Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 60

Θέμα: Απο Ktm 200 Exc σε Kdx 250 !!!!

  1. #1

    Απο Ktm 200 Exc σε Kdx 250 !!!!

    Γεια σας και πάλι,

    Θέλω να πάρω ένα χωμάτινο, μόνο για εντούρο, και όσο πιο οικονομικό γίνεται γιατί θα είναι το δευτερο μηχανάκι.
    ...και πάνω που ήμουν έτοιμος και είχα αποφασίσει ότι το 200 exc είναι το κατάλληλο, ...μήπως είναι πολλά τα λεφτά....?
    Σκέφτηκα την οικονομικότερη λύση (εποχές δύσκολες, και αν υπολογίσεις και τον εξοπλισμό) να πάρω μεταχειρισμένο ένα kawasaki kdx 250 του 95', 96' ή 97'. Τα βρίσκεις γύρω στα 1200 euro, αλλά αξίζει τον κόπο ή σε 6 μήνες θα θέλω να το αλλάξω? Υπάρχει κάτι άλλο οικονομικό που έχει κανείς να προτείνει?

    Ευχαριστώ

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της manos426f
    Εγγραφή
    22/01/2005
    Μηνύματα
    149

    Re: Απο Ktm 200 Exc σε Kdx 250 !!!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από jmst
    Γεια σας και πάλι,

    Θέλω να πάρω ένα χωμάτινο, μόνο για εντούρο, και όσο πιο οικονομικό γίνεται γιατί θα είναι το δευτερο μηχανάκι.
    ...και πάνω που ήμουν έτοιμος και είχα αποφασίσει ότι το 200 exc είναι το κατάλληλο, ...μήπως είναι πολλά τα λεφτά....?
    Σκέφτηκα την οικονομικότερη λύση (εποχές δύσκολες, και αν υπολογίσεις και τον εξοπλισμό) να πάρω μεταχειρισμένο ένα kawasaki kdx 250 του 95', 96' ή 97'. Τα βρίσκεις γύρω στα 1200 euro, αλλά αξίζει τον κόπο ή σε 6 μήνες θα θέλω να το αλλάξω? Υπάρχει κάτι άλλο οικονομικό που έχει κανείς να προτείνει?

    Ευχαριστώ
    Κοιτα,το KDX ποτε δεν το γουσταρα τοσο λογω εμφανισης,οσο και λογω συχνων προβληματων που αναφερονταν απο ιδιοκτητες του....
    Αν θες να πας προς τα κει,ενα CRM 250 η WR 200 ειναι καλυτερη επιλογη κατα τη γνωμη μου.Για RMX μη σκεφτεις,μεγαλη αμαρτια τα μηχανακια αυτα....
    Το θεμα ειναι οτι τετοιο μηχανημα πλεον δυσκολα να βρεις που να μην ειναι σκισμενο στη χρηση!Παλια μοντελα που σιγουρα θα εχουν περασει απο πολλα χερια....
    Το KTM 200 ειναι αλλη περιπτωση.Ειναι η συγχρονη προταση στην κατηγορια,το οποιο συνεχως εξελισσεται και αποτελει μαλλον την καλυτερη επιλογη,αλλα σιγουρα πολυ πιο ακριβη...
    Kατσε να ακουσουμε και μια δευτερη σχετικη γνωμη ομως.....
    Spazzzzzzzz........??????
    Ballywood - Αίθουσα ψυχαγωγίας στη Νέα Χαλκηδόνα με Billiards, Ping Pong, Darts, Wooden Table Football και Nova

  3. #3
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Οτι και να παρεις απο παλια μοντελα το σιγουρο ειναι οτι και λεφτα θα χρειασθουν για αμαρτιες του παρελθοντος και οταν θα ερθει η ωρα να τα πουλησεις δεν θα μπορεις . Για αυτο κατι καλλυτερο να παρεις και μην λυπηθεις τα φραγκα.Αλλωστε θα αποζημιωθεις με την ευχαριστηση να οδηγας ενα ΚΤΜ παρα να βασανιζεσαι απο τις χιλιοβασανισμενες αναρτησεις ενος KDX !

  4. #4
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.657


    Άει στο δι@λο ρε κολλημένοι ΚΤΜατζήδες !!!
    :rotflmao:

    Και με ένα DT200WR κάνει μια χαρά την δουλειά του ο άνθρωπος...

    Θα το βρει γύρω στα 1500€ (σε καλή κατάσταση...) και με ένα 500άρικο ακόμη κάνει και τα Service του σε αναρτήσεις και μοτέρ, οπότε είναι Super !!!
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    Stoybi, αυτά τα λέω για να ΜΗΝ παίρνει ο κόσμος ΚΤΜ, οπότε να μπορώ να τους "πατάω" στο βουνό !!!
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan


    Άει στο δι@λο ρε κολλημένοι ΚΤΜατζήδες !!!
    :rotflmao:

    Και με ένα DT200WR κάνει μια χαρά την δουλειά του ο άνθρωπος...

    Θα το βρει γύρω στα 1500€ (σε καλή κατάσταση...) και με ένα 500άρικο ακόμη κάνει και τα Service του σε αναρτήσεις και μοτέρ, οπότε είναι Super !!!
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    Stoybi, αυτά τα λέω για να ΜΗΝ παίρνει ο κόσμος ΚΤΜ, οπότε να μπορώ να τους "πατάω" στο βουνό !!!


    εχω ενα wr στα 800 ευρω.:a13: με αλλα 200 εγινε πυραυλος
    Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.


    ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ


  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της manos426f
    Εγγραφή
    22/01/2005
    Μηνύματα
    149
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Dodok edessa
    εχω ενα wr στα 800 ευρω.:a13: με αλλα 200 εγινε πυραυλος
    Αχ ρε μαγκα,τι μου θυμισες παλι τωρα!
    DT200WR!!!!Kαι γαμω τα μηχανακια!
    Το ειχα μια πενταετια,το εσκιζα και το μονο που αλλαξα ηταν μια φορα ελατηρια και πιστονι.....
    Ωραιες μερες τοτε.....
    Ballywood - Αίθουσα ψυχαγωγίας στη Νέα Χαλκηδόνα με Billiards, Ping Pong, Darts, Wooden Table Football και Nova

  7. #7
    Κρητικό χώμα Το avatar του/της DirtRider
    Εγγραφή
    15/09/2005
    Μηνύματα
    43
    Ο jmst το λέει βρε καθαρά:
    Το κοπέλι θέλει ένα 2ο μηχανάκι ΜΟΝΟ για παιχνίδι (η αλλιώς την κα@λα του) και ΟΧΙ να τρέξει σε κανα αγώνα του παγκοσμίου....

    Οπότε όπως είπαν σωστά τα παιδιά (και γέροι ) προηγουμένως ένα οποιοδήποτε KDXRMXXRDTYZW θα τουδώσει ΑΠΛΕΤΟ Fun στο παιχνίδι με το χώμα...

    Όπως και να το κάνουμε: αλλιώς ακούγονται τα 1000-1500 Ε για ένα μηχανάκι με το οποίο ΣΙΓΟΥΡΑ θα περάσει εξίσου καλά όπως και με μία θεά των 7000 Ε (είπαμε...παιχνίδι θέλει....όχι πρωτιές).

    Τώρα βέβαια το τι στραπάτσο (όχι πάντα) μπορεί να έχει φάει ένα μεταχειρισμένο χωματερό....
    Είμαστε πάντα χωμένοι στα σκατά...Μόνο το βάθος αλλάζει !

  8. #8
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.657
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Dodok edessa
    εχω ενα wr στα 800 ευρω.:a13: με αλλα 200 εγινε πυραυλος
    Το παίρνω με 800 (και φτιαγμένο...) !!!

    48άμηνη επιταγή !!!
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της hector
    Εγγραφή
    22/06/2005
    Μηνύματα
    160

    kai omos poulao to KDX mou

    kai mias kai apo oti fenaite ftanoume sta sosta simperasmata tha ithela na enimeroso ton endiaferomeno oti poulao to monakrivo mou KDX 220 R!!!! i aggelia me plirofories vrisketai sto :
    MOTO FORUM>MOTOΣΥΚΛΕΤΑ>ΑΓΓΕΛΙΕΣ stin selida 3 me titlo
    ΠΩΛΕΙΤΑΙ KDX 220 R ΕΤΟΙΜΟ ΓΙΑ ΕΝΤΟΥΡΟ!!!!!! exei kai foto!!

    adraksa tis efkaireias....


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	kdx moto.jpg 
Προβολές:	769 
Μέγεθος:	38,2 KB 
ID:	27861

  10. #10
    jmousoutou το θες για δευτερο μηχανακι μονο για χωμα η και για δρομο??

    οτιδηποτε τοσο παλιο διχρονο και τετοιου ειδους μηχανακι.....το πιιιιιιιο πιθανο ειναι να ειναι λιωμενο....κι αν δεν ειναι λιωμενο θα ειναι κακοσυντηρημενο!

    τωρα μπορει να πεσεις και στην εξαιρεση που θα παρεις ενα μηχανακι φτηνο και καλο.

    kdx και τα λοιπα καμια σχεση δεν εχουν αντως με το ktm....το μισω το 200αρι!!!


    σιγα ρε oldman(ωρα για συγκρουση) που θα το μαζεωει με 500ε!καλα μπορει κ ολας αλλα σκεψου ενα ενδεχομενο....χιτωνιο στον κυλινδρο./....εχετε γεια βρυσουλες!!!


    ρε παρε κανα καθαροαιμο και αλλαξε του πιστονι για να δεις και τι παιζει στον κυλινδρο περιπου.


    τετοια μεταχειρισμενα ειναι κινδυνος!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    τετραχρονακι δε το σκεφτεσαι??

    αι στο διαολο ολα κωλοπαραγγελιες σημερα!
    κχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ!

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της hector
    Εγγραφή
    22/06/2005
    Μηνύματα
    160
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Spazz
    jmousoutou το θες για δευτερο μηχανακι μονο για χωμα η και για δρομο??

    οτιδηποτε τοσο παλιο διχρονο και τετοιου ειδους μηχανακι.....το πιιιιιιιο πιθανο ειναι να ειναι λιωμενο....κι αν δεν ειναι λιωμενο θα ειναι κακοσυντηρημενο!

    τωρα μπορει να πεσεις και στην εξαιρεση που θα παρεις ενα μηχανακι φτηνο και καλο.

    kdx και τα λοιπα καμια σχεση δεν εχουν αντως με το ktm....το μισω το 200αρι!!!


    ρε
    τετοια μεταχειρισμενα ειναι κινδυνος!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    αι στο διαολο ολα κωλοπαραγγελιες σημερα!


    file spazz tha itheles na mas eksigiseis tin diafora tou liomenou apo to kakosidirimeno?...kai rotao dioti den ksero ti xrisi borei na kaneis esi se katharoaimo enduro! ego pantos to "liono" stin parnitha kathe s/k kai to sintiro evlavika etsi oste na mporo na sou po oti akoma kai tora einai ena apsogo ergaleio se OLA tou!

    SIBERASMA: ena kakosidirimeno enduro einai ontos "liomeno"!
    ena kalosintirimeno enduro kanei ti douleia gia tin opoia kataskevastike to idio kala me prota,aneksartitos ta xronia pou perasane!

    tora an sigrinoume texnologies se paliotera kai pio sinxrona enduro e! ta efkolos ennooumena paraliponte....

  12. #12
    Spazz, τα τετράχρονα είναι αρκετά πιο ακριβα απο τα 2Τ και εκτός αυτο, σε αυτα τα κυβικά είναι ψιλο ψοφια. Αν τώρα παω για 400cc, ξεφέυγουμε πολύ στη τιμή!

    Βασικά το μηχανάκι το θέλω αποκλειστικά και μόνο για χώμα, απλά θέλω να έχει φώτα για να μπορώ να παω και σε κανενα trail raid.
    hector, τη μηχανή σου την έχω δει και στην αγγελία στο enduro, αλλά νομίζω ότι είναι κάπως τσιμπημένη.
    Dodok για στείλε λεπτομέρειες αρχίζω να το σκέφτομαι!!!




  13. #13
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    OldMan
    Stoybi, αυτά τα λέω για να ΜΗΝ παίρνει ο κόσμος ΚΤΜ, οπότε να μπορώ να τους "πατάω" στο βουνό !!!
    ΓΙΑΤΡΕ ΜΟΥ ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΤΩΡΑ ???

    ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΚΕΦΘΕΙ ????:hypnotize



  14. #14
    Manooooo!!!!
    Λοιπόν αφου το ξέρεις το μηχάνημα (wr), για πές, τι λέει????
    :rotflmao:

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της manos426f
    Εγγραφή
    22/01/2005
    Μηνύματα
    149
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jmst
    Manooooo!!!!
    Λοιπόν αφου το ξέρεις το μηχάνημα (wr), για πές, τι λέει????
    :rotflmao:
    Eγω θα σου πω για το DT200WR γιατι αυτο ειχα.....
    Αδερφε,σκυλι το μηχανημα!Καθε μερα το χρησιμοποιουσα μεσα στην Αθηνα,ξεκινουσα πρωινα 8 η ωρα χωρις ζεσταμα (εκανε φασαρια) να παω στη σχολη μου,πηγαινα εκδρομουλες -ΔΙΚΑΒΑΛΟΣ- Ωρωπο,Μακρη,Σχοινια κτλ μεχρι και Κορινθο πηγα μονος μου,πηγαινα εντουραδες (πολυ χαλαρες ομως λογω απειριας) στην Παρνηθα,σουζες συνεχεια,εκανα τα παντα και υστερα απο 45000 χλμ απολογισμος.....ενα πιστονι και ελατηρια!
    Μιλαω απολυτως σοβαρα!
    Το αναπολω ρε φιλε ωρες ωρες γιατι δε πληρωνα συνεχεια λεφτα!
    Το WR200 εχει ελαφρα μεγαλυτερη ιπποδυναμη,ειναι πιο υψηλορροπο αλλα.....ΔΕΝ εχει αντλια λαδιου (κανεις μονος σου τη μιξη λαδιου-βενζινης),δεν ειχε μαρσπιεδακια συνεπιβατη,ειχε ελαφρα υψηλοτερη καταναλωση και ηταν και λιγο πιο ψηλο αν θυμαμαι καλα....
    Αν θυμαται καποιος επιπλεον διαφορες ας με συμπληρωσει.....
    Σου το συνιστω!Για την εποχη του οι Kayaba αναρτησεις του γ.....ανε,το γκαζι του αρκετο και εκμεταλλευσιμο (30hp στον τροχο) και η αξιοπιστια του παροιμιωδης......
    Θα το ευχαριστηθεις.......
    Ballywood - Αίθουσα ψυχαγωγίας στη Νέα Χαλκηδόνα με Billiards, Ping Pong, Darts, Wooden Table Football και Nova

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. φαναρι ktm 200 exc '05 σε '02 γινεται?
    από zactri στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2008, 00:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF