Σελίδα 13 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 3891011121314 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 181 έως 195 από 202

Θέμα: Hayabusa - ΔΙΑΣ - Κόντρες

  1. #181
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.342
    Για πάμε. Και σούζα οι ΔΙΑΣ τι στο διάλο είναι. Προσέξτε που, στο Γέρακα!!! στο γνωστό 24ωρό. Ο λύκος φυλάει τα πρόβατα ή το πρόβατο προκαλεί και δν του καίγεται και καρφί ???


    Ναι ναι ξέρω δεν είναι όλοι έτσι. Μόνο το 90%!!! Πάντως για να είμαι ειλικρινής, σούζα δεν βλέπω στο βίντεο (όχι ότι δεν θα κάνει ποτέ το όργανο) αλλά όπως και να χει οι "συνάδελφοι" δώστο δώστο λένε :'(

    Υ.Γ.: Shooter εγώ σε συμπαθώ πάντως Τώρα αν ήσουν Αθήνα και συναντιόμασταν στο δρόμο μπορεί και να άλλαζε αλλά τώρα όχι

  2. #182
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.468
    Και τι εγινε;Εγω μη σου πω(που το λεω δηλ)οτι αν το εβλεπα θα γουσταριζα.Δεν μπερδευω ,200 καγκουρια κανουν πουτανα μια περιοχη,με το ενας καγκουρας εκανε μια σουζα φευγοντας σε αδεια λεωφορο(χεστηκα αν φοραει στολη). Τα ιδια εγραψα σε αδελφο φορουμ.

  3. #183
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.342
    Δλδ αν ήταν 10 τα καγκούρια και κάνανε σούζες δεν πειράζει ε ? Έγινε φίλε μου και παραέγινε γιατί ο ρόλος και οι εντολές που έχει ο μπάτσος είναι να τηρεί τον ΚΟΚ και να τιμωρεί τους παραβάτες του. Πιο απλά δεν μπορώ να στο πω.

    Και εγώ δεν γουστάρω καθόλου όταν το βράδυ κάνει τέτοια και το πρωί αν δει κανά πιτσιρίκι με καθαρό να κάνει τα ίδια το τραβολογάει και του τραβάει το αυτί.

  4. #184
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macdeath_s Προβολή μηνύματος
    Δλδ αν ήταν 10 τα καγκούρια και κάνανε σούζες δεν πειράζει ε ? Έγινε φίλε μου και παραέγινε γιατί ο ρόλος και οι εντολές που έχει ο μπάτσος είναι να τηρεί τον ΚΟΚ και να τιμωρεί τους παραβάτες του. Πιο απλά δεν μπορώ να στο πω.

    Και εγώ δεν γουστάρω καθόλου όταν το βράδυ κάνει τέτοια και το πρωί αν δει κανά πιτσιρίκι με καθαρό να κάνει τα ίδια το τραβολογάει και του τραβάει το αυτί.
    Δεν έχεις καταλάβει πόσο τυχερός είσαι που έχεις να κάνεις με την ελαστική ελληνική αστυνομία.

    Έπρεπε να ήσουν σε καμιά Γερμανία/Αγγλία/Σουηδία κτλ. που παίζει να σε είχαν τσιμπήσει μόνο και μόνο επειδή δημοσίευσες το βίντεο που πήγαινες Ribas.

  5. #185
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macdeath_s Προβολή μηνύματος
    Δλδ αν ήταν 10 τα καγκούρια και κάνανε σούζες δεν πειράζει ε ? Έγινε φίλε μου και παραέγινε γιατί ο ρόλος και οι εντολές που έχει ο μπάτσος είναι να τηρεί τον ΚΟΚ και να τιμωρεί τους παραβάτες του. Πιο απλά δεν μπορώ να στο πω.

    Και εγώ δεν γουστάρω καθόλου όταν το βράδυ κάνει τέτοια και το πρωί αν δει κανά πιτσιρίκι με καθαρό να κάνει τα ίδια το τραβολογάει και του τραβάει το αυτί.
    Να πουμε τοτενες και λιγες αληθειες; ετυχε σε καποιον απο εμας να κανει μαλακια (σουζα,κοντρα με τον κολητο κλπ)να τον μαγκωσουν, αλλα στη τελικη να τον αφησουν να φυγει;ετυχε σε καποιον απο εμας να τον σταματησουν για ελεγχο ,να λειπει κατι και να τον αφησουν να φυγει;ΔΕΝ περνω το μερος των ενστολων(παναγια μου τι γραφω)αλλα να τα λεμε ολα.Και τα υπερ και τα κατα.Για κανε τα ιδια σε ενα "πολιτισμενο κρατος" και τοτε τα λεμε.Μιλαω για μηχανοβιες καταστασεις,μην αρχισουμε:τα ΜΑΤ βαραγανε...............

  6. #186
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Να πουμε τοτενες και λιγες αληθειες; ετυχε σε καποιον απο εμας να κανει μαλακια (σουζα,κοντρα με τον κολητο κλπ)να τον μαγκωσουν, αλλα στη τελικη να τον αφησουν να φυγει;ετυχε σε καποιον απο εμας να τον σταματησουν για ελεγχο ,να λειπει κατι και να τον αφησουν να φυγει;ΔΕΝ περνω το μερος των ενστολων(παναγια μου τι γραφω)αλλα να τα λεμε ολα.Και τα υπερ και τα κατα.Για κανε τα ιδια σε ενα "πολιτισμενο κρατος" και τοτε τα λεμε.Μιλαω για μηχανοβιες καταστασεις,μην αρχισουμε:τα ΜΑΤ βαραγανε...............
    Τώρα θα το πάμε στο τι έχει τύχει στο καθέναν ή στο τι πρέπει βάσει εντολών και νόμου να κάνουν ? Μου χει τύχει να χω μόνο άδεια (ούτε ταυτότητα) και να με αφήσουν. Μου χει τύχει κομπλέξες ζητάδες επίσης να με σταματάνε χρονιάρες μέρες και να ψάχνουν τα πάντα (και μετά να φεύγουν με σούζα).

    Σούζες και "δώστο δώστο" όταν έχεις πάει να καταστείλεις κόντρες σε κάνει αγριόχοιρο από γουρούνι.

  7. #187
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macdeath_s Προβολή μηνύματος
    Τώρα θα το πάμε στο τι έχει τύχει στο καθέναν ή στο τι πρέπει βάσει εντολών και νόμου να κάνουν ? Μου χει τύχει να χω μόνο άδεια (ούτε ταυτότητα) και να με αφήσουν. Μου χει τύχει κομπλέξες ζητάδες επίσης να με σταματάνε χρονιάρες μέρες και να ψάχνουν τα πάντα (και μετά να φεύγουν με σούζα).

    Σούζες και "δώστο δώστο" όταν έχεις πάει να καταστείλεις κόντρες σε κάνει αγριόχοιρο από γουρούνι.
    Σε περισσοτερα συμφωναμε παρα διαφωναμε ,οποτε δεν μαμιετε.......

  8. #188
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.342
    κουβέντα να γίνεται.

  9. #189
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macdeath_s Προβολή μηνύματος
    κουβέντα να γίνεται.
    Δεν εμεινε και τιποτα αλλο.

  10. #190
    Χωρίς να θέλω να χαλάσω την συζήτηση, απλά και τα όργανα της τάξεως αποτελούν κομμάτι της ίδιας κοινωνίας μέσα στην οποία λειτουργούν. Επομένως οι παθογένειες που υπάρχουν στο σύνολο, σαφώς και θα υπάρχουν και στο υποσύνολο + συν τα έξτρα του επαγγέλματος.
    done.

  11. #191
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.342
    Μακάρι όμως οι παθογένειες να αποτελούσαν την μειοψηφία στο συγκεκριμένο σώμα. Επίσης έχει μια διαφορά η σούζα 16 χρονου με έναν πάπιο με ένα που Ξ Α Ν Α Λ Ε Ω είναι σε σημείο που γίνονταν κόντρες και είναι εκεί να τις καταστείλει. Όχι ?

  12. #192
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από atom_smasher Προβολή μηνύματος
    Χωρίς να θέλω να χαλάσω την συζήτηση, απλά και τα όργανα της τάξεως αποτελούν κομμάτι της ίδιας κοινωνίας μέσα στην οποία λειτουργούν. Επομένως οι παθογένειες που υπάρχουν στο σύνολο, σαφώς και θα υπάρχουν και στο υποσύνολο + συν τα έξτρα του επαγγέλματος.
    Όχι φίλε μου, αυτή η εξίσωση προς τα κάτω είναι η απαρχή όλων των νοσημάτων μιας κοινωνίας.

    Αν και προσωπικά δεν θα με χάλαγε ένας πιλότος μαχητικού να κάνει αλλεπάλληλα και άσκοπα luping, ένας αστυνομικός να τραβάει ένα καντήλι σε μια άδεια λεωφόρο η ένας εναερίτης να κάνει ακροβατικά πάνω στο στύλο της ΔΕΗ, η ισοπέδωση που υποτίθεται απενοχοποιεί τις αμαρτίες των αρνητικών στοιχείων βρήκε την πλήρη εφαρμογή της μέσα απ αυτή τη φράση: "κομμάτι της κοινωνίας μας".

    Ο αστυνομικός έχει εκπαιδευτεί για να προστατεύει τους πολίτες από αυτά ακριβώς τα αρνητικά στοιχεία της κοινωνίας μας, ο πολιτικός εξελέγει για να ίσταται πάνω από πονηρές προκλήσεις, ο υπάλληλος του Δημοσίου δίνει όρκο ότι θα υπηρετήσει το υγιές κομμάτι αυτής της κοινωνίας προστατεύοντας τα δικαιώματα των πολιτών έναντι του νοσηρού.

    Οποιαδήποτε ισοπέδωση λοιπόν, αποτελεί πονηρό εφεύρημα και άλλοθι για την ανοχή απέναντι στην εκτροπή και την εκ του πονηρού συνενοχή στην υποβάθμιση των αξιών και ιδανικών αυτής της κοινωνίας.
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  13. #193
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Πολύ σωστά τα παραπάνω.

    Και με πολύ απλά λόγια για να τα έχουμε ξεκάθαρα στο κεφάλι μας:

    Είναι άλλο πράγμα να σου κλέψω εγώ ένα τάλαρο από το πορτοφόλι σου, κι άλλο πράγμα να σου το κλέψει ο υπουργός οικονομικών.
    Είναι άλλο πράγμα να σε δώκω εγώ μια μπουνιά, κι άλλο να σου τη δώκει ο υπουργός προστασίας του πολίτη.
    Είναι άλλο πράγμα να πω εγώ στο παιδί σου που πάει σχολείο "άμα δεν μπορείς γίνε κομμωτής, κι άμα δεν μπορείς καθόλου γίνε κομμωτής του κώλου", κι άλλο πράγμα να το πει ο υπουργός παιδείας.

    Κρίνοντας καθαρά εκ του αποτελέσματος, εσύ και στις δύο περιπτώσεις έχεις μείον ένα τάλαρο, ένα μαυρισμένο μάτι, κι ένα πληγωμένο παιδί.
    Η ουσία όμως ποτέ δε φαίνεται κοιτώντας μόνο το αποτέλεσμα.

  14. #194
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macdeath_s Προβολή μηνύματος
    Μακάρι όμως οι παθογένειες να αποτελούσαν την μειοψηφία στο συγκεκριμένο σώμα. Επίσης έχει μια διαφορά η σούζα 16 χρονου με έναν πάπιο με ένα που Ξ Α Ν Α Λ Ε Ω είναι σε σημείο που γίνονταν κόντρες και είναι εκεί να τις καταστείλει. Όχι ?
    Δεν θέλω να γενικεύω παρότι δεν έχω και εγώ την καλύτερη εικόνα για το σώμα, ούτε για την εκπαίδευσή τους, ούτε για τον τρόπο επιλογής τους και κυρίως για τους προϊσταμένους τους, αφού απλά αποτελούν εργαλείο στα χέρια τους. Αλλά αυτό είναι κατα πάσα πιθανότητα προσωπική γνώμη και δεν έχω πλήρη εικόνα.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimmie_72 Προβολή μηνύματος
    Όχι φίλε μου, αυτή η εξίσωση προς τα κάτω είναι η απαρχή όλων των νοσημάτων μιας κοινωνίας.

    Αν και προσωπικά δεν θα με χάλαγε ένας πιλότος μαχητικού να κάνει αλλεπάλληλα και άσκοπα luping, ένας αστυνομικός να τραβάει ένα καντήλι σε μια άδεια λεωφόρο η ένας εναερίτης να κάνει ακροβατικά πάνω στο στύλο της ΔΕΗ, η ισοπέδωση που υποτίθεται απενοχοποιεί τις αμαρτίες των αρνητικών στοιχείων βρήκε την πλήρη εφαρμογή της μέσα απ αυτή τη φράση: "κομμάτι της κοινωνίας μας".

    Ο αστυνομικός έχει εκπαιδευτεί για να προστατεύει τους πολίτες από αυτά ακριβώς τα αρνητικά στοιχεία της κοινωνίας μας, ο πολιτικός εξελέγει για να ίσταται πάνω από πονηρές προκλήσεις, ο υπάλληλος του Δημοσίου δίνει όρκο ότι θα υπηρετήσει το υγιές κομμάτι αυτής της κοινωνίας προστατεύοντας τα δικαιώματα των πολιτών έναντι του νοσηρού.

    Οποιαδήποτε ισοπέδωση λοιπόν, αποτελεί πονηρό εφεύρημα και άλλοθι για την ανοχή απέναντι στην εκτροπή και την εκ του πονηρού συνενοχή στην υποβάθμιση των αξιών και ιδανικών αυτής της κοινωνίας.
    Δεν νομίζω. Η κοινωνία νοσεί και τα παραδείγματα των αστυνομικών, πολιτικών και δημοσίων λειτουργών εν γένει απλά επιβεβαιώνουν σαν φαινόμενα την νοσηρότητα που υπάρχει στο σύνολο της κοινωνίας. Δεν μίλησα για ανοχή ή άλλοθι καθώς μίλησα για παθογένειες - άρα προβλήματα. Το να μην κάνεις κάτι για το πρόβλημα σε κάνει συνένοχο, όχι το να δηλώνεις ότι υπάρχει πρόβλημα.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Πολύ σωστά τα παραπάνω.

    Και με πολύ απλά λόγια για να τα έχουμε ξεκάθαρα στο κεφάλι μας:

    Είναι άλλο πράγμα να σου κλέψω εγώ ένα τάλαρο από το πορτοφόλι σου, κι άλλο πράγμα να σου το κλέψει ο υπουργός οικονομικών.
    Είναι άλλο πράγμα να σε δώκω εγώ μια μπουνιά, κι άλλο να σου τη δώκει ο υπουργός προστασίας του πολίτη.
    Είναι άλλο πράγμα να πω εγώ στο παιδί σου που πάει σχολείο "άμα δεν μπορείς γίνε κομμωτής, κι άμα δεν μπορείς καθόλου γίνε κομμωτής του κώλου", κι άλλο πράγμα να το πει ο υπουργός παιδείας.

    Κρίνοντας καθαρά εκ του αποτελέσματος, εσύ και στις δύο περιπτώσεις έχεις μείον ένα τάλαρο, ένα μαυρισμένο μάτι, κι ένα πληγωμένο παιδί.
    Η ουσία όμως ποτέ δε φαίνεται κοιτώντας μόνο το αποτέλεσμα.
    Δεν αναφέρθηκα στο μέγεθος της παθογένειας και το πόσο διαφορετική "ισχύ" έχει αλλά στα φαινόμενα που αναλόγως την θέση του καθενός έχουν προφανώς και το αντίστοιχο αντίκτυπο. Η εξουσία που έχει το κάθε παράδειγμα που έφερες είναι διαφορετική και από εκεί πηγάζει η ζημιά. Η παθογένεια όμως υπάρχει και στον περίγυρο και σε όσους παρέχουν ασυλία και σε όσους έχουν απλά δεχτεί να συμβαίνει. Νομίζω δεν διαφωνούμε, απλά διαφέρουμε στο τρόπο που το αντιλαμβανόμαστε.
    done.

  15. #195
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από atom_smasher Προβολή μηνύματος
    Δεν νομίζω. Η κοινωνία νοσεί και τα παραδείγματα των αστυνομικών, πολιτικών και δημοσίων λειτουργών εν γένει απλά επιβεβαιώνουν σαν φαινόμενα την νοσηρότητα που υπάρχει στο σύνολο της κοινωνίας. Δεν μίλησα για ανοχή ή άλλοθι καθώς μίλησα για παθογένειες - άρα προβλήματα. Το να μην κάνεις κάτι για το πρόβλημα σε κάνει συνένοχο, όχι το να δηλώνεις ότι υπάρχει πρόβλημα.
    Θα μιλήσω πολύ ανοιχτά και ίσως το καταλάβεις...

    Είσαι σχεδιαστής μοδός και αποφάσισες να φοροδιαφεύγεις;
    Με γειά σου και χαρά σου κοπελιά και γι αυτό και η κοινωνία της οποίας αποτελείς κομμάτι έχει θεσπίσει νόμους κατά της φοροδιαφυγής και πληρώνει όργανα για να εφαρμόζουν, παίρνεις τα ρίσκα σου και η τη σκαπουλάρεις η πας μέσα και κάνεις παρέα τον Μπέο. Ανάλογα πόσο υγιής είναι αυτή η κοινωνία έχει και τους ανάλογους Λάκηδες, μέσα η έξω. Αυτό ισχύει από θεσπίσεως των πρώτων μορφών οργανωμένων κοινωνιών.

    Έχεις ενδυθεί τη στολή του κρατικού υπαλλήλου η κοστούμι υπουργού η φέρεις υπηρεσιακή ταυτότητα κρατικού λειτουργού; ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟχι παλικάρι μου, εδώ τα χαλάμε. Αν ο Λάκης έχει το ελεύθερο να φοράει την Άρτα και τα Γιάννενα και να συμπεριφέρεται ανάλογα, για σένα το ένδυμά σου αποτελεί ράσο. Έχεις υποχρέωση και έχεις ορκιστεί γι αυτό, να αποτελείς το παράδειγμα με τις πράξεις σου και οι πράξεις σου να συντελούν ώστε να προστατεύονται οι ευνομούμενες κοινωνίες από τους Λάκηδες. Υπ αυτή την έννοια δεν αποτελείς μέρος της κοινωνίας έτσι απλά, αλλά οφείλεις να είσαι κομμάτι του θετικού υποσυνόλου αυτής ανεβάζοντας το επίπεδό της.
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

Σελίδα 13 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 3891011121314 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Hayabusa paint job
    από SF στο forum Suzuki Hayabusa
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2005, 18:30
  2. Boost King---Hayabusa motor 2006
    από ireneepi στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2005, 15:23
  3. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2005, 14:36
  4. ''κοντρες'' ΚΑΝΕΤΕ ΤΕΛΙΚΑ??
    από DUKASII στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 05/03/2005, 12:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF