Σελίδα 667 από 667 ΠρώτοΠρώτο ... 167567617657662663664665666667
Προβολή αποτελεσμάτων 9.991 έως 9.998 από 9998

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #9991
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.968
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    Έχει πιάσει πατο και η αστυνόμευση
    Η ποια;

    Αστυνόμευση θεωρεί η ΕΛ.ΑΣ να την στήνει στις ευθείες για Ναύπλιο, που προσγειώνεται F-16 με μετάκαυση άνετα, κι έχουν όριο 50 χιλιόμετρα γιατί είναι διασταύρωση σε κάποια σημεία...

    Και μέσα στην πόλη, στα φανάρια, το σφάξιμο του κόκκινου πάει σύννεφο...αλλά το θέμα είναι να αστυνομεύσουμε την ευθεία για να γράψουμε, και να σου πεταχτεί ο τροχαίος πίσω από τις πικροδάφνες για να σου κουνήσει τα χέρια να σταματήσεις...

  2. #9992
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    560
    Η πλειοψηφία των Ελλήνων θεωρεί τους Ντελιβεραδες πλούσιους, τους Ρομά κλέφτες κτλ.

    Στα βουνά γύρω από την Αττική υπάρχουν χιλιάδες καταπατημένα οικόπεδα με μεζονέτες βίλες κτλ. Εκεί δεν θα δεις ούτε έναν ντελιβερα ούτε έναν Ρομά.

    Στην Ελλάδα δεν λειτουργούν οι θεσμοί.
    Όποιος δεν κλέβει είναι απλά μαλακας.
    Το σύστημα διατηρείται με αστικούς και εθνικούς μύθους . Οι καρυάτιδες , ο Παρθενώνας τα F35 κτλ. Επίσης διατηρείται βριζοντας το διαφορετικό. Οι Τούρκοι τα μέμετια, οι Μπαγκλα , οι Ρομά κτλ
    Αγαπάμε να καθυβρίζουμε σαν κλέφτες τους Ρομά όταν πχ οι οδοντίατροι ή ψυχίατροι δηλώνουν 600 ευρω τον μήνα .Δηλαδή ο μέσος οδοντίατρος ή ψυχολόγος έχουν κατά την διάρκεια της ζωης τους κοινωνικό κόστος μεγαλύτερο από τον μεγαλύτερο κλέφτη χαλκού αλλά είναι αξιότιμοι και σεβαστοί πολίτες . Ζούνε και σε μεζονέτες όχι σε παραπήγματα άλλωστε.

  3. #9993
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    625
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από husky21 Προβολή μηνύματος
    Αν δει το θεμα ο δικηγορος μας θα σου απαντησει οτι και εσυ κ εγω να ημασταν στην θεση του κατηγορουμενου η ποινη θα ηταν ιδια

    Ωραιο ειναι να βριζουμε μπατσους,κρατος,δικαστες κτλ δεν λεω
    αλλα τουλαχιστον να υπαρχει λογος
    και εδω δεν υπαρχει
    εκανα κουοτ εσενα αλλα ταυτοχρονα ηθελα
    να απαντησω και στους υπολοιπους
    που εβγαλαν την αγανακτηση τους
    για το σκανδαλο
    Να δεχθώ ότι η ποινή ήταν στο πλαίσιο του νόμου όπως είπε και ο Corpse.
    Πέρα από την ποινή αυτή καθεαυτή υπάρχει και η αφαίρεση διπλώματος είτε διά παντός είτε για κάποιο χρονικό διάστημα.
    Τού επεβλήθη; Όχι.

    Δηλαδή ο τύπος έκανε ένα εγκληματικό λάθος, έφαγε τρία χρόνια με αναστολή, ας γελάσω, και πήρε το αυτοκίνητό του να πάει σπίτι του;
    Από αύριο δε θα ξανακάνει τό ίδιο;

  4. #9994
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/05/2022
    Μηνύματα
    25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Αρες-μαρες κουκουναρες.Αλλου με ξυνεις γιάννη μου ,κι αλλου εχω φαγουρα .κλπ,κλπ.
    Μαθε να διαβαζεις ,και να ακους,κι ασε τις φιλολογιες.
    Αυτα τα στοιχεια ΔΕΝ τα βγαζει η αστυνομία απ το κεφαλι της,αλλα απο επισημα στοιχεια τετελεσμενων βιβλιων συμβαντων,και δικογραφιων.Ειναι επισημα στοιχεια του κρατους.Τα υπολοιπα,το πως ,το γιατι,ειναι αλλα λογια ν αγαπιομαστε και ναχαμε να λεγαμε.Χιλιαδες ειναι μεσα στα φορουμ.Καθε καρυδιας καρυδι.Αλλος παραβιαζει το κοκκινο,αλλος δεν εχει διπλωμα,αλλος δεν εχει πινακιδα,μηπως θαπρεπε να μην κρινουμε τιποτα ,και να μην μιλαμε καθολου ,μηπως θιξουμε κανεναν???Τα στοιχεια και τα νουμερα μιλανε.Τα υπολοιπα σιωπουν.Ολοι ευπαθεις ομαδες ειμαστε,και ολοι θελουμε στοργη και ''προδερμ'' που ελεγε και καποια διαφημηση.Και κανεις δεν εξαιρειται του νομου,επειδη περασε,ή περναει δυσκολα.Αυτο πρεπει να ισχυει για ολους,ειτε εισαι προεδρος δημοκρατιας ,ειτε απλος πολιτης.Και να σου πω και κατι αλλο ακομα????χιλιαδες καθημερινοι ανθρωποι,περνανε πολυυυυυυυυ δυσκολοτερα απ τα ''ευπαθη'' καλοπαιδα.ΔΕΝ ΕΓΙΝΑΝ ομως παρανομοι,ουτε εγκληματησαν.Πορευονται με τιμη και αξιοπρεπεια.Οπως εξαλλου και πολλοι (αλλα δυστυχως μειοψηφια) απο τους ιδιους της ''ευπαθους'' ομαδας.
    Panavour άλλαξε ύφος σε παρακαλώ και κατέβασε το δάκτυλο, αν νιώθεις θιγμένος, πες νιώθω θιγμένος, δεν σου έβγαλα επιθετικότητα, μην μου βγάζεις επιθετικότητα.
    Η απάντηση μου δεν ήταν προσωπική αλλά στα γραφόμενα του νήματος. Ότι είχα να σχολιάσω, σχολίασα.

  5. #9995
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.841
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Η ηθική του συνόλου των δικαστών έχει γίνει σαν το αθερινοδιχτο. Θα πιάσει τη μαρίδα αλλά θα ανοίξει τρύπα μόλις περάσει ο καρχαρίας.
    Αυτά τα λίγα και από μένα. Εννοείται ότι δεν στην πέφτω.
    Το ζήτημα μου φέρνει απελπισία και οργή.
    Πολύ σωστή παρατήρηση.
    Το μεγάλο ψάρι τρώει το μικρό.
    Νόμος της φύσης.
    Σε όλα τα επίπεδα.

  6. #9996
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.841
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Στην Ελλάδα δεν λειτουργούν οι θεσμοί.
    Σέ όλα τα κράτη έτσι είναι. Στα πολιτισμένα απλά δεν υπάρχει δυνατότητα να κλέβουν όλοι, μόνο τα μεγάλα ψάρια.
    Στα τριτοκοσμικά όπως το δικό μας κλέβει ο κάθενας.

  7. #9997
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.069
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από svaboda Προβολή μηνύματος
    Panavour άλλαξε ύφος σε παρακαλώ και κατέβασε το δάκτυλο, αν νιώθεις θιγμένος, πες νιώθω θιγμένος, δεν σου έβγαλα επιθετικότητα, μην μου βγάζεις επιθετικότητα.
    Η απάντηση μου δεν ήταν προσωπική αλλά στα γραφόμενα του νήματος. Ότι είχα να σχολιάσω, σχολίασα.
    Δεν έχω κάτι μαζί σου καθότι δεν γνωριζόμαστε.Απαντησα και εγώ στα γραφόμενα σου,αφού μας εμεμψες για έλλειψη ενσυναίσθησης και συστημικό ρατσισμό.Δεν δέχεσαι τους αριθμούς;;;Δικαίωμα σου.Ομως η στατιστική λέει την αλήθεια.Απο κει και πέρα για τα αίτια και τα αιτιατα μπορούμε να συζητάμε αιώνες.Δεν γνωρίζω την ηλικία σου, άλλα επειδή απ' τα λεγόμενά σου μάλλον νέος μου φαίνεσαι,θα σου πω,ότι μέχρι και το τέλος της δεκαετία του 90, έβλεπες πολλούς Ρομά,να δραστηριοποιούνται σε πολλά πλανόδια τίμια επαγγέλματα.Αυτα σιγά σιγά έχουν χαθεί, διότι οι νέοι Ρομά πλέον δραστηριοποιουνται σε αλλότριες δραστηριότητες που είναι πολύ περισσότερο προσοδοφόρες, αλλά και ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ.Ο νοων νοειτω.Εξ ου και τα αποτελέσματα της στατιστικής.Καμμια λοιπόν προσωπική αντιπαράθεση.Μονο στοιχεία.

  8. #9998
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    τι σχεση εχει ο οδοντιατρος με τον ρομα;
    ο ενας φοροδιαφευγει χρησιμοποιωντας παραθυρακια του συστηματος
    ο αλλος χρησιμοποιει ψυχολογικη και σωματικη βια για να κλεψει οτι μπορει και βαζει σε κινδυνο ανθρωπινες ζωες

Σελίδα 667 από 667 ΠρώτοΠρώτο ... 167567617657662663664665666667

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 13:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 11:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 22:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 15:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF