Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 97

Θέμα: Σταθερη τηλεφωνια...

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987

    Σταθερη τηλεφωνια...

    το ερωτημα απλο.
    θελω να πληρωνω λιγοτερα απ'οτι δινω τωρα στον ΟΤΕ με conn-x αλλα παραλληλα θελω να υπαρχει αξιοπιστο ιντερνετ και να μην με "κοβουν" καθε τρεις και λιγο...



    οποτε εχουμε:
    hol??
    wind??
    ή μενω OTE??


    και hol και wind υποστηριζουν οτι εχουν δικα τους δικτυα με οπτικες ινες και οι ταχυτητες θα ειναι αυτες που υποσχονται.

    επιπροσθετως στην wind θα εχω εξτρα οφελη λογω και της συνδεσης του κινητου μου που ειναι wind...


    οποιος εχει τις εν λογω συνδεσεις ας καταθεσει τις αποψεις του...

  2. #2
    μεινε οτε...εχω περασει απ ολες και ακομη βριζω...but that's just me...

    οτε,παιρνω τηλεφωνο,το σηκωνουν(βασικο) και με τακτοποιουν αμεσα...ακομη κι οταν εχει χρειαστει παρουσια τεχνικου,την επομενη μερα ειναι εδω...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    μεινε οτε...εχω περασει απ ολες και ακομη βριζω...but that's just me...

    οτε,παιρνω τηλεφωνο,το σηκωνουν(βασικο) και με τακτοποιουν αμεσα...ακομη κι οταν εχει χρειαστει παρουσια τεχνικου,την επομενη μερα ειναι εδω...


    αυτο λεω Αντουαν.
    επειδη ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο ΟΤΕ αλλα τα λεφτα ειναι λεφτα...(περιπου 60? το διμηνο)

    thanks παντως..

  4. #4
    Racefit Growler...τελος!!
    Εγγραφή
    12/12/2008
    Μηνύματα
    595
    περιοχη:στυλιδα φθιωτιδας
    εταιρεια:hol
    τιμη:25? το μηνα....
    200' αστικα&υπεραστικα,20' σε κινητα,20' διεθνεις κλησεις,ταχυτητα 6mpbs κ απεριοριστο net φυσικα.......εντυπωσεις πολυυυυ καλες......http://www.hol.gr/default.asp?pid=12&ct=3&la=1
    εχω σταματησει να σκεφτομαι κατι αλλο επι του θεματος

    αυτιαααα

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kokos08
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    267
    HOL , το βαζεις στην πριζα και παιζει
    Και πολυ καλη εξυπηρετηση αν χρειαστει κατι.

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
    αυτο λεω Αντουαν.
    επειδη ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο ΟΤΕ αλλα τα λεφτα ειναι λεφτα...(περιπου 60? το διμηνο)

    thanks παντως..
    κι εχεις και παραπονο ρε τσιπη δεκαρογλυφτη?

    50 το μηνα εδω...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  7. #7
    voodoo practitioner Το avatar του/της mikros boudas
    Εγγραφή
    12/02/2008
    Μηνύματα
    453
    εγω την εκανα με την forthnet αφου ο οτε ηταν ασυμφορος...εδω στην περιοχη οσοι την εχουν,μονο καλα λογια λενε.σε αλλη περιοχη την βριζουν,πρεπει να δεις τα γειτονια τι εχουν...δινω 40 ευρω τον μηνα και εχω απεριοριστα αστικα-υπεραστικα,διεθνη σε καμποσες χωρες(ολη την ευρωπη,αμερικες,αυστραλιες νομιζω) και μια ωρα κινητα ελληνικα...ιντερνετ μεχρι 24Mbs,εμενα μου ρχονται 13mbs σταθερα μερα-νυχτα..ασυρματο modem-router μαζι που ειναι αξιοπρεπες..στα συν για μενα και η καλη εξυπηρετηση απο τηλεφωνο,ειχε το ιντερνετ προβλημα και μιλησε η μανα μου ,που ειναι σχεδον ασχετη,και της το λυσανε σε 2 λεπτα(ειχε αποσυνδεθει το πισι,τιποτα το σπουδαιο).ξαναλεω,ειναι η περιοχη(μενω βορεια αθηνα).δωσανε και δωρεαν εξοπλισμο νοβα και δωρεαν 1 χρονο νοβα χωρις ομως τα ποδοσφαιρα και τις ταινιες...δωρο αδωρο σχεδον αν και μερικα που εχει αξιζουν,η εγκατασταση ειναι κανενα 80αρι και την πληρωνεις εσυ...το βασικο για μενα ειναι να ρωτησεις γειτονες σου τι εχουν...

  8. #8
    Forthnet.
    Απερ σταθερά Ελλάδα & εξωτερικό, απερ νετ, 1 ώρα κινητά 40κάτι€ το μήνα.
    Είμαι 1,5 χλμ από τον κοντινότερο κόμβο και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  9. #9
    voodoo practitioner Το avatar του/της mikros boudas
    Εγγραφή
    12/02/2008
    Μηνύματα
    453
    τωρα ειδα το ποσα δινεις,δε νομιζω να σε συμφαιρει να αλλαξεις εταιρεια!!

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    ρε Σταυρο, πλακα μας κανεις??????

    60 το ΔΙΜΗΝΟ????? ΚΑΙ ΚΛΑΙΓΕΣΑΙ?????

    Τεσπα, εγω εχω HOL και σπιτι και μαγαζι και ειμαι οκ!

    Ιντερνετ απεριοριστο αλλα γυρω στα 8 βγαζω στο μαγαζι, (σπιτι δεν εχω τσεκαρει), απεριοριστα σταθερα, τζαμπα 40+ χωρες, μια ωρα κινητα...

    82 ευρω το μηνα σε ενα λογαριασμο ΚΑΙ για τα 2.

    Προβλημα ως τωρα ΜΗΔΕΝ!

    Ο Τροπεας σκουζει να παω στον ΟΤΕ γιατι ειναι καλυτερος, ο Λεωνιδας μου λεει ο,τι θες εγω ειμαι εδω κλπ κλπ////

    Δεν τον εχω χρειαστει μπαϊ φαρ, ουτε τον ενα ουτε τον αλλο!


  11. #11
    Αθήνα είχα ΟΝ (περιοχή Χολαργού) και όλα δούλευαν σύρμα για 3,5 χρόνια.
    Τώρα που μετακόμισα Χαλκίδα, αναγκάστηκα να την ψάξω εκ νέου.
    Στην περιοχή μου, μετά από λίγο ψάξιμο, πέραν του ΟΤΕ μόνο Φορθνετ και ΧΟΛ ήσαν αξιόπιστες.
    Κατέληξα σε ένα προγραμμτάκι Φορθνετ, όπου δίνουν εως 24 ΜΒ (έχω 11 κλειδωμένα), απεριόριστες εθνικές κλήσεις με 24? τον μήνα για το 1ο εξάμηνο, το οποίο μετά διαμορφώνεται σε 33-34 ? (δεν θυμάμαι ακριβώς).
    Από την 1η μέρα είχα κάτι μικροθεματάκια (διακοπές στην σύνδεση) και μέσα στον 1ο μήνα τους κάλεσα 3 φορές. Τις 2 ήρθαν την επόμενη μέρα και την τρίτη το έφτιαξαν χωρίς παρουσία σε περίπου 4 μέρες.
    Το πιο ενοχλητικό όμως είναι ότι κάθε φορά ξεκινούσε η καραμέλα του "η γραμμή του ΟΤΕ (από τον κόμβο στο σπίτι) έχει πρόβλημα" και λοιπές αηδίες.
    ΟΤΕ για σταθερότητα, θα έλεγα εγώ. Οι λοιποί ίδια γεύση.
    Inochi, ρε!
    Για οσο.

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    μεινε οτε...εχω περασει απ ολες και ακομη βριζω...but that's just me...

    οτε,παιρνω τηλεφωνο,το σηκωνουν(βασικο) και με τακτοποιουν αμεσα...ακομη κι οταν εχει χρειαστει παρουσια τεχνικου,την επομενη μερα ειναι εδω...
    Συμφωνώ, ΟΤΕ και πάλι ΟΤΕ.

  13. #13
    Σταύρο δεν τα κόβεις όλα παιδί μου να ηρεμίσουμε κι εμείς.. :rotflmao:

  14. #14
    Δικύλινδρο μέλος Το avatar του/της aris_n
    Εγγραφή
    08/12/2009
    Μηνύματα
    134
    Γιατί δεν χρησιμοποιείτε Skype που με 5.74 το μήνα έχετε απεριόριστα σταθερά σε όλη την Ελλάδα και με 10 ευρώ έχετε και 120 λεπτά σε κινητά; Στην Αμερική η skype τείνει να εξαφανίσει τις εταιρείες τηλεφωνίας. Εγώ όποτε είμαι Ελλάδα (όπως τώρα π.χ) πάντα χρησιμοποιώ skype.
    San Francisco Bay Area member......

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    επειδη οι περισσοτεροι δεν καταλαβατε...
    εννοω οτι πληρωνω ΠΑΡΑΠΑΝΩ με τον ΟΤΕ σχεδον στα 60? το διμηνο σε σχεση με τις αλλες εταιρειες.

    ο λογαριασμος σταθερου ερχεται περιπου στα 100 το διμηνο με απεριοριστα αστικα, υπεραστικα και μια ωρα σε κινητα.24αρι ιντερνετ αλλα χωρις να το εχω μετρησει, γενικα δεν εχω προβλημα με την ταχυτητα. με το κινητο πληρωνω παγια 35? το μηνα. αρα 70? το διμηνο. συνολο 170? την δημινια.

    με hol μου λενε 55? το μηνα με τις ιδιες παροχες σε σταθερο και κινητο. υπ'οψιν οτι πρεπει να αλλαξω σε vodafone το κινητο μου.

    σε wind μου δινουν ακομα περισσοτερα λογω του οτι εχω συνδεση wind στο κινητο.

    αυτια..

Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF