Σελίδα 31 από 49 ΠρώτοΠρώτο ... 21262728293031323334353641 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 451 έως 465 από 723

Θέμα: Τι θα γίνει με τις κλοπές;

  1. #451
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Manalishi Προβολή μηνύματος


    Κρίμα....δεν ξαναπαίρνω τηλέφωνο κανέναν...Μ@λ@κία μου, έπρεπε να είχα σιωπήσει, και για το ΧΤ, και για το Mini Cooper S, και για το Cayenne.....Άκου ρουφιάνος.....Καλυτερα πες με βλάκα, όχι ρουφιάνο..
    Για το πού στηρίζονται οι ίδιοι αν θέλουν καμιά πληροφορία ήταν η κουβέντα.
    Και το ότι έχουν τους στάνταρ ρουφιάνους τους οι οποίοι είναι και οι ίδιοι κλέφτες/κλεπταποδόχοι και λαλάνε προκειμένου να τους αφήνουν ήσυχους και να πιάνουν τους άλλους.

    Δεν είπε κανείς ρουφιάνο κάποιον που θα πάρει να κάνει μια καταγγελία ότι βλέπει κάποιον να κλέβει ή ότι βρήκε ένα κλεμμένο κλπ.
    Αυτό έλειπε.

  2. #452
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.342
    Σήμερα κοιτούσε φίλος το car το για ανταλλακτικά. Δεν φαντάζεστε πόσες αγγελίες παίζουν από καλιθέα, γαλάτσι, ασπρόπυργο που σου λένε ότι παίζουν τα πάντα από το χ,ψ μοντέλο. meow meow on the tiles

  3. #453
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Xωρις ν εχω διαβασει ολες τις σελιδες...η μερικη λυση του προβληματος ειναι...

    Να δημοσιευονται φωτο οσων συλλαμβανονται και αποδεδειγμενα κατηγορουνται για κλοπη μοτοσυκλετας η αυτοκινητων.

    Σαν τους παιδεραστες ενα πραμα.

    Να τρωει φτυσιμο και σκατο οπου σσταθει κι οπου βρεθει και να σου πω εγω αμα θα ξανασκεφτει να κλεψει.

    Στη γειτονια μου πριν 2 χρονια ζουσε ενα κλεφτρονι.
    Εκλεψε καποιου το Tiger 1050 και το εκανε φυσικα κομματια.
    Ο ιδιοκτητης ομως εμαθε απο την...πιατσα τι παιχτηκε και καθε μερα ηταν στο σπιτι του και του ελεγε οτι "μεχρι να την φερεις...θα σε γ@μ@ω καθε μερα"
    Τι να φερει ομως ο αλλος? τις βιδες?

    πηγε και παραδοθηκε για να γλυτωσει και απο τοτε δεν ελλειψε ουτε παξιμαδι απο την γειτονια.

    Ετσι θελουν τα κοπροσκυλα !!!

  4. #454
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/12/2013
    Μηνύματα
    2
    Καλημερα παιδια,εχω ενα συναγερμο DATATOOL System3 μου τον εδωσε ενας φιλος,γνωριζει κανεις αν ταιριαζει σε XT500 που εχω μιας και εγιναν 3 επιδρομες στην πυλωτη της πολυκατοικιας την εβδομαδα που περασε και τα εχουμε παιξει ολοι.
    Ευχαριστω!!!

  5. #455
    Ampari power Το avatar του/της Eversman
    Εγγραφή
    29/05/2014
    Μηνύματα
    1.536
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gavromania Προβολή μηνύματος
    Καλημερα παιδια,εχω ενα συναγερμο DATATOOL System3 μου τον εδωσε ενας φιλος,γνωριζει κανεις αν ταιριαζει σε XT500 που εχω μιας και εγιναν 3 επιδρομες στην πυλωτη της πολυκατοικιας την εβδομαδα που περασε και τα εχουμε παιξει ολοι.
    Ευχαριστω!!!
    Καλημέρα φίλε μου! Δέν ξέρω να σου πώ για τον συγκεκριμένο συναγερμο, αλλά -και συμπάθα με κιόλας- δίνεις στοιχεία public για το είδος συναγερμού που φοράς, όπως επίσης και για την περιοχή που μένεις και το Ονοματεπώνυμο σου (πατώντας το προφίλ σου)
    I'm the footprint on the sand ....

    Winterhater.

  6. #456
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Xωρις ν εχω διαβασει ολες τις σελιδες...η μερικη λυση του προβληματος ειναι...

    Να δημοσιευονται φωτο οσων συλλαμβανονται και αποδεδειγμενα κατηγορουνται για κλοπη μοτοσυκλετας η αυτοκινητων.

    Σαν τους παιδεραστες ενα πραμα.

    Να τρωει φτυσιμο και σκατο οπου σσταθει κι οπου βρεθει και να σου πω εγω αμα θα ξανασκεφτει να κλεψει.

    Στη γειτονια μου πριν 2 χρονια ζουσε ενα κλεφτρονι.
    Εκλεψε καποιου το Tiger 1050 και το εκανε φυσικα κομματια.
    Ο ιδιοκτητης ομως εμαθε απο την...πιατσα τι παιχτηκε και καθε μερα ηταν στο σπιτι του και του ελεγε οτι "μεχρι να την φερεις...θα σε γ@μ@ω καθε μερα"
    Τι να φερει ομως ο αλλος? τις βιδες?

    πηγε και παραδοθηκε για να γλυτωσει και απο τοτε δεν ελλειψε ουτε παξιμαδι απο την γειτονια.

    Ετσι θελουν τα κοπροσκυλα !!!

    Μάλιστα....

    Εσύ ως αστυνομικός* λοιπόν προτείνεις ως λύση (έστω μερική λύση), να δημοσιεύονται οι φωτογραφίες των κλεφτών (κάτι που δε γίνεται ούτε καν σε αυτούς που διαπράττουν εγκλήματα 50 φορές χειρότερα), και να πηγαίνουμε κάτω από το σπίτι του κλέφτη και να του φωνάζουμε ότι θα του γ@μήσουμε ό,τι έχει αγ@μητο μπας και παίξει το σενάριο να πάει να παραδοθεί επειδή θα βαρεθεί τις φωνές και τη διαπόμπευση, κι όχι το σενάριο του να μπει στο σπίτι του φωνακλά νύχτα καμιά παρέα με 3-4 άτομα και με ακράδαντα επιχειρήματα μεταξύ τυρού και αχλαδίου να τον πείσουν να κόψει τις φωνές μην του κόψουνε τη γλώσσα, του ίδιου κι όποιου έχει συγγένεια μέχρι Γ' βαθμό.

    *(αν κάνω λάθος διόρθωσέ με, αλλά εσύ ο ίδιος θυμάμαι το είχες πει σε κάποιο άλλο θρεντ)

  7. #457
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Μάλιστα....

    Εσύ ως αστυνομικός* λοιπόν προτείνεις ως λύση (έστω μερική λύση), να δημοσιεύονται οι φωτογραφίες των κλεφτών (κάτι που δε γίνεται ούτε καν σε αυτούς που διαπράττουν εγκλήματα 50 φορές χειρότερα), και να πηγαίνουμε κάτω από το σπίτι του κλέφτη και να του φωνάζουμε ότι θα του γ@μήσουμε ό,τι έχει αγ@μητο μπας και παίξει το σενάριο να πάει να παραδοθεί επειδή θα βαρεθεί τις φωνές και τη διαπόμπευση, κι όχι το σενάριο του να μπει στο σπίτι του φωνακλά νύχτα καμιά παρέα με 3-4 άτομα και με ακράδαντα επιχειρήματα μεταξύ τυρού και αχλαδίου να τον πείσουν να κόψει τις φωνές μην του κόψουνε τη γλώσσα, του ίδιου κι όποιου έχει συγγένεια μέχρι Γ' βαθμό.

    *(αν κάνω λάθος διόρθωσέ με, αλλά εσύ ο ίδιος θυμάμαι το είχες πει σε κάποιο άλλο θρεντ)
    Πιπμαν.....

    Ειπε μια ιστορια, δεν προτεινε κατι.... Και οχι δεν μπαινω σε παιχνιδι με τις λεξεις.....

    Φιλια στα μουτρα....
    πουτσ@@@@@@@@@

  8. #458
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Manalishi Προβολή μηνύματος


    Κρίμα....δεν ξαναπαίρνω τηλέφωνο κανέναν...Μ@λ@κία μου, έπρεπε να είχα σιωπήσει, και για το ΧΤ, και για το Mini Cooper S, και για το Cayenne.....Άκου ρουφιάνος.....Καλυτερα πες με βλάκα, όχι ρουφιάνο..


    αν εισαι της "δουλειας", εισαι ρουφιανος...
    αν οχι, κανεις καταγγελια...

    ειναι 2 διαφορετικα πραγματα τα οποια τα εχω διαχωρισει στο post μου...
    δες καλυτερα...

  9. #459
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Δε χρειαζεσαι συναγερμό. Ενεδρα χρειάζεσαι φίλε.

  10. #460
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Xωρις ν εχω διαβασει ολες τις σελιδες...η μερικη λυση του προβληματος ειναι...

    Να δημοσιευονται φωτο οσων συλλαμβανονται και αποδεδειγμενα κατηγορουνται για κλοπη μοτοσυκλετας η αυτοκινητων.

    Σαν τους παιδεραστες ενα πραμα.

    Να τρωει φτυσιμο και σκατο οπου σσταθει κι οπου βρεθει και να σου πω εγω αμα θα ξανασκεφτει να κλεψει.

    Στη γειτονια μου πριν 2 χρονια ζουσε ενα κλεφτρονι.
    Εκλεψε καποιου το Tiger 1050 και το εκανε φυσικα κομματια.
    Ο ιδιοκτητης ομως εμαθε απο την...πιατσα τι παιχτηκε και καθε μερα ηταν στο σπιτι του και του ελεγε οτι "μεχρι να την φερεις...θα σε γ@μ@ω καθε μερα"
    Τι να φερει ομως ο αλλος? τις βιδες?

    πηγε και παραδοθηκε για να γλυτωσει και απο τοτε δεν ελλειψε ουτε παξιμαδι απο την γειτονια.

    Ετσι θελουν τα κοπροσκυλα !!!

    εχεις την εντυπωση οτι θα θυμασαι 10-20-100 κλεφτες...
    εδω δεν θυμασαι μουρες που βλεπεις συχνα πυκνα...(οχι εσυ..γενικα μιλαω)

    και πες αντε και θυμασαι τα κλεφτρονια της γειτονιας σου...της περιοχης σου...της Αττικης ολοκληρης σου λεω εγω...
    τι σε κανει να πιστευεις οτι αυτοι οι ανθρωποι αλλαζοντας τοπο κατοικιας, δεν μπορουν μετα απο 2-3 χρονια να δρασουν εκει που εχουν εγκατασταθει? Θεσσ/νικη π.χ...Βολο..κ.ο.κ...
    ποιος θα τους ξερει εκει?

    ουτε καν η ιδια η αστυνομια...
    φατσικα μιλαω παντα...

    τον Σοριν Ματεϊ τον θυμαστε? ναι αυτος με την σωρεια εγκληματων...
    θυμαστε πως ειναι φατσικα?

    τους μονους που θυμομαστε φατσικα ειναι αυτους της 17Ν, αντε και τον Πασσαρη γιατι φροντιζουν τα ΜΜΕ να τους αναπαραγουν συχνα...

    η μνημη ειναι πολυ περιεργο πραγμα και συνηθως ειναι κοντη...

  11. #461
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/12/2013
    Μηνύματα
    2
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Eversman Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα φίλε μου! Δέν ξέρω να σου πώ για τον συγκεκριμένο συναγερμο, αλλά -και συμπάθα με κιόλας- δίνεις στοιχεία public για το είδος συναγερμού που φοράς, όπως επίσης και για την περιοχή που μένεις και το Ονοματεπώνυμο σου (πατώντας το προφίλ σου)
    Δεν ειναι τα πραγματικα στοιχεια μονο το μικρο ονομα,οσο για τον συναγερμο δεν τον φοραω ετσι και αλλιως γιαυτο ρωταω αν ταιριαζει σε ΧΤ να τον τοποθετησω,τιποτα δεν εχω απλα λουκετο

  12. #462
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Μάλιστα....

    Εσύ ως αστυνομικός* λοιπόν προτείνεις ως λύση (έστω μερική λύση), να δημοσιεύονται οι φωτογραφίες των κλεφτών (κάτι που δε γίνεται ούτε καν σε αυτούς που διαπράττουν εγκλήματα 50 φορές χειρότερα), και να πηγαίνουμε κάτω από το σπίτι του κλέφτη και να του φωνάζουμε ότι θα του γ@μήσουμε ό,τι έχει αγ@μητο μπας και παίξει το σενάριο να πάει να παραδοθεί επειδή θα βαρεθεί τις φωνές και τη διαπόμπευση, κι όχι το σενάριο του να μπει στο σπίτι του φωνακλά νύχτα καμιά παρέα με 3-4 άτομα και με ακράδαντα επιχειρήματα μεταξύ τυρού και αχλαδίου να τον πείσουν να κόψει τις φωνές μην του κόψουνε τη γλώσσα, του ίδιου κι όποιου έχει συγγένεια μέχρι Γ' βαθμό.

    *(αν κάνω λάθος διόρθωσέ με, αλλά εσύ ο ίδιος θυμάμαι το είχες πει σε κάποιο άλλο θρεντ)
    Νομιζω οτι η ιδιοτητα μου απλα αρκει για να επιτεθεις σε ενα απλο επιχειρημα. Δεν πειραζει...δικαιωμα σου !

    Αν γινοταν αυτο...πιστεψε με θα κραταγες αρχειο και θ κοιταγες τα λαμογια καθε μερα.
    Το νομικο πλαισιο εδω ειναι διατρητο και ακομα και επαυτοφωρω να συλληφθει...σιγα τα ωα.
    Αμα τον πιασεις εσυ ο ιδιος κιολας...και τον πλακωσεις σστις μαπες...την πατησες.

    ΚΑΙ ΝΑΙ εγω σαν ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΣ αυτο προτεινω για να εχει το νου της ολη η κοινωνια. Εσυ δεν θα τους θυμασαι...αλλα καποιοι ισως ναι...τουλαχιστον μερικους.
    Μερικους εσυ...μερικους ο αλλος...θα μαζευονται.

    Ολες αυτες τις δουλειες με συμμοριες που βγαζει η ασφαλεια με καρφωτες γινονται και το ξερεις και συ...οποτε που το παραξενο?

    Μη θιξουμε κανα κοπροσκυλο που κλεβει τον ιδρωτα του αλλου?

    Επιμενω.
    Δημοσιοποιηση.

  13. #463
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Νομιζω οτι η ιδιοτητα μου απλα αρκει για να επιτεθεις σε ενα απλο επιχειρημα. Δεν πειραζει...δικαιωμα σου !
    Η ιδιότητά σου σε χαρακτηρίζει και την επικαλούμαι γιατί θα έπρεπε να γνωρίζεις καλύτερα. Όχι για να επιτεθώ.

    Αν έχω αμυγδαλίτιδα και ρωτήσω τη γιαγιά μου τί να κάνω και μου πει να πάω στην εκκλησία να μεταλάβω και να με διαβάσει ο πάτερ Σουρταφέρτας δε θα μου κάνει εντύπωση ούτε θα την παρεξηγήσω.
    Αν όμως έχω αμυγδαλίτιδα και ρωτήσω γιατρό και μου προτείνει το ίδιο που μου πρότεινε η γιαγιά μου, και εντύπωση θα μου κάνει και θα τον παρεξηγήσω.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Αν γινοταν αυτο...πιστεψε με θα κραταγες αρχειο και θ κοιταγες τα λαμογια καθε μερα.
    Το νομικο πλαισιο εδω ειναι διατρητο και ακομα και επαυτοφωρω να συλληφθει...σιγα τα ωα.
    Αμα τον πιασεις εσυ ο ιδιος κιολας...και τον πλακωσεις σστις μαπες...την πατησες.

    ΚΑΙ ΝΑΙ εγω σαν ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΣ αυτο προτεινω για να εχει το νου της ολη η κοινωνια. Εσυ δεν θα τους θυμασαι...αλλα καποιοι ισως ναι...τουλαχιστον μερικους.
    Μερικους εσυ...μερικους ο αλλος...θα μαζευονται.

    Ολες αυτες τις δουλειες με συμμοριες που βγαζει η ασφαλεια με καρφωτες γινονται και το ξερεις και συ...οποτε που το παραξενο?

    Μη θιξουμε κανα κοπροσκυλο που κλεβει τον ιδρωτα του αλλου?

    Επιμενω.
    Δημοσιοποιηση.
    Όλα αυτά υποθέτω πάνε στον devil's που σου είπε ότι δε θα θυμάται κανείς τις φάτσες των κλεφτών.

    Κατά τα άλλα, αν θέλετε να επιστρέψουμε σε εποχές και τακτικές "πίσσα και πούπουλα", απλά επανέρχομαι στο ρητό/απόσπασμα που επικαλέστηκα στο θρεντ περί σωφρονισμού οδηγών....

  14. #464
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Μου έχουν κλέψει μηχανάκι και ξέρω τι σημαίνει τη μια στιγμή να το έχεις και την επόμενη όχι.

    Όπως επίσης ξέρω πόσο ματώνεις για να το πάρεις.

    Αλλά, αν το 2015 έχουμε φτάσει σε σημείο να βγαίνουν απροκάληπτα αυτοί που θα έπρεπε από τον νόμο να μας προστατεύουν από το έγκλημα και να μας προτρέπουν να πάρουμε το νόμο στα χέρια μας, τότε κάτι πολύ στραβό συμβαίνει.

    Όχι ότι πέφτουμε απο τα σύννεφα δηλαδή...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  15. #465
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Μην παρεξηγηθω.
    Δεν προτρεπω κανεναν να παρει το νομο στα χερια του.

    Οπως επισης δεν μπορει καθε αστυνομικος να ειναι διπλα στην μοτοσυκλετα του αλλου σαν μαντροσκυλο.

    Νομιζω και αυτο να γινοταν παλι δεν θα ηταν ευχαριστημενοι μερικοι.

    η ΔΙΑΣ εχει βγαλει πολυ δουλεια στο θεμα κλοπων...γιαυτο και βλεπετε αρκετες περιπτωσεις να βγαινουν στις ειδησεις τελευταια.

    Εδω σε οτι αφορα τα προσωπικα δεδομενα ειμαστε πολυ ευαισθητοι.
    Λες και μας βρισανε τη μανα.
    Το αν καποιος αποφασισει να παρει τον νομο στα χερια του δεν ειναι θεμα δημοσιοποιησης φωτο Κλεφτρονιων.
    Στην Αμερικη π.χ δεν καταλαβινουν απο τετοια.
    Φωτο αμεσως και δεν παραπονιεται κανενας.

    Η μηπως δεν γιναμε Σικαγο ακομα??

Παρόμοια θέματα

  1. Τι θα γινει με αυτες τις γυναίκες;
    από Dirty_Gas στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 16/03/2016, 23:50
  2. Τι θα γίνει με τις Ετήσιες Moto.GR, κουβεντούλα
    από antsoar στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 346
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2013, 13:58
  3. Απαντήσεις: 413
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2010, 15:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF