Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 36

Θέμα: Buy The Mile...

  1. #16
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.041
    Μολις το κοιταξα και εγω. Σρη δικη μου περιπτωση ειναι 50€ πιο φθηνή το χρονο για μικτή με ασφαλεια κλοπής. Αλλα τα 5000 χλμ τα ακουμπαω το χρονο.

  2. #17
    το obd δεν κατάλαβα τι στοιχεία συλλέγει, και τι επεξεργασία επιδέχονται...
    γενικότερα δεν κατάλαβα πως δουλεύει... είναι gps...?

  3. #18
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stam2 Προβολή μηνύματος
    το obd δεν κατάλαβα τι στοιχεία συλλέγει, και τι επεξεργασία επιδέχονται...
    γενικότερα δεν κατάλαβα πως δουλεύει... είναι gps...?
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot_1.jpg 
Προβολές:	116 
Μέγεθος:	66,0 KB 
ID:	356655

    Δες εδώ

  4. #19
    ευχαριστώ για την διευκρίνηση.

    πολύ κατασκοπεία μου φαίνεται όλο το σχέδιο...
    μέτρηση των G, πάτησα γκάζι το κατέγραψε, έστριψα, πάτησα φρένα επίσης.
    και είναι και πηγή συνεχούς ακτινοβολίας εντος του αυτοκινήτου, και λένε ότι δεν κάνει να χρησιμοποιείς κινητό λόγω ακτινοβολίας που αντανακλάται μέσα στην καμπίνα ειδικά όταν έχεις παιδί.
    όχι ότι ξέρω ποιές και σε τι βαθμό ακτινοβολίες είναι βλαβερές, αλλά το να έχεις συνέχεια δίπλα σου μια συσκευή να δουλεύει σαν gps/gprs κλπ πιστεύω δεν είναι ότι καλύτερο.

    Τεσπα, με το καλό όποιοι θέλουν να το δοκιμάσουν...

  5. #20
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Εμένα αυτό που δε με βρίσκει σύμφωνο σε πρώτη φάση είναι ότι τελικά δεν είναι by the mile, αφού είτε κάνεις 300 χλμ είτε 4.999, το ίδιο θα πληρώσεις...

    Όταν διαφημίζεις ότι η ασφάλεια είναι ανάλογη της χρήσης, θα έπρεπε και η χρέωση να ήταν έτσι

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  6. #21
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.099
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stam2 Προβολή μηνύματος
    και είναι και πηγή συνεχούς ακτινοβολίας εντος του αυτοκινήτου, και λένε ότι δεν κάνει να χρησιμοποιείς κινητό λόγω ακτινοβολίας που αντανακλάται μέσα στην καμπίνα ειδικά όταν έχεις παιδί.
    όχι ότι ξέρω ποιές και σε τι βαθμό ακτινοβολίες είναι βλαβερές, αλλά το να έχεις συνέχεια δίπλα σου μια συσκευή να δουλεύει σαν gps/gprs κλπ πιστεύω δεν είναι ότι καλύτερο.
    Μιλάμε για διαδρομές 5,000 χλμ. τον χρόνο, όταν το 80% των Ελλήνων έχουν 3 κινητά στο αυτί τους 24/7 και μόνιμα ανοιχτό wifi στο σπίτι, στη δουλειά, στην καφετέρια.

    To μόνο θέμα είναι αυτό της privacy, το οποίο, αν το καλοσκεφτείς, επίσης δεν υφίσταται πλέον, αφού έτσι κι αλλιώς την έχουμε παραδώσει προ πολλού.
    Life begins at 45°.

  7. #22
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.099
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Εμένα αυτό που δε με βρίσκει σύμφωνο σε πρώτη φάση είναι ότι τελικά δεν είναι by the mile, αφού είτε κάνεις 300 χλμ είτε 4.999, το ίδιο θα πληρώσεις...

    Όταν διαφημίζεις ότι η ασφάλεια είναι ανάλογη της χρήσης, θα έπρεπε και η χρέωση να ήταν έτσι
    Δεν είδα να διαφημίζουν πουθενά κάτι τέτοιο. Προφανώς γι'αυτό το έχουν κάνει "BUY the mile". Ακόμα και στο εξωτερικό, υπάρχουν 2 τρόποι τιμολόγησης. Είτε πραγματικό by-the-mile, είτε κάποια έκπτωση σε οδηγούς που δε χρησιμοποιούν πολύ το όχημά τους. Ακριβώς ό,τι κάνει και η Anytime δηλαδή.

    Επίσης, υπάρχει επιλογή για μηχανάκια κανονικά. Έκανα μια δοκιμή μόλις και μου έδωσε 126€/έτος, με νομική προστασία. Πού το συνδέουμε όμως;
    Life begins at 45°.

  8. #23
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Δεν είδα να διαφημίζουν πουθενά κάτι τέτοιο. Προφανώς γι'αυτό το έχουν κάνει "BUY the mile". Ακόμα και στο εξωτερικό, υπάρχουν 2 τρόποι τιμολόγησης. Είτε πραγματικό by-the-mile, είτε κάποια έκπτωση σε οδηγούς που δε χρησιμοποιούν πολύ το όχημά τους. Ακριβώς ό,τι κάνει και η Anytime δηλαδή.

    Επίσης, υπάρχει επιλογή για μηχανάκια κανονικά. Έκανα μια δοκιμή μόλις και μου έδωσε 126€/έτος, με νομική προστασία. Πού το συνδέουμε όμως;
    Νομίζω εγώ που το συμπλήρωσα σε κάποια φάση έλεγε ότι ισχύει μόνο για επιβατικά αυτοκίνητα...

    Η διαφήμιση πάντως λέει "ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΜΕ ΤΟ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΟ"...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    114
    Καλημέρα, επειδή είμαι του κλάδου. Καλό το προγραμμα, προυποθέτει συσκευή μόνιμα στο αυτοκίνητο (καταγράφει). Ειναι για αυτούς που σίγουρα δεν κάνουν πάνω απο 5000χλμ το χρόνο, αν τα περάσεις πληρώνεις σημαντικό ποσό επιπλέον και βγαίνει παραπάνω απο ότι θα πλήρωνες κανονικά.
    HONDA CBR 600 F4i 2001

  10. #25
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.099
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Η διαφήμιση πάντως λέει "ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΜΕ ΤΟ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΟ"...
    Ναι, έχεις δίκιο, δεν είχα δώσει ποτέ βάση. Αλλά, κοιτάζοντας τη σελίδα τους, δεν πρόκειται να μπερδευτεί κανείς. Marketing tricks, ξέρεις...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	anytime.jpg 
Προβολές:	102 
Μέγεθος:	58,0 KB 
ID:	356657

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από killbill Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα, επειδή είμαι του κλάδου. Καλό το προγραμμα, προυποθέτει συσκευή μόνιμα στο αυτοκίνητο (καταγράφει). Ειναι για αυτούς που σίγουρα δεν κάνουν πάνω απο 5000χλμ το χρόνο, αν τα περάσεις πληρώνεις σημαντικό ποσό επιπλέον και βγαίνει παραπάνω απο ότι θα πλήρωνες κανονικά.
    Ρώτησα χτες και μου είπαν ότι, αν χρειαστεί, μπορείς να αγοράσεις επιπλέον 1,000 χλμ. Δε ρώτησα το κόστος.
    Life begins at 45°.

  11. #26
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Δεν ασφαλιζουν Subaru
    Βγαλε κι εμενα μαστορα.


    EDIT: Τελικα πηρα κι εγω το δρομο του blitzer, και ασφαλιζουν Subaru. Αλλο μενου το ενα, αλλο μενου το αλλο.
    Δε μ'αρεσει παντως...

    EDIT 2: Βlitzer δεν ειναι buy the mile αυτο που ειδες. Εκανα κι εγω δοκιμη με τη μοτο και αφου μου εβγαλε τιμη, προσεξα τα ψιλα γραμματα που λενε οτι ειναι κανονικη ασφαλιση. Το buy the mile ειναι οντως μονο για επιβατικα αυτοκινητα και εχει δευτερο κουμπακι που σου ριχνει χυλοπιτα ΑΦΟΥ πρωτα εχεις βγαλει τιμη.
    Κοκκινη καρτα απο μενα.
    Τελευταία τροποποίηση από RizlaPlusPlus; 13/04/2016 στις 10:08.
    There are 10 types of ppl in this world: Those who understand binary and those who don't.

  12. #27
    Προφανως αυτο το μαραφετι βλεπει και τα χλμ του αυτοκινητου; Πως καταλαβαινει οτι δεν το εχεις αφησει σπιτι;






    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Πού το συνδέουμε όμως;
    Aσχετο μιας και δεν γινεται για μοτο, αλλα με το μετατροπεα του καλωδιο του tuneecu (ΚΤΜ φισα σε OBD2) μπορεις να συνδεσεις το bluetooth OBD.
    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    by the mile δεν ειναι για κανενα λογω. μηχανακια πως βρηκατε τιμη αφου πεταει μνμ οτι δεν δινει τιμη για μηχανακια + By the mile.??

    γενικα ενω στην αρχη μου φανηκε ωραιο τελικα ειναι ακριβο και ανουσιο.


    επισης εχω βαρεθει -αληθεια δεν παει αλλο- να μου κανουν εκπτωση για χρηση καρτας και οχι μετρητων. και στην τελικη αποφασιστε ολοι μαζι τι θελετε. να πληρωνω μεσω νετ? με μετρητα? με καρτα? με δοσεις? να στηνω κ()ΛΩ? Τι συμφαιρει τελος παντων γιατι τελευταια φορα που το τσεκερα δεν ειχε κανενα οφελος αυτος που τον πληρωνα με πιστωτικη. οχι κατσε... ειχε! το 2005 πριν τη μεγαλη επικη μαλακινση που μας εφερε στην κριση του 2008. τοτε που μας παρακαλαγανε να εχουμε 46 πιστωτικες απο την ηλικια των 12. παλι εκει ειμαστε? δεν το ειχα καταλαβει....

  14. #29
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.099
    Μμμ; Κάνω κάτι λάθος;

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	anytime2.jpg 
Προβολές:	75 
Μέγεθος:	64,0 KB 
ID:	356672
    Life begins at 45°.

  15. #30
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.635
    και δε με λέτε ρε λεβέντες, πόσο σίγουροι νιώθετε ασφαλισμένοι στην "κάθε φορά";
    γιατί έχω ακούσει κι έχω ακούσει.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. The Dekatria Project - Greece 2013: a 4400 mile ride to the Underworld
    από DekatriaProject στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 136
    Τελευταίο μήνυμα: 06/09/2013, 15:19
  2. Kenny Roberts and the Indy Mile (2009)
    από bogart στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2011, 18:33
  3. Understanding the "Orgasm"
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 23/03/2008, 17:43
  4. lord of the rings
    από anisoropos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 25/12/2003, 22:59
  5. ONE for the money,TWO for the show,THREE for the girl
    από ntamigio στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2003, 08:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF