Σελίδα 5 από 16 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 235

Θέμα: ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ..?? (σούπερ τενερέ 1200 Z/ZE)

  1. #61
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Ρε γκρινιαρηηηηη καλοταξιδο.


  2. #62
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Καλοταξιδο και κεντροβαροχάμηλο!
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  3. #63
    Αφου με το καλο δεν παιρνεις, κατσε να το παρω αλλιως......


    Τι μπουρδελο πηγες και πηρες ρε φιλε....
    Με 200 τελικη και αξονα;
    Καλυτερα να επαιρνες το τζιες που και μουρη ειναι και γκαζι εχει και δεν καιει τιποτα και κραταει αξια....
    Μλκς πιαστηκες


    Για να δουμε τωρα.....

    Καλοριζικη η παπαρΓιά σου
    πουτσ@@@@@@@@@

  4. #64
    Άξονα φοράει ο τόρνος;

    Λολ...
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.530
    τα fashion victims θα υπαρχουν παντα θα διαθετουν πολλα λεφτα αλογιστα και θα ειναι οι καλυτεροι πελατες γι αυτους που πουλανε κυριως φουμαρα
    καλες βολτες

  6. #66
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    και μετά διαμαρτύρονται γιατί πάνε να καταργήσουν το εφάπαξ
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  7. #67
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.773
    Καλοτάξιδο τέρενς!
    Sent from me using a computer.

  8. #68
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Τι μπουρδελο πηγες και πηρες ρε φιλε....
    Με 200 τελικη και αξονα;
    Σπυράκο, δεν ξέρω πώς να στο πώ - αλλά γνωρίζω 4 (τέσσερεις) αναβάτες FJR13 που τώρα καβαλάνε XTZ S-10!!
    Ένας από δαύτους ήταν στο 3o του FJR όταν το άλλαξε. Άλλος κρατάει και το FJR13 και το FJ12, αλλα τα χιλιόμετρα τα κάνει με τον Τενεκέ! Τουλάχιστον καμμιά 60αρια χιλιάδες το χρόνο. Άλλος πάλι, έδωσε το FJR13 αλλά κράτησε το FJ12 for those sport moments. Κατά τ'άλλα ΧΤΖ και ξερό ψωμί. Όλοι τους φανατικοί πρώην FJRάδες.

    Καλομελέτα κι έρχεται....




    Τερενς συγχαρητήρια και με γιές!
    Να γράφεις να τα ακούνε.

  9. #69
    Βασικά να γράψεις τις εντυπώσεις σου χωρίς καθυστέρηση...

    Και καλή συνέχεια.

  10. #70
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    To varadero ειναι καλυτερο απο την πατατα της Γιαμαπα



    (μπας και πει καμμια κουβεντα..)

  11. #71
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Καλοσουζάριστο!

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    990
    Καλοτάξιδο και να το χαρείς όσο δεν πάει άλλο!

  13. #73
    ΞΕΚΙΝΑΩ ΜΕ ΣΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙΣ ΣΤΥΛ...!!




    Αφού ευχαριστήσω όλους σας,γιατί πιστεύω ότι όση χολή και να υπάρχει
    δεν νοείται μηχανόβιος να μην σκέφτεται για άλλον μηχανόβιο το να είναι γερός
    όρθιος και υγιής σε ότι αφορά τη σχέση του με τους δύο τροχούς.
    Και ρωτάω Σπύρο........έναν τύπο που κυκλοφορούσε 40+ χρόνια χωρίς πινακίδα
    με ότι βρωμόγκαζο υπήρχε από το 75 και μετά και είναι τώρα στα 60 του πια, θα
    τον ενδιέφερε αν το on-off που έψαχνε περνούσε τα 200 και πόσο θα έχει στα 0-100..??
    Όχι φίλε,όταν τα έχεις χορτάσει όλα συνήθως είσαι ανικανοποίητος ή δεν ξέρεις τι θέλεις.
    Αφού λοιπόν αντιλήφθηκα ότι στα 56-57 μου άρχισε να με κουράζει το δεύτερο μου
    χαγιαμπούζα μετά από 8,5 χρόνια που κυκλοφορούσα πάντα χωρίς δεύτερο άτομο,
    αποφάσισα να πάρω μαστόδοντο και όχι σπόρ τούριγκ όπως το fjr που έχεις για κύρια
    και πρώτη μηχανή.Ναι μεν τα 250+ του fjr ή τα 270-280 του gtr μου φαινόταν ωραία,
    στις βόλτες όμως που δοκίμασα καταλάβαινα ότι είμαι πλέον με λάθος φιλοσοφία και
    ότι πρέπει να σταματήσω να κυνηγάω την ουρά μου στους δρόμους.
    Σκέφτηκα λοιπόν να κάνω δεύτερη προσπάθεια μετά την δύο φορές αποτυχημένη
    με τα βαραντέρο τα οποία ναι μεν αλλά.........για μένα .
    Έβλεπα κάπου και το θέμα αλυσίδα ότι δεν την ήθελα πια.Θυμόμουν εκείνο το sega 750
    το κόκκινο το Γιαμάχα που το 1980 με διαφορικό πετούσε και με πήγαινε Θεσσαλονίκη
    Πελοπόννησο από το Μπράλο τον παλιό,όποιος τον έκανε το δρόμο ξέρει...!!
    Τι επιλογές είχα εκτός από τενερέ..??bmw gs, explorer ,crossturrer άντε και με αλυσίδα versys 1000,
    vstrom 1000,και μουλτιμίξερ...!!!
    Από τα 3 Τζαπάν το versys ήτανε αλλού,άλλα πράμματα,παρότι ταξιδιάρικο,δεν μου γέμισε ποτέ το μάτι
    σε ότι αφορά την ποιότητα κατασκευής,έχει όμως δελεαστική τιμή στα 13500,best value για αυτά που δίνει.
    Το vstrom,όση ιστορία είχε ο προκάτοχος 650,τόση απογοήτευση,απλά αξιόπιστο με τα βασικά κι αυτό
    στα 13000 ευρώ,αν ήτανε στα στα 10-11 θα το έβλεπα καλύτερα.
    Το Χόντα πολύ βαρύ,όχι στα κιλά μόνο αλλά και στην αίσθηση,σύγχρονο βαραντέρο.Δεν θα γράψω τίποτε
    άλλο γιαυτό μετά το φιάσκο με τους άξονες και την ανάκληση,νομίζω ότι αυτοκαταστράφηκε...!!!
    Ήδη μετά την ανάκληση είναι 1000 ευρώ κάτω στα 16200,όταν ρώτησα αυτό με τα σπέσιαλ χρώματα
    το καινούργιο ήταν 17200,ας πρόσεχαν Χόντα είναι,αν έχουνε τα ίδια και με το Άφρικα..??
    Μίξερ..?? Ιταλική μάρκα αγορασμένη από Γερμανούς που ετοιμαζόταν να την ξαναπουλήσουν..?? Α...ΠΑ...ΠΑ...ΠΑ
    Ένα κάτι σαν τη γυναίκα του γείτονα που τη γουστάρεις για έναν πήδουλα να σου φύγει η γκαύλα.......και τέλος..!!
    Η bmw με εβγαλε από τη δύσκολη θέση μόνη της αφού την δοκίμασα και την ξαναδοκίμασα.
    Μάταια έψαχνα όλα αυτά τα ωραία που περιγράφετε εδώ μέσα,μπορεί και νάμαι άσχετος.
    Ένα είναι σίγουρο πολλά λεφτά από την αγορά μέχρι τη συντήρηση.......και διαβάζουμε στα φόρουμ
    από τους χρήστες τι γίνεται στο θέμα αξιοπιστία. 21000 ευρώ και ο Θεός μαζί μας...!!
    Εκείνο που πήγε να με γονατίσει ήταν το expolrer.Όμορφο για μένα,επιλογές είναι αυτές,όμως όταν
    διάβασα αυτά που διάβασα για το μοτέρ,έφυγα τρέχοντας παρότι η τιμή αυτού του μοντέλου που φεύγει ήταν
    σε προσφορά στα 14250 με πολλά αξεσουάρ δώρο η ακριβή έκδοση με το μιλιτέρ χρώμα...!!
    Ούτε καν περίμενα το καινούργιο που ήρθε ή έρχεται δεν ξέρω ακριβώς πλέον.
    Το σούπερ τενερέ το παρακολουθούσα από το 2010 που βγήκε και μάζευα πληροφορίες γιαυτό.
    Μετά από μια 5ετία στην αγορά και βλέποντας ότι είναι ένα πολύ αξιόπιστο μηχανάκι και όχι μόνο,αφού
    ενημερωνόμουν πιο πολύ από φόρουμ αμερικάνικα έκανα την επιλογή μου παίρνοντας όσο ρίσκο
    μπορεί να πάρει κάποιος που δεν έχει δοκιμάσει και βασίζεται σε αυτά διαβάζει..!!

  14. #74
    Το πρώτο πράμμα που με εντυπωσίασε ήταν όλα αυτά που έγραφαν ότι μόλις ξεκινήσει γίνεται πούπουλο.
    Και μέχρι να ξεκινήσει..?? Αναρωτιόμουν..!!Καμμία σχέση με το μόλις 10 κιλά βαρύτερο βαραντέρο.
    Καμμία σχέση με το μόλις 10 κιλά βαρύτερο crossturrer...!!
    Η μόνη στιγμή που ένοιωσα το μηχανάκι κάπως βαρύ ήταν όταν γέμισα ρεζερβουάρ και μετά πήγα στο γκαράζ
    και έκανα μανούβρες να το παρκάρω χωρίς να είμαι στη σέλλα.
    Η θέση οδήγησης με ανοιχτά χέρια κάπως περίεργη στην αρχή,μετά βολεύεσαι,όρθιος,πολύ άνετη,μαλακή σέλλα
    ,θέσεις οδηγού συνοδηγού πολύ άνετες,ανέβα και φύγε.
    Έχω παραγγείλει ήδη την μεγάλη ζελατίνα με τις 2 μικρές πλευρικές χωρίς να είναι απαραίτητες για καλύτερα.
    Τα πόδια προφυλάγονται από το μεγάλο τεπόζιτο,μόνο στα παπούτσια νοιώθεις κρύο αν δεν φοράς μπότα.
    Σχεδόν τέλεια πρφύλαξη από τον καιρό με τις εργοστασιακές ζελατίνες,λίγο στο πάνω μέρος του κράνους
    αισθάνεσαι τον αέρα αν είσαι πάνω από 1,80.
    Η σέλλα ρυθμίζεται σε 2 θέσεις πολύ εύκολα και γρήγορα όπως και η ζελατίνα σε 4 αν είσαι πιο κοντός και θέλεις να βλέπεις
    από πάνω.Οι θέσεις των ποδιών πολύ ξεκούραστες ιδανικές για ταξίδι.Αν είσαι από 1,75 και πάνω δεν έχεις
    κανένα πρόβλημα όταν σταματάς.
    Το μοτέρ είναι άλλο πράμμα,πιο είναι το ζητούμενο από ένα δικύλινδρο, ΜΗΔΕΝ κραδασμοί μετά τις 2500 στροφές,ΚΑΙ ΡΟΠΗ,
    αν και μέχρι εκεί είναι ελάχιστοι σε όλες τις ταχύτητες.Τον καθρέφτη δεν κατάφερα να τον κάνω να τρέμει...!!!
    Από τις 3000 στροφές δεν το ξεχωρίζεις από τετρακύλινδρο...!!
    δε μιλάμε για πάρκισσον bmw έτσι..?? Που μουδιάζουν τα χέρια μετά από 10 λεπτά..!!!
    Εδώ ξεπέρασα το ψυχολογικό με το versys που θεωρούσα ότι θα είναι τέλειο σε αυτόν τον τομέα.
    Η κατανάλωση στο στρώσιμο,ταξιδάκι με 110-120 από 4,4-4,7 λίτρα στα 100.Αν βάλεις το cruise πέφτει κι άλλο.
    Εδώ έχουμε μέλλον ,μόλις το στρώσω θα δώσω πλήρη στοιχεία.Η ένδειξη eco που έχει έβγαινε συνέχεια με αυτά
    τα χλμ.Παραπάνω όταν το στρώσω και το σκίσω λιγάκι.
    Για τα ηλεκτρονικά δεν θα σας κουράσω,έχει τα πάντα από ηλεκτρονικά ρυθμιζόμενες με σερβομοτέρ αναρτήσεις
    προφόρτιση,απόσβεση μέχρι τράξιον ,προγράμματα κ.λ.π.Άσχετος να είσαι θα σε σώσει...!!!
    Στα φρένα θυμήθηκα το blackbird που είχα,πολύ ωραία φρένα προοδευτικά και εγώ που είμαι της παλιάς σχολής
    με το πόδι επάνω στο πίσω φρένο ,επιτέλους το χαλάρωσα πολύ διότι από τη μανέττα του μπροστινού φρενάρει
    70 μπροστά και 30 πίσω,μαλάκας να είσαι δεν πέφτεις...!!!Αν θέλεις το πίσω απλά το πατάς πρώτο.
    Κανένα φόβο στη στροφή,ακουμπάς μαρσπιέ χωρίς ζόρι σε μια καλή άσφαλτο,δεν σε φοβίζει,είναι σταθερό.
    Είσαι λίγο ψηλά σαν θέση οδήγησης,μόλις το ξεπεράσεις,γέρνεις και τη βρίσκεις.Ρυθμίζεις όπως γουστάρεις την ανάρτηση
    μπροστά πίσω και πας.Η ανάρτηση είναι κάπως σκληρή αλλά πιστεύω επειδή είναι καινούργια,ρουφάει τα πάντα στην άσφαλτο
    και ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΧΩΜΑ εκτός αν κατεβώ σε καμμιά ποραλία που κατέβαζα και το χαγιαμπούζα...!!!
    Το μηχανάκι είναι πολύ καλύτερο από τις προσδοκίες μου μια και ήταν από τα λίγα που δεν δοκίμασα.
    Όποιος βρίσκεται σε αυτό το δίλημμα και ψάχνει αυτό που ήθελα και εγώ ας το πάρει με κλειστά μάτια...!!!
    Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής.
    Το μόνο αρνητικό που το δικαιολογώ είναι ότι ενεργοποιείται πολύ γρήγορα και εύκολα το βεντιλατέρ μέσα στην πόλη
    βγάζοντας τον ήχο της σειρήνας όπως χτυπάνε σε περίπτωση αεροπορικής επιδρομής οι δημόσιες σειρήνες.
    Ξαφνιάστηκα στην αρχή ,μετά συνήθισα,το μηχανάκι δεν είναι για πόλη,στην ανάγκη ναι αλλά δεν κάνει για πόλη...!!
    Στο ταξίδι το μοτέρ γουργουρίζει και δεν ανεβάζει θερμοκρασία ποτέ..!!
    Η τιμή η επίσημη 16400 + την πινακίδα.1500 περίπου το τριβάλιτσο ορίτζιναλ της Γιαμάχα χωρίς σιδεριές περιττές και
    με μύλους που δίνει η εταιρεία για να μη χρειάζεσαι δεύτερο κλειδί.
    Ποδιά μεταλλική μεγάλη 165 ,σιδεριά 350,ζελατίνες μεγάλες 300 περίπου,κάτι αυτοκόλλητα ρεζερβουάρ κ.λ.π.ψιλά
    ε........ένα ντουκάτι ή bmw θα το έπαιρνα.......μαλακία ε...??? Τι έχασα λέμε...!!!
    Τελευταία τροποποίηση από irinia; 25/03/2016 στις 11:59.

  15. #75
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Δεινόσαυρος Προβολή μηνύματος
    Σπυράκο, δεν ξέρω πώς να στο πώ - αλλά γνωρίζω 4 (τέσσερεις) αναβάτες FJR13 που τώρα καβαλάνε XTZ S-10!!
    Ένας από δαύτους ήταν στο 3o του FJR όταν το άλλαξε. Άλλος κρατάει και το FJR13 και το FJ12, αλλα τα χιλιόμετρα τα κάνει με τον Τενεκέ! Τουλάχιστον καμμιά 60αρια χιλιάδες το χρόνο. Άλλος πάλι, έδωσε το FJR13 αλλά κράτησε το FJ12 for those sport moments. Κατά τ'άλλα ΧΤΖ και ξερό ψωμί. Όλοι τους φανατικοί πρώην FJRάδες.

    Καλομελέτα κι έρχεται....
    καλά κάνανε και δεν μου πέφτει και λόγος

    εγώ, μπα, δεν
    πουτσ@@@@@@@@@

Σελίδα 5 από 16 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ;
    από Dumah στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2010, 12:34
  2. Που ειναι οι Καλημερες ?
    από crs-k στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 21/09/2005, 16:41
  3. Είναι οι μηχανές σαν τις γυναίκες???
    από Wizard13 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2004, 10:29
  4. Ποιεσ Ειναι...
    από XTMPAM στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 10:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF