Σελίδα 12 από 35 ΠρώτοΠρώτο ... 2789101112131415161722 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 166 έως 180 από 525

Θέμα: Σκεψεις Σερβιας.....2η διεθνης σιδεροκωλη.

  1. #166
    "Χωματερο" Μελος Το avatar του/της XLGeorge
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    193
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pektis Προβολή μηνύματος
    Αστα αυτα...πες οτι φοβασαι μη μεινει το vfr!!!!!!


    Να πω την αληθεια, δε φοβαμαι τα πηνια που εχουν αλλαχτει στα 67Κ χμ οποτε για αλλα 50Κ τουλαχιστο χμ ειναι ενταξει - το μηχανακι εχει 86Κ χμ. Αλλα φοβαμαι μην κανει καμια ιστορια ο σειριακος Compu-fire ανορθωτης που εβαλα για να "ελαφρωσω" τα πηνια, καθως εχουν ακουστει μερικες (σπανιες) περιπτωσεις αστοχιας. Και δεν εχω και οδικη..
    " the PouroDuro spirit "

  2. #167
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    Μόλις το είδα αυτό και δε ξέρω αν σε πρόλαβα Ηλία.

    Έχω μείνει με ένα φιλαράκι σε αυτό το ξενοδοχείο στην NIS.
    Βέβαια πάνε αρκετά χρόνια, αλλά μου έχει μείνει η φιλοξενία του προσωπικού.

    Το είχαμε συννενοηθεί απο πριν βέβαια αναφορικά με το παρκινγκ των μηχανών, και τελικά μας άνοιξαν ένα υπόγειο γκαραζ/αποθηκη που είχαν και τα βάλαμε μέσα.

    Συνημμένο 365378

    Επίσης μιας και την επομένη είχαμε αναχώρηση πολυ πρωϊνη για να βγάλουμε τα χιλιόμετρα (απο ΝΙΣ-Βουδαπέστη) προσφερθηκαν να μας φτιάξουν απο 2 σάντουϊτς τον καθένα μιας και δε θα προλαβαίναμε το πρωινο (άνοιγε στις 7 αν θυμάμαι καλά).
    Μιας και όταν πήγαμε ήταν σχεδον άδειο το δωμάτιο, μας πήγαν και μας είπαν να διαλέξουμε όποιο θέλουμε!!!

    Γενικά μόνο καλές εντυπώσεις απο το συγκεκριμένο, και αν δεν έχεις επικοινωνησει με αυτό, κάντο, αξίζει το κόπο.
    Είναι λιγάκι έξω απο τη πόλη (νταξ μια κουτσουλιά ειναι η πόλυ) πάνω σε ένα λόφο και έχει καταπληκτική θέα.
    ναι εχω επικοινωνησει και μαλιστα το πρωτο mail ηταν σε αυτο το ξενοδοχειο.Διαβαζοντας καποιο ταξιδιωτικο δικο σου παλια θυμηθηκα οτι ειχατε παει Νις το βρηκα και διαβασα ξανα και σε συνδυασμο με αποψεις Ελληνων που μεσα απο τα δικα τους ταξιδιωτικα προτειναν επισης αυτο το ξενοδοχειο το επελεξα.Γιατι ειμαι της αποψης ομαδα που κερδιζει δεν την αλλαζεις.Περιμενω διαθεσιμοτητα δωματιων και βλεπουμε.

  3. #168
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.349
    Μόνο Ηλία θα ήταν καλό να είναι σε απόσταση που μπορούμε να περπατήσουμε ως το κέντρο της πόλης. Διαφορετικά να πάρουμε ταξί ή λεωφορείο και όχι τις μηχανές.

    Πέρσυ στο Βελιγράδι πήραμε πειρατικό ταξί και μας ψιλοέγδαρε, είχαμε πιει και κάμποσες μπύρες και την επόμενη μέρα ψαχνόμασταν.


    Αντε πλησιάζει η ημερομηνία, άντε με το καλό!!!

  4. #169
    ..nice flight.. Το avatar του/της airmav
    Εγγραφή
    29/08/2012
    Μηνύματα
    549
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από XLGeorge Προβολή μηνύματος
    Χαιρετω την ταξιδο-παρεα, να πω οτι εβγαλα αεροπορικο εισιτηριο απο το Νησι οποτε ειμαι σιγουρος και ..I am looking forward to the experience! :bee
    ΥΓ Και κατι αλλο: ο Χριστοφορος-Christof40 μου ειπε οτι δε θαρθει, παρτε το υπ'οψη στην επομενη ενημερωση της λιστας.
    αντε με το καλο σε περιμενουμε....γτ ο χριστοφορος ετσι"???

    λοιπον για ακουστε δεν θελω αλλες απουσιες....
    ..without engineers, science is just philosophy..

  5. #170
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    παιδια επειδη δεν μου εχουν απαντησει ακομα ξενοδοχεια απο Μοκρα Γκορα για προσφορα δωματιο-πρωινο-παρκινγκ.
    Σκεφτηκα να κανουμε διελευση απο Μοκρα Γκορα και μετα Βελιγραδι.
    Το google δινει 307 χλμ 4 ωρες και 20 λεπτα απο Νις- Μοκρα Γκορα και 213 χλμ 3 ωρες και 47 λεπτα Μοκρα Γκορα -Βελιγραδι.
    Αναχωρώντας απο Νις αυστηρα 8 το πρωι περιπου στις 2 το μεσημερι θα ειμαστε Μοκρα Γκορα αν κατσουμε 1 ωρα εκει και αναχωρησουμε 3 με 3,30 το μεσημερι περιπου 7 το απογευμα θα ειμαστε Βελιγραδι.Ολα αυτα με στενο χρονοδιαγραμα και χωρις να υπολογισω κινηση,βροχη,ανεφοδιασμο και αλλους ασταθμητους παραγοντες.
    Επομενη λυση ειναι το Zladibor για διαμονη το οποιο ειναι σε αποσταση 30 λεπτων.
    Εγω ζηταω προσφορες για διαμονη εκει και βλεπουμε.
    Αν παμε απευθειας Βελιγραδι εχουμε ολοκληρη την επομενη μερα για να δουμε αξιοθεατα μουσεια κτλ η τελος παντων οτι αποφασισουμε να κανουμε ολοι μαζι.
    Ριξτε προτασεις για να πραξω αναλογα.

  6. #171
    Μέλος
    Εγγραφή
    11/03/2012
    Μηνύματα
    128
    επειδή εγώ δεν κατάλαβα μπορεί να μαι και ο μοναδικός μπορεί να υπάρχουν και άλλοι!, θα μείνουμε πρώτο βράδυ nis μετά mokra gkora και τελευταιο βελιγραδι, ή νις και 2 βράδια βελιγράδι; ή κάτι άλλο;

  7. #172
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giwrgos2012 Προβολή μηνύματος
    θα μείνουμε πρώτο βράδυ nis μετά mokra gkora και τελευταιο βελιγραδι

    ναι ετσι εχει σχεδιαστει χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν το αλλαζουμε.Ριξτε ιδεες.

  8. #173
    Μέλος
    Εγγραφή
    11/03/2012
    Μηνύματα
    128
    Εγώ βασικά δεν έχω κανένα πρόβλημα σε ότι πρόγραμμα σχεδιαστεί, πόσο μάλλον nis mokra gkora και μετα βελιγραδι που το θεωρώ και πολύ λογικό, το αν μείνουμε zlatibor πάλι δεν με πειράζει γιατί κάπου διάβασα ένα ταξιδιωτικο και είδα ότι είναι ωραίο. Οσον αφορά τα ξενοδοχεία το ιδανικό θα ναι να παίρνουμε τα πόδια μας και να βγαίνουμε έξω όπως είπε ο kordix.

  9. #174
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.349
    Εσβησα λίγο πιο πάνω ενα ποστ που ειχα γράψει με μια εναλλακτική διανυκτέρευση εκτός Σερβίας. Το ξανασκέφτηκα και καλύτερα να μείνουμε όλα τα βράδια Σερβία. Αλλωστε η εκδρομή είναι αφιερωμένη στην Σερβία.

    Το Βελιγράδι -Αθήνα βγαίνει εύκολα, ο δρόμος είναι ανοιχτός με εξαίρεση ενα κομμάτι λίγο πριντο Νις. Αλλωστε η βόλτα είναι σιδηρόκολη, πως να το κάνουμε;

  10. #175
    ...άλλωστε....

    Ξεχασες το “άλλωστε"
    πουτσ@@@@@@@@@

  11. #176
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TimosV
    Εγγραφή
    09/05/2016
    Μηνύματα
    149
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από XLGeorge Προβολή μηνύματος


    Να πω την αληθεια, δε φοβαμαι τα πηνια που εχουν αλλαχτει στα 67Κ χμ οποτε για αλλα 50Κ τουλαχιστο χμ ειναι ενταξει - το μηχανακι εχει 86Κ χμ. Αλλα φοβαμαι μην κανει καμια ιστορια ο σειριακος Compu-fire ανορθωτης που εβαλα για να "ελαφρωσω" τα πηνια, καθως εχουν ακουστει μερικες (σπανιες) περιπτωσεις αστοχιας. Και δεν εχω και οδικη..
    Καλά κάνετε και φοβάστε και κάτι. Και να σκεφτείτε ότι εγώ ήμουν σίγουρος ότι κάτι θα συμβεί εμένα (Λόγω Ιταλικού και επίσης λόγω "καλών" φίλων που με προειδοποιούσαν να πάρω και μερικές .... βίδες μαζί καλού κακού).
    Κρίμα που δε μπορεί ο Χριστόφορος.

    Όσο αφορά τις διανυκτερεύσεις είμαι ΟΚ σε ότι πείτε κε Ηλία. Συμφωνώ βέβαια ότι "ότι είναι τσεκαρισμένα καλό δεν το αλλάζουμε". Για τιμές ξενοδοχείων κοντά ή μακρυά από το κέντρο στο Βελιγράδι δε ξέρω. Πάντως καλό θα ήταν και λίγο περπατητό (... λέω εγώ και μη βαράτε).

    Πιθανόν να πρέπει να μείνουμε λίγο περισσότερο στη Makra Gora λόγω πάρκου κ.λ.π. κ.λ.π. και δεν κάνει και κακό να πάμε λίγο αργότερα σε Βελιγράδι, αλλά πάντα ότι πουν τελικά οι οργανωτές. "Τις βροχές ούτως ή αλλιώς αν τις βρούμε μισή και μία ώρα δεν αλλάζουν κάτι.

    Τώρα για Οχρίδα δεν έχω κάτσει αλλά έχω ακούσει πολύ καλά λόγια. Οπότε ......

  12. #177
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TimosV
    Εγγραφή
    09/05/2016
    Μηνύματα
    149
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Εσβησα λίγο πιο πάνω ενα ποστ που ειχα γράψει με μια εναλλακτική διανυκτέρευση εκτός Σερβίας. Το ξανασκέφτηκα και καλύτερα να μείνουμε όλα τα βράδια Σερβία. Αλλωστε η εκδρομή είναι αφιερωμένη στην Σερβία.

    Το Βελιγράδι -Αθήνα βγαίνει εύκολα, ο δρόμος είναι ανοιχτός με εξαίρεση ενα κομμάτι λίγο πριντο Νις. Αλλωστε η βόλτα είναι σιδηρόκολη, πως να το κάνουμε;
    ΤΙ ΓΕΝΝΕΝ ΩΡΕ?????

    (ΤΕΛΙΚΑ ΟΤΙ ΣΥΜΦΩΝΗΘΕΙ):ZZZ:
    Τελευταία τροποποίηση από TimosV; 06/09/2016 στις 17:08. Αιτία: ΔΙΟΡΘΩΣΗ

  13. #178
    Μέλος Το avatar του/της kyo
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    299
    κανονιστε οτι θελετε αλλα να προλαβουμε να πιουμε καμια kamenitsa της Σερβιας ε?

  14. #179
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TimosV
    Εγγραφή
    09/05/2016
    Μηνύματα
    149
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kyo Προβολή μηνύματος
    κανονιστε οτι θελετε αλλα να προλαβουμε να πιουμε καμια kamenitsa της Σερβιας ε?
    Όχι Κώστα, γλωσσολόγος δεν είμαι αλλά το σωστό να λέγεται!!!!
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	5l-cerveza-bira-kamenitsa-botella.jpg 
Προβολές:	76 
Μέγεθος:	35,7 KB 
ID:	365414

    Βεβαίως δε θυμάμαι πώς λέγονται οι αντίστοιχες Σέρβικες, αλλά ότι και να γίνει .......

  15. #180
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TimosV
    Εγγραφή
    09/05/2016
    Μηνύματα
    149
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kyo Προβολή μηνύματος
    κανονιστε οτι θελετε αλλα να προλαβουμε να πιουμε καμια kamenitsa της Σερβιας ε?
    Όπως λέμε, θα γένει της Καμενίτσας
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	KAMENITSA-20162.jpg 
Προβολές:	78 
Μέγεθος:	32,3 KB 
ID:	365415

Σελίδα 12 από 35 ΠρώτοΠρώτο ... 2789101112131415161722 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. 1η διεθνής σιδερόκωλη?
    από kordix στο forum Προορισμοί
    Απαντήσεις: 456
    Τελευταίο μήνυμα: 15/05/2016, 21:23
  2. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2004, 16:06
  3. 2η Έκθεση Μοτοσυκλέτας
    από Wizard13 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 77
    Τελευταίο μήνυμα: 13/03/2004, 22:28
  4. Καποιες σκεψεις που εχω ξαναγραψει
    από PALADIN στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2004, 13:24
  5. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 11/01/2004, 16:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF