Σελίδα 644 από 666 ΠρώτοΠρώτο ... 144544594634639640641642643644645646647648649654 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 9.646 έως 9.660 από 9980

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #9646
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/02/2024
    Μηνύματα
    137
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    Τζάμπα ίδρωνε ο Troy στις σελες των Ducati και των K5 για να πάρει παγκόσμια ?
    Και επείδη ίδρωνε αυτός θα μας κανει εμάς να ψαχνουμε συνταγές για παγάκια αλα κρεμ?

  2. #9647
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    625
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tsber Προβολή μηνύματος
    Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά

    Λοιπόν, μπήκα στην ΑΑΔΕ και βρήκα ότι αναβάθμιση για τη WisDor TEC 50 υπάρχει οπότε δεν θα χρειαστεί αλλαγή ταμειακής ευτυχώς.

    Έκλεισα ραντεβού με τον τεχνικό για τη διασύνδεση και πήρα την παράταση του ενός μηνός.

    Αυτά και βλέπουμε, ευχαριστώ και πάλι για την ανταπόκριση
    Τσεκαρε και το POS αν αναβαθμιζεται για να διασυνδεθει με ταμειακη - ΑΑΔΕ για να μην τρεχεις τελευταια στιγμη.

    Το ιδιο εκανα κι εγω με το ραντεβου, περιμενουμε να λυθουν τα bugs με το POS για την διασυνδεση.

    Μια δουλεια σωστα δεν μπορει να γινει σε αυτην την χωρα

  3. #9648
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TheRegulator Προβολή μηνύματος
    Λοιποοον, ωραια τοποθετηση.
    Διαφώνω και συμφώνω ταυτοχρονα! Τα συγκεκριμενα που ανεφερα καινε λιγοτερο πχ απο μια διλιτρη Αλφα 166 του 2004.

    Οσα ατυχηματα ειχα, ηταν με φθηνοτερα αυτοκινητα απ το δικο μου. Το πρωτο ηταν οταν ενα πουντο ΜΚ1 αξιας 200 αγγλικων λιρων επεσε επανω μου τον πρωτο μηνα που ειχα το πρωτο μου αυτοκινητο. Το τελευταιο, πριν 2 εβδομαδες, ηταν ενα σκοντα οκταβια στεισον βαγκον και η ζημια που μου εκανε υπερβαινει την αξια του αυτοκινητου που επεσε επανω μου! Δεν νομιζω οτι αυτοι με τα ακριβα αυτοκινητα μου ασκουν μπουλινγκ..

    Ναι εχεις απολυτο δικιο για τον ογκο σε περιπτωση ατυχηματος. Λογο του υψους σε βρισκει σε μερη που δεν θα ηθελες. Μαλιστα ενας μοτοβλογκερ στην αμερικη το εξηγησε σε ενα απ τα τελευταια του βιντεο.

    Και για να καταληξουμε καπου, δυστυχως ή ευτυχως το χρημα και η βλακεια κανουν κουμαντο. Γι αυτο επαψα να ειμαι ρομαντικος 4 χρονια πριν, παρατησα το lab coat και δουλευω στην αντιπερα οχθη (regulatory affairs)...
    Μπορεί τα υβριδικά suv να καίνε λιγότερο, τι μας έχουν κοστίσει όμως στην κατασκευή, τι γνωρίζουμε πως μας κοστίζουν στην χρήση και τι στην απόσυρση χωρίς να ξεχνάμε τις απαραίτητες υποδομές που μας κοστίζουν και που χαρίζονται σε ιδιωτικά συμφέροντα στην συνέχεια.

    Εστιάζεις πολύ στην αξία, εγώ στο μέγεθος και τα χαρακτηριστικά.
    Υποστηρίζω κάθε υπερβολική αγορά εφόσον δεν ενοχλεί τους γύρω.
    Το θεωρώ πολύ υγιές για μια λειτουργική οικονομία και μεγάλο βοήθημα σε μια σειρά δημιουργών κ.λπ.

    Δεν υπάρχει κάποιο θέμα με το κόστος, υπάρχει θέμα με την υποκρισία πρωτίστως, τα παραπάνω υλικά - ενέργεια που στερούν απο την παγκόσμια αγορά
    και το σημαντικότερο, η ασυμβατότητα τους με τα αστικά κέντρα χωροταξικά.

    Θα μπορούσαν κάλλιστα να επιτρέπονται σε αυτοκινητόδρομους και εκτός πόλεων.

  4. #9649
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/02/2024
    Μηνύματα
    137
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Μπορεί τα υβριδικά suv να καίνε λιγότερο, τι μας έχουν κοστίσει όμως στην κατασκευή, τι γνωρίζουμε πως μας κοστίζουν στην χρήση και τι στην απόσυρση χωρίς να ξεχνάμε τις απαραίτητες υποδομές που μας κοστίζουν και που χαρίζονται σε ιδιωτικά συμφέροντα στην συνέχεια.

    Εστιάζεις πολύ στην αξία, εγώ στο μέγεθος και τα χαρακτηριστικά.
    Υποστηρίζω κάθε υπερβολική αγορά εφόσον δεν ενοχλεί τους γύρω.
    Το θεωρώ πολύ υγιές για μια λειτουργική οικονομία και μεγάλο βοήθημα σε μια σειρά δημιουργών κ.λπ.

    Δεν υπάρχει κάποιο θέμα με το κόστος, υπάρχει θέμα με την υποκρισία πρωτίστως, τα παραπάνω υλικά - ενέργεια που στερούν απο την παγκόσμια αγορά
    και το σημαντικότερο, η ασυμβατότητα τους με τα αστικά κέντρα χωροταξικά.

    Θα μπορούσαν κάλλιστα να επιτρέπονται σε αυτοκινητόδρομους και εκτός πόλεων.
    Δεν μιλούσα για τα υβριδικα σουβ αλλα για τα γρηγορα σουβ. Ειχα υβριδικο πλαγκ ιν και τα θεωρω απειρη παπαρια!Εκτος και αν τα χλμ που κανεις ειναι 30 την ημερα και εχεις φορτιστη στην δουλεια για να φορτιζεις δωρεαν.

    Συμφωνω για το μεγεθος! Ειναι μεγιστη μαλακια εντος αστικου ιστου! Τωρα για τα υλικα, δεν γνωριζω κατα ποσο χρησιμοποιουν περισσοτερα απ οτι πχ τα στεισον αλλα τεσπα.

  5. #9650
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    Οι μεγάλοι εχθροί της δυναμικής ενός οχήματος είναι το βάρος και το ψηλό κέντρο του
    Τα suv έχουν πολύ κι απ' τα δυο χωρίς απολύτως καμμία χρησιμοτητα
    Είναι κατασκευές μηχανολογικά απαράδεκτες που απευθύνονται στο πλέον άσχετο κοινο

  6. #9651
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.333
    τα SUV ειναι τα ιδανικα οχηματα για κατι τυπους σαν εμενα που η κοιλια μας εμποδιζει
    να σηκωσουμε ποδι για να βγουμε απο ενα συμβατικο επιβατικο ιχ.. αυτο φυσικα ισχυει
    μερι και τη κατηγορια C (qashqai, tiguan, ds7, q3, kadjar κτλ)... απο εκει και πανω
    που παλι πρεπει να σηκωσουμε ποδι για να σκαρφαλωσουμε δεν ειναι και τα πλεον
    ιδανικα οχηματα..

  7. #9652
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.966
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    Οι μεγάλοι εχθροί της δυναμικής ενός οχήματος είναι το βάρος και το ψηλό κέντρο του
    Τα suv έχουν πολύ κι απ' τα δυο χωρίς απολύτως καμμία χρησιμοτητα
    Είναι κατασκευές μηχανολογικά απαράδεκτες που απευθύνονται στο πλέον άσχετο κοινο
    Δεν έχεις SUV ε;

  8. #9653
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Όσοι έχουν παιδιά, εκτιμούν τους άφθονους χώρους των SUV για να βάζουν όλα τα παιδικά συμπράγκαλα όταν πάνε εκδρομή ή έστω παραλία.
    Άλλοι εκτιμούν το γεγονός ότι είναι ψηλή η θέση οδήγησης και έχουν καλύτερη ορατότητα στον δρόμο, ενώ χαμηλά σπορ αυτοκίνητα τους δυσκολεύουν στο μπες-βγες ακόμα και σε ηλικίες περί τα 40.

    Προσωπικά με ξένιζαν τα πρώτα χρόνια, αλλά πλέον τα έχει συνηθίσει το μάτι μου και μου αρέσουν. Δεν αποκλείεται μετά από λίγα χρόνια να είναι ψηλά στις προτιμήσεις μου.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  9. #9654
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.838
    Καλά δώστε μου εμένα ένα G 300 ή ένα landcruiser 75
    και θα ζήσω με τις τύψεις της καταστροφής του περιβάλλοντος και με το ψηλό κέντρο βάρους.

  10. #9655
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.966
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    τα SUV ειναι τα ιδανικα οχηματα για κατι τυπους σαν εμενα που η κοιλια μας εμποδιζει
    να σηκωσουμε ποδι για να βγουμε απο ενα συμβατικο επιβατικο ιχ.. αυτο φυσικα ισχυει
    μερι και τη κατηγορια C (qashqai, tiguan, ds7, q3, kadjar κτλ)... απο εκει και πανω
    που παλι πρεπει να σηκωσουμε ποδι για να σκαρφαλωσουμε δεν ειναι και τα πλεον
    ιδανικα οχηματα..
    Ως πλέον άσχετο κοινό δεν θα έπρεπε να ομιλώ κανονικά...

    Εκτός από αυτό που αναφέρεις, τα SUV είναι ιδανικότατα και για όσους έχουν πρόβλημα μέσης... στα προηγούμενα αυτοκίνητα που είχα, μετά από 40-45 λεπτά οδήγησης έβγαινα και κατέβαινα διπλωμένος...πλέον, με το SUV χαίρομαι να οδηγάω. Μ αρέσει και η θέση οδήγησης, που κάθεσαι ψηλά, και έχεις καλύτερη ορατότητα ως προς το τι συμβαίνει μπροστά σου, ενώ και η ποιότητα κύλισης είναι φανταστική, υπάρχουν κ κάποιοι που τους αρέσει το αμάξι να έχει βάρος στο δρόμο, κι ας είναι εχθρός της δυναμικής, της αεροδυναμικής και της αεροναυτικής.

    Επίσης είμαι από αυτούς που μου αρέσει να πηγαίνω εκδρομές και να ακολουθώ οποιοδήποτε μονοπάτι θα μου φανεί ενδιαφέρον σε θάλασσες και βουνά, χωρίς το άγχος η διέλευση να βρει εμπόδια λόγω ύψους.

  11. #9656
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    τα suv ειναι τα σκουτερ των αυτοκινητων
    μια παντελως ακυρη τεχνικα σχεδιαση που ο -ασχετος- κοσμος λατρευει
    μπορω να παραθεσω απειρα επιχειρηματα περι ευσταθειας εκμεταλλευσης χωρων κοστους συντηρησης κλπ αλλα δε χρειαζεται
    ας απολαυσει ο καθενας οτι τον βολευει

  12. #9657
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    τα suv ειναι τα σκουτερ των αυτοκινητων
    μια παντελως ακυρη τεχνικα σχεδιαση που ο -ασχετος- κοσμος λατρευει
    μπορω να παραθεσω απειρα επιχειρηματα περι ευσταθειας εκμεταλλευσης χωρων κοστους συντηρησης κλπ αλλα δε χρειαζεται
    ας απολαυσει ο καθενας οτι τον βολευει
    Αφήστε και καμιά χαραμαδα εναλλακτικής, μην είστε τόσο απόλυτοι.
    Και στο λέω εγώ που μισώ τα σουβ (suv)
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  13. #9658
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    η φυσικη ειναι απολυτη οχι εγω

  14. #9659
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Μην πάρετε. SUV.δεν φτάνουν για όλους.

  15. #9660
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Δεν ξερω τι ειναι πιο ρεαλιστικό, το ότι ένα 5λιτρο τουρμπατο οχτακύλινδρο καιει λιγότερο από ένα διλιτρο τετρακύλινδρο, έστω και εικοσαετίας, ή ότι όλοι κυκλοφορούμε με δίλιτρη 166 για να θεωρηθεί μέτρο σύγκρισης;

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 13:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 11:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 22:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 15:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF