Σελίδα 11 από 45 ΠρώτοΠρώτο ... 67891011121314151621 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 165 από 669

Θέμα: Φωτογραφίες που τραβήξαμε

  1. #151
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.497
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Ωραίες, ζήλεψα, θέλω κι εγώ.
    Πράγματι. Δεν έχει συνηθίσει ακόμα το μάτι μας. Τέτοιες εικόνες είχαμε παλιότερα, σπάνια, μόνο από πανάκριβες πτήσεις με ελικόπτερα. Πλέον είναι προσιτές και προς το παρόν μας εντυπωσιάζουν. Για να το πω διαφορετικά, δεν θυμάμαι να έχω δει πλάνο από drone που να μη μου αρέσει πολύ.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  2. #152
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Στην φωτό από Πόρτο Ράφτη, στην μύτη ακριβώς, στον Φάρο, πηγαίνω για μπάνιο το καλοκαίρι, και το νησάκι απέναντι το πηγαίνω κολυμπώντας.
    Την επόμενη φορά που θα περάσεις στο νησάκι και είμαι εκεί με το φουσκωτό (Εν ΠΛΩ λέγεται το σκάφος), έλα να σε πάω βόλτα και θα δεις το Πόρτο Ράφτη όπως δεν το έχεις δει ποτέ. Είναι απίστευτο μέρος.

    και ένα ακόμα βιντεάκι .. από το νησάκι (σπαρτο)

    https://youtu.be/4KbIqzwR_7E

  3. #153
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.772
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από costas_versys Προβολή μηνύματος
    Την επόμενη φορά που θα περάσεις στο νησάκι και είμαι εκεί με το φουσκωτό (Εν ΠΛΩ λέγεται το σκάφος), έλα να σε πάω βόλτα και θα δεις το Πόρτο Ράφτη όπως δεν το έχεις δει ποτέ. Είναι απίστευτο μέρος.

    και ένα ακόμα βιντεάκι .. από το νησάκι (σπαρτο)

    https://youtu.be/4KbIqzwR_7E
    Τρέλα!

    Θα σε πετύχω

    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  4. #154
    Πότε θα έρθει το καλοκαίρι, πότε ?!

    Να και το φουσκωτό μου για να το αναγνωρίσεις
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Foto51-1024x576.jpg‎   WaveAerial2.jpg‎  

  5. #155
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.497
    Πολύ ωραία και τα δύο video. Θέμα, κάδρο, εναλλαγές, μουσική επένδυση. Ασχολείσαι επαγγελματικά με το video;
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  6. #156
    Αυτά είναι τα πρώτα μου Video (λήψη, επεξεργασία κλπ). Σταβάδι είμαι ακόμα! Δεν βλέπεις που από τον φόβο μου ανεβάζω το Drone στα 300 και 500 μέτρα ψηλά;! Αμα μάθω τον χειρισμό λίγο καλύτερα.. θα γίνουν και καλύτερες οι λήψεις θέλω να πιστεύω. Το καλό είναι ότι το ασφάλισα και έτσι ακόμα και εαν το φουντάρω στην θάλασσα .. θα πάρω καινούριο από την ασφάλεια, οπότε θα έχει κάποια συνέχεια πιστεύω το νέο hobby ακόμα και εαν το καταστρέψω. Αυτές τις ημέρες κάνω δοκιμαστικές-εκπαιδευτικές πτήσεις για να το μάθω. Είναι συναρπαστικό και πολύ πολύ διασκεδαστικό. Με εμβέλεια αρκετών χιλιομέτρων καταλαβαίνεις ότι έχω ξεκινήσει .. τα ταξίδια !

  7. #157
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.497
    Απ' ό,τι ακούω από φίλους, ο βασικός εχθρός τους είναι ο άνεμος, ακόμα και μέτριος. Καλύτερα να επιλέγεις μέρες σαν αυτές της λήψης, με άπνοια.

    Επιπλέον λέγεται ότι κάποια, ακόμα και ακριβά, έχουν θέματα με τα firmware και σε ανύποπτο χρόνο πέφτουν κάτω (έδαφος, νερό), με τις εταιρείες να μην αποδέχονται ευθύνη. Οπότε καλά έκανες με την ασφάλιση. Έκανες και ασφάλιση αστικής ευθύνης ή μόνο για ίδιες ζημιές; Πόσο κοστίζει;
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  8. #158
    Οταν λέω ασφάλιση εννοώ την κάλυψη που δίνει ο κατασκευαστής (Care Refresh) για αντικατάσταση του Drone σε περίπτωση ατυχήματος, όχι την γνωστή ασφάλιση που κάνουμε στα οχήματα για αστική ευθύνη, ζημιές τρίτων κλπ.
    Η περιγραφή των καλύψεων και ο τιμοκατάλογος λοιπόν κατά προϊόν είναι εδω : https://store.dji.com/gr/shop/service?site=brandsite

  9. #159
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.497
    Ενδιαφέρον, ευχαριστώ.

    Νόμιζα ότι αναφερόσουν σε τρίτη ασφαλιστική εταιρεία, στο πρόγραμμα που έχουν για αστική ευθύνη για drone. Σε πολλά drone, μεσαίου μεγέθους και άνω (το mini 2 νομίζω ότι είναι εκτός), είναι υποχρεωτική η ασφάλιση αστικής ευθύνης.

    Τα αναφέρει αναλυτικά η υπηρεσία πολιτικής αεροπορίας, καθώς και ότι το μέγιστο επιτρεπόμενο ύψος πτήσης είναι 120 μέτρα, με λίγες εξαιρέσεις για την αποφυγή εμποδίων.

    https://uas.hcaa.gr/Faq
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  10. #160
    Επίσης, στον χάρτη που έχεις διαθέσιμο κατά την πτήση, υπάρχουν περιορισμοί ύψους ακόμα και απαγόρευση πτήσης. Πχ ο χάρτης που ακολουθεί είναι ο ζωντανός χάρτης που χρησιμοποιείται από την εφαρμογή κατά την διάρκεια της πτήσης και εαν είσαι πχ μέσα στις διαβαθμισμένες ζώνες .. τρελαίνεται το μηχάνημα στα Warnings !
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων DJI_Fly.jpg‎  

  11. #161
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.398
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από costas_versys Προβολή μηνύματος
    Επίσης, στον χάρτη που έχεις διαθέσιμο κατά την πτήση, υπάρχουν περιορισμοί ύψους ακόμα και απαγόρευση πτήσης. Πχ ο χάρτης που ακολουθεί είναι ο ζωντανός χάρτης που χρησιμοποιείται από την εφαρμογή κατά την διάρκεια της πτήσης και εαν είσαι πχ μέσα στις διαβαθμισμένες ζώνες .. τρελαίνεται το μηχάνημα στα Warnings !
    Ούτε κανονικό ελικόπτερο να πετούσες που λέει ο λόγος

  12. #162
    κι ένα πετούμενο
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων DSC_7685.jpg‎  

  13. #163
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.398
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από costas_versys Προβολή μηνύματος
    κι ένα πετούμενο
    Πολύ ωραία το πέτυχες Κώστα!

  14. #164
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Sunset Sounio


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	poseidon.sunset18.07_copy_1963x1105.jpg 
Προβολές:	174 
Μέγεθος:	69,1 KB 
ID:	433532


    Και μιας και πιάσαμε και τα drones πάρτε κι ένα βίντεο
    https://youtu.be/QGXP1JC5RJY
    Φέρτε μου χιλιόμετρα....
    Τα σκούτερ και τα παπια δεν ειναι μηχανές και δεν είναι τρου αντβεντσουρ Taisteal™

  15. #165
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Και μια απο το drone. Σορρυ για την αναλυση αλλα δε θυμαμαι ποια ειναι τα μεγιστα που επιτρεπει το forum και τα πετσοκοβω. Μπορει κανενα καλο παληκαρι να μου θυμίσει?


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	kallimarmaro.nyxta.small.jpg 
Προβολές:	141 
Μέγεθος:	104,0 KB 
ID:	433533
    Φέρτε μου χιλιόμετρα....
    Τα σκούτερ και τα παπια δεν ειναι μηχανές και δεν είναι τρου αντβεντσουρ Taisteal™

Σελίδα 11 από 45 ΠρώτοΠρώτο ... 67891011121314151621 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 10/04/2024, 20:22
  2. Καλλιτεχνικές μοτοφωτό που τραβήξαμε μόνοι μας...
    από macrozan στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 461
    Τελευταίο μήνυμα: 30/06/2013, 09:45
  3. Απαντήσεις: 81
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2007, 12:37
  4. Πολλα μπραβο στα παιδια που
    από YZF-R1 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 01:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF