Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 21

Θέμα: Γκαντεμοδιακοπές 2015

  1. #1

    Γκαντεμοδιακοπές 2015

    Ηρθε ο 15αυγουστος και οι πολυπόθητες διακοπές. Μετά από πολύ οργάνωση στο θέμα, αποφασίσαμε με τη σύζηγο, το μέρος των διακοπών και όλα τα σχετικά. Αναχώρηση για δευτέρα πρωί 17/7 με προορισμό την παραλία χιλιαδούς στην Εύβοια.
    Ξημερώματα δευτέρας φορτώνουμε το ΧΧ μου(με όλα τα σχετικά είδη καμπινγκ) δες εδω φόρτωμα παλιότερο(http://www.moto.gr/forums/showthread...Πίνουμε τον φραπέ της εκκίνησης και ετοιμάζουμε τις τελευταίες πινελιές.
    Τότε αποφάσισα να "πεταχτώ" μέχρι την τράπεζα για μια ανάληψη από το ΑΤΜ,για τα έξοδα των διακοπών. Πού να ταλαιπωρήσω την γυναίκα μου και εμένα με φουλ εξάρτηση και το φορτωμένο ΧΧ μέσα στην κίνηση, λέω ας πάω με το παπί.
    50 μέτρα πρίν την τράπεζα παραμόνευε το ατύχημα......οδηγός σταματημένος, διπλοπαρκαρισμένος σε λεωφόρο που απαγορεύεται η στάση και η στάθμευση(υπάρχει και σήμα)ξαφνικά ανοίγει την πόρτα και πρίν προλάβω να αντιδράσω έγινε το κακό. Βρέθηκα χύμα στον δρόμο, σκισμένη δερμάτινη φόρμα στο υψος του ώμου, γδαρμένη ζελατίνα κράνους, σπασμένο κινητό....και εγώ να έχω τρομερούς πόνους στην ωμοπλάτη και στο στήθος.
    Εκείνη τη στιγμή μου πέρασε από το μυαλό το τί μπορεί να πάθει κανείς, στο δευτερόλεπτο.
    Είναι να οργώνουμε όλη την ελλάδα με τις μοτό μας, να πηγαίνοθμε σε απίστευτα μέρη, να κάνουμε ότι μας κατέβει στυο κεφάλι, αλλά πάντα να γυρίζουμε στο σπίτι, Και να "πεταγόμαστε" 400 μέτρα από την πόρτα μας,(ευτυχώς με πλήρη εξοπλισμό) καί να μην γυρίζουμε.
    ήρθέ λοιπόν σχεδόν αμέσως η ΔΙΑΣ, και δυο μηχανές του ΕΚΑΒ,και ελάχιστα αργότερα η τροχαία και το ασθενοφόρο.Αφού μου πρόσφεραν τις πρώτες βοήθειες βρουμ για το νοσοκομείο.
    εκεί με περάσανε 1000 κυματα(ακτινογραφίες, υπέρηχους, αξονικό, χειρουργικό, ορθοπεδικό κτλ)
    ηρθε η ώρα να μου ανακοινώσουν ότι όλα είναι εντάξει εκτός από εξάρθρωση ομωπλάτης και αρκετές γρατζουνιές. Αφού μου βάλαμε τον ώμο στην θέση του(πολύ πόνος και δεν το συνηστώ) με ρώτησαν αν έχω κάποιο μαζί μου.(δεν το συζητώ τι έγινε όταν πήραν οι γιατροί την γυναίκα μου τηλέφωνο).Τελικά την σκαπούλαρα με παυσίπονες ενέσεις, και με μερικές φυσικοθεραπείες.
    Αλλά διακοπές ΤΕΛΟΣ για φέτος.
    Τέλος πάντων αυτό που θέλω να επισημάνω σε όλους μας, είναι να είμαστε πάντα "αστακοί" ακόμα και αν είναι να πάμε στο παραπέρα περίπτερο για τσιγάρα. Οι κίνδυνοι είναι ΠΑΝΤΟΥ.
    ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ(το λέμε και το εννοούμε). Οσο για τις διακοπές θα υπάρξουν κι άλλες.........
    ride hard.....die free, κι αν είμαι Rock μη με φοβάσαι , έγινα κιόλας 57 ετων

  2. #2
    Σε συμπονώ ρε φιλαράκι...

  3. #3
    περαστικά και αγύριστα ρε πακμαν.

    Και αφού δεν συνιστάται η ανάταξη ώμου, αν λέμε μου τύχει θα τους πω να τον αφήσουν βγαλμένο. για ταλαιπωρίες είμαστε τώρα;

  4. #4
    περαστικά κι αγύριστα φίλε.......!!!
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    Περαστικα

  6. #6
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    περαστικα και ποτε ξανα...
    ειδα το σαββατο το πρωι στα 5 μετρα μπροστα μου,φιλο να σκαει σε αμαξι που αναψε φλας τελευταια στιγμη.ευτυχως δεν πηγαιναμε με πολλα και ηταν ελαφρια η στουκα...
    να περασει το καλοκαιρι να μαζευτουν ολοι στις πολεις να βολταρουμε εμεις..
    προχοση παιδες!!
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  7. #7
    Τι να πω;

    Οτι μπορει και να εισαι τυχερος μεσ' την ατυχια σου;

    Ποτε ξανα....
    πουτσ@@@@@@@@@

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Tα περισσοτερα ατυχηματα γινονται πολυ κοντα στο σπιτι μας (για πολλους και διαφορους λογους που δεν εχει και καμμια αξια να τους αναφερω).

    Οπως και να χει περαστικα σου..

  9. #9
    Μέλος Το avatar του/της kyo
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    299
    περαστικα

  10. #10
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.677
    Περαστικά και του χρόνου διπλές διακοπές εύχομαι !
    Φύγαμε...

  11. #11
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Περαστικά κι αγύριστα ρε μαν, αλλά το να ξαναβάλουν οι γιατροί τον ώμο στη θέση του το συνιστάς δεν το συνιστάς, είναι απαραίτητο.

    Το τελευταίο να είναι.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  12. #12
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Περαστικά και αγύρισα μαν
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  13. #13
    Για να το καλαμπουρίσουμε αναίσθητα λίγο ακόμα...


    Ρε Τζόνι μπόι, "ήρθε ο 15αύγουστος" στις 17 Ιουλίου; Πολύ σας γουστάρω εσάς τους λάρτζ τύπους που δεν έχετε αίσθηση του χρόνου

  14. #14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Για να το καλαμπουρίσουμε αναίσθητα λίγο ακόμα...


    Ρε Τζόνι μπόι, "ήρθε ο 15αύγουστος" στις 17 Ιουλίου; Πολύ σας γουστάρω εσάς τους λάρτζ τύπους που δεν έχετε αίσθηση του χρόνου


    έχεις δήκιο , 17/8 επρεπε να πω αλλλα έχει και άλλα ορθογραφικά λάθη....λολ
    ride hard.....die free, κι αν είμαι Rock μη με φοβάσαι , έγινα κιόλας 57 ετων

  15. #15
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.821
    ...περαστικα
    προσέχουμε για να έχουμε!...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ducati Scrambler 2015
    από MG-KTiNoS στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 50
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2022, 10:18
  2. MotoGP 2015 Pre-Season
    από MG-KTiNoS στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 1158
    Τελευταίο μήνυμα: 11/06/2015, 19:05
  3. MOTOGP + SUZUKI RETURNS 2015
    από nktR στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 10/01/2014, 19:02
  4. Νέο Honda Africa Twin από το 2015!
    από ggs στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 79
    Τελευταίο μήνυμα: 20/08/2013, 00:17
  5. O Rossi στα SBK το 2015
    από emiliano στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 08/09/2012, 10:56

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF