Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 82 από 82

Θέμα: Πώς κερδίζεις έναν πελάτη

  1. #76
    QUOTE=pektis;2737219]Ρε παιδια... ο ανθρωπος ανοιξε το θεμα για να πει ενα ''ευχαριστω'' με τον τροπο του και τωρα πατε να το κανετε παλι
    αντιπαραθεση...[/QUOTE]




    ΚΑΜΜΙΑ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ



    Ανταλλάσσουμε απόψεις και γίνεται ενημέρωση,
    δεν είναι ανάγκη να συμφωνούμε,
    διάλογο κάνουμε και ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ,ελπίζω όλοι....!!!
    Πες μας και εσύ τη γνώμη σου ,εάν συμφωνείς με τον φίλο μας
    που λέει πως τα ελαστικά των μοτό αρχίζουν τη γήρανση τους
    από την ημέρα που βγαίνουν στο δρόμο και όχι από την ημερομηνία παραγωγής τους..??
    ΑΡΑ εάν όπως μας είπε ένα ελαστικό έχει ένα χρόνο στο ράφι και άλλα τέσσερα όπως επίσης είπε
    για χρήση στο δρόμο, εννοείται όταν έχουν ανάλογη φθορά και χλμ.,
    ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ,σύμφωνα με τη γνώμη του να κυκλοφορούμε ,εάν πάλι επαναλαμβάνω δεν
    έχουν φθορά,ΓΙΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ....!!?? ΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΑ..??
    ΕΣΥ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΤΙ ΛΕΤΕ...??
    ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΑΣΦΑΛΗΣ ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΟ 5 ΕΤΩΝ...???
    Εγώ προσωπικά έχω δει τα ελαστικά μου να χάνουν πολύ γρηγορότερα την πρόσφυση τους.
    Μετά λοιπόν τον τρίτο χρόνο της ζωής τους και πριν φτάσουν στον τέταρτο τα αλλάζω.
    Και τα αλλάζω επειδή νοιώθω ανασφάλεια οδηγώντας γιατί αισθάνομαι ότι η μοτό
    ΔΕΝ ΠΑΤΑΕΙ ΚΑΛΑ...!!
    Για πες μας και εσύ την άποψη σου...

  2. #77
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    εγω μολις εμαθα οτι η ημερομηνια κατασκευης δεν παιζει ρολο ειναι μονο ενδεικτικη και ειναι ενα καταλοιπο που εμεινε απο παλαιοτερης τεχνολογιας ελαστικα
    παντως δεν εχω δει ποτε καινουριο αυτοκινητο να παραδιδεται στον πελατη με λαστιχα 1 ετους ή παλιοτερα

  3. #78
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2016
    Μηνύματα
    85
    Τώρα που μπήκαν και οι μεγάλες εταιρίες στο τρυπάκι του φτηνού καουτσούκ δεν θα παίζει κανένα ρόλο η ημ/νια παραγωγής.
    Τα ελαστικά θα έχουν καλύτερη κύληση,λιγότερο θόρυβο,αντοχή της γόμας αλλά στο βρεγμένο θα πρέπει να έχεις και πηδάλιο βάρκας η και γιατί όχι και μια άγκυρα να πετάς!

  4. #79
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    ετσι! δεν παιζει θεμα να τα βαλεις και την επομενη μερα... απλα τα πολύ φρεσκα.. (που δεν εχουν κλεισει μηνα) ΙΣΩΣ χρειαστουν λιγο προσοχη ειδικα στα φρενα για τα πρωτα 50-100 χλμ μεχρι να στεγνωσουν τα γυαλιστικα/συντηριτικα που τους βαζουν... στα 6μηνου δεν εχεις τετοιο θεμα γιατι εχουν ηδη στεγνωσει...
    δεν το λενε για να πουλαμε μπαγιατικη μπουγατσα... αλλωστε από τους ιδιους τους κατασκευαστες καινουρια ελαστικα μεχρι 2-3 ετων ΔΕΝ θεωρούνται μπαγιατικα (αυτό μπορειτε να το ψαξετε αμα θετε, μη λετε ότι τα λεμε για να πουλαμε σκαρταδουρα αλλα ξεχασα, ειπαμε εσεις ξερετε καλυτερα από εμας.. τωρα αν δε σας κανει η αποψη μου και θελετε πιο ειδικου τι να πω? συμβουλευτείτε τον μαναβη η τον σουβλατζη της γειτονιας σας που διαβαζει drive)




    ΤΩΡΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΑΜΕ ΑΡΑ ΔΙΚΑΙΩΣ



    Με είδες να διαμαρτύρομαι,δέχομαι την παράληψη εννοείται διότι ο σκοπός μου
    είναι το να βρούμε κουβεντιάζοντας το σωστό.
    Όλες οι απόψεις φίλε μου πρέπει να ακούγονται και αυτοί που θα κρίνουν είναι
    τα μέλη εδώ μέσα.Το λαστιχάς δεν απευθυνόταν σε εσένα, φυσικά εξ αρχής.
    Απλά πολλές φορές στο φόρουμ διαβάζω πράματα που έχουν να κάνουν με το
    τι θέλει να ΣΠΡΩΞΕΙ,να πουλήσει ο καθένας.Θεμιτό κι αυτό,όμως έχουμε κι εμείς άποψη.
    Άλλο λοιπόν τα 2 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΤΑ 4....!!!!
    Όσο για τις γνώσεις μου..?? Προέρχονται από προσωπικές εμπειρίες 40+ χρόνων στις μοτό
    με πολλά μηχανάκια με ΑΡΚΟΥΔΟΓΚΑΖΟ,ούτε από τα περιοδικά της παραπληροφόρησης,
    ούτε από κανέναν άλλον.Ακούω και διαβάζω τα πάντα,όμως τα περνάω από φίλτρο,καταλαβαίνεις.
    Αν όλοι οι μοτοσυκλετιστές ήταν σαν εμένα,τόσο καλοί πελάτες των μαγαζιών που πουλάνε ελαστικά,
    νασαι σίγουρος ότι ποτέ δεν θα είχες πρόβλημα με τη δουλειά σου.
    ΚΑΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ και πάντοτε φρέσκα και καλά ελαστικά,το πρώτο πράγμα σε μια μοτό....!!!!

  5. #80
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.820
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Terens Προβολή μηνύματος
    QUOTE=pektis;2737219]Ρε παιδια... ο ανθρωπος ανοιξε το θεμα για να πει ενα ''ευχαριστω'' με τον τροπο του και τωρα πατε να το κανετε παλι
    αντιπαραθεση...



    ΚΑΜΜΙΑ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ



    Ανταλλάσσουμε απόψεις και γίνεται ενημέρωση,
    δεν είναι ανάγκη να συμφωνούμε,
    διάλογο κάνουμε και ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ,ελπίζω όλοι....!!!
    Πες μας και εσύ τη γνώμη σου ,εάν συμφωνείς με τον φίλο μας
    που λέει πως τα ελαστικά των μοτό αρχίζουν τη γήρανση τους
    από την ημέρα που βγαίνουν στο δρόμο και όχι από την ημερομηνία παραγωγής τους..??
    ΑΡΑ εάν όπως μας είπε ένα ελαστικό έχει ένα χρόνο στο ράφι και άλλα τέσσερα όπως επίσης είπε
    για χρήση στο δρόμο, εννοείται όταν έχουν ανάλογη φθορά και χλμ.,
    ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ,σύμφωνα με τη γνώμη του να κυκλοφορούμε ,εάν πάλι επαναλαμβάνω δεν
    έχουν φθορά,ΓΙΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ....!!?? ΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΑ..??
    ΕΣΥ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΤΙ ΛΕΤΕ...??
    ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΑΣΦΑΛΗΣ ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΟ 5 ΕΤΩΝ...???
    Εγώ προσωπικά έχω δει τα ελαστικά μου να χάνουν πολύ γρηγορότερα την πρόσφυση τους.
    Μετά λοιπόν τον τρίτο χρόνο της ζωής τους και πριν φτάσουν στον τέταρτο τα αλλάζω.
    Και τα αλλάζω επειδή νοιώθω ανασφάλεια οδηγώντας γιατί αισθάνομαι ότι η μοτό
    ΔΕΝ ΠΑΤΑΕΙ ΚΑΛΑ...!!
    Για πες μας και εσύ την άποψη σου...[/QUOTE]

    Εγω προσωπικα,δεν εχω αφησει στην μηχανη λαστιχα πανω απο 2χρονια ποτε,γιατι τα εχω ηδη λιωσει απο τα χιλιομετρα...αρα αλλαζω κανονικα.
    Ειμαι της αποψης,οτι οσο πιο φρεσκα τοσο το καλυτερο
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  6. #81
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.333
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    εγω μολις εμαθα οτι η ημερομηνια κατασκευης δεν παιζει ρολο ειναι μονο ενδεικτικη και ειναι ενα καταλοιπο που εμεινε απο παλαιοτερης τεχνολογιας ελαστικα
    παντως δεν εχω δει ποτε καινουριο αυτοκινητο να παραδιδεται στον πελατη με λαστιχα 1 ετους ή παλιοτερα
    εγω το εχω δει αρκετες φορες.. μοντελα που πχ που κυκλοφορουν ηδη στην αγορα εδώ και μια 4ετια-5ετια και συ το αγορασες ολοκαινουριο αλλα ηταν ηδη στοκαρισμενο μια 2ετια στα γκαραζ του εισαγωγεα (μα από ακυρωση παραγγελειας μα από μαζικη εισαγωγή, για να υπαρχει διαθεσιμοτητα) σου το παραδιδουν με τα λάστιχα που εχει από το εργοστασιο..
    αν τωρα το μοντελο που αγορασεις εχει κυκλοφορησει το τελευταιο ετος και το πηρες κατοπιν παραγγελειας με 2μηνη αναμονη, λογικο κι επομενο να φοραει φρεσκα λάστιχα αφου στην ουσια μολις κατασκευαστηκε.. η ημερομηνια είναι πλεον ενδεικτικη για να εχεις εικονα για αυτό που εγραψε ο bulmont για τα μοτολαστιχα και εγω για τα αυτοκινηταδικα οσον αφορα τη διαρκεια ζωης τους σε ραφι και χρηση..

  7. #82
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.333
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Terens Προβολή μηνύματος
    ΤΩΡΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΑΜΕ ΑΡΑ ΔΙΚΑΙΩΣ



    Με είδες να διαμαρτύρομαι,δέχομαι την παράληψη εννοείται διότι ο σκοπός μου
    είναι το να βρούμε κουβεντιάζοντας το σωστό.
    Όλες οι απόψεις φίλε μου πρέπει να ακούγονται και αυτοί που θα κρίνουν είναι
    τα μέλη εδώ μέσα.Το λαστιχάς δεν απευθυνόταν σε εσένα, φυσικά εξ αρχής.
    Απλά πολλές φορές στο φόρουμ διαβάζω πράματα που έχουν να κάνουν με το
    τι θέλει να ΣΠΡΩΞΕΙ,να πουλήσει ο καθένας.Θεμιτό κι αυτό,όμως έχουμε κι εμείς άποψη.
    Άλλο λοιπόν τα 2 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΤΑ 4....!!!!
    Όσο για τις γνώσεις μου..?? Προέρχονται από προσωπικές εμπειρίες 40+ χρόνων στις μοτό
    με πολλά μηχανάκια με ΑΡΚΟΥΔΟΓΚΑΖΟ,ούτε από τα περιοδικά της παραπληροφόρησης,
    ούτε από κανέναν άλλον.Ακούω και διαβάζω τα πάντα,όμως τα περνάω από φίλτρο,καταλαβαίνεις.
    Αν όλοι οι μοτοσυκλετιστές ήταν σαν εμένα,τόσο καλοί πελάτες των μαγαζιών που πουλάνε ελαστικά,
    νασαι σίγουρος ότι ποτέ δεν θα είχες πρόβλημα με τη δουλειά σου.
    ΚΑΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ και πάντοτε φρέσκα και καλά ελαστικά,το πρώτο πράγμα σε μια μοτό....!!!!
    ναι ειπαμε η 4ετια αναφερθηκε στα αυτοκινηταδικα εκ παραδρομης καθως αυτά δουλευω ως επι το πλειστον μοτο μεχρι 2 χρονια (μπορει να πανε και 3 με τη προυποθεση ότι η μηχανη δεν κανει χιλιόμετρα και αποθηκευεται σε κλειστο χωρο, αλλα και παλι δεν θα εχουν την ιδια αποδοση)

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456

Παρόμοια θέματα

  1. Πως χειριζομαστε εναν επιμονο πιτσιρικα...
    από el_hymador στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2011, 19:24
  2. Πώς κρίβεις έναν ελέφαντα
    από sergiosm στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 02/02/2009, 04:11
  3. Πως να πέσετε ακολουθώντας έναν γρηγορότερο
    από zireous στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2007, 13:34
  4. Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 05/06/2007, 00:48
  5. Πως κερδιζεις 8 χιλιομετρα σε 5 μετρα
    από ktm640lc4 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2007, 15:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF