Σελίδα 7 από 146 ΠρώτοΠρώτο ... 234567891011121757107 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 2189

Θέμα: HABEMUS PAPA(RIA)M 666 ΙΙ

  1. #91
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.300
    Το διάβασα και εγώ σε κίτρινο site και είπα να το βάλω (αλλά δε το έβαλα λόγω του site).

    (είχε μάλιστα και την απάντηση στα Αγγλικά του ότι δεν υπάρχει καν αυτή η θέση, εν τω μεταξύ ψάχνω να βρω το site και δε βρίσκω την είδηση )

    edit: βρήκα άλλο
    Τελευταία τροποποίηση από Panos76; 01/06/2016 στις 13:05.

  2. #92
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.472
    Αυτο που λεει ο byron με τον Υπ.Εξ. το διαβασα κι εγω χτες στο FB,
    αλλα δεν το αναδημοσιευσα μιας και θελω να πιστευω οτι ειναι υπερβολή
    και δεν μπορει να στέκει.
    Μιλαμε για υπουργο ετσι ?

  3. #93
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.535
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PortisHead Προβολή μηνύματος
    Αυτο που λεει ο byron με τον Υπ.Εξ. το διαβασα κι εγω χτες στο FB,
    αλλα δεν το αναδημοσιευσα μιας και θελω να πιστευω οτι ειναι υπερβολή
    και δεν μπορει να στέκει.
    Μιλαμε για υπουργο ετσι ?
    Γιατι ο υπολοιπος θιασος υπουργοι και πρωθυπουργος δεν ειναι ??
    Quod me nutrit... me destruit.....

  4. #94
    Νέο μέλος Το avatar του/της Blade Runner
    Εγγραφή
    04/05/2016
    Μηνύματα
    19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GFawkes Προβολή μηνύματος
    Κανεις δεν εκρινε σωματικη, αλλα πνευματικη ατελεια.......

    Κουλης....Σωθηκαμε τωρα....
    συγνωμη για την παρανοηση
    αναφερομουν βεβαια στο σχολιο του φιλου PORTISHEAD

    Σε σχεση με το θεμα που ειχε ο Μικρουτσικος με τα ματια του

    http://www.topontiki.gr/article/1706...vlima-sto-mati

  5. #95
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Ρε σεις, μου έκανε πολύ εντύπωση κάτι που διάβασα στο FB και έψαξα λίγο παραπάνω γιατί μου φάνηκε τρελό, δεν μπορώ να πιστέψω το μέγεθος του κόμπλεξ που μπορεί να έχει κάποιος σε τόσο υψηλή κυβερνητική θέση, προκειμένου να πλαστογραφεί το βιογραφικό του. Αναφέρομαι στον Ν.Κοτζιά νυν ΥπΕξ και σχετικά με το τι δηλώνει στο ΠαΠει που διδάσκει http://www.des.unipi.gr/personnel/kotzias-nikolaos/

    " Εργάστηκε ως ερευνητής και δίδαξε στα Πανεπιστήμια του Χάρβαρντ, της Οξφόρδης και του Μαρβούργου. " όπως ευθαρσώς δήλωσε και στο δικαστήριο κατά του λογοτεχνικού περιοδικού "Athens Review of Books" που δημοσίευσε μια επιστολή αναγνώστη, στην οποία τον χαρακτήριζε "γκαουλάιτερ του σταλινισμού". Άσχετα με το αν αρνείται πως του ταιριάζει ο χαρακτηρισμός, ο ίδιος είχε παραδεχθεί στο Der Spiegel πως όταν έγραφε τα κείμενα του ΚΚΕ για το οτι πρέπει να συντριβεί η Πολωνική "Αλληλεγγύη" του Βαλέσσα, απλά ...«Ήμουν στην Κεντρική Επιτροπή του ΚΚΕ. Έγραψα κατ' εντολήν του κόμματός μου πράγματα, π.χ. για την Πολωνία, τα οποία ήταν ανοησίες.»

    Τεσπα, για να κερδίσει την δίκη, ανέφερε και εκεί πως εκτός από το οτι κρατάει απ΄την οικογένεια του Παλαιών Πατρών Γερμανού (!), «Αξιοσημείωτον είναι ότι κατά τα έτη 1990 – 1993, ήτοι ελάχιστους μήνες μετά την πτώση του καθεστώτος της ανατολικής Γερμανίας, επέστρεψα στη Γερμανία, και συγκεκριμένως στο Πανεπιστήμιο του Μαρβούργου, το οποίο αποτελεί ένα από τα πλέον ιστορικά πανεπιστήμια όλης της Ευρώπης, όπου εργάσθηκα ως ερευνητής σε ζητήματα ευρωπαϊκής ενοποίησης με σημαντικές διακρίσεις, δι’ ό και εξελέγην αναπληρωτής Καθηγητής στο εν λόγω Πανεπιστήμιο, τίτλος, ο οποίος επ’ ουδενί λόγω θα απενέμετο σε εμένα, εάν αλήθευαν στο ελάχιστο οι ισχυρισμοί των αντιδίκων. Συν τοις άλλοις, το θέρος του 2001, λόγω της θέσης Καθηγητού που κατείχα στο Πανεπιστήμιο της Οξφόρδης στο Ηνωμένο Βασίλειο και πριν από την ανάληψη καθηκόντων στο Πανεπιστήμιο του Χάρβαρντ στις ΗΠΑ, το προειρημένο Πανεπιστήμιο του Μαρβούργου με προσκάλεσε προκειμένου να διδάξω ως “επισκέπτης Διδάσκων”, όπερ και εγένετο με ιδιαίτερη επιτυχία.» (οι υπογραμμίσεις δικές του)

    ...το θέμα είναι, πως ούτε η Οξφόρδη, ούτε το Χάρβαρντ αλλά ούτε και το Μαρβούργο τον γνωρίζουν !! Στο γερμανικό πανεπιστήμιο, δεν υπάρχει καν βαθμίδα "αναπληρωτή καθηγητή" !!!

    Είναι δυνατόν, να μην ντρέπεται, να μην έχει ανοίξει ρουθούνι????
    Για αυτό και θα αναγνωρίσουν τα μαμουνιαρικα διπλώματα και τίτλους σπουδών.
    Αφού θα τα αναγνωρίσουν στο Ουγκάντα δεν μας νοιάζει τι λέει τι Χάρβαρντ και ο κάθε τυχάρπαστος.
    Αφού δήλωσε οτι ηταν αρα ήταν...

  6. #96
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Από ένα ολόκληρο κείμενο σύσσωμα τα σόσιαλ μίντια εστιάζουν σε 2 λέξεις.
    Καλή η πλάκα (γέλασα με τον "Μικρό Σύντροφο και τον Συντροφόπουλο) αλλά χάνεται η ουσία.
    Δεν εστιαζω σε αυτο που λενε τα μεσα,γιατι σε γενικες γραμμες δεν τα παρακολουθω,εστιαζω σε καποια απο αυτα που διαβαζω.

    Αλλα δεν μπορω να παρω καποιον στα σοβαρα οταν βλεπω κατι πολυ σημαντικο,να το γελειοποιει ο ιδιος του ο δημιουργος.Κατα τ αλλα πειτε μου εσεις, ακομη και αν εγραφαν με καλυτερο τροπο το κειμενο, αν πιστευεται οτι αυτη η κυβερνηση ειναι σε θεση να κανει κατι προς τη σωστη κατευθυνση.

    Και δεν το παω πολιτικα ρε παιδια,αλλα δεν ειναι δυνατον καποιος που αλλαζει 10 γνωμες σε 3 λεπτα,η καποιος που κοιταζει με καθε τροπο να νομιμοποιησει τα λαμογια ,να φτιαξει την Παιδεια.Γιατι για να φτιαξεις την Παιδεια,πρεπει να εχεις παιδεια και αυτοι μας αρεσει η οχι ΔΕΝ εχουνε.

  7. #97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Το διάβασα και εγώ σε κίτρινο site και είπα να το βάλω (αλλά δε το έβαλα λόγω του site).

    (είχε μάλιστα και την απάντηση στα Αγγλικά του ότι δεν υπάρχει καν αυτή η θέση, εν τω μεταξύ ψάχνω να βρω το site και δε βρίσκω την είδηση )

    edit: βρήκα άλλο
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PortisHead Προβολή μηνύματος
    Αυτο που λεει ο byron με τον Υπ.Εξ. το διαβασα κι εγω χτες στο FB,
    αλλα δεν το αναδημοσιευσα μιας και θελω να πιστευω οτι ειναι υπερβολή
    και δεν μπορει να στέκει.
    Μιλαμε για υπουργο ετσι ?
    Βασικά...μια χαρά στέκει. Σε κάποιο site μάλιστα διάβασα για το κράξιμο που του έκανε η Μπακογιάννη για το ψεύτικο βιογραφικό, και αυτός της απάντησε πως έχει ερωτικό απωθημένο μαζί του (!), και πως για την υπόθεση έχει αποφανθεί η δικαιοσύνη...
    Η δικαιοσύνη βέβαια, δεν αποφάνθηκε για το cv του, αλλά για την δίκη κατά του περιοδικού που ο αναγνώστης τον έλεγε σταλινιστή. Η δίκη του εφετείου ήταν κατά του περιοδικού, θεωρεί τον Κοτζιά "συνιδρυτή του ΚΚΕ" (!!!) και κάποια άλλα κουλά, όπως το οτι δεν «δεν απεδείχθη» ότι ήταν θαυμαστής του καθεστώτος Χόνεκερ, παρόλο που ο ίδιος είχε γράψει και βιβλίο, εξυμνώντας το καθεστώς της Αν.Γερμανίας (Der autonome Intellekt («Ο Αυτόνομος Νους»), υπό την επίβλεψη του Επικεφαλής του Ιδεολογικού Αγώνα του καθεστώτος Χόνεκερ Manfred Buhr (διαβόητου πράκτορα της Στάζι με το ψευδώνυμο «Ελαφοπόδαρος»)
    Το τραγικoγελοίο της απόφασης, είναι πως ναι μεν το δικαστήριο θεωρεί τον Κοτζιά "συνιδρυτή του ΚΚΕ"(!!!!), αλλά δεν "απεδείχθη" ο θαυμασμός του προς τα κουμουνιστικά καθεστώτα...Ντοινγκκκκ

    Πηγή: http://www.lifo.gr/articles/mikropragmata/80140

    Το άλλο κουλό, αφορά τον δικηγόρο του Κοτζιά. Δεν ήταν κάποιο γνωστό μέλος του χώρου όπως η Κωνσταντοπούλου πχ. Ήταν ο Φαήλος Κρανιδιώτης !!!

    Λεπτομέρειες για όποιον θέλει, εδώ.
    http://athensreviewofbooks.com/wp-co...WiseJudges.pdf
    https://roides.wordpress.com/2015/11/08/8noe15/
    http://athensreviewofbooks.com/?p=1891

    Απίστευτα πράγματα.
    Τελευταία τροποποίηση από byron; 01/06/2016 στις 13:44.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  8. #98
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    [FONT=Verdana]Νομίζω ότι η προκατάληψη πάει σύννεφο, είμαι από τους πρώτους που θα πω ότι η κυβέρνηση είναι γ.τ.π.κ. αλλά δεν μπορούμε να είμαστε ισοπεδωτικοί σε όλα. Αν πάει να γίνει κάτι καλό, ας γίνει. Στην τελική, όλοι οι προηγούμενοι, που ήταν επίσης γ.τ.π.κ. δεν έκαναν απολύτως τίποτα για την Παιδεία, ή οποία -γνώμη μου ε;- είναι ο σημαντικότερος τομέας. Απλά φτιασιδώνανε την κρεατομηχανή που λέγεται «Πανελλαδικές Εξετάσεις». [/FONT]
    Ποια προκαταληψη ρε φιλε?Αν εχεις ορεξη ψαξε παλιοτερα ποστ μου να δεις τι εγραφα για την νεα τοτε κυβερνηση.Δεν τους πιστεψα ποτε αλλα ελεγα ας τους δωσουμε μια ευκαιρια.Τους δωσαμε και μια και δυο και ολα τα παλικαρια του Πειραια.Ολες τις κανανε σταχτη.

    Καμμια προκαταληψη,οι πραξεις του μιλανε απο μονες τους.Δεν μπορουνε να χωρισουνε δυο γαιδουριων αχυρα,την παιδεια θα φτιαξουνε.Ασε που αν καποια στιγμη πουνε και κατι σωστο,στο δρομο θα τα κανουνε μανταρα.

  9. #99
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    ...

    Απίστευτα πράγματα.
    Μπα... Μια χαρά είναι τα πράγματα, απλά τα βλέπεις απο τη λάθος γωνία...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  10. #100
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    [QUOTE=Blade Runner;2755968]συγνωμη για την παρανοηση
    [QUOTE]

  11. #101
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Μπα... Μια χαρά είναι τα πράγματα, απλά τα βλέπεις απο τη λάθος γωνία...
    βασικά...μια είναι η γωνία.

    Στην δουλειά μου, στη δουλειά σου, στις δουλειές όλου του πλανήτη, αν έχεις πει μούφες στο cv σου, τρως σουτ με συνοπτικές διαδικασίες.
    Στον ακαδημαϊκό χώρο, αν πεις μούφες (που δεν τους παίρνει γιατί ανα πάσα στιγμή βλέπουν τις δημοσιεύσεις σου κλπ κλπ), ή αν κατηγορηθείς για plagiarism έχεις τελειώσει.
    Στον υπόλοιπο πολιτικο κόσμο, αν κατηγορηθείς για plagiarism παραιτείσαι. Εννοείται πως παρόμοιες μούφες περί καθηγητή Harvard δεν ξεστομίζονται καν.

    Στην Ελλάδα, πετάς ένα «Βάλθηκαν [η Athens Review of Books] να με συκοφαντήσουν, όταν αποφάσισαν να στηρίξουν με πάθος το Μνημόνιο»...και καθάρισες.


    Ζούμε στην χώρα του Υπαρκτού Σουρεαλισμού δεν εξηγείται αλλιώς.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  12. #102
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Δεν ειπε ψεμματα....




    απλα ειχε ....αυταπατες οτι το ΙΕΚ ΑΚΜΗ ηταν χαρβαρντ....

    ναι..ναι...αυτο ειναι!

  13. #103
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.535
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος

    Απίστευτα πράγματα.
    Και με τραγουδια γυρω απο την φωτια και χαρουμενη παρεα, αλλη μια μερα περασε στο μικρο γαλατικο χωριο..
    Quod me nutrit... me destruit.....

  14. #104
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Δεν εστιαζω σε αυτο που λενε τα μεσα,γιατι σε γενικες γραμμες δεν τα παρακολουθω,εστιαζω σε καποια απο αυτα που διαβαζω.

    Αλλα δεν μπορω να παρω καποιον στα σοβαρα οταν βλεπω κατι πολυ σημαντικο,να το γελειοποιει ο ιδιος του ο δημιουργος.Κατα τ αλλα πειτε μου εσεις, ακομη και αν εγραφαν με καλυτερο τροπο το κειμενο, αν πιστευεται οτι αυτη η κυβερνηση ειναι σε θεση να κανει κατι προς τη σωστη κατευθυνση.

    Και δεν το παω πολιτικα ρε παιδια,αλλα δεν ειναι δυνατον καποιος που αλλαζει 10 γνωμες σε 3 λεπτα,η καποιος που κοιταζει με καθε τροπο να νομιμοποιησει τα λαμογια ,να φτιαξει την Παιδεια.Γιατι για να φτιαξεις την Παιδεια,πρεπει να εχεις παιδεια και αυτοι μας αρεσει η οχι ΔΕΝ εχουνε.
    Ναι, στο ότι θα τα κάνουν μαντάρα συμφωνώ. Να μην πω είμαι απόλυτα σίγουρος.

    Βαθμολογώ θετικα την πρόθεση όμως.


    Εντιτ: "πιστεύετΕ" γιατί καραδοκεί το πλιτσερομπάν

  15. #105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GFawkes Προβολή μηνύματος
    Δεν ειπε ψεμματα....




    απλα ειχε ....αυταπατες οτι το ΙΕΚ ΑΚΜΗ ηταν χαρβαρντ....

    ναι..ναι...αυτο ειναι!
    Οχι ρε συ...είχε πάρει διδακτορικό από το Πάντειο το 1991, και το 1992 (!) έγινε αναπληρωτής καθηγητής στο Μαρβούργο...
    Πιθανόν, στο ενδιάμεσο να είχε προταθεί και για κανένα Νόμπελ, και ξέχασε να το αναφέρει. Μόνο έτσι μπορεί να εξηγηθεί.
    Piece of cake.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

Σελίδα 7 από 146 ΠρώτοΠρώτο ... 234567891011121757107 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. HABEMUS PAPA(RIA)M 666
    από kostas777 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2020
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2016, 10:13
  2. HABEMUS PAPA(RIA)M 5
    από sniper στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1994
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2016, 13:25
  3. HABEMUS PAPA(RIA)M 4
    από pipe_smoker στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1940
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2015, 16:06
  4. habemus Papa(dima)m!!!
    από DrBig στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2011, 08:01
  5. Ποιος Σατανας Εβαλε Το Ποστ Νο 6,666?????
    από Adventure-R στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/01/2004, 14:56

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF