Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 46

Θέμα: fazer 600 2003 γνώμες για αγορά

  1. #16
    απο τα 3 που έστειλες δεν θα κοιτούσα κανένα καθώς απο τις φωτογραφίες και μόνο φαίνονται ότι θέλουν μαζέματα και έχει πέσει και βάψιμο για τον οποιοδήποτε λόγο. Θα κοιτούσα καλύτερα αυτά...

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6352136/
    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6880688/

    μπορεί να ξεφεύγεις λίγο απο το όριο των 2.000 αλλά έτσι κ αλλιώς αυτά που έστειλες θέλουν χρήματα απ ότι φαίνεται οπότε θα σου βγεί το ίδιο.

    Ότι και αν κοιτάξεις να ρίξεις ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ πολύ καλό έλεγχο στα ηλεκτρικά και στις φύσες τους.
    Τελευταία τροποποίηση από SOTOS80; 08/09/2015 στις 09:26.

  2. #17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SOTOS80 Προβολή μηνύματος
    αυτό φαίνεται πολύ καλό αλλά μία μαιμουδιά στην πινακίδα την έχει κάνει μαλλον
    πουτσ@@@@@@@@@

  3. #18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mits-fz6 Προβολή μηνύματος
    Αλουμινένιος σκελετός
    Κινητήρας ψεκασμού
    Ιπποδύναμη - Ροπή
    Πλήθος ανταλλακτικών μεταχειρισμένων και μη
    Εμφάνιση, μια εποχή πιο μπροστά (μάσκα, εξατμίσεις, ψηφιακό ταμπλό κ.α.)
    Φαρδύτερο λάστιχο
    έχοντας οδηγήσει και τα δυο ουκ ολίγες φορές και έχοντας το 2004 στην κατοχή μου για 6 χρόνια θεωρώ το παλιό μοντέλο μακράν καλύτερο του 2004-7 s1.
    Θες απο καλύτερα τραβήγματα του κινητήρα στα χαμηλομεσαία που μέσα στην πόλη είναι μανούλα, το s1 έχει τρύπα που την είδες εσύ την καλύτερη ροπή και υπποδύναμη? μετά τις 9.000χιλ στροφές κάτι κάνει..
    Θες απο καλύτερα ευκρινέστερα όργανα(στο νέο δεν μπορείς να διακρίνεις στροφόμετρο σε επιτάχυνση)
    Θες απο καλύτερα φώτα στο δρόμο 2 λάμπες πορείας 2 μεγάλη σκάλα.
    Θες απο καλύτερη και πιο άνετη σέλα
    Θες απο καλύτερη εξάτμιση που δεν στροβιλίζει καυσαέρια και δεν ζεσταίνει τον συνεπιβάτη
    Θες απο μακράν καλύτερη ποιότητα πλαστικών και βαφής
    Θες απο πιο άνετη θέση συνεπιβάτη που κάθεται σαν άνθρωπος πάνω στην μηχανή και όχι σαν μαϊμού

    μακράν πολυ καλύτερο all around μηχανάκι το παλιό σε σχέση με το s1.

  4. #19
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/08/2015
    Μηνύματα
    18
    Αυτο ειναι Λαρισα και δεν υπαρχει δυνατοτητα να παω....(απο Αθηνα).....
    Αυτο εδω το ειδα απο κοντα και χωρις να ειμαι ειδικος μου αφισε καλες εντιπωσεις.... βεβαια εχει φαει το βαψιμο του μικρηω πτωση... αλλα φενοταν πολυ καθαρο
    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6595697/

  5. #20
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από petrosAspros Προβολή μηνύματος
    Αυτο ειναι Λαρισα και δεν υπαρχει δυνατοτητα να παω....(απο Αθηνα).....
    Αυτο εδω το ειδα απο κοντα και χωρις να ειμαι ειδικος μου αφισε καλες εντιπωσεις.... βεβαια εχει φαει το βαψιμο του μικρηω πτωση... αλλα φενοταν πολυ καθαρο
    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6595697/
    Εισαι τυχερός ειναι και η εκδοση με το abs

    Πραγματικά δεν έχω λόγια!

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimzan
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    1.101
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Εγω εχω ενα κολλημα με τα χιλιομετρα,.

    Μονο 2500 το χρονο?
    λειπει ενας ασος απο μπροστα, δεν ειναι κατι. Συνηθισμενο λαθος στο car.gr
    Να μου θυμιζετε οτι ειμαι νεος οδηγος στις μηχανες και δεν πρεπει να παιρνουν τα μυαλα μου αερα...

    για να μπορουμε να μιλαμε κι αυριο!

  7. #22
    Μέλος Το avatar του/της aldel
    Εγγραφή
    17/07/2015
    Μηνύματα
    45
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Arxagelos Προβολή μηνύματος
    έχοντας οδηγήσει και τα δυο ουκ ολίγες φορές και έχοντας το 2004 στην κατοχή μου για 6 χρόνια θεωρώ το παλιό μοντέλο μακράν καλύτερο του 2004-7 s1.
    Θες απο καλύτερα τραβήγματα του κινητήρα στα χαμηλομεσαία που μέσα στην πόλη είναι μανούλα, το s1 έχει τρύπα που την είδες εσύ την καλύτερη ροπή και υπποδύναμη? μετά τις 9.000χιλ στροφές κάτι κάνει..
    Θες απο καλύτερα ευκρινέστερα όργανα(στο νέο δεν μπορείς να διακρίνεις στροφόμετρο σε επιτάχυνση)
    Θες απο καλύτερα φώτα στο δρόμο 2 λάμπες πορείας 2 μεγάλη σκάλα.
    Θες απο καλύτερη και πιο άνετη σέλα
    Θες απο καλύτερη εξάτμιση που δεν στροβιλίζει καυσαέρια και δεν ζεσταίνει τον συνεπιβάτη
    Θες απο μακράν καλύτερη ποιότητα πλαστικών και βαφής
    Θες απο πιο άνετη θέση συνεπιβάτη που κάθεται σαν άνθρωπος πάνω στην μηχανή και όχι σαν μαϊμού

    μακράν πολυ καλύτερο all around μηχανάκι το παλιό σε σχέση με το s1.
    Βάλε και τα φρένα μέσα. Τετραπίστονες δαγκάνες το παλιό, διπίστονες το S1. Στο S2 ξαναέβαλαν τις τετραπίστονες του παλιού, αν δεν κάνω λάθος...

  8. #23
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Arxagelos Προβολή μηνύματος
    έχοντας οδηγήσει και τα δυο ουκ ολίγες φορές και έχοντας το 2004 στην κατοχή μου για 6 χρόνια θεωρώ το παλιό μοντέλο μακράν καλύτερο του 2004-7 s1.
    Θες απο καλύτερα τραβήγματα του κινητήρα στα χαμηλομεσαία που μέσα στην πόλη είναι μανούλα, το s1 έχει τρύπα που την είδες εσύ την καλύτερη ροπή και υπποδύναμη? μετά τις 9.000χιλ στροφές κάτι κάνει..
    Θες απο καλύτερα ευκρινέστερα όργανα(στο νέο δεν μπορείς να διακρίνεις στροφόμετρο σε επιτάχυνση)
    Θες απο καλύτερα φώτα στο δρόμο 2 λάμπες πορείας 2 μεγάλη σκάλα.
    Θες απο καλύτερη και πιο άνετη σέλα
    Θες απο καλύτερη εξάτμιση που δεν στροβιλίζει καυσαέρια και δεν ζεσταίνει τον συνεπιβάτη
    Θες απο μακράν καλύτερη ποιότητα πλαστικών και βαφής
    Θες απο πιο άνετη θέση συνεπιβάτη που κάθεται σαν άνθρωπος πάνω στην μηχανή και όχι σαν μαϊμού

    μακράν πολυ καλύτερο all around μηχανάκι το παλιό σε σχέση με το s1.
    Για τους ίδιους λόγους θεωρώ καλυτερο και ομορφότερο σπορ τουρινκ μηχανάκι απο οτι το s1 και s2

    Και ενα ακόμη πολυ περιποιημένο εμφανισιακά
    http://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/6577818/

  9. #24
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/08/2015
    Μηνύματα
    18
    καβαλησα κατι cbr600 f 01 -03 και ξεμιαλιστικα ειναι η αληθεια..... αλλα δε ξερω σε πορεια χρονου αν θα με βολεψει οσο ενα fazer ...και αν θα εχει ακριβοτερη συντηρηση.....

  10. #25
    φανατικα ANTIFAνατικος! Το avatar του/της giannis21
    Εγγραφή
    24/10/2009
    Μηνύματα
    688
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από petrosAspros Προβολή μηνύματος
    καβαλησα κατι cbr600 f 01 -03 και ξεμιαλιστικα ειναι η αληθεια..... αλλα δε ξερω σε πορεια χρονου αν θα με βολεψει οσο ενα fazer ...και αν θα εχει ακριβοτερη συντηρηση.....
    πολυ αξιοπιστο και βολικο μηχανακι το cbr με all around χαρακτηρα.Δε νομιζω οτι η συντηρηση διαφερει σε σχεση με το fazer.Και τα δυο 600αρια τετρακυλινδρα ειναι.αν σου αρεσε προχωρα!
    Καμία ιδέα δεν ευθύνεται για τους μαλάκες που την ενστερνίζονται..-Κωστάκης Ανάν-

    http://www.tokoulouri.com/

  11. #26
    Κανένας σωστός;;
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    354
    Το FZS600 του 03 είναι εκπληκτικό!!Από τα καλύτερα αν όχι το καλύτερο sport touring μηχανάκι στα 600cc που έχει παρουσιαστεί.Να αναφερθεί ότι είναι Made in Japan
    Το είχα και θα το ξαναέπαιρνα χθες αν δεν μου καθόταν περίπτωση άλλης μοτοσυκλέτας με προίκα από αδερφό πριν 1.5 χρόνο.Ήμουν έτοιμος.

    Αν το παρακάτω δεν έχει φύγει,πάρε το ΚΤΕΛ κι ανέβα.Πάντα τσεκάρω τι κυκλοφορεί από FZS στο car.Είναι από τα λίγα εδώ και καιρό που μου έκαναν κλικ.
    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6782819/

    Είμαι σε διπλανό νομό.Αν χρειαστεί να βρούμε μηχανικό στα Ιωάννινα το κοιτάμε.Αν έχει διάθεση να πληρωθεί η βενζίνα του να το κατεβάσει Πρέβεζα ή Άρτα είμαστε άρχοντες.Κερνάμε και καφέ..

    To CBR600F 01+ θα ήταν η αμέσως επόμενη επιλογή μου αν ήθελα παραπάνω γούστα(στρίψιμο,τελικές).
    Αν έχεις σκοπό να κάνεις τα πάντα με μία μηχανή πάρε το FZS.Θα πάθεις πλάκα.. και θα κάνεις πλάκα σε αρκετούς..
    Τελευταία τροποποίηση από omega; 08/09/2015 στις 22:06.

  12. #27
    Κανένας σωστός;;
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    354
    Μαμά φλας,αυτοκόλλητα,εξάτμιση,καθαρό μοτέρ,καθαρές μπουκάλες-μπότες μπροστά,δίσκοι,καρμπς,φωλιά χωρίς σκησίματα,καθρέπτες,ξύστρες αφάγωτες δεξιά αριστερά,Καθαρή εξάτμιση από μπροστά,καρίνα,σωλινάκια υψηλής,tank cover καθαρό,όργανα επίσης,αλλαγμένη ζελατίνα(καλύτερα),σχάρα..και ψείρας κατ'εμέ.Το έστισε σε πέτρα για φωτό.

    Αυτά είδα..

  13. #28
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/08/2015
    Μηνύματα
    18
    αυτο δε σου λεει κατι omega ....? http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6511045/ ειναι το καλητερο fazeraki απο αυτα που ειδα εδω στην αθηνα (απο κοντα που καβαλησα κιολας)

  14. #29
    Κανένας σωστός;;
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    354
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από petrosAspros Προβολή μηνύματος
    αυτο δε σου λεει κατι omega ....? http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6511045/ ειναι το καλητερο fazeraki απο αυτα που ειδα εδω στην αθηνα (απο κοντα που καβαλησα κιολας)
    Τα παιδιά παραπάνω έγραψαν εύστοχα πράγματα και δεν θέλω να συμπληρώσω κάτι διότι υπήρξα πωλητής και οφείλω να σεβαστώ την όποια αγγελία.
    Με το καλό να το δώσει το μηχανάκι το παλικάρι και μακάρι να είναι τα πράγματα όπως τα λέει..

    Ζήτησες γνώμη,νομίζω ότι όλοι γράψαμε σαν να ψωνίζαμε για εμάς.

    Επίσης αντιπρότεινα αγγελία απλά.. για να υπάρχει μέτρο σύγκρισης.

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimzan
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    1.101
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από petrosAspros Προβολή μηνύματος
    αυτο δε σου λεει κατι omega ....? http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6511045/ ειναι το καλητερο fazeraki απο αυτα που ειδα εδω στην αθηνα (απο κοντα που καβαλησα κιολας)
    εσυ πιστευεις πραγματικα οτι εχει τα χλμ που λεει?

    αν εγραφε τα τριπλασια θα το κοιτουσες?

    εμενα αυτο μου κανει ψιλοκαγκουρεμενο και δε μου αρεσει. Μπορει να ειναι 100% σωστο και απλα να εχει κανει αλλαγες μονο για την εμφανιση. Αλλα αυτο σπανια συμβαινει.

    Προσωπικα θα προτιμουσα καποιο εντελως μαμα, οπως το μηχανακι που σου προτειναν απο πανω.

    Σκεψου οτι το παιρνεις για να το κρατησεις, και σε βαθος χρονου θες να σου βγαλει χλμ χωρις προβληματα. Εκτος αν το παιρνεις για 5 βολτες το μηνα, οποτε αλλαζει το θεμα. Αλλο μηχανη για καθημερινο εργαλειο, αλλο μηχανη για βολτες... αποψη μου...
    Να μου θυμιζετε οτι ειμαι νεος οδηγος στις μηχανες και δεν πρεπει να παιρνουν τα μυαλα μου αερα...

    για να μπορουμε να μιλαμε κι αυριο!

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ερώτηση για aftermarket levers (Yamaha FZS Fazer 600 2003)
    από Asaverle στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2011, 17:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF