Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 50

Θέμα: Την γνώμη σας...

  1. #31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Συμφωνω μαζι σου ,αρκει να μην δωσουν και αυτο το μαθημα στον "ζαβο" καθηγητη του σχολειου για να περναει η ωρα....
    Αυτό θα γίνει αλλά πάλι ένα κλικ παράπάνω θα είμαστε

  2. #32
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    ή δε διαβαζεις αυτα που γραφω, ή στην εχουν πεσει οι γλαροι, ή χαλασε ο κλιματισμος εκει που εισαι.

    δεν εξηγειται αλλιως....
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Το δίπλωμα θα βγαίνει κανονικά στα 18. Από τα 17, όμως, θα μπορεί να οδηγεί νόμιμα, με κάποιον ενήλικο συνοδηγό.

    Ή αυτό καταλαβαίνω εγώ.
    Την παροχή σε έφηβους 17 ετών διπλώματος οδήγησης με την προϋπόθεση όμως όταν οδηγούν να συνοδεύονται από ενήλικα

    Χωρίς πλάκα βρίσκω έλλειμμα επικοινωνίας...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  3. #33
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.099
    Α δε διάβασα τις μαλακίες που λέει ο Καμμένος. Έδωσα βάση στο ποστ του Κάπταιν
    Life begins at 45°.

  4. #34
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Το δίπλωμα θα βγαίνει κανονικά στα 18. Από τα 17, όμως, θα μπορεί να οδηγεί νόμιμα, με κάποιον ενήλικο συνοδηγό.

    Ή αυτό καταλαβαίνω εγώ.
    κατα πως λέει ο Μέγας Στρατηλάτης Πανος , δίπλωμα στα 17 (μάλλον με εξετάσεις όπως τώρα) και για μια χρονική περίοδο (μέχρι τα 18?) οδήγηση μόνο με συνοδεία ενήλικα.
    Τουλάχιστον , έτσι ισχύει έξω.

    Βέβαια , παίζει όλο αυτό να είναι για ψηφοθηρία (που λεει ο καπ10) αν δώσουν δικαίωμα ψήφου στους 17.

    Τωρα που το σκεφτομαι, αν ποντάρουν ότι οι 17χρονοι ειναι τοσο ηλιθιοι που θα ψηφίσουν καμμενοτσιπρα επειδή τους έδωσε δίπλωμα, καλυτέρα να μην βγουν στον δρόμο (ακομα και με τον μπαμπα τους …

  5. #35
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Την παροχή σε έφηβους 17 ετών διπλώματος οδήγησης με την προϋπόθεση όμως όταν οδηγούν να συνοδεύονται από ενήλικα

    Χωρίς πλάκα βρίσκω έλλειμμα επικοινωνίας...
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Η τηρηση των προυποθεσεων για να εισαι 17 και να οδηγας.
    Η αστυνομευση.
    Ολα.
    Ναι δεν υπαρχει επικοινωνια
    πουτσ@@@@@@@@@

  6. #36
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Σιγα.Στα χωριά οδηγουν απο τα 12 και στα 13 ντριφτάρουν κιόλας.
    Φίου φίου φι φι φίου

  7. #37
    Μη σπαταλατε τσαμπα το σαλιο σας. Ζουμε στη χωρα που το " οτι να `ναι" ειναι σημαια. Πλεον μια και ο ελληνας θα γινεται ολο και φτωχοτερος το πραγμα θα χειροτερεψει σε ολους τους τομεις και η συμπεριφορα μας στο δρομο, η κατασταση των οχηματων μας κ.τ.λ. ειναι ορισμενοι απο αυτους τους τομεις, οτι και αν αποφασισουν οι φωστηρες που μας κυβερνουν για τα διπλωματα...

  8. #38
    δηλαδη ο 18 εμπειρος και ωριμος οδηγος θα προσεχει τον 17 φιλο του να μην κανει καγκουριες..μαλιστα ψαγμενο..καμμενος ονομα και πραμα το παλικαρι
    μαλλον τα ευρωπουλα θελουν απο τα παραβολα πιο γρηγορα
    Lost on purpose..again

  9. #39
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Μόνο εγώ το θεωρώ σωστό τελικά ε ;
    Ρε Αριστειδη,για να καταλαβω,τι θεωρεις σωστο?

    Πεταξαν καποιοι καποια πορδη (γενικα και αοριστα),πεταξε και η Λιαν αλλη μια (γιατι οχι απο τα 16) και εσυ το θεωρεις σωστο.Δηλαδη χωρις να πει καποιος τις προυποθεσεις,χωρις να κανει μια σοβαρη και ολοκληρωμενη προταση,λεμε οτι ειναι σωστο η λαθος?

    Για μενα ειναι λαθος και μονο που καποιοι το συζητανε,σε μια ξεχαρβαλωμενη χωρα που δεν λειτουργει τιποτε και οι νομοι εφαρμοζονται περιστασιακα.Πρεπει πρωτα να λειτουργησει ο μηχανισμος που θα ελεγχει και μετα να πανε παρακατω.

  10. #40
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    .....Πρεπει πρωτα να λειτουργησει ο μηχανισμος που θα ελεγχει και μετα να πανε παρακατω.




    To άλλο με τον Τοτό το ξέρεις;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  11. #41
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    To άλλο με τον Τοτό το ξέρεις;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
    Επειδη το ξερω,γι αυτο λεω αστο καλυτερα.

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της I-want-a-moto
    Εγγραφή
    24/09/2015
    Μηνύματα
    192
    Επειδή εκπροσωπώ το ''target group'' της συγκεκριμένης πρότασης θα ήθελα να διευκρινίσω πως είναι μια τρύπα στο νερό!!! Το 99 τοις 100 των ''ενήλικων οδηγών'' τουλάχιστον εδώ στην επαρχία δεν είναι σε θέση να εκπαιδεύσει κανέναν!!! Εγώ θα το ήθελα πολύ το δίπλωμα φέτος γιατί έλιωσα στα φροντιστήρια και είχα ανάγκη να μετακινούμαι. Αν το είχα αλλά έπρεπε να έχω κάποιον μαζί τότε χάνεται το νόημα του να είσαι ''αυτόνομος'' στη μετακίνηση σου. Σαν τρόπος απόκτησης οδηγικής παιδείας από το ''συνοδό'' σου είναι απλώς αστείος αν και οι δικοί μου γονείς είναι σοβαροί και συνεσταλμένοι οδηγοί οι περισσότεροι δεν είναι.Το μόνο πλεονέκτημα είναι ότι μόλις πας 18 το έχεις έτοιμο και πως επιλέγεις πότε να το βγάλεις. Π.χ. εγώ έγινα 18 το Φεβρουάριο αλλά δεν το έχω βγάλει ακόμα εξαιτίας των πανελληνίων, αν το είχα θα με βοηθούσε να πηγαίνω στα φροντιστήρια χωρίς να επιβαρύνω τους γονείς μου.Με αυτή την πρόταση θα μπορούσα να το είχα βγάλει πέρυσι το καλοκαίρι που είχα χρόνο και είμουν 17.
    Kαταφαντασίαν επιδέξιος...

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από I-want-a-moto Προβολή μηνύματος
    Επειδή εκπροσωπώ το ''target group'' της συγκεκριμένης πρότασης θα ήθελα να διευκρινίσω πως είναι μια τρύπα στο νερό!!! Το 99 τοις 100 των ''ενήλικων οδηγών'' τουλάχιστον εδώ στην επαρχία δεν είναι σε θέση να εκπαιδεύσει κανέναν!!! Εγώ θα το ήθελα πολύ το δίπλωμα φέτος γιατί έλιωσα στα φροντιστήρια και είχα ανάγκη να μετακινούμαι. Αν το είχα αλλά έπρεπε να έχω κάποιον μαζί τότε χάνεται το νόημα του να είσαι ''αυτόνομος'' στη μετακίνηση σου. Σαν τρόπος απόκτησης οδηγικής παιδείας από το ''συνοδό'' σου είναι απλώς αστείος αν και οι δικοί μου γονείς είναι σοβαροί και συνεσταλμένοι οδηγοί οι περισσότεροι δεν είναι.Το μόνο πλεονέκτημα είναι ότι μόλις πας 18 το έχεις έτοιμο και πως επιλέγεις πότε να το βγάλεις. Π.χ. εγώ έγινα 18 το Φεβρουάριο αλλά δεν το έχω βγάλει ακόμα εξαιτίας των πανελληνίων, αν το είχα θα με βοηθούσε να πηγαίνω στα φροντιστήρια χωρίς να επιβαρύνω τους γονείς μου.Με αυτή την πρόταση θα μπορούσα να το είχα βγάλει πέρυσι το καλοκαίρι που είχα χρόνο και είμουν 17.
    Αυτο με το "αν ειχα το διπλωμα να μην επιβαρυνω τους γονεις μου με τις μετακινησεις στο φροντιστηριο" ειδικα στην επαρχια ειναι απιστευτα φαιδρο επιχειρημα... Στις περισσοτερες επαρχιακες πολεις τα παντα ειναι σε ακτινα 10-15 λεπτων με τα ποδια... Τα κανεις και με το ποδηλατο και δεν χαθηκε ο κοσμος...

    18 η 17 δεν εχει την παραμικρη διαφορα για μενα.. Ας ειναι και 16 που λεει ο λογος αρκει να υπηρχε ενα συστημα περιορισμων, εκπαιδευσης και αξιολόγησης τετοιο που θα λειτουργουσε και θα εξασφαλιζε οτι οταν με το καλο ο νεανιας θα βγει στους δρομους μονος, θα ειναι οσο το δυνατον καλυτερα προετοιμασμενος..

    Παραλληλα το περιβαλλον γυρω του θα ακολουθουσε και αυτο νομους και κανονες, και οχι το αναποδο...
    Quod me nutrit... me destruit.....

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της I-want-a-moto
    Εγγραφή
    24/09/2015
    Μηνύματα
    192
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Αυτο με το "αν ειχα το διπλωμα να μην επιβαρυνω τους γονεις μου με τις μετακινησεις στο φροντιστηριο" ειδικα στην επαρχια ειναι απιστευτα φαιδρο επιχειρημα... Στις περισσοτερες επαρχιακες πολεις τα παντα ειναι σε ακτινα 10-15 λεπτων με τα ποδια... Τα κανεις και με το ποδηλατο και δεν χαθηκε ο κοσμος...

    18 η 17 δεν εχει την παραμικρη διαφορα για μενα.. Ας ειναι και 16 που λεει ο λογος αρκει να υπηρχε ενα συστημα περιορισμων, εκπαιδευσης και αξιολόγησης τετοιο που θα λειτουργουσε και θα εξασφαλιζε οτι οταν με το καλο ο νεανιας θα βγει στους δρομους μονος, θα ειναι οσο το δυνατον καλυτερα προετοιμασμενος..

    Παραλληλα το περιβαλλον γυρω του θα ακολουθουσε και αυτο νομους και κανονες, και οχι το αναποδο...
    Δεν το είπα σαν επιχείρημα ώστε να οδηγάς παράνομα άλλα στην περίπτωση μου (και καναδυο γνωστών μου) το να είχα το δίπλωμα ''έτοιμο'' από τα 17 θα βοηθούσε όταν έγινα 18.Πάντως ο ''συνοδός'' λίγες καταστάσεις μπορεί να σώσει άμα οδηγός είναι ότι να ναι. Συμφωνώ πως το πρόβλημα είναι στη παιδεία και όχι στην ηλικία και πως η σωστή προετοιμασία/εκπαίδευση μπορεί να κάνει τη διαφορά!!!
    Kαταφαντασίαν επιδέξιος...

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από I-want-a-moto Προβολή μηνύματος
    Πάντως ο ''συνοδός'' λίγες καταστάσεις μπορεί να σώσει άμα οδηγός είναι ότι να ναι.
    Λαθος ο εμπειρος συνοδος δε θα τον αφησει να εμπλακει σε καταστάσεις γιατι μπορει να τις προβλέπει.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Την γνωμη σας για τις Utika?
    από GTZ750 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 07/07/2005, 17:07
  2. Θα θελα την γνώμη σας
    από la_villa στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2005, 14:08
  3. Θελω Την Γνωμη Σας!
    από aggelos_xr στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2005, 13:30
  4. ενσταση για την πιστα... προς 888 και ολους διαβαστε...την γνωμη σας.
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 24/12/2004, 13:28
  5. Την γνώμη σας παρακαλώ
    από Julius στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 122
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2004, 12:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF