Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 10 από 10

Θέμα: cbf 250

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2015
    Μηνύματα
    5

    cbf 250

    Γεια σας παιδια. ειμαι καινουργιος στο forum και στο αθλημα. Εχω μια cbf 250 και θελω να μου προτεινετε καποια μηχανικη βελτιωση σχετικα φθηνη. θελω επισης να βαλω και fat bar τιμονι και βρηκα αυτο. ειναι καλο; http://www.patronos.gr/uploads/image...moni%20LOW.JPG

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    δεν ειναι μηχανακι για πειραγμα αλλα ενα οικονομικο εργαλειο
    ο κινητηρας του δεν φοριεται σε αλλο honda και δεν υπαρχει στην ελλαδα καμμια ετοιμη και δοκιμασμενη λυση
    αυτο σημαινει οτι θα κανεις το μηχανακι σου πειραματοζωο
    πολυ πραμα για μηχανικες και εμφανισιακες βελτιωσεις θα βρεις στη μακρινη βραζιλιανικη αγορα

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2015
    Μηνύματα
    5
    ουτε καποια εξατμιση να ακουγεται σαν το cb400sf? η θα κανει το τελικο απο αυτη;

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    εξατμισεις υπαρχουν αλλα αλλαζουν μονο τον ηχο και τιποτα αλλο
    και φυσικα δεν κανουν μονοκυλινδρο να ακουγεται σαν τετρακυλινδρο

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2015
    Μηνύματα
    5
    ουτε κατι παραπλησιο; γιατι οτι βρισκω κανουν σαν τρακτερακι :P

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΝIKOLTSOS
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    550
    Το μηχανάκι το έχω έρωτα, έχω κάνει φοβερές βόλτες μαζί του...
    π.χ. Θεσσαλονίκη-Κρήτη-Θεσσαλονίκη (δικάβαλο), και άλλα πολλά....

    Μην το <<βελτιώσεις>> μηχανικά δεν θα πάρεις τίποτα και θα χαλάσεις αυτό που σου είπε ο tοyar, ένα οικονομικό εργαλείο που κάνει τα πάντα και δεν ζητάει τίποτα!!!!
    Επίσης θα χαλάσεις και την τιμή μεταπώλησης που είναι αρκετά καλή, αν είναι προσεγμένο.

    Εμφανισιακά κάνε ότι θες....
    Αν το κάνεις και σωστά ίσως του δώσει και κάποια extra αξία στη αγορά των cafe racer...

    Aν το έχεις προσεγμένο πούλησε το και πάρε κάτι πιο γρήγορο αν αυτό ζητάς.
    "...ΌΛΑ ΕΊΝΑΙ ΔΡΌΜΟΣ..."

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2015
    Μηνύματα
    5
    ειναι προσεγμενο αλλα επειδη κι εγω θα κανω κανα ταξιδακι ηθελα ισως να το ξεκουραζα λιγο και λιγη περισσοτερη δυναμη..

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tycho Moon
    Εγγραφή
    13/11/2014
    Μηνύματα
    398
    Φίλε μου, για περισσότερη δύναμη θα θυσιάσεις την αξιοπιστία. Οπότε ξέχνα τα ταξίδια.

    Αν θές περισσότερη δύναμη, γνώμη μου είναι να ανέβεις κατηγορία. πχ το CB500

    Αν παρόλα αυτά θέλεις να το κρατήσεις, μπορείς και έχεις τη διάθεση να βάλεις το χέρι στην τσέπη, τότε θα σου πρότεινα να του βελτιώσεις την αναπνοή και την τροφοδοσία (έτσι ώστε να μην θυσιάσεις την αξιοπιστία) και να το βελτιώσεις στα περιφεριακά του.

    Συγκρκριμένα
    - για κινητήρα: φίλτρο αέρα, αλλαγή καρμπυρατέρ σε μηχανικό, αλλαγή εξάτμισης (λαιμοί και τελικό)
    - για τα γύρω γύρω: αλλαγή πίσω αμορτισέρ, λάδια / ελατήρια για το πηρούνι, σωληνάκι υψηλής στα μπροστινό φρένο (και αν σε τρώει κι άλλο η τσέπη σου: δαγκάνα μπροστά και δισκόπλακα)

    Βέβαια το κόστος όλων αυτών ισούται με το κόστος της μοτοσυκλέτας σου..

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2015
    Μηνύματα
    5
    βασικα ακουσα σημερα το hornet 250 του '99. και ψαχνω η μοτερ να βαλω στην cbf η καποιον τροπο να ακουγεται ετσι η δικια μου. παιζει η τσαμπα ψηνομαι;;; :Ρ

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της CustomBoy
    Εγγραφή
    28/07/2013
    Μηνύματα
    300
    αδερφέ,το μηχανακι σου ειναι μονοκυλινδρο..οτι και να κάνεις δεν θα ακουγεται σαν καποιο 2κυλινδρο ή 4κυλινδρο street/naked εποχης (οπως πχ το hornet που αναφέρεις,που αμφιβάλλω αν κυκλοφορεί στην ελλαδα)....

    κινητήρα..δεν νομιζω να μπορείς να αλλαξεις νομιμα στο δικο σου....για να μη ψάχνεσαι πολύ...δες τι σου εγραψαν παραπάνω..αλλιώς δώστο και παρε και να ανεβεις κατηγορία...


    ενα τελικό (Καταλληλο για αυτη τη μηχανη) θα του δώσει ήχο,αλλα θα κάνει μπασο θόρυβο σαν μεγαλο παπι να σου δώσω να καταλάβεις....ακομα και το ninja250 που εμφανισιακα ειναι πανεμορφο,εχει τετοιο ηχο(σαν τρακτερακι) λογο του οτι ειναι 2κιλυνδρο.. εξατμίσεις υπάρχουν πολλές για το δικο σου...racetech,raceguns,dragon,οι πιο οικονομικες θαρρώ...

Παρόμοια θέματα

  1. Πρόβλημα με το φρένο (CBF-250)
    από Alchimistis στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2005, 10:06
  2. Honda CBF-250 vs Cagiva Planet 125
    από Alchimistis στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2004, 21:44
  3. Hyosong Comet Gt 125-250 ή Honda Cbf 250
    από stam75 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2004, 19:31
  4. Το πήρα λέμε !! (cbf 250)
    από johnpan στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2004, 20:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF