέρα παιδες..
    Εχθές πέρασα και της εξετάσεις οδήγησης μοτοσυκλέτας.
    Τώρα περιμένω την έκδοση του διπλώματος..
    vespa ciao, honda dio, cpi tracker, yamaha townmate, typhoon 125, burgman 250, XT 660R

  5. #35
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 007mastras Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα παιδες..
    Εχθές πέρασα και της εξετάσεις οδήγησης μοτοσυκλέτας.
    Τώρα περιμένω την έκδοση του διπλώματος..
    Συγχαρητήρια, τώρα κάνε υπομονή να το πάρεις (αφου δεν παίρνεις ρίσκα) και καλές βόλτες.

    Κράνος, μπουφανάκι κλπ έχουμε υποθέτω, ή κι αυτά είναι ανύπαρκτα όπως το δίπλωμα όταν οδηγουσες χωρίς αυτό παλιότερα;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  6. #36
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2015
    Μηνύματα
    413
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Συγχαρητήρια, τώρα κάνε υπομονή να το πάρεις (αφου δεν παίρνεις ρίσκα) και καλές βόλτες.

    Κράνος, μπουφανάκι κλπ έχουμε υποθέτω, ή κι αυτά είναι ανύπαρκτα όπως το δίπλωμα όταν οδηγουσες χωρίς αυτό παλιότερα;
    Κράνος ναί αλλά είναι παλιό οπότε πάω για καινούριο..Μπουφάν όχι αλλά είναι στο πρόγραμμα.
    Βασικά με τρώει μέσα μου και κάτι μου λέει οτι θα πάρω ρίσκα..Την έχω στο χωριο και σκέυτομαι απο εβδομάδα να κατέβω να την πάρω..
    Στο μηχανολογικό που πήρα μου είπαν οτι δέν δίνουν κανένα χαρτί..
    Οι δάσκαλοι της σχολής μου είπαν άν θές δέν μπορείς να περιμένεις βγάζε την για καμια βόλτα αλλά πολύ προσεκτικά μην μπλέξω με ατύχημα.
    vespa ciao, honda dio, cpi tracker, yamaha townmate, typhoon 125, burgman 250, XT 660R

  7. #37
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 007mastras Προβολή μηνύματος
    Κράνος ναί αλλά είναι παλιό οπότε πάω για καινούριο..Μπουφάν όχι αλλά είναι στο πρόγραμμα.
    Βασικά με τρώει μέσα μου και κάτι μου λέει οτι θα πάρω ρίσκα..Την έχω στο χωριο και σκέυτομαι απο εβδομάδα να κατέβω να την πάρω..
    Στο μηχανολογικό που πήρα μου είπαν οτι δέν δίνουν κανένα χαρτί..
    Οι δάσκαλοι της σχολής μου είπαν άν θές δέν μπορείς να περιμένεις βγάζε την για καμια βόλτα αλλά πολύ προσεκτικά μην μπλέξω με ατύχημα.
    Mην παίρνεις τέτοια ρίσκα.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  8. #38
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 007mastras Προβολή μηνύματος
    Βασικά με τρώει μέσα μου και κάτι μου λέει οτι θα πάρω ρίσκα..
    Ξύσ'το να περάσει, γιατί σου το λέω κι εγώ ότι άμα κάνεις αυτά που λες θα πάρεις μεγάλα ρίσκα.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 007mastras Προβολή μηνύματος
    Οι δάσκαλοι της σχολής μου είπαν άν θές δέν μπορείς να περιμένεις βγάζε την για καμια βόλτα αλλά πολύ προσεκτικά μην μπλέξω με ατύχημα.
    Ενώ μόλις το πάρεις όρμα απρόσεκτα και μπλέξε.

    Τους είπες να πά να γ@μηθούν και να αλλάξουν επάγγελμα?

  9. #39
    η διαδικασια εχει ως εξης...οταν δωσεις οδηγηση και περασεις, τα χαρτια τα παραδιδουν οι εξεταστες στο γραφειο μεταφορων της περιοχης ,που εδωσες εξετασεις.Ο υπαλληλος του γραφειου ,οταν αδειαζει(ξερεις πως λειτουργει το δημοσιο), τα περναει στο συστημα ,και στη συνεχεια οταν μαζευτει ενας Α αριθμος φεκελων ,με ατομα τα οποια εχουν τελειωσει, τα στελνει στη Διευθυνση Διαβατηριων στο Τμημα ασφαλειας για τυπωμα και αυτοι μετη σειρα τους στο στελνουν.
    Τωρα μεχρι να περαστει στο συστημα απλα ΔΕΝ ΕΧΕΙς ΔΙΠΛΩΜΑ.
    Απο την ωρα που θα περαστει στο συστημα εισαι καλυμενος και θα εχει την ημερομηνια της εξετασης(ο αριθμος διπλωματος βγαινει την ωρα που το περναει στο συστημα.
    Ο λογος που αργουνε ειναι επειδη το μεταφορων για να στειλει τους φακελους στα διαβατηρια πρεπει να μαζευτουν καμποσα και μετα η ασφαλεια μεχρι να τα τυπωσει καθηστερει.
    Τωρα το προβλημα ειναι οτι δεν μπορεις να γνωριζεις ποτε ο υπαλληλος του μεταφορων θα φιλοτιμιθει να περασει το δικο σου διπλωμα.

    υπομονη λοιπον!

  10. #40
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 007mastras Προβολή μηνύματος

    Οι δάσκαλοι της σχολής μου είπαν άν θές δέν μπορείς να περιμένεις βγάζε την για καμια βόλτα αλλά πολύ προσεκτικά μην μπλέξω με ατύχημα.
    θα εχουν και την ευθυνη αν σου συμβει κατι; .....α ρπμ ποτε δεν θα βαλουμε μυαλο!!!!

  11. #41
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2015
    Μηνύματα
    413
    Οκ οπότε περιμένω..
    Εντομεταξύ μπορεί όλοι να κατακρίνουμε οτι κάποιοι (όπος και εγώ φυσικά παλιότερα) οδηγούν χωρίς δίπλωμα.
    Εγω πιστέυω οτι καλύτερα να οδιγάνε στους δρόμους άτομα που ξέρουν να οδιγάνε χωρίς δίπλομα παρά άτομα με δίπλομα που δέν μπορούν καλά καλά να κάνουν ισοροπία στη μηχανή τους..
    Εγώ τόσα χρόνια που οδηγούσα δέν το έκανα επιδή είμαι μάγκας,ούτε επιδί μου άρεσε το πρόβλημα ήταν οτι δέν είχα τα χρήματα για το δίπλωμα γιατί ''τότε'' ήθελες ένα χιλιάρικο στην καλύτερη για να το βγάλεις..οπότε όσοι ξέραν να οδηγάνε και δέν είχαν λεφτά για δίπλωμα οδηγούσαν έτσι ενώ κάπιοι που δέν ξεραν να οδηγάνε αλλά είχαν λευτά για δίπλωμα το βγάζαν..
    Την μέρα που έδινα ήταν μιά κοπέλα η οποία μπορεί να ήταν τυπική στην πορεία και τυχερή στης δοκιμασίες αλλά είμαι σίγουρος ότι άυριο μεθάυριο θα γινει αιτία ατυχήματος.
    Το θέμα είναι να ξέρεις να οδηγάς και να γνωρίζεις τα σήματα,το δίπλωμα είναι απλά ένα κομμάτι πλαστικό.που μπορεί δυστιχός να το πάρει ο κάθε ένας.
    vespa ciao, honda dio, cpi tracker, yamaha townmate, typhoon 125, burgman 250, XT 660R

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.459
    Στα δικα μου χρονια παντως αν ειχες διπλωμα εισουν περιεργος.Αν ειχες αριθμο εισουν φλωρος.Αν φοραγες κρανος φωναζαμε παπα.Και αν καποιος ελεγε προταση που αρχιζε :ασφαλεια βγαλ.......στο ασφαλεια ειχαμε γινει καπνος,κοιταζοντας πισω.

  13. #43
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2015
    Μηνύματα
    413
    Σωραίος!
    vespa ciao, honda dio, cpi tracker, yamaha townmate, typhoon 125, burgman 250, XT 660R

  14. #44
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Στα δικα μου χρονια παντως αν ειχες διπλωμα εισουν περιεργος.Αν ειχες αριθμο εισουν φλωρος.Αν φοραγες κρανος φωναζαμε παπα.Και αν καποιος ελεγε προταση που αρχιζε :ασφαλεια βγαλ.......στο ασφαλεια ειχαμε γινει καπνος,κοιταζοντας πισω.

  15. #45
    officially illegal rider Το avatar του/της WiSe
    Εγγραφή
    17/04/2015
    Μηνύματα
    768
    Οσο αφορα το διπλωμα ναι μεν δεν ισχυει η ασφαλεια στην καλυψη προς τριτους, αλλα αν εισαι αναιτιος σε ατυχημα πληρωνεσαι κανονικα! Αν εισαι υπαιτιος αποζημειωνει η ασφαλιστικη σου και μετα στα ζηταει με επανεισπραξη (αναλογα την εταιρεια).... Εαν ερθει η τροχαια δεν γινεται κανενα αυτοφορο ρε παιδια απλα σου κοβει ενα δικαστηριο πας το δινεις και ξεμπερδεψες..... Τουλαχιστον στο θεμα της τροχαιας αυτο ειμαι σε θεση να γνωριζω...

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2012, 10:30
  2. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 07/01/2009, 09:11
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 06/01/2009, 17:22
  4. Δείτε το όλοι και περιμένω να με βοηθήσετε
    από Monas στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 56
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2008, 14:41
  5. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2006, 19:00

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF