Σελίδα 6 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 127

Θέμα: ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ / ΕΙΣΟΔΟΣ ΣΕ ΟΝ-OFF

  1. #76
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.858
    Τον Γιάννη δεν βλέπω και μου φαίνεται πως τσάμπα μιλάμε.

    Εκτός κι αν πήρε ήδη Αφρικα και ντρέπεται να γράψει.

  2. #77
    Μέλος Το avatar του/της giannis1070
    Εγγραφή
    14/12/2013
    Μηνύματα
    74
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lykourgi Προβολή μηνύματος
    Τον Γιάννη δεν βλέπω και μου φαίνεται πως τσάμπα μιλάμε.

    Εκτός κι αν πήρε ήδη Αφρικα και ντρέπεται να γράψει.
    'Ελα εδώ είμαι, σας διαβάζω και μαθαίνω. By the way Africa πηγαίνω σε λίγες μέρες λόγω δουλειάς. Τυχαίο??? Μήπως είναι σημάδι να ξεκινήσω με ένα Africa παλιό, μέχρι να φάω καμιά 20αριά χωμάτινες σούπες και να μάθω??

    Πέρα από το χαβαλέ,

    - Εκεί που έχω διαβάσει όλο το νήμα που μου πρότεινε ο φίλος Αγριόγατος, το οποίο είναι αρκετά επεξηγηματικό και αναφέρει αρκετές πληροφορίες και για τα δύο μηχανήματα......
    - Εκεί που είμαι στην 147 σελίδα ενός άλλου νήματος το οποίο αναφέρει πολλές πληροφορίες για το Tenere και από κατόχους αυτών,
    - Εκεί που έχω δει πολλά βίντεο σχετ. με το 690, από hardcore endurαδες μέχρι καφριλίκια στην άσφαλτο και αρχίζω και νιώθω πάλι σα μικρό παιδί (όπως τότε με το VOR),
    - Εκεί που αρχίζω και συζητάω με το έτερον ήμιση σχετ. με τη σέλα του για να το πάρει πιο εύκολα (και αρχίζω να την πείθω μάλιστα)
    - ΕΚΕΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΩ ΠΩΣ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΠΑΙΖΕΙ MINIMUM ΣΤΑ 6500 euros.

    Και σκέφτομαι.....ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΟΥΒΕΝΤΙΑΖΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ?

  3. #78
    Κώστας - "Ανήσυχο" Μέλος Το avatar του/της el-Gatto
    Εγγραφή
    11/01/2008
    Μηνύματα
    1.116
    Απο 3.700 ξεκινάνε >>> http://www.car.gr/used-bikes/ktm.htm...ype=&postcode=
    απλά δεν υπάρχουν πολλά στην αγορά του μεταχειρισμένου ,γιατί όσοι τα'χουν δεν τα δίνουν.
    Πρέπει να'χεις υπομονή ,κι όταν σκάσει το καλό να το χτυπήσεις γλήγορα.
    Μάστορα άσε κάτω τη σέλα, θα τ'αλλάξω μόνος μου τα λάδια!
    " the PouroDuro team "

  4. #79
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    Yπάρχουν κι αυτά, που δεν τα πολυαναφέραμε. Μήπως θάπρεπε;

    ΚΤΜ LC4 640 Adventure
    - παράδειγμα (τυχαίο) από car τζι-αρ

    και η σημερινή λίστα

  5. #80
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    giannis1070, αν το πάρεις σκας και τίποτα εκατοστάρικα σε έναν καλό σελλά, και σου κάνει μια σέλλα μουρλια για ταξίδια.

  6. #81
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.858
    Ωραία και τα παλιά LC4, αλλά πρέπει να τα ελέγξει μηχανικός γνώστης, διότι από μοτέρ είχαν θέματα (νομίζω κεφαλές).

  7. #82
    Κώστας - "Ανήσυχο" Μέλος Το avatar του/της el-Gatto
    Εγγραφή
    11/01/2008
    Μηνύματα
    1.116
    Πολύ καλό κ αξιόλογο το 640ΑDV.
    Αλλά
    Πρέπει να βρείς κάποιο που ΣΙΓΟΥΡΑ να είχε σωστή συντήρηση
    και
    Αν....τότε να πάρεις το τελευταίο που βγήκε ,απ'το 05 κι έπειτα ,αυτό με τα 2 δισκόφρενα μπρός κ τα όργανα σαν του 950.
    Εχει αρκετές διαφορές-βελτιώσεις στο μοτέρ ,με σημαντικότερη την τελείως διαφορετική κεφαλή ,εκεί που πονούσαν τα προηγούμενα δηλαδή.

    Α...κ να μην ξεχάσω...πρέπει να μην έχεις κ σφραγγίσματα στα δόντια ,γιατί φεύγουν στην διαδρομή.
    Μάστορα άσε κάτω τη σέλα, θα τ'αλλάξω μόνος μου τα λάδια!
    " the PouroDuro team "

  8. #83
    Μέλος Το avatar του/της giannis1070
    Εγγραφή
    14/12/2013
    Μηνύματα
    74
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el-Gatto Προβολή μηνύματος
    Απο 3.700 ξεκινάνε >>> http://www.car.gr/used-bikes/ktm.htm...ype=&postcode=
    απλά δεν υπάρχουν πολλά στην αγορά του μεταχειρισμένου ,γιατί όσοι τα'χουν δεν τα δίνουν.
    Πρέπει να'χεις υπομονή ,κι όταν σκάσει το καλό να το χτυπήσεις γλήγορα.

    Τα είδα συνάδελφε, αλλά έρχεται ο DAZ για ακόμα μια φορά και μας κόβει τα φτερά, κατάλαβες?


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DAZ Προβολή μηνύματος
    Η ανάρτηση του 690 απ' όσο έχω διαβάσει πάσχει. Απ' το εργοστάσιο είναι σκληρή και τσινάει και με τις ρυθμίσεις δεν έρχεται (βέβαια κάθε χρόνο έχουν και διαφορετικά εσωτερικά αλλά γενικά όλοι ψάχνονται από τότε που βρήκε.. ). Τα κτμ 08-09 ήταν λίγο έως πολύ ζημιάρικα, 10-11 βελτιώθηκαν, 12-13 βάζουν τα γυαλιά ακομα και σε Ιάπωνα, 14 άλλαξαν εντελώς και δεν ξέρω τι γίνεται.
    Το κτμ μοντέλο του 12 κοστίζει παραπάνω απ' τα διπλάσια απ' οτι κοστίζει ένα τενερέ του 08. Με τη διαφορά αυτή του βάζεις στο Ζ ανάρτηση μπρος πίσω καλύτερη απ' του 690 στα μέτρα τα δικά σου. Με τα λεφτά που θα έριχνες για να εξημερώσεις το 690 του βάζεις από τιμόνι μέχρι ζάντες, εξατμίσεις, ψεκασμούς ιστορίες για αγρίους. Οπότε ένα καραφτιαγμένο Ζ δεν είναι ακριβότερο από ένα υπετουμπανιασμένο 690. Ή αν θέλεις ένα βελτιωμένο Ζ κοστίζει όσο ένα στοκ 690 αλλά έχει εντελώς διαφορετικό προσανατολισμό.
    Οπότε?

  9. #84
    Κώστας - "Ανήσυχο" Μέλος Το avatar του/της el-Gatto
    Εγγραφή
    11/01/2008
    Μηνύματα
    1.116
    Οπότε τι;
    Σωστά τα λέει για άλλη μια φορά ο daz.
    Γι'αυτό σου πα να μελετήσεις το θέμα.

    Η μαγική φράση του είναι: "...ένα βελτιωμένο Ζ κοστίζει όσο ένα στοκ 690 αλλά έχει εντελώς διαφορετικό προσανατολισμό."

    Οπότε ,μένει να βρείς τον "προσανατολισμό" σου.
    Μάστορα άσε κάτω τη σέλα, θα τ'αλλάξω μόνος μου τα λάδια!
    " the PouroDuro team "

  10. #85
    Μέλος Το avatar του/της giannis1070
    Εγγραφή
    14/12/2013
    Μηνύματα
    74
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el-Gatto Προβολή μηνύματος
    Οπότε τι;
    Σωστά τα λέει για άλλη μια φορά ο daz.
    Γι'αυτό σου πα να μελετήσεις το θέμα.

    Η μαγική φράση του είναι: "...ένα βελτιωμένο Ζ κοστίζει όσο ένα στοκ 690 αλλά έχει εντελώς διαφορετικό προσανατολισμό."

    Οπότε ,μένει να βρείς τον "προσανατολισμό" σου.
    Δεν είπα εγώ ότι δεν τα λέει σωστά. Αντιθέτως.
    Απλά, με ένα budget σαν το δικό μου, εάν επιλέξω να ασχοληθώ με τα KTM μοντ. 08, έχω αρκετά μεγαλύτερες πιθανότητες να πέσω σε προβληματικό μηχάνημα. Ειδικά με αυτά που έχουν και πολλά χλμ (το οποίο είναι και σχετικό βεβαίως), τα οποία υπάρχουν στο car αυτή τη στιγμή.

  11. #86
    Κώστας - "Ανήσυχο" Μέλος Το avatar του/της el-Gatto
    Εγγραφή
    11/01/2008
    Μηνύματα
    1.116
    Στο μεταχειρισμένο όλα παίζονται.
    Σε όλα τα μεταχειρισμένα ,κ στα ΚΤΜ κ στα ΧΤΖ ,κ στα πάντα.
    Μπορεί να μπλέξεις με κάποιο.
    Μπορεί όμως επίσης ο πρώην να έχει λύσει τα όποια θέματα κ να το ευχαριστηθείς απροβλημάτιστο.
    Υπομονή ,επιμονή ,γνώση ,έλεγχος ,και κυρίως ,καταστάλαξε προς τα πού θα γείρουν τα δεδομένα χρήσης σου.
    Μάστορα άσε κάτω τη σέλα, θα τ'αλλάξω μόνος μου τα λάδια!
    " the PouroDuro team "

  12. #87
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Στα κτμ η γνώση μπορεί να σε γλιτώσει πολλά. Στα πρώτα έβγαζε πρόβλημα στον εκκεντροφόρο αλλά δεν έφταιγε αυτός, μάλλον τα ρουλεμάν ήταν αυτά που την άκουγαν (λόγο ανεπάρκειας στη λίπανση?) και τον έστελναν αδιάβαστο. Αργότερα κάτι βελτιώθηκε άλλαξε, δεν ξέρω τι και το πρόβλημα αυτό μειώθηκε ή εξαλείφθηκε. Αν το γνώριζες, όταν έβρισκες πολύ λάθος το διάκενο των βαλβίδων ήξερες ότι έπρεπε να το τσεκάρεις για να μην αλλάζεις εκκεντροφόρο. Αν δε το γνώριζες ο εκκεντροφόρος την άκουγε και ξεκινούσε το θόρυβο. Αν έγραφες το θόρυβο στα παπάκια σου κάρφωνε βαλβίδα.

    Όλα τα κτμ βγάζουν λίγο παραπάνω προβλήματα απ' τα Ιαπωνικά όταν πρωτοπαρουσιάζονται. Και αυτός ο κινητήρας, ο 690, βγήκε το 08 σχεδιασμένος από λευκό χαρτί ενώ και το 09 έμεινε σχεδόν ίδιος. Κάθε 2ετία βελτιώνονταν και όχι απαραίτητα σε τομείς που έπασχε αλλά οπουδήποτε μπορούσε να γίνει καλύτερος. Άλλαξε μέχρι και ο κυβισμός!

    Υπάρχουν ιδιοκτήτες 08 που δεν αντιμετώπισαν προβλήματα. Η βάση δεδομένων για το 690 είναι αχανής, εκατοντάδες σελίδες έχουν γραφτεί για δαυτο στο advrider.

    Αν το κοντό σασμάν (είσαι γελασμένος αν νομίζεις ότι θα το βελτιώσεις απλά με μακρύτερο γρανάζομα) η έλλειψη προστασίας απ τον αέρα και οι οριακοί χώροι για δυο δεν αποτελούν πρόβλημα για σένα, αξίζει να το ψάξεις.
    Sent from me using a computer.

  13. #88
    Μέλος Το avatar του/της giannis1070
    Εγγραφή
    14/12/2013
    Μηνύματα
    74
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Στα κτμ η γνώση μπορεί να σε γλιτώσει πολλά. Στα πρώτα έβγαζε πρόβλημα στον εκκεντροφόρο αλλά δεν έφταιγε αυτός, μάλλον τα ρουλεμάν ήταν αυτά που την άκουγαν (λόγο ανεπάρκειας στη λίπανση?) και τον έστελναν αδιάβαστο. Αργότερα κάτι βελτιώθηκε άλλαξε, δεν ξέρω τι και το πρόβλημα αυτό μειώθηκε ή εξαλείφθηκε. Αν το γνώριζες, όταν έβρισκες πολύ λάθος το διάκενο των βαλβίδων ήξερες ότι έπρεπε να το τσεκάρεις για να μην αλλάζεις εκκεντροφόρο. Αν δε το γνώριζες ο εκκεντροφόρος την άκουγε και ξεκινούσε το θόρυβο. Αν έγραφες το θόρυβο στα παπάκια σου κάρφωνε βαλβίδα.

    Όλα τα κτμ βγάζουν λίγο παραπάνω προβλήματα απ' τα Ιαπωνικά όταν πρωτοπαρουσιάζονται. Και αυτός ο κινητήρας, ο 690, βγήκε το 08 σχεδιασμένος από λευκό χαρτί ενώ και το 09 έμεινε σχεδόν ίδιος. Κάθε 2ετία βελτιώνονταν και όχι απαραίτητα σε τομείς που έπασχε αλλά οπουδήποτε μπορούσε να γίνει καλύτερος. Άλλαξε μέχρι και ο κυβισμός!

    Υπάρχουν ιδιοκτήτες 08 που δεν αντιμετώπισαν προβλήματα. Η βάση δεδομένων για το 690 είναι αχανής, εκατοντάδες σελίδες έχουν γραφτεί για δαυτο στο advrider.

    Αν το κοντό σασμάν (είσαι γελασμένος αν νομίζεις ότι θα το βελτιώσεις απλά με μακρύτερο γρανάζομα) η έλλειψη προστασίας απ τον αέρα και οι οριακοί χώροι για δυο δεν αποτελούν πρόβλημα για σένα, αξίζει να το ψάξεις.

    Σοφή η κουβέντα περί προσανατολισμού. Αυτό τελικά καθορίζει τις επιλογές.

    Βέβαια, έχει να κάνει και τι τύπος είσαι. Είσαι από αυτούς που βαδίζουν με την καρδιά ή με τη λογική;

    Στην δική μου περίπτωση η καρδιά είναι το 690, η λογική είναι το Ζ, δεν ξέρω ποιο θα επικρατήσει.

    Θέλω να σας ευχαριστήσω για τις πολύτιμες συμβουλές σας. Εχω πολύ υλικό να διαβάσω, και εδώ αλλά και στο advrider, που αρχίζω και το ανακαλύπτω σιγά σιγά.

    Θα επανέρχομαι που και που, γιατί σίγουρα θα προκύψουν κι άλλες απορίες.

    Thanks,
    Γιάννης

  14. #89
    Μέλος Το avatar του/της giannis1070
    Εγγραφή
    14/12/2013
    Μηνύματα
    74
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giannis1070 Προβολή μηνύματος
    Σοφή η κουβέντα περί προσανατολισμού.

    Θα επανέρχομαι που και που.....
    Καλησπέρα στην παρέα,

    Ξαναζωντανεύω το νήμα για να δώσω ένα update, μια και εγώ είμαι ο νηματοθέτης.

    Έψαξα αρκετά σχετικά με το 690 αλλά και με το 660Ζ. Οι απόψεις γενικά λίγο πολύ είναι ίδιες (με κάποιες μικρές εξαιρέσεις), όσον αφορά πλεονεκτήματα - μειονεκτήματα.

    Το 660Ζ είναι ένα all around εργαλείο το οποίο θα σε πάει παντού, μηχανικά αξιόπιστο όντας Ιάπωνας, οικονομικό σχετικά, με δυνατότητα να ταξιδέψεις δικάβαλος με αποσκευές, να το έχεις για καθημερινό commuting κ.α. αλλά δυστυχώς υστερεί σε δύναμη (το οποίο θα με βολέψει στο χώμα για αρχή, μια και θα είναι πιο "πολιτισμένο", αλλά στην καθημερινότητα θα εκδηλώσει αρκετά γρήγορα την "αδυναμία" του).

    Από την άλλη, το πορτοκαλί πυροβόλο, είναι εμφανισιακά τρομερά ελκυστικό, βγάζεις τον κάγκουρα που κρύβεται μέσα σου, είναι "άσσος" στο χώμα παρά τα κιλά του σε σχέση με την κατηγορία φτερού και είναι από εκείνα τα μηχανήματα τα οποία σε κάνουν να αμαρτήσεις, για να μη μπω σε λεπτομέρειες. Τα πλεονεκτήματα-μειονεκτήματα έχουν προαναφερθεί ουκ ολίγες φορές.

    Έχει περάσει λοιπόν καιρός, το budget έχει αυξηθεί (με το σκατό παξιμάδι πάντα) και σκέφτομαι.....τι προσανατολισμό έχω (ακριβώς)?

    α) Να πηγαίνω καθημερινά στη δουλειά μου.
    β) Να πηγαίνω που και που κάνα ταξιδάκι (μακρινό ή κοντινό), με μια σχετική άνεση.
    γ) Να αρχίσω να μαθαίνω το χώμα (βλέπε υποσημείωση)
    δ) Να έχει δύναμη
    ε) Να είναι σχετικά καινούριο
    στ) Να είναι ΑΥΣΤΗΡΑ από ιδιώτη
    ζ) Να μη στοιχίζει πάνω από 8500 euros
    h) Να το βλέπω και να το χαζεύω.

    Υποσημείωση: Από αυτά που διάβασα, κατάλαβα ότι πολύ σημαντικός παράγοντας για να ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ το χώμα, είναι να έχεις μικρό βάρος σε αυτό που καβαλάς. Γιατί λοιπόν να μην κάνω λίγο ακόμα σκατό παξιμάδι και, να τσιμπήσω πχ ένα ΥΖ250F(ή κάτι αντίστοιχο ελαφρύ) 10ετίας, το οποίο θα πειραματίζομαι οδηγικά και μηχανικά σα κουλάδι που είμαι.

    Σύμφωνα λοιπόν με όλα τα παραπάνω, κατέληξα να αγοράσω μια μοτοσυκλέτα, η οποία να διαθέτει πιο πολύ ασφάλτινα χαρακτηριστικά (μια και θα παίζει το ρόλο ενός καθημερινού μέσου μετακίνησης) και λιγότερο χωμάτινα. Ένα 70/30 ας πούμε. Ένα BMW F800GS ας πούμε ή ένα Tiger 800XC.

    Θεωρώ ότι με τις παραπάνω κινήσεις, πετυχαίνω τα ακόλουθα:

    α) Καθημερινή, όχι και τόσο ενεργοβόρα μετακίνηση
    β) Αρκετά υποφερτή άνεση και πρακτικότητα στο ταξίδι για οδηγό και συνεπιβάτη (με τα κατάλληλα αξεσουάρ).
    γ) Ροπή / Γκάζι
    δ) Δυνατότητα εκδρομής σε περιοχές που δεν πάνε τα ασφάλτινα (Το οποίο θεωρώ πολύ σημαντικό προσόν). Δε μιλάω για enduro, μιλάω για εκδρομή με το έτερον ήμισυ ή παρέα σε ποταμάκια / cambing στα βουνά και όλα αυτά τα ρομαντικά κόλπα.

    Όσον αφορά την ασχολία μου με το χώμα, εκεί θα αναλαμβάνει το ελαφρύ και η παρέα να με μάθουν. Καλό είναι, όταν θα φάω τη σαβούρα μου, να μην έχω πεσμένο δίπλα μου ένα BMW ή ένα Tiger, αλλά ένα χρέπι 10ετίας.

    Στο δια ταύτα:

    Εδώ και κάμποσες μέρες, είμαι ένας ευτυχής κάτοχος ενός Triumph Tiger 800XC SE μοντ. 14 με λίγα χιλιόμετρα.

    Θα μου πει κάποιος, "εντάξει ρε φίλε, τι μας ζαλίζεις τα @ρχίδι@ με τόσες λεπτομέρειες, πες εκεί ένα πήρα το τάδε και τελείωσε το πανηγύρι"

    Sorry εάν σας κούρασα παίδες, αλλά ένιωσα την ανάγκη να δώσω ένα λεπτομερειακό τέλος στο νήμα, το οποίο και άνοιξα.

    Σας ευχαριστώ γι ακόμα μία φορά.

    Εδώ η καλή μου

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	12688175_1130926700263237_1225011994550872480_n.jpg 
Προβολές:	205 
Μέγεθος:	68,1 KB 
ID:	354579

  15. #90
    Κώστας - "Ανήσυχο" Μέλος Το avatar του/της el-Gatto
    Εγγραφή
    11/01/2008
    Μηνύματα
    1.116
    Μπράβο σου ρε φίλε.
    Πολύ εμπεριστατωμένη συλλογιστική και πολύ καλή επιλογή.
    Ειδικα αν το πήρες και μέσα στο μπάτζετ που ανέφερες ,SUPER!!!

    ΚαλοΤάξιδο - Αγραντζούνιστο - και Πάντα όρθιος !!!
    Μάστορα άσε κάτω τη σέλα, θα τ'αλλάξω μόνος μου τα λάδια!
    " the PouroDuro team "

Σελίδα 6 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΕΚΔΡΟΜΙΚΟ ΟΝ Off 600+ Hellas Club
    από caesarsk στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 06/04/2006, 17:28
  2. ΟΝ Off 600+ Hellas Club ΠΙΤΑ
    από caesarsk στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2006, 14:19
  3. ΕΠΙΛΟΓΗ ΟΝ-off ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!
    από jek στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2005, 21:41
  4. Λαστιχα Street σε on-off
    από harlek στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2005, 14:00
  5. ΑΓΟΡΑ ΜΕΓΑΛΟΥ ΟΝ Off
    από giannisman στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2005, 15:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF