Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 37

Θέμα: Made in Greece Side Stand Relocation Ktm 950/990

  1. #1
    Banned
    Εγγραφή
    13/03/2016
    Μηνύματα
    21

    Made in Greece Side Stand Relocation Ktm 950/990

    Θελω να σας παρουσιάσω το
    Side Stand Relocation Kit για το KTM 950/990....εγω συγκεκριμένα εχω το Ktm 990 Adventure...

    Κατασκευασμένο απο ατσάλι 8mm το οποιο εχει ´κοπεί´ σε CNC LASER απο εμενα Καθως και εχει σχεδιαστεί απο εμενα....

    Η επομενη κατεργασία του ηταν να ανοιχθούν οι δυο οπές με φρεζοτρυπανο και αμέσως μετα να βάφει με ηλεκτροστατικη βαφή σε χρώμα μαύρο μεταλλικό.(επιλογές σε χρώμα πολλές ειχα σκεφτεί και το πορτοκαλί αλλα δεν ξερω αν θα ειναι ωραίο).

    Στην περιπτωση που υπαρχει ενδιαφέρον για καποιον θα μπορέσω να φτιαξω και αλλα κομματια ...

    Στην φωτογραφία παρακάτω δεν εχει βάφει ακομα το κομματι.
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων image.jpg‎   image.jpg‎  
    Τελευταία τροποποίηση από Makrojim; 13/03/2016 στις 19:20. Αιτία: Φωτογραφιες

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lmb990
    Εγγραφή
    09/07/2015
    Μηνύματα
    335
    Ωραια δουλεια! Διαβασε αυτο μηπως βρεις κατι για τα χιλιοστα.. οσο περισσοτερα χιλιοστα τοσο το καλυτερο??


    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=148345
    ΛΑΜΠΡΟΣ - lmb990 990ADV!!!!!!!!!!!

  3. #3
    Banned
    Εγγραφή
    13/03/2016
    Μηνύματα
    21
    Σε ευχαριςτώ...Η δουλεια δεν εχει τελειώσει ακομα θελει λείανση και ηλεκτροστατικη βαφή.... Όσον αφορά το πάχος ολα τα ξένα forum το εχουν με 8mm αλλα και παλι μπορω να το κανω με οτι πάχος καθως και οτι υλικό εχω ευχαρίστηση...απλος εκανα αυτο σαν μια απλής γρήγορη και εύκολη λύση...ειχα σκεφτεί και για αλουμινιό ειναι η αλήθεια ...

  4. #4
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Δεν υπάρχει κανένας λόγος να είναι τόσο χοντρό. Ίσα ίσα που το κάνει πιο επικίνδυνο. Θες κάτι αρκετά μαλακό που να στραβωσει αν "την φάει".
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  5. #5
    Banned
    Εγγραφή
    13/03/2016
    Μηνύματα
    21
    Εγω σκέφτομαι πως αν στραβώσει υπαρχει περιπτωση να τραυματίσει το καρτερ.... Μπορει να ειμαι και λαθος ...

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lmb990
    Εγγραφή
    09/07/2015
    Μηνύματα
    335
    Βρειτε τα σας παρακαλω να δουμε με τι υλικο θα το φτιαξει ο ανθρωπος και σε ποιο παχος ειναι το σωστο... θελω να το αγορασω αλλα να ειναι οτι καλυτερο και να μην βλαψει την μηχανουλα μου.... τα επωνυμα twalcom κτλ τι παχος εχουν??
    ΛΑΜΠΡΟΣ - lmb990 990ADV!!!!!!!!!!!

  7. #7
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Makrojim Προβολή μηνύματος
    Εγω σκέφτομαι πως αν στραβώσει υπαρχει περιπτωση να τραυματίσει το καρτερ.... Μπορει να ειμαι και λαθος ...
    Αν δε στραβωσει όμως, θα κάνει χειρότερη ζημιά απ ότι αν δεν υπήρχε, γιατι θα έχει και μεγαλύτερο μοχλο....Νομίζω, πιστεύω κλπ....
    Θεωρώ απαραίτητο μια σωστή λύση να πιάνει και σε άλλο σημείο, αλλιώς καλλίτερα κάτι που να έχει σχεδιασμένο κάποιο failure point.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  8. #8
    Banned
    Εγγραφή
    13/03/2016
    Μηνύματα
    21
    Εγω το σχεδίασα ετσι ώστε αν πέσει η μηχανη να σπάσουν οι βίδες και οχι relocation...αν το relocation ειναι μικρού πάχους μπορει με τον καιρο και τις καταπονήσεις που θα δέχεται σιγα σιγα να στραβώσει και να τραυματίσει το καρτερ πράγμα που δεν θελουμε.. Ειμαι ανοιχτός σε οποιαδήποτε γνώμη ώστε να το βελτιώσω...

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Να σου δωσω και εγω δημοσια συγχαρητηρια και τα ευσημα για την εμπνευση και το μερακι...μακαρι να βγει κατι καλο και να εξυπηρετησει κοσμο εδώ μεσα...και εις ανωτερα φιλε μου keep going ις καλες ιδεες και τα παιδια εδώ μεσα και όχι μονο θα σε ανταμειψουν ( δεν εννοω μονο χρηματα...)

  10. #10
    Μέλος Το avatar του/της AggelakasK
    Εγγραφή
    03/03/2015
    Μηνύματα
    69
    ωραιο φιλε μου ! για δωσε το τελικο προιον

  11. #11
    Banned
    Εγγραφή
    13/03/2016
    Μηνύματα
    21
    Σε ευχαριστω ZOPAS ...βασιζομαι και σε εσας για να το κανω καλυτερο και πιο σωστο αν χρειαστεί ... και σκέφτομαι και αργοτερα να φτιάξω και προστατευτικες ποδιες και ολα τα σχετικά...

    Aggelakasκ δεν ειναι ακόμα έτοιμο αυριο θα το στείλω για βαφη θα αγοράσω και τις κατάλληλες βίδες και θα ανεβάσω αμέσως να δείτε νέες φώτο.

  12. #12
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/02/2014
    Μηνύματα
    35
    Kalimera kai signomi gia ta greeklish.

    http://www.ktmforum.co.uk/adventure/...tml#post806929

    Selida 4, o charlie me to opoio milisa prin mia evdomada, grafei gia tin ananeomeni pleon morfi tou relocator poy ehei ftiaxei h opia

    kata tin gnomi mou einai h pio olokliromeni protasi paramenodas to stand stin idia thesi.

    to sigkekrimeno tairiazei kai se ola ta plasia 2003-2012 horis patentes.

    ade filaraki mpas kai to paroyme apo ellada.

  13. #13
    Banned
    Εγγραφή
    13/03/2016
    Μηνύματα
    21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από carlosb Προβολή μηνύματος

    kata tin gnomi mou einai h pio olokliromeni protasi paramenodas to stand stin idia thesi.

    to sigkekrimeno tairiazei kai se ola ta plasia 2003-2012 horis patentes.

    ade filaraki mpas kai to paroyme apo ellada.
    Καλημερα carlosb και με το relocate το δικο μου το σταντ μένει στην εισαι ακριβως δεν αλλαζει καθολου ....απλος ακυρώνω τους δυο κοχλιες που έπιαναν πανω στο καρτερ... Για το πάχος πια η γνώμη σου;

  14. #14
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/02/2014
    Μηνύματα
    35
    To xero pos kai to diko sou menei stin idia thesi apla afto pou sou edeixa exei kopsimataki, an prosexeis, gia na teriazei kai sta 2003-2004 modela

    (alios tha thelei ligo troxisma to plaisio).

    ta 8mm nomizo oti einai arketa. outos oi allos sto simio ton frezaton vidon prepei na menei giro sta 5-6mm metalou.

    den mporo na grapso ellinika mehri to apogeyma elpizo na ginomai katanoitos.

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lmb990
    Εγγραφή
    09/07/2015
    Μηνύματα
    335
    Και αυτος νομιζω 8χιλ το εχει κανει... περιπου τι τιμη βγαινει??
    ΛΑΜΠΡΟΣ - lmb990 990ADV!!!!!!!!!!!

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ktm 950 adventure side stand relocator
    από carlosb στο forum KTM
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2016, 19:48
  2. haya-dio made in greece....
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2009, 09:14
  3. Μοτο made in Greece γιατι δεν?
    από Xrider στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2009, 13:01
  4. Made in Greece
    από GeorgeFZR στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2007, 16:35
  5. Made in Greece
    από costas81 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2006, 17:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF