Σελίδα 9 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 456789
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 134 από 134

Θέμα: αγορα gs 800

  1. #121
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος

    Βαλτε το χερι στην καρδια και πειτε ,ποιος δεν θα την ηθελε?.....



    Την γυναίκα ή την μοτοσυκλέττα;;;;;;;;;;;;;;;;;
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  2. #122
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.104
    Καλά, μη σας φαίνεται εξωγήινο το ότι υπάρχουν άνθρωποι που δε θα αγόραζαν bmw ούτε για κρεμάστρα, ασχέτως οικονομικών.
    Life begins at 45°.

  3. #123
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Την γυναίκα ή την μοτοσυκλέττα;;;;;;;;;;;;;;;;;
    Εσυ παλικαρι μου εχεις καιρο να "καβαλησεις".

  4. #124
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Καλά, μη σας φαίνεται εξωγήινο το ότι υπάρχουν άνθρωποι που δε θα αγόραζαν bmw ούτε για κρεμάστρα, ασχέτως οικονομικών.
    Δεν μιλαμε για bmw,μιλαμε για την 800αρα.

  5. #125
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος

    Βαλτε το χερι στην καρδια και πειτε ,ποιος δεν θα την ηθελε?
    εγω.
    για τον φιλο μανολη που ειπε για το 700αρι:το εχεις οδηγησει;σαρεσει οδηγικα;;;
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  6. #126
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akis_trevor Προβολή μηνύματος
    εγω.
    για τον φιλο μανολη που ειπε για το 700αρι:το εχεις οδηγησει;σαρεσει οδηγικα;;;


    Με αρέσει φίλε μου εμφανισιακά, οχι δεν το έχω οδηγήσει δυστυχώς, γιατί λόγω επαγγέλματος είμαι Μυτιλήνη, και εδω δεν γνωρίζω κόσμο, δεν εχω φίλους μηχανόβιους δηλαδή, στα τεστ διαβάζω ότι είναι ευκολοδήγητο, εχω το 660 R, τιμιότατο μηχανάκι, αλλά με δυσκολευει λίγο στην πόλη λόγω ύψους.

  7. #127
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Μανολης67 Προβολή μηνύματος



    Με αρέσει φίλε μου εμφανισιακά, οχι δεν το έχω οδηγήσει δυστυχώς, γιατί λόγω επαγγέλματος είμαι Μυτιλήνη, και εδω δεν γνωρίζω κόσμο, δεν εχω φίλους μηχανόβιους δηλαδή, στα τεστ διαβάζω ότι είναι ευκολοδήγητο, εχω το 660 R, τιμιότατο μηχανάκι, αλλά με δυσκολευει λίγο στην πόλη λόγω ύψους.
    το ειχα κανει τεστ ραιντ πριν 1.5 χρονο περιπου και μου χε φανει σχετικα ψοφιο...περιμενα να εχει περισσοτερο γκαζι.και πολυ μαζεμενο.σε σιλουετα μου θυμησε χτ.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  8. #128
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Δεν γινονται καβγαδες στο φορουμ,χαβαλες γινεται.Κατι σαν το Γαλατικο χωριο,οταν δεν ειχανε Ρωμαιους να κουτουλησουνε,χτυπιοτανε μεταξυ τους.

    Kαι για να μην ειμαι και εκτος θεματος.

    Βαλτε το χερι στην καρδια και πειτε ,ποιος δεν θα την ηθελε?

    Συνημμένο 344615

    Γιαπωνεζες,Κινεζες,Αυστριακες και πρασσινα αλογα.Λεμε διαφορα οσο ειναι τρυπια η τσεπη μας.
    Ρε συ Παν... Για τη χρηση που κανει η κοπελα στη φωτο δεν θα την ηθελα, οχι.
    Για κατι τετοιο υπαρχει το XR650, το LC4, το 690 και γενικα μονοκυλινδρα καλοστημενα μηχανακια..
    Τωρα το 800 ναι, μπορει για αυτο να φτιαχτηκε (και καλα) αλλα απλα ειναι ενα καλοστημενο ΔΙΚΥΛΙΝΔΡΟ on-off που παταει καλα χωμα. Θα το αγοραζα διοτι ταξιδευει ανετα, ειναι ομορφο, καλοστημενο (ετσι δειχνει) αλλα χωμα θα πηγαινα μονο δασικους και οχι σβελτα.. Δεν ειναι εκδρομικο enduro εκτος αν εισαι σεϊχης και χερας ταυτοχρονα. (οταν φτασει το 3χιλιαρο μεταχειρο τα ξαναλεμε )
    MADE IN JAPAN 日本製

  9. #129
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.349
    Το έχουν 3 γνωστοί μου και του έχουν πιεί το αίμα ΚΑΙ στο χώμα και κανένα απο τα τρία δεν έπαθε κάτι πέρα απο το στραβωμα του μπροστινου στεφανιου της ζαντας. Ο ένας μάλιστα έτρεχε και τρειλ ραιντ με το 800 και το πήγαινε τάπα.
    Τα 2 είναι τα πρώτα μοντέλα μαύρο-γκρι και το άλλο το λευκό επετειακό του 10.

    Πολύ καλό μηχανάκι αλλά για ταξίδι μεγάλο και γρήγορο θέλει βελτιώσεις σε σέλα και ανεμοκαλυψη. Αυτό εξαρτάτε και απο τις αντοχές του αναβάτη βέβαια.

    Τα ίδια θα γραφα και πριν πάρω το 1150. Προσωπικά θα γούσταρα ένα gs 800 ελαφρύ και λιτό με κανονικές αναρτήσεις αλλά με μοτερ boxer αεροελαιοψυχτο, όπως τα παλιά 800.

  10. #130
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Ρε συ Παν... Για τη χρηση που κανει η κοπελα στη φωτο δεν θα την ηθελα, οχι.
    Για κατι τετοιο υπαρχει το XR650, το LC4, το 690 και γενικα μονοκυλινδρα καλοστημενα μηχανακια..
    Τωρα το 800 ναι, μπορει για αυτο να φτιαχτηκε (και καλα) αλλα απλα ειναι ενα καλοστημενο ΔΙΚΥΛΙΝΔΡΟ on-off που παταει καλα χωμα. Θα το αγοραζα διοτι ταξιδευει ανετα, ειναι ομορφο, καλοστημενο (ετσι δειχνει) αλλα χωμα θα πηγαινα μονο δασικους και οχι σβελτα.. Δεν ειναι εκδρομικο enduro εκτος αν εισαι σεϊχης και χερας ταυτοχρονα. (οταν φτασει το 3χιλιαρο μεταχειρο τα ξαναλεμε )
    Πρωτα απ ολα δεν ξερουμε τι χρηση το κανει η κοπελα.Απο εκει κει περα,οποιος ξερει πεντε απλα πραγματακια για τις μηχανες,καταλαβαινει οτι το 800αρι δεν ειναι η μηχανη που θα μπει μαλιοκουβαρα στη Βαλια Καλντα.Οπως ειπες και εσυ υπαρχουνε πολυ καλυτερες,πολυ απολαυστικοτερες και πολυ φθηνοτερες μηχανες γι αυτο.

    Το 800 ειναι για μενα το ποιο οn απο τα οn-off.Οπως ειπανε και αλλοι πριν,καλα τα 690 και τα LC4,αλλα μεχρι να φτασεις στις ομορφιες η θα σου βγει η ψυχη η θα το φορτωσεις σε τρειλερ.

    Δεν ειναι καθαρη off η μηχανη.Για μενα ειναι 80/20.Αν θελεις 70/30 η 50/50 πρεπει να βαλεις πολυ βαθια το χερι στην τσεπη.Εαν ηθελα μια μηχανη να μπαινω στο χωμα,θα ητανε η τελευταια που θα διαλεγα.Επειδη ομως μου αρεσει ποτε ποτε να παταω χωμα,χωρις να προβληματιζομαι θελω καποια στιγμη να την παρω.

    Το εχω ξαναπει καπου εδω μεσα.Φιλαρακια που την πηρε εδω και καναδυο χρονια και εχει κανει απιστευτα χλμ,δεν ξερει κατα που πεφτει το συνεργειο.Οσοι νομιζουνε οτι ειναι ΚΤΜ,την εχουνε πατησει ασχημα.

  11. #131
    Για την σέλα πάντως, η comfort, την οποία νομίζω δίνουν χωρίς χρέωση στο απλό, κλείνει το ζήτημα άνεσης. Το Adventure φοράει ήδη εξαιρετική σέλα.

    Και συν... 651,88 στον Πάνο.

  12. #132
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lmb990
    Εγγραφή
    09/07/2015
    Μηνύματα
    335
    Δυστηχως ετσι οπως ειναι τα πραγματα στα ον-οφ τη σημερον ημερα αν θες να πατησεις κσι χωμα θα παρεις η 950/990 η f800gs η 800xc... το πρωτο κερδιζει σε ολα εκτος απο την καταναλωση... τα αλλα δυο ειναι σχεδον ισα.. το ενα καιει λιγο το αλλο ειναι πιο ανετο... τα βαζεις ολα κατω σκεφτεσαι ακριβως τι θελεις να κανεις και τι κανεις στην καθημερινοτητα σου και αποφασιζεις ποιο απο τα 3 αγοραζεις...


    Βεβαια υπαρχουν κι αλλα ον-οφ αλλα μονο στο ονομα γιατι στην πραξη...... δεν..
    ΛΑΜΠΡΟΣ - lmb990 990ADV!!!!!!!!!!!

  13. #133
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/04/2016
    Μηνύματα
    16
    Δέκα χρόνια μετά τι έγινε με το μηχανάκι; Σκόρπισε ή όχι; Για πείτε και σε εμένα που με ενδιαφέρει.

  14. #134
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.966
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Liam Προβολή μηνύματος
    Δέκα χρόνια μετά τι έγινε με το μηχανάκι; Σκόρπισε ή όχι; Για πείτε και σε εμένα που με ενδιαφέρει.
    Πάρτο, τα 700/750/800/850 δεν σκορπάνε...

Σελίδα 9 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 456789

Παρόμοια θέματα

  1. Γνώμη:Gs 800-KTM950-Caponord
    από gregorgeous89 στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2008, 19:22
  2. Γνωρίζει κανείς για το GS 800 on-off ?
    από paul-city στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2007, 01:44
  3. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2006, 15:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF