Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 89

Θέμα: Απογοητευμένος απο Ελληνική εταιρια.

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/04/2016
    Μηνύματα
    15

    Απογοητευμένος απο Ελληνική εταιρια.

    Χαιρεται σε όλους,εχω να σας πω το εξής:το Σεπτέβριο που μας πέρασε,φόρεσα στη μηχανή μου(multistrada 620) μία καινούρια δισκόπλακα μπροστινη,την οποία αγόρασα απο μια γνωστη Ελληνικη εταιρια που υποτίθεται οτι "διαπρέπει" στον τομέα των φρένων.Ε λοιπόν η μηχανη είχε πάντα κραδασμό στο φρενάρισμα.Το Μάρτιο την αφαίρεσα γιατι δε γινόταν αλλο.Την πρωτη μερα που την παρέλαβα,απο τη μέσα πλευρά είχε διαφορετικο χρώμα το μέταλλο,σε μία μικρη περιοχη,αλλα δεν εδωσα σημασία,θεώρησα οτι θα στρωσει.Μεχρι τη στιγμη που την αφαίρεσα,η μηχανη είχε διανύσει περίπου 900 χιλιόμετρα.Αφου την αφαίρεσα λοιπόν,πρόσεξα οτι εκείνο το σημείο που είχε διαφορετικο χρωμα,εξακολουθεί να υπάρχει και μάλιστα οταν περνάω το χέρι απο πάνω καταλαβαίνω διαφορά στην ολίσθηση.Ειμαι πλεον βέβαιος οτι είναι ελλατωματική η δισκόπλακα.Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με τον υπεύθυνο της εταιρίας,αυτός υποστήριξε οτι δεν φταίει η δισκόπλακα και αρνήθηκε να την αντικαταστήσει.
    Μόλις μπορέσω θα επισυνάψω και φωτογραφίες.
    Όποιος θέλει μπορεί να να δει τη δισκόπλακα και να την ελέγξει.
    Ο λογος που γνωστοποίησα αυτή τη ιστορία,είναι για να μην την πατήσει κι άλλος όπως εγώ,
    Σας ευχαριστώ,και καλη Ανάσταση.

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.028
    υποθετω οτι η δισκοπλακα δεν ειναι ελληνικη. κανε κατευθειαν ενα μειλ στην κατασκευαστρια εταιρια. αν ειναι κινεζικη/ινδικη κτλ παλι θα εξυπηρετηθεις αρκει να βρεις τροπο επικοινωνιας.

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/04/2016
    Μηνύματα
    15
    Οχι φίλε,είναι Ελληνικής κατασκευής,η έδρα της εταιρίας είναι στο Κορωπι.δεν μπορώ να βρώ τον τρόπο για να ανεβάσω φωτογραφίες....

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/04/2016
    Μηνύματα
    15
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	P4130658.jpg 
Προβολές:	783 
Μέγεθος:	72,3 KB 
ID:	357773

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/04/2016
    Μηνύματα
    15
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20160430_004718.jpg 
Προβολές:	778 
Μέγεθος:	51,6 KB 
ID:	357774

  6. #6
    καλημερα και χρονια πολλα... πιστευω αρκετοι καταλαβαμε για ποια εταιρια μιλας...
    δυστυχως δεν υπαρχει αρκετο feedback. απο φιλο με dl1000 που το στιβει, και τα ειχε δοκιμασει, ειχα ακουσει τα χειροτερα. Απο αλλους ομως ακουω θετικα σχολια...
    Τωρα η φωτο που παραθετεις, εμενα μου δειχνει κατι σαν εσοχη στην ωφελιμη επιφανεια του δισκου με ανισοϋψία. Ομως το χερι ειναι πιο αξιοπιστος κριτης, οπως και η ιδια η συμπεριφορα της μοτοσυκλετας βεβαια... δεν ξερω πως συνεννοήθηκες με τους κυριους στο κορωπι, αλλα ενδεχομενως το τηλεφωνο ειναι ανεπαρκες μεσο. Εγω θα πηγαινα απο εκει με τη δισκοπλακα στο χερι.
    Επισης αν τελικα διαφωνησετε, δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να κρατας στην ανωνυμια ενα προιον απο το οποιο δεν εισαι ευχαριστημενος. Δηλαδη αν αγορασεις ενα κρανος arai και ειναι ελαττωματικο, δεν θα γραψεις οτι το arai σου ειναι ελαττωματικο...;

  7. #7
    Δεν ξέρω αν θα μπουν να το δουν άλλα μέλη που έχουν ψωνίσει από εκεί, αλλά παράπονα δεν είχα ακούσει ως σήμερα. Προφανώς λάθη γίνονται, η "ασφαλτη" εταιρία δεν υπάρχει. Αλλά μάλλον αποτελεί εξαίρεση αυτό και όχι κανόνα.

  8. #8
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.760
    Αμυρου το θέμα δεν είναι το λαθος, το θέμα νομίζω είναι το after sales service!
    Sent from me using a computer.

  9. #9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Αμυρου το θέμα δεν είναι το λαθος, το θέμα νομίζω είναι το after sales service!
    Αν το πάει εκεί, δουν την ατέλεια που βλέπουμε στις φώτο και επιμείνουν, σύμφωνοι.

    Ένα τηλέφωνο "ρε μάστορα μου πούλησες στραβό δίσκο" δεν λέει κάτι.

  10. #10
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.760
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος

    Ένα τηλέφωνο "ρε μάστορα μου πούλησες στραβό δίσκο" δεν λέει κάτι.
    Και το "δε φταίει ο δίσκος" λέει πολλά!
    Συμφωνώ ότι με ένα τηλ δεν γίνεται τίποτα, γι' αυτό θα έπρεπε να του πει να τον πάει από εκεί να τον εξετάσουν και μετά να αποκλείσουν το ενδεχόμενο να μη μη φταίει ο δίσκος.
    Sent from me using a computer.

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    πες την εταιρια να ξερουμε οι υπολοιποι..γιατι να την πατησω εγω και ο καθε ενας δηλαδη?

  12. #12
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.196
    Δεν τίθεται θέμα ότι σώνει και καλά θα την πατήσει κάποιος,ίσως να είναι αστοχία υλικού.Η συγκεκριμένη εταιρία μέχρι τώρα έχει δείξει καλά στοιχεία και στα τακάκια και στις δισκόπλακες.
    Εξάλλου δεν έχουμε ακούσει ακόμα την αντίπερα άποψη.

  13. #13
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Και το "δε φταίει ο δίσκος" λέει πολλά!
    Συμφωνώ ότι με ένα τηλ δεν γίνεται τίποτα, γι' αυτό θα έπρεπε να του πει να τον πάει από εκεί να τον εξετάσουν και μετά να αποκλείσουν το ενδεχόμενο να μη μη φταίει ο δίσκος.
    Μπορεί να είναι ο ανοίγω νήμα "ρε σεις, ξέχασα το λουκέτο στο φρένο και στραβωσε ο δίσκος, να ζήτησω επιστροφή στην εγγύηση"

    Αν τον δουν και πουν δεν είναι τίποτα, εκεί όντως φάουλ.

  14. #14
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Ποιος ξερει...... εγω απεκτησα φρενα παντως με τους εν λογω δισκους.

  15. #15
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/04/2016
    Μηνύματα
    15
    Παιδια,ο δίσκος δεν ειναι στραβός,απλως εκεινο το σημειο του μετάλλου πιθανότατα έχει θερμανθεί με αποτέλεσμα να έχει διαφορετικό βαθμο σκληρότητας,επειδη το δίσκο μου τον έστειλαν στη Σιάτιστα,δεν έχω τη δυνατότητα να πάω να τον δείξω.Πλέον δεν περιμένω να μου τον αντικαταστήσουν μέσω εγγύησης,απλώς θέλω να ενημερώσω τον κόσμο για να φυλαγόμαστε,να μην πετάμε τα λεφτά μας.

Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 01/03/2014, 13:19
  2. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 16:14
  3. Απο Σημερα.................
    από sozos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 08:16
  4. Μία moto-βόλτα από το πουθενά…
    από superfour στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 02:10
  5. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 01:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF