Σελίδα 85 από 135 ΠρώτοΠρώτο ... 3575808182838485868788899095 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.261 έως 1.275 από 2021

Θέμα: HABEMUS PAPA(RIA)M 666

  1. #1261
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/09/2011
    Μηνύματα
    320
    Αν πας να περιγράψεις ένα μηχανάκι που δεν το γνωρίζεις...
    Ολοι θα πέσουν να σε φάνε!
    Ευτυχώς που στα περι θρησκείας..
    Είμαστε όλοι ..
    Γνώστες!

    Καπετάνιοι και μούτσοι!

  2. #1262
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.970
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Ο προβληματισμός σου είναι σεβαστός (και ειδικά από εμένα το ξέρεις αυτό). Η εμμονή όμως είναι αμφισβητίσιμη (και αιτία διαφωνιών).
    Αν ο shooter έχει εμμονή κάτι άλλοι τι να πουν...

  3. #1263
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fkol k4
    Εγγραφή
    23/10/2011
    Μηνύματα
    766
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Ναι, ειδαμε και στην Ελλαδα ποσο ανοχη εχουμε στην αθεΐα. Εισαι ο τελευταίος που θα επρεπε να μιλαει ρε συ
    Στην Ελλάδα έχουμε πολλά κακά, αλλά η μη ανοχή στην αθεϊα/α-θρησκεία δεν είναι ένα από αυτά. Στην πραγματικότητα, ακριβώς το αντίθετο ισχύει.

    • Αν βγει κάποιο δημόσιο πρόσωπο στην τηλεόραση και δηλώσει πιστός τον βγάζουν σε έκτακτο δελτίο ως αξιοπερίεργο αν είναι κάτω των 40 ετών.
    • Το κυβερνόν κόμμα στην Ελλάδα, αποτελείται κατά πλειοψηφία από άθεους ή αγνωστικιστές.
    • Ακόμα και στο ίδιο το φόρουμ (το οποίο υποθέτω πως δεχόμαστε ότι μπορεί να αποτελεί δείγμα της ευρύτερης κοινωνίας, εξάλλου δεν έχει και κανένα εξαιρετικά ειδικευμένο θεματικό περιεχόμενο, είμαστε μέλη απλώς επειδή οδηγούμε μηχανάκια), η νόρμα είναι κάποιος να ανοίγει ένα θέμα στο οποίο να επιτίθεται στις θρησκείες (ειδικότερα στην εδώ επικρατούσα) γενικότερα, αλλά και στους πιστούς τους ειδικότερα. Το αντίθετο δεν έχει γίνει γίνει ποτέ όσο είμαι μέλος.
    Πρόσεχε τι εύχεσαι, γιατί κάποτε μπορεί και να συμβεί!

  4. #1264
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Αν ο shooter έχει εμμονή κάτι άλλοι τι να πουν...

    Θεωρείς ότι έχω εμμονές; (εκτός του moto gr και μην πεις το star trek))

  5. #1265
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.970
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Θεωρείς ότι έχω εμμονές; (εκτός του moto gr και μην πεις το star trek))
    Δεν εννοούσα εσένα φίλτατε, απλά έκανα quote στη φράση σου.

  6. #1266
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    fkol k4
    Το κυβερνόν κόμμα στην Ελλάδα, αποτελείται κατά πλειοψηφία από άθεους ή αγνωστικιστές.


    Και να σκεφτείς οτι ηξερα κόσμο που ψήφισαν ΣΥΡΙΖΑ γιατί περίμεναν φορολόγηση Εκκλησίας,
    Καλά τα 500.000 ευρώ ΕΝΦΙΑ της Μητρόπολης Θεσσαλονίκης απο θαυμα δεν θα πληρωθούν τελικά!

  7. #1267
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Το 2016 συνεχίζουν να δηλητηριάζουν, σκοτώνουν, πυρπολούν, ακρωτηριάζουν, βασανίζουν και εγκαταλείπουν ζώα στην "πολιτισμένη" χώρα μας. Η βαρβαρότητα δεν έχει σύνορα και δεν καταλαβαίνει από θρησκείες και μαλακίες

  8. #1268
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fkol k4 Προβολή μηνύματος

    • Ακόμα και στο ίδιο το φόρουμ (το οποίο υποθέτω πως δεχόμαστε ότι μπορεί να αποτελεί δείγμα της ευρύτερης κοινωνίας, εξάλλου δεν έχει και κανένα εξαιρετικά ειδικευμένο θεματικό περιεχόμενο, είμαστε μέλη απλώς επειδή οδηγούμε μηχανάκια), η νόρμα είναι κάποιος να ανοίγει ένα θέμα στο οποίο να επιτίθεται στις θρησκείες (ειδικότερα στην εδώ επικρατούσα) γενικότερα, αλλά και στους πιστούς τους ειδικότερα. Το αντίθετο δεν έχει γίνει γίνει ποτέ όσο είμαι μέλος.
    Εξαρτάται πως το βλέπεις. Από τη δική μου σκοπιά, όλο και κάποιος θα πεταχτεί να διακόψει μια σοβαρή ή χιουμοριστική συζήτηση για να μας πει ότι τον προσβάλει.

  9. #1269
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fkol k4
    Εγγραφή
    23/10/2011
    Μηνύματα
    766
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Εξαρτάται πως το βλέπεις. Από τη δική μου σκοπιά, όλο και κάποιος θα πεταχτεί να διακόψει μια σοβαρή ή χιουμοριστική συζήτηση για να μας πει ότι τον προσβάλει.
    Πιθανώς κάποιος να πεταχτεί.
    Ανοχή όμως, σημαίνει πως και αφού πεταχτεί κάποιος και σου πει πως αυτό που είπες τον προσβάλλει, έχεις το ελεύθερο να συνεχίσεις λέγοντάς του «πρόβλημά σου» και κανείς δεν θα προσπαθήσει καν να σου πει να σταματήσεις.

    Το θέμα που ετέθη δεν είναι αν προσβάλλεται κάποιος. Το θέμα που ετέθη ήταν για το αν στην Ελλάδα υπάρχει ανοχή επί της αθεϊας. Η απάντηση λοιπόν είναι πως όχι μόνο υπάρχει ανοχή στην αθεϊα, αλλά σιγά σιγά περνάμε στο άλλο άκρο, όπου είναι πιο πιθανό να χλευαστεί κάποιος για το ότι είναι πιστός παρά για το ότι είναι άθεος/αγνωστικιστής.
    Επίσης, μιας και το ανέφερες,

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Το αλκοόλ δεν είναι κάτι που επιτρέπεται από το τρίπτυχο, είναι απόλαυση και οι απολαυσεις δεν παίζουν. Το χειρότερο πρόβλημα με αυτές τις "πίστες" είναι η υποκρισία.
    Ο Χριστός δεν έκανε το κρασί νερό, αλλά το νερό κρασί. Και μάλιστα προς το τέλος του γλεντιού, όπου οι περισσότεροι είχαν ήδη πιεί αρκετά.
    Άμα λοιπόν μου δίνει το παράδειγμα ο ίδιος ο Θεός, παίρνω το ελεύθερο να γράψω τον κάθε παπά-παπάρα στα παπα-παπάρια μου..

    Γενικότερα όμως, το πόσο υποκριτής είναι κάποιος πιστός είναι ένα θέμα που δεν υπάρχει κανένας λόγος να απασχολεί τον μη πιστό. Το αν κάποιος είναι καλός Χριστιανός, είναι ένα θέμα ανάμεσα σε αυτόν και τον Χριστό. Όπως και το αν είναι κάποιος καλός μουσουλμάνος, είναι ένα θέμα ανάμεσα σε αυτόν και τον Αλλάχ.

    Δεν είναι δα κι ότι κόβεται ο κάθε άθεος μη χάσω εγώ τον Παράδεισο ή ο Μεχμέτ τις παρθένες.

    Απλώς βρίσκει κάτι να πει με μοναδικό σκοπό να γίνει ενοχλητικός με μοχλό τη θρησκεία. Δεν είναι ασυνήθιστο βέβαια, το ίδιο γίνεται και με μοχλό την ομάδα, τη μάρκα της μοτό κτλ.
    Κοινό τρολλάρισμα είναι δηλαδή. Προσωπικά βέβαια δεν έχω κανένα θέμα με το τρολλάρισμα, πολλές φορές είναι και πετυχημένο.

    Μιας και λέμε όμως για υποκρισία, το να ονομάζεις το τρολλάρισμα «κοινωνική κριτική» είναι όντως τέτοια. Ακόμη περισσότερο όταν το πιστεύεις κιόλας.
    Πρόσεχε τι εύχεσαι, γιατί κάποτε μπορεί και να συμβεί!

  10. #1270
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fkol k4 Προβολή μηνύματος
    Στην Ελλάδα έχουμε πολλά κακά, αλλά η μη ανοχή στην αθεϊα/α-θρησκεία δεν είναι ένα από αυτά. Στην πραγματικότητα, ακριβώς το αντίθετο ισχύει.

    • Αν βγει κάποιο δημόσιο πρόσωπο στην τηλεόραση και δηλώσει πιστός τον βγάζουν σε έκτακτο δελτίο ως αξιοπερίεργο αν είναι κάτω των 40 ετών.
    • Το κυβερνόν κόμμα στην Ελλάδα, αποτελείται κατά πλειοψηφία από άθεους ή αγνωστικιστές.
    • Ακόμα και στο ίδιο το φόρουμ (το οποίο υποθέτω πως δεχόμαστε ότι μπορεί να αποτελεί δείγμα της ευρύτερης κοινωνίας, εξάλλου δεν έχει και κανένα εξαιρετικά ειδικευμένο θεματικό περιεχόμενο, είμαστε μέλη απλώς επειδή οδηγούμε μηχανάκια), η νόρμα είναι κάποιος να ανοίγει ένα θέμα στο οποίο να επιτίθεται στις θρησκείες (ειδικότερα στην εδώ επικρατούσα) γενικότερα, αλλά και στους πιστούς τους ειδικότερα. Το αντίθετο δεν έχει γίνει γίνει ποτέ όσο είμαι μέλος.
    Το να δηλώνεις δημόσια το αν πιστεύεις ή όχι, προσωπικά το θεωρώ μ@λ@κι@.

    Δ

  11. #1271
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fkol k4
    Εγγραφή
    23/10/2011
    Μηνύματα
    766
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Το να δηλώνεις δημόσια το αν πιστεύεις ή όχι, προσωπικά το θεωρώ μ@λ@κι@.

    Δ
    Δεν είναι απαραίτητο το να βγεις έτσι ξεκάρφωτα να το διαφημίζεις.

    Είναι κάτι για το οποίο είναι σύνηθες να ερωτάται κάποιος πχ σε μια συνέντευξη.
    Ή κάτι που λες μαζί και με άλλα χαρακτηριστικά όταν κάποιος σου ζητά να περιγράψεις τον εαυτό σου.
    Τα δύο αυτά για το «δημόσιο πρόσωπο» που αναφέρω στο παράδειγμα.

    Επίσης, μπορεί απλώς να προκύψει κατά την απλή κουβέντα (πχ «πρώτα ο Θεός τον Αύγουστο θα πάμε διακοπές στο Χ νησί», ή «- Πώς είστε; - Καλά, δόξα τω Θεώ, εσείς;»)

    Ανεξαρτήτως της προσωπικής άποψης του οποιουδήποτε περί της δημοσίας μαρτυρίας πίστης όμως, αυτή είναι σημαντικό κομμάτι πολλών θρησκειών. Οπότε θα συνεχίσει να γίνεται ακόμα και αν όλοι γύρω το θεωρούν μ@λ@κι@, ή ακόμα κι αν κάποτε απαγορευτεί και δια νόμου.

    Και εκεί είναι που μπαίνει το θέμα της ανοχής. Δηλαδή, το να ανεχόμαστε κάτι που μπορεί μεν να το θεωρούμε μ@λ@κι@ αλλά εδώ που τα λέμε δεν μας επηρεάζει κιόλας αν συμβαίνει.
    Πρόσεχε τι εύχεσαι, γιατί κάποτε μπορεί και να συμβεί!

  12. #1272
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fkol k4 Προβολή μηνύματος
    Δεν είναι απαραίτητο το να βγεις έτσι ξεκάρφωτα να το διαφημίζεις.

    Είναι κάτι για το οποίο είναι σύνηθες να ερωτάται κάποιος πχ σε μια συνέντευξη.
    Ή κάτι που λες μαζί και με άλλα χαρακτηριστικά όταν κάποιος σου ζητά να περιγράψεις τον εαυτό σου.
    Τα δύο αυτά για το «δημόσιο πρόσωπο» που αναφέρω στο παράδειγμα.

    Επίσης, μπορεί απλώς να προκύψει κατά την απλή κουβέντα (πχ «πρώτα ο Θεός τον Αύγουστο θα πάμε διακοπές στο Χ νησί», ή «- Πώς είστε; - Καλά, δόξα τω Θεώ, εσείς;»)

    Ανεξαρτήτως της προσωπικής άποψης του οποιουδήποτε περί της δημοσίας μαρτυρίας πίστης όμως, αυτή είναι σημαντικό κομμάτι πολλών θρησκειών. Οπότε θα συνεχίσει να γίνεται ακόμα και αν όλοι γύρω το θεωρούν μ@λ@κι@, ή ακόμα κι αν κάποτε απαγορευτεί και δια νόμου.

    Και εκεί είναι που μπαίνει το θέμα της ανοχής. Δηλαδή, το να ανεχόμαστε κάτι που μπορεί μεν να το θεωρούμε μ@λ@κι@ αλλά εδώ που τα λέμε δεν μας επηρεάζει κιόλας αν συμβαίνει.
    Η θρησκεία, ο Θεός και γενικά θέματα τα οποία εμπεριέχουν στην ανάπτυξη τους και την παράθεση τους αναφορές σε αυτά, συχνά - πυκνά αποτελούν αντικείμενο συζήτησης μεταξύ των ανθρώπων. Τι να κάνουμε τώρα; Μερικούς τους απασχολεί. Πολλές φορές μάλιστα όλη αυτή η διαδικασία γίνεται δημόσια, στο διαδίκτυο ή σε διάφορες συνάξεις.



    Flamers και προβοκάτορες υπάρχουν παντού. Θέλω να πω ότι μπορεί κάποιος να ξεκινήσει ένα νήμα με τίτλο "Παναγιά Μυρτιδιώτισσα SUCKS" και να αφρίσουν όλοι οι πιστοί αντιδρώντας σε αυτή την αναίτια πρόκληση. Θα έχουν δίκιο.-

    Από την άλλη όμως, δεν γίνεται σε οποιαδήποτε αναφορά η νύξη -χωρίς προκλητικό τρόπο- της θρησκείας, να επεμβαίνουν απρόσκλητοι "θιγμένοι υποστηρικτές της ορθοδοξίας" με το κλασικό (και τέρμα ανόητο) "γιατί προσβάλλεις την πίστη μου;"

    Σε αυτή την περίπτωση, δεδομένου του ότι κανένας δεν ζήτησε από τον εκάστοτε θιγμένο θεματοφύλακα της όποιας θρησκείας πει την γνώμη του, ισχύει το "μην συμμετέχεις, μην διαβάζεις, μην παίρνεις μέρος"

    Έλεος όμως, αν δεν καταλαβαίνουν μερικοί ότι αυτό που κάνουν, είναι μια ήπια μορφή ταλιμπανισμού - "σου απαγορεύω να κάνεις συζητήσεις για αυτά τα θέματα επειδή με θίγουν", τότε δεν πάμε καθόλου μα καθόλου καλά...

  13. #1273
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Η θρησκεία, ο Θεός και γενικά θέματα τα οποία εμπεριέχουν στην ανάπτυξη τους και την παράθεση τους αναφορές σε αυτά, συχνά - πυκνά αποτελούν αντικείμενο συζήτησης μεταξύ των ανθρώπων. Τι να κάνουμε τώρα; Μερικούς τους απασχολεί. Πολλές φορές μάλιστα όλη αυτή η διαδικασία γίνεται δημόσια, στο διαδίκτυο ή σε διάφορες συνάξεις.



    Flamers και προβοκάτορες υπάρχουν παντού. Θέλω να πω ότι μπορεί κάποιος να ξεκινήσει ένα νήμα με τίτλο "Παναγιά Μυρτιδιώτισσα SUCKS" και να αφρίσουν όλοι οι πιστοί αντιδρώντας σε αυτή την αναίτια πρόκληση. Θα έχουν δίκιο.-

    Από την άλλη όμως, δεν γίνεται σε οποιαδήποτε αναφορά η νύξη -χωρίς προκλητικό τρόπο- της θρησκείας, να επεμβαίνουν απρόσκλητοι "θιγμένοι υποστηρικτές της ορθοδοξίας" με το κλασικό (και τέρμα ανόητο) "γιατί προσβάλλεις την πίστη μου;"

    Σε αυτή την περίπτωση, δεδομένου του ότι κανένας δεν ζήτησε από τον εκάστοτε θιγμένο θεματοφύλακα της όποιας θρησκείας πει την γνώμη του, ισχύει το "μην συμμετέχεις, μην διαβάζεις, μην παίρνεις μέρος"

    Έλεος όμως, αν δεν καταλαβαίνουν μερικοί ότι αυτό που κάνουν, είναι μια ήπια μορφή ταλιμπανισμού - "σου απαγορεύω να κάνεις συζητήσεις για αυτά τα θέματα επειδή με θίγουν", τότε δεν πάμε καθόλου μα καθόλου καλά...
    Αν η διαμαρτυρία μου για αυτήν την φωτό
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	8179_1710081082567281_6900958670350150252_n.jpg 
Προβολές:	110 
Μέγεθος:	56,2 KB 
ID:	355991
    Και για κάποια απο αυτά εδώhttp://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=148611
    Είναι ταλιμπανισμος
    Τοτε είμαι Ταλιμπάν

  14. #1274
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Αν η διαμαρτυρία μου για αυτήν την φωτό
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	8179_1710081082567281_6900958670350150252_n.jpg 
Προβολές:	110 
Μέγεθος:	56,2 KB 
ID:	355991
    Και για κάποια απο αυτά εδώhttp://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=148611
    Είναι ταλιμπανισμος
    Τοτε είμαι Ταλιμπάν
    Αυτό αναρτήθηκε στο ανέκδοτα humor και δεν είναι παρά κάποια pixel. Δεν νομίζω ότι υπάρχει θρησκεία που να πιστεύει στην θεϊκή υπόσταση των pixel. Προσωπικά έχω εκτεθεί με το ζόρι αμέτρητες φορές σε αντίστοιχες εικόνες και ναούς και τελετουργίες και κυρήγματα της ορθόδοξης πίστης. Πιο μικρός μάλιστα, η επίδοση μου στο σχολείο εξαρτιόταν σε ένα μικρό ποσοστό και από τα θρησκευτικά. Διάβαζα -με το ζόρι- για την Υπαπαντή και για το πόσους τρούλους έχει μια εκκλησία και εξεταζόμουν πάνω σε αυτά. Δεν έπαθα τίποτα, το ανέχτηκα και δεν αισθάνθηκα ποτέ ότι μου προσβάλλουν την οποία μου πίστη / πεποίθηση επειδή με έβαζαν μέσα στις εκκλησίες και άκουγα τα κύριε ελέησον. Αυτά που πίστευα, ήταν πολύ δυνατά και στέρεα μέσα μου, για να κλονιστούν έτσι εύκολα. Σήμερα, παρά το ότι οι καμπάνες με ξυπνάνε την Κυριακή και παρά το ότι -ακόμα- η θρησκεία αυτή και οι εκπρόσωποι της ενέχονται σε πολλές πολιτικοκοινωνικές εκφάνσεις της χώρας στην οποία ζω, οπότε αναπόφευκτα, "συναντιόμαστε" πολύ συχνά, εξακολουθώ να το ανέχομαι. Ανέχομαι ακόμα και το ότι πλήρωσα και πληρώνω από την τσέπη μου την εκκλησία και τους φορείς της.

    Δεν μου αρέσουν όλα αυτά αλλά τα ανέχομαι.

    Ίσως ήρθε ο καιρός να ανεχτείτε και εσείς λοιπόν. Άλλωστε η ανοχή και η αποδοχή, αποτελούν ακρογωνιαίους λίθους αυτής της θρησκείας, σωστά;

  15. #1275
    never hold back Το avatar του/της Ohm
    Εγγραφή
    08/12/2015
    Μηνύματα
    371
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Δεν νομίζω ότι υπάρχει θρησκεία που να πιστεύει στην θεϊκή υπόσταση των pixel.
    ίσως, αλλά οι ταλιμπανέζοι σκάνε ούτως ή άλλως.
    I live to learn. I learn to think. I think to create. I create to be.

Παρόμοια θέματα

  1. HABEMUS PAPA(RIA)M 5
    από sniper στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1994
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2016, 13:25
  2. HABEMUS PAPA(RIA)M 4
    από pipe_smoker στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1940
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2015, 16:06
  3. habemus Papa(dima)m!!!
    από DrBig στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2011, 08:01
  4. 666
    από WWW στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2004, 15:11
  5. Ποιος Σατανας Εβαλε Το Ποστ Νο 6,666?????
    από Adventure-R στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/01/2004, 14:56

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF