Σελίδα 4 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 120

Θέμα: SOOOOOOOOOS!!!!

  1. #46
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Του ρίχνουν σπρέι στην ουρα (πιθανόν πολυουρεθανης για την σειρήνα )και μετά φαίνεται ότι ο πουσταρας ο δεξιός, βάζει κόντρα με το πόδι και τον τροχό και σπάει η κλειδαριά του τιμονιού.
    ΨΌΦΟ ΡΕ!
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  2. #47
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    611
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    Πιθανότερο μου φαίνεται να του κόψουν κλήση για στάθμευση στο πεζοδρόμιο, παρά να βρουν ποιοί πήραν το μηχανάκι.
    Pithanotero einai na tous kseroun kiolas.
    to thema einai o ekastote DIOIKITIS ti apofasizei na kanei.

    to brady pou tha exo elliniko pliktrologio eykairo na sas po tin prosfati empeiria mou sto topiko A.T. me to dioikiti.

  3. #48
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.458
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote Z750s Προβολή μηνύματος
    Εάν είναι τόσο εύκολο να σπάνε τις κλειδαριές του τιμονιού, θα ανοίξω μαγαζί που όπου θα κατασκευάζω ατσάλινους πείρους κλειδαριάς όλων των τύπων θα τους αντικαθιστώ με τους μαμά...και θα χεστώ στο τάλιρο.
    Για ψαχτείτε λιγάκι, σαν πρωταπριλίατικο αστείο μοιάζει.
    Προφανως σε κάποιες μοτο σπάει ευκολότερα απο άλλες.Υπάρχουν διάφορα βίντεο που τις σπάνε με το πόδι https://youtu.be/bMVtKYBt5Q0?t=25s
    RIDE MORE TALK LESS

  4. #49
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Του ρίχνουν σπρέι στην ουρα (πιθανόν πολυουρεθανης για την σειρήνα )και μετά φαίνεται ότι ο πουσταρας ο δεξιός, βάζει κόντρα με το πόδι και τον τροχό και σπάει η κλειδαριά του τιμονιού.
    ΨΌΦΟ ΡΕ!
    Δεν φαίνεται τόσο για πολυουρεθανη.
    Αλλά μάλλον για φαρμακευτικό ψυκτικό σπρέι.
    Και παγώνει η σειρηνα και η κλειδαριά μπορεί να σπάσει εύκολα

  5. #50
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.132
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Λευκάδιος Προβολή μηνύματος
    Προφανως σε κάποιες μοτο σπάει ευκολότερα απο άλλες.Υπάρχουν διάφορα βίντεο που τις σπάνε με το πόδι https://youtu.be/bMVtKYBt5Q0?t=25s
    Καταρχήν να βάλουμε τα πράγματα σε μία τάξη.

    Η κλειδαριά φυτεύεται στο τιμόνι με δύο ανοξείδωτες βίδες ergal στο τιμόνι πάχους οκτώ χιλιοστών ή έξι ανάλογα με την μηχανή.
    Μέσα από την κλειδαριά πετάγεται ένας πείρος ενός πόντου πάχους το λιγότερο και περνάει σε ένα δακτυλίδι πάχους τριών χιλιοστών που είναι κολλημένο στο τιμόνι το οποίο ενισχύεται από ένα πλακάκι.

    Στο βίντεο που μου βάζεις το μηχανάκι έχει σιδερένιο σκελετό οπότε και το δακτυλίδι θα είναι σιδερένιο. Πράγμα που το κάνει ακόμα ποιο δύσκολο και δεν συμβαδίζει με αυτό που βλέπεις.

    Μη νομίζεις ότι στο μπούσα που έχει αλουμίνιο είναι ποιο εύκολο να σπάσει γιατί δεν είναι μόνο το δακτυλίδι αλλά έχει και μια πλάκα κατά μήκος του λαιμού. Όσοι βάζετε και βγάζετε μπροστινά συστήματα πέστε μου πως είναι δυνατόν να το σπάσετε με χέρια και πόδια...

    Ειλικρινά έχω σαλτάρει με αυτό που βλέπω... δεν γίνεται λέμε !

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Δεν φαίνεται τόσο για πολυουρεθανη.
    Αλλά μάλλον για φαρμακευτικό ψυκτικό σπρέι.
    Και παγώνει η σειρηνα και η κλειδαριά μπορεί να σπάσει εύκολα
    Στην κλειδαριά δεν ρίχνουν τίποτα...

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sv1000s
    Εγγραφή
    16/02/2014
    Μηνύματα
    374
    ακομα εξω ειναι τα κολοπαιδα???ρε μονο ταυτοτητα δεν εδειξαν στη καμερα.

    ......ξυπνατε τσεοι......αστε της κοντρες και τα μπουσα και το τουπεδακι στους παποβιου.εδω να σας δω που
    κλεβουν του κοσμακι τον ιδρωτα

  7. #52
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Σπαει μαστορα. Με τη σωστη μοχλευση μπορεις να σπασεις και λουκετο με μονη δυναμη αυτη των χεριων σου.
    MADE IN JAPAN 日本製

  8. #53
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Εχω δει το βιντεο περίπου 60 φορές ακονίζοντας το ψευτοκατάνα μου παίζοντας με μια παλιά πεταλούδα μου.Κάπως έτσι πρέπει να έγινε και στο δικό μου.
    COFOS ΕΙC TON AIΩNA AMHN.
    Φίου φίου φι φι φίου

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    To χειρότερο είναι ότι μπορεί να τα διαβάζουν (εδώ μέσα) και να γελάνε...

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.289
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    To χειρότερο είναι ότι μπορεί να τα διαβάζουν (εδώ μέσα) και να γελάνε...
    Αυτό ακριβώς σκεφτόμουν εχθές που κοίταζα το βιντεάκι.

    Το μηχανάκι ήταν καιρό χωρίς μπαταρία, οπότε συναγερμός off και για εμένα κακώς έμενε εκεί παρατημένο τόσο καιρό.

  11. #56
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Αφού έχει γράψει πως είχε συναγερμό κτλ κτλ. Πως προκύπτει ότι δεν είχε μπαταρία;

  12. #57
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.289
    Ο συναγερμός όμως δεν χτύπησε. Την όλη φάση μου την είπε ένας φίλος για το πως έγινε (το ότι επίσης δεν είχε μπαταρία). Το τιμόνι επίσης έσπασε από κόντρα. Κατόπιν είτε το έβαλαν μπρος με σπρώξιμο είτε τους περίμενε βανάκι πιο κάτω.

    Αυτά μου είπε, αυτά σας μεταφέρω. Τι να σας πω.

  13. #58
    παντος μαλακια να αφησει μηχανακι σαν αυτο εξω... εγηνε το κακο! δευτερον οταν τους μαθουν μπενω στην λιστα για τον λυθοβολισμο τους!! Παντος φενοντε απο τα κλασσικα αλανια και σιγουρα οι φατσες τους ειναι γνωστες στην Αθηνα αρα παιζει να ξερουν ηδη ποιοι ειναι και που ειναι!
    ORGIA!!!!!

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pattaya boy
    Εγγραφή
    05/07/2010
    Μηνύματα
    163
    Και με την δημοσιοποιηση του βιντεο ειναι σαν να τους λες "κρυφτητε ερχομαστε". Δεν θα ηταν καλυτερα το βιντεο να πηγαινε μονο στην ασφαλεια για μερικες μερες, και αν δεν υπηρχε αποτελεσμα τοτε να δημοσιευοταν?
    Τωρα εγω σκεφτομαι με το μη αστυνομικο μου μυαλο. Γιατι η αστυνομια δεν οργανωνει μια επιχειρηση εντοπισμου των σπειρων που κλεβουν μηχανες με την μεθοδο του δολωματος? Ας αφησουν ξεμπαρκες 5-6 μηχανες σε διαφορα σημεια στην Αθηνα και να τις παρακολουθουνε διακριτικα. Ειμαι συγουρος οτι σε καποια απο αυτες θα γινει κινηση για κλοπη. Απο 'κει και περα ακολουθουνε την πορεια τους και εντοπιζουν ολοκληρη την γιαυκα. Θελω να πιστευω οτι μια χαρα αξιωματικους εχουμε που ειδικευονται στον τομεα της παρακολουθησεως και εντοπισμου, αρκει να υπαρχει θεληση και οργανωση.
    Κατι παρομιο ειχε γινει σε Αυστραλια και Αμερικη, στην πρωτη περιπτωση βρηκανε ολοκληρη αποθηκη με κλεμενες μηχανες, ενω στην δευτερη περιπτωση που οργανωθηκε απο μοτοσυκλετηστικη λεσχη, τους πιασανε, και δεν μπορω να φανταστω πως περασανε οι μαγκες στα χερια τους μεχρι να τους παρει η αστυνομια.

  15. #60
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Μπορεί και να συμβαίνει ήδη αυτό, απλά να μη γίνεται γνωστό. Αν συμβαίνει, προφανώς δεν επαρκεί όπως φαίνεται.

Σελίδα 4 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF