Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 46

Θέμα: Γιατί δε θέλω να ρωτάω κατευθύνσεις στην επαρχία.

  1. #16

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    ...και επειδή το σκηνικό παραπέμπει λίγο σε μεσαίωνα η thriller B movies, να διευκρινίσουμε ότι η Ελασσόνα είναι πόλη συγκοινωνιακός κόμβος που παρέχει πρόσβαση από την κεντρική στη βόρειο Ελλάδα, ενώνοντας οδικά τους νομούς Λάρισας, Πιερίας, Κοζάνης και Γρεβενών και έχει πάνω από 37.000 μόνιμους κατοίκους.

    Εγώ πάντως πολύ θάθελα να μάθω σχετικά τις διακρίσεις των οσμών που αναδύονται από το ανθρώπινο σώμα ανάλογα με την κατανάλωση λευκού, ροζέ η κόκκινου...
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    να μην ξαναπας 36ωρο...

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GiorgosLa
    Εγγραφή
    05/02/2015
    Μηνύματα
    791
    Πάντως ρώτησες κάποιον που δεν ήξερε να σου πει και έκανε ότι μπορούσε να σε βοηθήσει. Από τους 30000+ κατοίκους που έχει η Ελασσόνα, έπεσες μέρα μεσημέρι σε έναν που ήταν τύφλα στο μεθύσι, όπως λες και παρόλο το χάλι του, και αυτός σε εξυπηρέτησε. Αν ροτούσες κάποιον σουρομένο στην Αθήνα, θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα?

  5. #20
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    Νταξει η φράση αυτή ειπώθηκε σε πολλες στιχομυθίες όχι σε μια που για χάρη τη συζήτησης παρέθεσα.

    Το όλο θέμα με το κατέβα να σου δείξω όχι πρέπει να φύγω κράτησε πολυ περισσότερο
    Αφού δεν είπε κατέβα να σου δείξω αλλιώς θα σου δείξω 'γω πάλι καλά

  6. #21
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GiorgosLa Προβολή μηνύματος
    Πάντως ρώτησες κάποιον που δεν ήξερε να σου πει και έκανε ότι μπορούσε να σε βοηθήσει. Από τους 30000+ κατοίκους που έχει η Ελασσόνα, έπεσες μέρα μεσημέρι σε έναν που ήταν τύφλα στο μεθύσι, όπως λες και παρόλο το χάλι του, και αυτός σε εξυπηρέτησε. Αν ροτούσες κάποιον σουρομένο στην Αθήνα, θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα?
    χειρότερα.

    βέβαια άμα ξαναδιαβάσεις το post με λιγότερα στερεοτυπικά φίλτρα (για το τι εννοω) θα δεις οτι τον δικαιολογώ 100%


  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GiorgosLa
    Εγγραφή
    05/02/2015
    Μηνύματα
    791
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    χειρότερα.

    βέβαια άμα ξαναδιαβάσεις το post με λιγότερα στερεοτυπικά φίλτρα (για το τι εννοω) θα δεις οτι τον δικαιολογώ 100%


    Όλα καλά. Ο τίτλος με μπέρδεψε λίγο που φαίνετε σαν να διαχωρίζει περιοχές.

  8. #23
    ρε απατεωνα παπαρα αθηναιε.

    στα τριχωτα τους φρυδια τα καραμανληδικα ο αγωνας σου. και καλα κανουν κιολας. εσυ βιαζεσαι να μην χεις τιποτα πλην 5 σημειων που οφειλεις να φωτογραφισεις, τρεχεις παλι σαν μλκς "αθηναιος" να προλαβεις αντι να διασκεδαζεις και ο Τζωρτζης ειναι στον υπεροχο του κοσμο, χωρις πιεση, χωρις αγχος, χωρις πρεπει, μεζεδακι κρασακι παρεακι.

    Μην τον ξαναρωτησεις, εσυ χαλιεσαι, αυτος θα γελαει μια ζωη με τους ηλιθιους της μεγαλης πολης που δεν ξερουμε να παιρνουμε μια ανασα ποτε. Αγχωμενοι και με το ρολόι ακομα και στην υποτιθεμενη διασκεδαση.

  9. #24
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    ρε απατεωνα παπαρα αθηναιε.

    .
    Τώρα να πω ότι έχεις άδικο; Ψέματα θα ναι

  10. #25
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Έλα Κρήτη, σταμάτα σε καφενείο να ρωτήσεις οτιδήποτε κι αν ξαναφύγεις χέσε με!

    Sent from me using a computer.

  11. #26
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Έλα Κρήτη, σταμάτα σε καφενείο να ρωτήσεις οτιδήποτε κι αν ξαναφύγεις χέσε με!

    Θα φυγει ρε συ......




















    Σαυρα ομως

    πουτσ@@@@@@@@@

  12. #27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Θα φυγει ρε συ......




















    Σαυρα ομως

    Θυμάσαι εκείνη τη γριά στο πουθενά πριν το Καρπενήσι που ήθελε να μας "φιλέψει" το βράδι στο σπίτι της;
    Να ρωτάμε ρε, να ρωτάμε. Βγάζει υπέροχες ιστορίες, ξεχνιέσαι, ξεκουράζεσαι, γελάς. Καλά, μερικές φορές σε πιάνει και λίγο πανικός με τις πολλές αποχρώσεις του κομοδινί μαλλιού και την ξαναμμένη βάβω αλλά δεν πειράζει. (αφού τη γλιτώσαμε) Και αυτό γέλιο είχε.

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.459
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    ρε απατεωνα παπαρα αθηναιε.

    στα τριχωτα τους φρυδια τα καραμανληδικα ο αγωνας σου. και καλα κανουν κιολας. εσυ βιαζεσαι να μην χεις τιποτα πλην 5 σημειων που οφειλεις να φωτογραφισεις, τρεχεις παλι σαν μλκς "αθηναιος" να προλαβεις αντι να διασκεδαζεις και ο Τζωρτζης ειναι στον υπεροχο του κοσμο, χωρις πιεση, χωρις αγχος, χωρις πρεπει, μεζεδακι κρασακι παρεακι.

    Μην τον ξαναρωτησεις, εσυ χαλιεσαι, αυτος θα γελαει μια ζωη με τους ηλιθιους της μεγαλης πολης που δεν ξερουμε να παιρνουμε μια ανασα ποτε. Αγχωμενοι και με το ρολόι ακομα και στην υποτιθεμενη διασκεδαση.
    Καλα ....δεν ειναι ετσι ακριβως ,οτι οι τζωρτζηδες στην επαρχια(εμαθα να το γραφω σωστα) δεν εχουν αγχος,στα παπαρια τους ολα και περα βρεχει.Μπερδευουμε την αδιαφορια ,την αμορφωσια,την εγω να περναω καλα κλπ με την απλη ζωη.Εγω αλλα βλεπω 5 χρονια στην επαρχια.Φυσικα και συμφωνω οτι οι Αθηναιοι εχουν αγχος ,αλλα στην περιπτωση του τζωρτζη του θεματος.....τι ωραια !!!!!ποιος ξερει τι εχει κατεβασει,ποιος ξερει αν κανει σωστα τη δουλεια του και ποιος ξερει αν παρει το αμαξι ,ποιον θα παρει παραμαζωμα.

  14. #29
    Δε με λες ρε όμορφεγιατί έφυγες και ξέχασες γοργά, στην Αθήνα μιά τυχαία Κυριακή απόγευμα μετά το οικογενειακό ντου στις ταβέρνες, τα πιτσιρίκια στα μπιτς μπάρζ που ανοίγουν τώρα και στα "γρικ μιούσακ early party" κλπ, νομίζεις είμαστε πιο ασφαλείς;
    Ή ότι όλοι κάνουν την δουλειά τους ορεξάτα και ευσυνείδητα;

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.459
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Δε με λες ρε όμορφεγιατί έφυγες και ξέχασες γοργά, στην Αθήνα μιά τυχαία Κυριακή απόγευμα μετά το οικογενειακό ντου στις ταβέρνες, τα πιτσιρίκια στα μπιτς μπάρζ που ανοίγουν τώρα και στα "γρικ μιούσακ early party" κλπ, νομίζεις είμαστε πιο ασφαλείς;
    Ή ότι όλοι κάνουν την δουλειά τους ορεξάτα και ευσυνείδητα;
    Οχι μον αμι amyroukai,εχω ενα ελαττωμα,ΔΕΝ ξεχναω,μονο αμα το θελω.Τωρα.....και στην Αθηνα εχει δρεπανοφορα με χαρους δεν λεω οχι.Αλλα 45 χρονια στην Αθηνα ,ποτε δεν περασα απο καφενειο στις 8 το πρωι και να με τραβανε "ελα ρε για ενα τσιπρακι".Ποτε δεν πηγα σε μαγαζι να φαω και το αφεντικο η ο σερβιτορος η ο μαγειρας να ειναι τυφλα.Εχω και αλλα παραδειγματα αλλα τα αφηνω για καβατζα.

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Δε ξέρω που θέλω να πάω...
    από zireous στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 27/09/2008, 02:57
  2. Δε θέλω να πάω σχολείο!!
    από Vegeta στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 27/03/2008, 22:13
  3. δε θέλω να τον ξέρω....
    από Nostra στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2007, 16:06
  4. Θέλω να βάλω ουρά στην εξάτμιση !! ?
    από kiriakost στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2007, 03:09
  5. ένα απο τα καλά του να ζείς στην επαρχία...
    από TOMASKTM στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 15/05/2007, 00:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF