Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: Γνώμες για αγορά καινούργιας μηχανής

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    25/04/2016
    Μηνύματα
    28

    Γνώμες για αγορά καινούργιας μηχανής

    Καλησπερα.Ειμαι 34 ετων και θα ηθελα να αγορασω καινουργια μηχανη on/off κατα προτιμηση.Η χρηση της θα ειναι για λιγες αστικες μετακινησεις στην αρχη λογω απειριας σε τετοιου τυπου μηχανης(κατοχη honda steed 600) και περισσοτερο για καμια εξορμηση σαββατοκυριακα.Ειμαι αναμεσα σε καποια μοντελα αλλα εχω μπερδευτει αρκετα με τοσες πληροφοριες στο διαδικτυο.Επισης θα ηθελα να αναφερω οτι υπαρχει περιορισμος μοντελων λογω υψους 1.70 με τα χερια στην αναταση.Ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας.

  2. #2
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.968
    BMW F650GS, μανιτζέβελη στην πόλη, ταξιδάκια βούτυρο στο ψωμί της καθότι άριστο ταξιδιάρικο μονοκύλινδρο, τα μοντέλα από 2004 και μετά με τα 2 μπουζί κυριολεκτικά καίνε σχεδόν αέρα. Ο βασικός λόγος όμως που στο προτείνω είναι ο περιορισμός του ύψους, καθότι κι εγώ 1.70 (αλλά με τα χέρια άνευ ανάτασης).

  3. #3
    Μέλος
    Εγγραφή
    25/04/2016
    Μηνύματα
    28
    Οχι και εγω 1.70 ειμαι κανονικα χωρις τα χερια στην αναταση.Το εχω οδηγησει προσφατα το f650 gs με την ψηλη σελα κιολας και ηταν πολυ ευκολοδηγητη.Αλλα εχω διαβασει απο κατοχους bmw οτι εχουν καποια θεματα με την αντλια βενζινης?(σβησιμο μηχανης σε πορεια).Προσφατα επισκευτηκα αντιπροσωπεια suzuki και ειδα το vstrom 650 και μου αρεσε αρκετα.Αλλα με το 1000 αρι επαθα την πλακα μου να σου πω την αληθεια.Πολλα τα λεφτα ομως για την εποχη που διανυουμε.

  4. #4
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.968
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jiovani7 Προβολή μηνύματος
    Οχι και εγω 1.70 ειμαι κανονικα χωρις τα χερια στην αναταση.Το εχω οδηγησει προσφατα το f650 gs με την ψηλη σελα κιολας και ηταν πολυ ευκολοδηγητη.Αλλα εχω διαβασει απο κατοχους bmw οτι εχουν καποια θεματα με την αντλια βενζινης?(σβησιμο μηχανης σε πορεια).Προσφατα επισκευτηκα αντιπροσωπεια suzuki και ειδα το vstrom 650 και μου αρεσε αρκετα.Αλλα με το 1000 αρι επαθα την πλακα μου να σου πω την αληθεια.Πολλα τα λεφτα ομως για την εποχη που διανυουμε.
    Μήπως εννοείς τρόμπα νερού; Έχω ακούσει κι εγώ κάποια θέματα, κυρίως στα πρώιμα μοντέλα, προσωπικά όσους κατόχους γνωρίζω δεν είχαν κάποιο θέμα αξιοπιστίας. Επισκέφθηκες, γράφεις, αντιπροσωπεία της Suzuki, άρα ενδιαφέρεσαι για καινούριο; Γράφεις στον τίτλο βέβαια καινούρια μηχανή, αλλά εγώ κατάλαβα καινούρια μετά το Steed, γιαυτό μίλησα για μεταχειρισμένο, οπότε άκυρη η πρότασή μου.

    Προσωπικά το VStrom το καινούριο το θεωρώ κακάσχημο αλλά είναι καθαρά υποκειμενικό. Το 1000άρι τώρα είναι η λούμπα που πέφτεις όπως και πολλοί. Δικά σου τα λεφτά, αλλά δεν είναι πλεονασμός να έχεις ένα 1000άρι μηχανάκι για περιστασιακές αστικές μετακινήσεις και μια στις τόσες για καμιά εκδρομή αν τύχει και κάτσει;

Παρόμοια θέματα

  1. Αποριες για αγορα καινουργιας μηχανης....
    από Commando* στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 05/08/2013, 15:15
  2. γνώμες για αγορά CBR 900RR 96-97
    από zeus_12 στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2010, 22:57
  3. γνώμες για αγορά Cbr 125 !!!
    από Eddiex στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2009, 14:06
  4. Γνώμες για αγορά μοτοσυκλέτας
    από crywolf74 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 21/12/2006, 00:24
  5. Συμβουλές για αγορά πρώτης μηχανής στον νέο?
    από pontifikas στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2006, 13:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF