Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 83

Θέμα: Ρε Παιδια για βοηθηστε οσοι θελετε...!!! Ζ 750 vs TDM 900

  1. #31
    Νέο μέλος Το avatar του/της ΧαρηςΚ46
    Εγγραφή
    20/03/2016
    Μηνύματα
    26
    Φιλε doctoras σ αυτες τις χρονολογιες στα Yamaha R1 και FZ1 κατι εχω ακουσει για προβληματα με τα πηνια! Ισχυει???Ωραιο μηχανακι δε λεω..

    Υ.Γ Πειτε μου πως απανταω ρε παιδια σε καποιον που μου χει στειλει ξεχωριστα γιατι δε γνωριζω ειμαι καινουριος :-)
    Τελευταία τροποποίηση από ΧαρηςΚ46; 27/03/2016 στις 12:57.

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.382
    σε καθε ποστ εχει "απαντηση με παραθεση"

    η προταση μου ειναι bandit 1250.
    Γιαννης

  3. #33
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΧαρηςΚ46 Προβολή μηνύματος
    Φιλε doctoras σ αυτες τις χρονολογιες στα Yamaha R1 και FZ1 κατι εχω ακουσει για προβληματα με τα πηνια! Ισχυει???Ωραιο μηχανακι δε λεω..

    Υ.Γ Πειτε μου πως απανταω ρε παιδια σε καποιον που μου χει στειλει ξεχωριστα γιατι δε γνωριζω ειμαι καινουριος :-)
    Έχεις ακούσει για την επόμενη γενιά, με ψεκασμό.

  4. #34
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.451
    Τα '07 και μετα θεματα στο βολάν.
    Ομως η φαση με τα ηλεκτρικά ειναι διάφοροι παράγοντες που παίζουν και απο την χρήση του αναβάτη, οπως εγκαθιστοντας αφτερ μάρκετ ηλεκτρικά καλούδια επιβαρύνοντας ολο το ηλεκτρικό σύστημα ειτε κακοσυντηρημένης μπαταρίας.

    Αυτο που σου πρότεινα γεφυρώνει τα 2 μηχανάκια που έβαλες
    Εχει χαμηλή σέλα, εχει φεριγκ για τα ταξίδια, εχει άνετη σέλα για 2 αντίστοιχη του tdm εχει κανονικό μοχλικο στη πισω ανάρτηση 43μπροστινο πολυ καλα φρενα και 120αλογα, ροπάτο και δυνατο
    Εαν σου κανει υπερβολή δες αυτο που σου πρότειναν παραπανω gsx650f(ειτε gsf650) δεν ειναι καθόλου κούφιο χαμηλά ειναι γραμμικότατο με μεγαλο φάσμα στροφών καθημερινό και ευχάριστο

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    TDM900
    ανανήψαντας

  6. #36
    Νέο μέλος Το avatar του/της ΧαρηςΚ46
    Εγγραφή
    20/03/2016
    Μηνύματα
    26
    Με κερδιζει αυτη η νεοτητα αυτη η σπιρταδα αυτο το " ανησυχο πνευμα " της εμφανισης του Z του τυπου : Αρνουμαι να μεγαλωσω!! ( ΟΧΙ ΓΙΑ ΚΑΓΟΥΡΙΕΣ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΝΑ ΞΗΓΙΟΜΑΣΤΕ ΠΑΙΔΙΑ !!! ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΓΝΩΜΗΣ " ΘΕΣ ΡΕ ΦΙΛΕ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΣΟΥ ΜΠΕΣ ΠΙΣΤΑ ΚΑΙ ΞΕΚ@ΥΛΩΣΕ ΜΗ ΠΑΡΕΙΣ Κ ΚΑΝΕΝΑΝ ΣΤΟΝ ΛΑΙΜΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΜΕ ΚΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ !!! ) Εναντι του πιο " Σοφιστικε - Μυαλομενου - Πρακτικου " που μου βγαζει το TDM που βλεποντας το ΝΑΙ ΜΕΝ Μ ΑΡΕΣΕΙ πολυ αλλα υπερτερει ΜΟΝΟ στην πρακτικοτητα! Κατα τ αλλα βλεποντας το μου υπενθυμιζει στο πισω μερος του μυαλο μου οτι θα δω και τον μπαρμπα στην γωνια με το TDM με την μπαγκαζιερουλα του και τα σχετικα καλουδια της καθημερινης πρακτικοτητας και θα ΞΕΝΕΡΩΝΩ που κι εγω καβαλαω αυτη τη μηχανη.Νομιζω πως ακομα οντως ΑΡΝΟΥΜΑΙ να μεγαλωσω και νομιζω πως στο τελος θα θυσιασω καπως την πρακτικοτητα και την ανεση του συνεπιβατη μπροστα στην οπτικη - ψυχολογικη " γαληνη " που μου δινει το γ@μημενο το Ζ χαχαχα :-) Ευχαριστω ΟΛΟΥΣ σας για την βοηθεια μεσω των απαντησεων σας και θα ενημερωσω ξανα πια με φωτο απο την αγορα της!! :-)

    Υ.Γ ΠΩΣ ΒΑΖΟΥΜΕ ΦΩΤΟ ??? Υ.Γ 2 Ελπιζω να μην αλλαξω γνωμη μεχρι τοτε γιατι καλα τα λεω απο εδω αλλα απο κοντα που θα παω να τα καβαλησω να τα ζυγισω να τα δω αλλαξω τοτε! Αυτια...
    Τελευταία τροποποίηση από ΧαρηςΚ46; 27/03/2016 στις 20:10.

  7. #37
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    Οδηγα και τα δύό και πάρε όποιο σου κάνει κλικ,

  8. #38
    Aν παρεις Ζ750......σε καθε ταξιδι θα λες μηπως επρεπε να παρω TDM
    Αν παρεις TDM .....καθε μερα θα κοιτας τα Ζ750

    Κρατησα το Ζ750 του 2004 3χρονια και εκανα ταξιδια ...ειναι κουραστικο, αλλα για καθε μερα που το ειχα ηταν πολυ καλο
    aleaxzafeir

  9. #39
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/01/2015
    Μηνύματα
    293
    Τυπε χάρη για κάνα Vfr800 τι λες? Το είχα και κάνει και για την πόλη και για ταξίδια δικάβαλος Και βρίσκεις στα λεφτά που διαθετεις,και honda,και abs και v4...

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motoexelixis
    Εγγραφή
    11/08/2009
    Μηνύματα
    258
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΧαρηςΚ46 Προβολή μηνύματος
    Το Ζ πιο μανιτζεβελο πιο βατο σε δουλεμα κινητηρα για χαμηλες χωρις σκορτσαρισματα του Ι2 γκαζακι !!!! ) :-)
    Το Z εχει I4 μια χαρα ειναι
    Τελευταία τροποποίηση από motoexelixis; 27/03/2016 στις 23:08.
    Καρτερ ημων το εν της μηχανης,αγιασθητω το βολαν σου,ελθετω η μπαταρια σου,γεμισθητωτο ρεζερβουαρ σου,ως εν λιπαντικον και επι της μηχανης,το στροφαλον ημων τον επιουσιον,σωσε ημην σημερον και αφες ημηναπο τα μικροπροβληματα των ηλεκτρικων,ως και ημεις αφιωμεν τις βαλβιδες ημων,στων αντιπροσωπων και τωνμηχανικων,αλλα ρησε ημας απο τα ιμιτασιον,
    AVIN

  11. #41
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΧαρηςΚ46 Προβολή μηνύματος
    Με κερδιζει αυτη η νεοτητα αυτη η σπιρταδα αυτο το " ανησυχο πνευμα " της εμφανισης του Z του τυπου : Αρνουμαι να μεγαλωσω!! ( ΟΧΙ ΓΙΑ ΚΑΓΟΥΡΙΕΣ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΝΑ ΞΗΓΙΟΜΑΣΤΕ ΠΑΙΔΙΑ !!! ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΓΝΩΜΗΣ " ΘΕΣ ΡΕ ΦΙΛΕ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΣΟΥ ΜΠΕΣ ΠΙΣΤΑ ΚΑΙ ΞΕΚ@ΥΛΩΣΕ ΜΗ ΠΑΡΕΙΣ Κ ΚΑΝΕΝΑΝ ΣΤΟΝ ΛΑΙΜΟ ΣΟΥ
    Κοίτα...μη σε ξενερώσω, αλλά αν σκοπεύεις να μπεις με Z750 στην πίστα, στανταρακι θα πάρεις καναδυοτρεις στο λαιμό σου.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  12. #42
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2015
    Μηνύματα
    34
    Εγω θα το ξανασκεφτομουν. Οπως λενε τα παιδια, κατι σε fazer σε καλυπτει. Z750 με ανεση tdm και ζελατινα.

  13. #43
    Νέο μέλος Το avatar του/της ΧαρηςΚ46
    Εγγραφή
    20/03/2016
    Μηνύματα
    26
    Φιλε εχω κατασταλαξει προς naked για πολλους κ διαφορους λογους μετα απο αρκετο ψαξιμο ερωτησεις γνωμες ( ψαξιμο του εαυτου μου ).Απλα επειδη δεν εχω κ πολλα χρηματα να διαθεσω σκεφτομουν Z 750 δευτερης γενιας η Ζ 1000 πρωτης κ δευτερης γενιας. ( Μαλλον προς το 2ο με κοβω ).Απεκλεισα το TDM λογω εμφανισης τελικα διοτι στα ΔΙΚΑ ΜΟΥ ματια δε ξερω για τους αλλους το Ζ ειναι μακραν πιο μουρικο!Σκεφτηκα και το APRILIA TUONO 06 αλλα φραγκα δεν.....καποιο αλλο γυμνο δεν μ αρεσει και δε θα καβαλουσα κατι μονο κ μονο επειδη υπερτερει σε χρηστικοτητα.Τελικα μετα αο πολυ ψαξιμο πιστευω οτι :

    *Το γυμνο ειναι ενα σουπερ σπορτ με ορθια θεση οδηγησης αρα ανετο για οδηγηση μες την πολη ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ!!! ( Ουτως η αλλος κ τα ss στη πολη με ορθιο κορμι τα οδηγουν οποτε η σκυφτη θεση οδηγησης μονο για τρεξιμο πανω απο 200χλμ/ωρα κ αυτο για αρκετο χρονικο διαστημα )
    *Τρεξιμο μες την πολη ολα μπορουν κανουν ( αν και δεν ειμαι υπερ ΚΑΘΟΛΟΥ )
    *Το γυμνο εχει δυναμη χαμηλα και θα σε βολεψει εδω μεσα πολυ
    *Μπορει ανετα να κανει ενα κοντινο ταξιδι η ενα ταξιδακι με μια μεγαλη ζελατινα εως κ 160χλμ/ωρα μουαγιεν η και να τρεξεις αλλα οχι για πολυ ωρα
    *Μπορει ανετα να στριψει κ να γινει παιχνιδιαρικο οχι σαν ss αλλα οκ
    *Δεν εχει την λαβα των φερινγκ μες την πολη
    *Ειναι πολυ ομορφο σε εμφανιση!!!

    Αυτα...πανω απ ολα ειναι τι χρηση θελει να κανει ο καθενας κ τι γουσταρει να καβαλαει αυτο εχω καταλαβει εγω.Οχι οτι αλλες μηχανες δε μ αρεσουν απλα στη φαση που μαι τωρα νομιζω το γυμνο με καλυπτει!Αργοτερα αν εχω λεφτα ισως παω για Africa 1000!

  14. #44
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΧαρηςΚ46 Προβολή μηνύματος
    *Το γυμνο ειναι ενα σουπερ σπορτ με ορθια θεση οδηγησης αρα ανετο για οδηγηση μες την πολη ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ!!! ( Ουτως η αλλος κ τα ss στη πολη με ορθιο κορμι τα οδηγουν οποτε η σκυφτη θεση οδηγησης μονο για τρεξιμο πανω απο 200χλμ/ωρα κ αυτο για αρκετο χρονικο διαστημα )
    *Τρεξιμο μες την πολη ολα μπορουν κανουν ( αν και δεν ειμαι υπερ ΚΑΘΟΛΟΥ )
    *Το γυμνο εχει δυναμη χαμηλα και θα σε βολεψει εδω μεσα πολυ
    *Μπορει ανετα να κανει ενα κοντινο ταξιδι η ενα ταξιδακι με μια μεγαλη ζελατινα εως κ 160χλμ/ωρα μουαγιεν η και να τρεξεις αλλα οχι για πολυ ωρα
    *Μπορει ανετα να στριψει κ να γινει παιχνιδιαρικο οχι σαν ss αλλα οκ
    *Δεν εχει την λαβα των φερινγκ μες την πολη
    *Ειναι πολυ ομορφο σε εμφανιση!!!

    Αυτα...πανω απ ολα ειναι τι χρηση θελει να κανει ο καθενας κ τι γουσταρει να καβαλαει αυτο εχω καταλαβει εγω.Οχι οτι αλλες μηχανες δε μ αρεσουν απλα στη φαση που μαι τωρα νομιζω το γυμνο με καλυπτει!Αργοτερα αν εχω λεφτα ισως παω για Africa 1000!
    Δεν είναι σωστά όλα τα παραπάνω.

    -Κανένα γυμνό εκτός απο εξαιρέσεις δεν είναι SS με όρθια θέση οδήγησης, Εξαιρούνται Tuono, Brutale και κατι αλλα ψιλα.
    - Δεν έχουν όλα τα γυμνά δύναμη χαμηλά, το Z750 έχει αλλά είναι φτηνιαρικο μηχανάκι που πουλάει μούρη, παρε το 1000 αν μπορείς όπως ανέφερες. Είναι άλλη μοτο, έχει πολύ καλύτερες αναρτήσεις/φρένα, στήσιμο γενικώς.
    - Η πολύ ζέστη στην πόλη δεν είναι λόγω τα φαίρινγκ, αλλά λόγω βεντιλατέρ. Και με το γυμνό περίπου τα ίδια είναι.

    Συμπερασμα παρε Ζ1000.
    Είναι και όμορφο, ειδικά το πρώτο!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    πωλειται ενα tuono πρωτης γενιας, χαρτι, απο φιλο...στα 3 χιλιαρικα...ισως το καλυτερο πρωτης γενιας που μπορεις να βρεις...
    δεν εχει μπει ουτε αγγελια στο car....

    εννοειται οτι ειναι πολυ καλυτερο και απο Ζ και απο tdm...
    αν σε ενδιαφερει, μου λες να σε φερω σ'επαφη...

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. βοηθήστε με λίγο ρε παιδιά
    από asa στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 06/04/2012, 00:36
  2. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 30/11/2006, 11:52
  3. Διαρροη! Βοηθηστε λιγο ρε παιδια...
    από astaroth2 στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 07/07/2006, 22:39
  4. V-strom 1000 Ή 650 Για Πειτε Ρε Παιδια
    από TARAXIAS στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/02/2005, 01:24
  5. Ρε παιδιά τι γνώμη έχετε για αυτό;
    από NLS στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2004, 03:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF