Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 23 από 23

Θέμα: θελω καμια συμβουλη για κ1300s και για zzr1400 ποιο απο τα δυο.

  1. #16
    πολλές πληροφορίες για το 1300s θα βρεις στους bmw bikers....

    ξέρω οτι είναι πολύ καλό μηχανάκι αλλά έχει κάποιες κατασκευαστικές ψιλομαλακιούλες τις οποίες λογικά και εφόσον θα το πάρεις δεύτερο χέρι, μάλλον θα τις έχει φτιάξει ο προηγούμενος...

    κανε ένα κόπο και μίλα με τα παιδιά, είναι πολυ ευγενικοί...

    πουτσ@@@@@@@@@

  2. #17
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/09/2002
    Μηνύματα
    0
    φιλε alexzafeir το vfr το εχει φιλος και δεν μπορω να πω ότι τρελενωμε κιολας δεν μου καθετε και τοσο καλα δεν ξερω γιατι. ισως επειδή θελω να παω σε κατι πιο sporturring.

  3. #18
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/09/2002
    Μηνύματα
    0
    spyrakos35 ευχαριστω φιλε θα το ψαξω λιγο γιατι ακουω διαφορα για το BMW.

  4. #19
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kir Προβολή μηνύματος
    spyrakos35 ευχαριστω φιλε θα το ψαξω λιγο γιατι ακουω διαφορα για το BMW.
    Οι περισσότεροι που τα λένε δεν έχουν ακουμπήσει BMW στη ζωή τους, άσε που για αυτούς BMW=1200GS... οπότε μη δίνεις βάση σε όσα ακούς από άσχετους.

  5. #20
    λοιπων εχω οδιγιση και τα δυο εχω υψος 173 οποτε θεωρούμε κοντος.
    μην ακους τι θα σου πουν οι μπεμβεδακιδες και οι καβασακιδες και οι γιαμαχακιδες κλπ. λιγο πολύ εχουν το κολιμα τους ότι η μαρκα τους βγαζει τα καλυτερα και προπαντος οι μεμβεδακιδες....
    αν και πολεμιος των bmw θα σου πω ότι βολευει καλυτερα τους ψιλους από τους κοντους το bmw.
    εάν εχει διορθοσει τα προβλήματα ο προιγουμενος ιδιοκτιτης του bmw τοτε εχει καλος αλλα μην πιστευεις ότι τελιωσε το θεμα εκει.
    βεβαια ο ιδιοκτητης του μπεμβε κατά 90 % δεν θα είναι καφτης ενώ ο ιδιοκτητης του ζουζουρα θα είναι και καφτης και σουζακιας κατά 80%
    στην παρεα εχουμε και από τα δυο το ζζρ είναι απιαστο και απροβλιματιστο με μια λιγο ψιλοτερη ζελατινα καλιπτεσαι τελεια και σε ταξίδια 400-500 χιλ σερι μονο βενζινη δεν εχεις πρόβλημα στιβη σαν σουπερ σπορ. το μπεμβε είναι καλυτερο για ψιλους στο καθισμα αλλα σαν καλιψη είναι το ιδιο με το ζουζουρα θελει ψιλη ζελατινα.
    στο μπεμβε θα σου σπασουν τα νευρα οι διακοπες φλας κορνα κλπ εάν θελισεις να βαλεις κατι αφτερ μαρκετ πχ ζελατινα εξατμιση αναρτισεις ... ξεχνα το θελουν να πουλισεις την μοτο ολοκήρη για να παρεις κατι τετιο με την τιμη που εχουν, ακριβα σερβις ακριβα αναλοσιμα κλπ μοτερικα το μπεμβε δεν θα εχεις πρόβλημα... μονο μοτερικα για τα αλλα είναι άλλη ιστορια. με το ζζρ δεν θα εχεις προβλήματα μονο εάν δεν μπεις στο τρυπακι να βαλεις τσιπακια και βλακιες. εχει τοσο δηναμη που δεν θελει τιποτε να δυναμοσει. αντε το πολύ δυο τελικα για να ελαφροσει και να δειχνη ωραιο. και δεν θα εχεις προβλιματα. στον δρομο και τα δυο στιβουν αψογα με το ζζρ να θελει μιαλο στο γκαζι και το μπεμβε να εχεις το μιαλο σου στο βαρος. το μπροστινο του μπεμβε δεν θα το μαθεις ποτε όπως όλα τα μπεμβε δεν σου δινει να καταλάβεις ποσο καλα παταει αλλα να εισαι συγουρος ότι παταει τελεια. απλα εσυ δεν θα καταλαβενεις τι γινεται. με το ζζρ απλα προσοχη στο ποσο ανοιγης το γκαζη και μπενεις μιονεκτιμα ???? μαζεύεις παλλα χιλιόμετρα σε ελαχιστο χρονο και μπορει να μπεις με πολλα. με το μπεμβε ξεχνας το θεμα συντηριση αλισιδας.. απλα κάθε 10000 χιλιόμετρα αλαζεις 250 γραμαρια βαλβολινη στο διαφορικο και τελος ουτε σπρεει ουτε τεντοματα ουτε τιποτε σαν συμπεριφορα το διαφορικο θα σε ξενισει στον ηχο του στα ανεβοκατεβάσματα και τιποτε άλλο.
    απλα θα σου το πω ωμα.
    εάν θες να κανεις σουζες και παντιλικια παρε ζζρ εάν θες να ταξιδευεις κυριλε τοτε μπεμβε.

    εάν όμως θες να ταξιδευεις δικαβαλος με μπαγαζια και με το υψος που εχεις τοτε σκεψου το bmw k1300gt
    ποτε ξανα σκουπιδια της BMW. καλυτερα κινεζικο παπι....

  6. #21
    η συμβουλή σου και από κάτω η υπογραφή σου...!!!!

    (δεν άντεξα)Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Στιγμιότυπο οθόνης (272).jpg 
Προβολές:	134 
Μέγεθος:	79,0 KB 
ID:	334409
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  7. #22
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/09/2002
    Μηνύματα
    0

    kir fjr1300

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ Προβολή μηνύματος
    λοιπων εχω οδιγιση και τα δυο εχω υψος 173 οποτε θεωρούμε κοντος.
    μην ακους τι θα σου πουν οι μπεμβεδακιδες και οι καβασακιδες και οι γιαμαχακιδες κλπ. λιγο πολύ εχουν το κολιμα τους ότι η μαρκα τους βγαζει τα καλυτερα και προπαντος οι μεμβεδακιδες....
    αν και πολεμιος των bmw θα σου πω ότι βολευει καλυτερα τους ψιλους από τους κοντους το bmw.
    εάν εχει διορθοσει τα προβλήματα ο προιγουμενος ιδιοκτιτης του bmw τοτε εχει καλος αλλα μην πιστευεις ότι τελιωσε το θεμα εκει.
    βεβαια ο ιδιοκτητης του μπεμβε κατά 90 % δεν θα είναι καφτης ενώ ο ιδιοκτητης του ζουζουρα θα είναι και καφτης και σουζακιας κατά 80%
    στην παρεα εχουμε και από τα δυο το ζζρ είναι απιαστο και απροβλιματιστο με μια λιγο ψιλοτερη ζελατινα καλιπτεσαι τελεια και σε ταξίδια 400-500 χιλ σερι μονο βενζινη δεν εχεις πρόβλημα στιβη σαν σουπερ σπορ. το μπεμβε είναι καλυτερο για ψιλους στο καθισμα αλλα σαν καλιψη είναι το ιδιο με το ζουζουρα θελει ψιλη ζελατινα.
    στο μπεμβε θα σου σπασουν τα νευρα οι διακοπες φλας κορνα κλπ εάν θελισεις να βαλεις κατι αφτερ μαρκετ πχ ζελατινα εξατμιση αναρτισεις ... ξεχνα το θελουν να πουλισεις την μοτο ολοκήρη για να παρεις κατι τετιο με την τιμη που εχουν, ακριβα σερβις ακριβα αναλοσιμα κλπ μοτερικα το μπεμβε δεν θα εχεις πρόβλημα... μονο μοτερικα για τα αλλα είναι άλλη ιστορια. με το ζζρ δεν θα εχεις προβλήματα μονο εάν δεν μπεις στο τρυπακι να βαλεις τσιπακια και βλακιες. εχει τοσο δηναμη που δεν θελει τιποτε να δυναμοσει. αντε το πολύ δυο τελικα για να ελαφροσει και να δειχνη ωραιο. και δεν θα εχεις προβλιματα. στον δρομο και τα δυο στιβουν αψογα με το ζζρ να θελει μιαλο στο γκαζι και το μπεμβε να εχεις το μιαλο σου στο βαρος. το μπροστινο του μπεμβε δεν θα το μαθεις ποτε όπως όλα τα μπεμβε δεν σου δινει να καταλάβεις ποσο καλα παταει αλλα να εισαι συγουρος ότι παταει τελεια. απλα εσυ δεν θα καταλαβενεις τι γινεται. με το ζζρ απλα προσοχη στο ποσο ανοιγης το γκαζη και μπενεις μιονεκτιμα ???? μαζεύεις παλλα χιλιόμετρα σε ελαχιστο χρονο και μπορει να μπεις με πολλα. με το μπεμβε ξεχνας το θεμα συντηριση αλισιδας.. απλα κάθε 10000 χιλιόμετρα αλαζεις 250 γραμαρια βαλβολινη στο διαφορικο και τελος ουτε σπρεει ουτε τεντοματα ουτε τιποτε σαν συμπεριφορα το διαφορικο θα σε ξενισει στον ηχο του στα ανεβοκατεβάσματα και τιποτε άλλο.
    απλα θα σου το πω ωμα.
    εάν θες να κανεις σουζες και παντιλικια παρε ζζρ εάν θες να ταξιδευεις κυριλε τοτε μπεμβε.

    εάν όμως θες να ταξιδευεις δικαβαλος με μπαγαζια και με το υψος που εχεις τοτε σκεψου το bmw k1300gt
    ευχαριστω φιλε μου για τα οσα μου περιέγραψες, το ζζρ το εχω οδηγηση το κ όχι, οσο για το τι θελω από την μοτο είναι λιγο παραπανω γκαζι από αυτό που εχω και να στριβω λιγο καλυτερα, και φυσικα πιο πολύ για κανα ταξιδακι εντος ελλαδας. το fjr που εχω είναι σουπερ με της βαλιτσες του κομπλε με τα όλα του. απλα θελω την αλλαγη που να μην με ξενερωση.

  8. #23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kir Προβολή μηνύματος
    ευχαριστω φιλε μου για τα οσα μου περιέγραψες, το ζζρ το εχω οδηγηση το κ όχι, οσο για το τι θελω από την μοτο είναι λιγο παραπανω γκαζι από αυτό που εχω και να στριβω λιγο καλυτερα, και φυσικα πιο πολύ για κανα ταξιδακι εντος ελλαδας. το fjr που εχω είναι σουπερ με της βαλιτσες του κομπλε με τα όλα του. απλα θελω την αλλαγη που να μην με ξενερωση.
    αφού ο φιλαράκος σου έχει το ζζρ, δεν καταλαβαίνω γιατί δεν το παίρνεις μία κυριακή βόλτα να δεις αν σε καλύπτει....

    πουτσ@@@@@@@@@

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2007, 10:34
  2. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 04/07/2006, 04:22
  3. για γελια και για ΜΠΟΥΝΙΕΣ
    από EVI στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 29/06/2006, 14:09
  4. Για νέους και μέλλοντες γονείς (οι άλλοι τα ξέρουν)
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/03/2004, 21:16
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2004, 10:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF