Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 65

Θέμα: ΤW fun bike + project to come

  1. #31
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Μα πες μου, φταίω εγώ που χαλιέμαι με αυτά τα πράγματα;

    Κάθε μας επιλογή που διαμορφώνει εικόνα είναι μια επιλογή που διαμορφώνει μύνημα και λειτουργεί χρηστικά σε κάποιο βαθμό.
    Πρώτος εγώ να υποστηρίξω την ελευθερία έκφρασης, την ανάγκη για διαφορετικότητα κ.λπ.

    Στο ντύσιμο για παράδειγμα, μου αρέσουν τα σκούρα χρώματα, τα παλτά, τα άρβυλακια, τα καπέλα κ.λπ.
    δεν μπορώ να τα συνδιάσω όλα για να πάω στην παραλία..
    Κάθε τι που σχεδιάζουμε έχει μια χρήση μαζί με το μύνημα. Χρειάζεται να δημιουργήσουμε μια ισορροπία των επιλογών
    που έχουμε έτσι ώστε το σύνολο να μπορεί να λειτουργεί - εκφράζει.

    Όσο και να μου αρέσει πχ η αποδόμηση και η στυλπνή - γυαλιστερή επιφάνεια, θα πρέπει να μελετήσω ΠΟΛΥ για να σχεδιάσω
    μια σκάλα που θέλω να είναι χρηστική και να μην τσακιστώ χρησιμοποιόντας την.

    Βεβαίως έχω και την επιλογή να "ακυρώσω" την χρηστικότητα σε αυτό που δημιουργώ, προβάλλοντας το μύνημα όσο έντονα θελω κ.λπ.
    Αυτό όμως με οδηγεί σε μια εικαστική δημιουργία που δεν προτρέπει σε χρήση και πλέον "κρίνεται" από το
    πόσο συνεπής είμαι στους "κανόνες" που εγώ δημιουργώ με όλη την ελευθερία που έχω δικαίωμα να το κάνω.

    Αν αποτύχω και στην χρηστικότητα του ντιζάιν και στην συνέπεια του έργου, ενώ επιτρέπω να φαίνονται προχειρότητες
    (που δεν υποστηρίζω στο σύνολο κ.λπ. έτσι ώστε να πέρναγαν σαν δικοί μου κανόνες εικαστικά), τι στο καλό δημιουργώ;

    Κάνω μια εργασιοθεραπεία, πολύ ωραίο και υγειές ή μια μαθητεία - μελέτη αν θέλεις, που εκ του αποτελέσματος
    φαίνεται ότι δεν έχω μελετήσει αρκετά, δεν έχω προσπαθήσει ιδιαίτερα ή πως στην συγκεκριμένη περίοδο γνώσεων μου
    είναι ένας στόχος που δεν έχω την δυνατότητα να ολοκληρώσω.

    Σόρυ που απλοποιώ τόσο πολύ στην προσπάθεια μου να μην κουράσω.
    Θέλω όμως να θίξω το θέμα γιατί όλο και συχνότερα όλοι παρασυρόμαστε νομίζοντας ότι μπορούμε
    να δομήσουμε οτιδήποτε χωρίς να καταβάλουμε προσπάθεια στην μελέτη που χρειάζεται, απλά γιατί
    νομίζουμε ότι είναι βίδες που βιδώνουν άρα και κάτι εύκολο.
    Με αυτό τον τρόπο καταλήγουμε να δημιουργούμε κάτι που δεν μας καλύπτει - ικανοποιεί.

    Αν θέλω να αλλάξω - δημιουργήσω οτιδήποτε, πρέπει να γνωρίζω τι είναι αυτό.
    Φανταζομαι τι θα γινοταν αν δεν ηθελες να μην κουρασεις!
    Hint: το "γιατι" στα γουστα δεν εχει νοημα. Ειτε κατι σου αρεσει, ειτε δε σου αρεσει, ειτε εισαι καπου αναμεσα. Απλα πραματα. Το καταλαβα πριν χρονια οταν αναρωτηθηκα γιατι δε μου αρεσουν οι μπαμιες.
    Τελευταία τροποποίηση από DrBig; 02/05/2020 στις 11:48.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  2. #32
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Με ολες αυτες τις μετατροπες,πως ξαναπερνας ΚΤΕΟ στο μελλον?
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Ο Gogos θα ξαναβάλει τα μαμά πράγματα πάλι πάνω, ο Δόκτωρ με το w797 θα σε γελάσω
    Μιας και εδω ειναι στριμόκωλοι, το concept ηταν οτι θα πρεπει να περνάει ΚΤΕΟ αλλιως ειναι αχρηστο.

    Θεωρητικά το μονο που δεν παιρνάει ΚΤΕΟ ειναι το κιτρινο φανάρι εμπρος.
    Εχω βρει με €25 να το βαλω οταν τελειώσω και μου αρέσει το σύνολο - μην πεταμε λεφτα αδικα σε κατι που "εχουμε"

    Φυσικά ερώτημα ειναι και τα φλας, ειναι μεν CE και ειναι στην σωστή αποσταση να προεξέχουν ΑΛΛΑ το παλικάρι στο ΚΤΕΟ μου ελεγε οτι τα LED απαγορευονται μιας και η μικρή σκαλα στο μαμα φως ηταν led απο τον προηγούμενο ιδιοκτήτη - ευτυχώς δεν μου εκανε μανούρα.

    Επισης παντα παιζει το ενδεχόμενο να σε απορρίψουν και να σε στειλουν στην αλλη υπηρεσία να το καταχωρήσουν ως μετατροπή (πληρώνοντας) και να τα γράψουν στην άδεια (ω ναι, στο ΖΧ10 μου εγραψαν την ζελατίνα και τα μανιτάρια γιατι δεν ειχαν CE homologation ενω η after market εξατμιση ηταν ΟΚ).

    Worst case scenario να πρεπει να του βαλω την μαμα ουρά και τα φλας που μπαίνουν ακριβώς με τον ιδιο τροπο, εκτος απο το μπροστινο φαναρι σε ασπρο

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.086
    το να εχει λασπωτηρες το μηχανακι δεν ειναι υποχρεωτικο?
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Λευκάδιος Προβολή μηνύματος
    Μια χαρά, το μόνο που με χαλάει εμένα είναι η σέλα που προορίζεται για cafe racer.
    Αλλά αφού αρέσει σε σένα όλα τα άλλα περισσεύουν
    Συμφωνω, στην αρχη το ειχα φανταστεί με φλατ σελα μιας και μου άρεσε περισσοτερο - παντα σε συνδιασμο με αλλο ντεπόζιτο.

    Πηγα σε αυτή την σελα λογω της τιμης, €49 στην πόρτα μου

    Με αυτην την σελα μου κανει η καμπύλη που δημιουργεί με το μαμα ντεπόζιτο οποτε το αφησα έτσι.

    ΙΣΩΣ στο μελλος κοψω / μετασκευασω αυτη την σελα (δεν ειναι δυσκολο με το ντρεμελ) για να γινει φλατ και του βαλω ενα αλλο ντεπόζιτο πιο "σταγονα" σχημα.

  5. #35
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    το να εχει λασπωτηρες το μηχανακι δεν ειναι υποχρεωτικο?
    Φανταζομαι ναι, πισω εχει και εχει μαλιστα και τον αντανακλαστήρα που ειναι υποχρεωτικο και με εχουν κοψει για αυτο σε αλλο μηχανακι.

    Για μπροστά περιμένω ενα φτερό να βαλο επανω στην γέφυρα που εχει απο μαμα.

  6. #36
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.490
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    Συμφωνω, στην αρχη το ειχα φανταστεί με φλατ σελα μιας και μου άρεσε περισσοτερο - παντα σε συνδιασμο με αλλο ντεπόζιτο.

    Πηγα σε αυτή την σελα λογω της τιμης, €49 στην πόρτα μου

    Με αυτην την σελα μου κανει η καμπύλη που δημιουργεί με το μαμα ντεπόζιτο οποτε το αφησα έτσι.

    ΙΣΩΣ στο μελλος κοψω / μετασκευασω αυτη την σελα (δεν ειναι δυσκολο με το ντρεμελ) για να γινει φλατ και του βαλω ενα αλλο ντεπόζιτο πιο "σταγονα" σχημα.
    Στοκ σέλα, στοκ ντεπόζιτο. Απλώς πρέπει να βρεις/πληρώσεις κάποιον να σου φτιάξει τα πλαϊνά καπάκια.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	photo-3.jpg 
Προβολές:	89 
Μέγεθος:	101,8 KB 
ID:	417921
    RIDE MORE TALK LESS

  7. #37
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.490
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Μα πες μου, φταίω εγώ που χαλιέμαι με αυτά τα πράγματα;

    Κάθε μας επιλογή που διαμορφώνει εικόνα είναι μια επιλογή που διαμορφώνει μύνημα και λειτουργεί χρηστικά σε κάποιο βαθμό.
    Πρώτος εγώ να υποστηρίξω την ελευθερία έκφρασης, την ανάγκη για διαφορετικότητα κ.λπ.

    Στο ντύσιμο για παράδειγμα, μου αρέσουν τα σκούρα χρώματα, τα παλτά, τα άρβυλακια, τα καπέλα κ.λπ.
    δεν μπορώ να τα συνδιάσω όλα για να πάω στην παραλία..
    Κάθε τι που σχεδιάζουμε έχει μια χρήση μαζί με το μύνημα. Χρειάζεται να δημιουργήσουμε μια ισορροπία των επιλογών
    που έχουμε έτσι ώστε το σύνολο να μπορεί να λειτουργεί - εκφράζει.

    Όσο και να μου αρέσει πχ η αποδόμηση και η στυλπνή - γυαλιστερή επιφάνεια, θα πρέπει να μελετήσω ΠΟΛΥ για να σχεδιάσω
    μια σκάλα που θέλω να είναι χρηστική και να μην τσακιστώ χρησιμοποιόντας την.

    Βεβαίως έχω και την επιλογή να "ακυρώσω" την χρηστικότητα σε αυτό που δημιουργώ, προβάλλοντας το μύνημα όσο έντονα θελω κ.λπ.
    Αυτό όμως με οδηγεί σε μια εικαστική δημιουργία που δεν προτρέπει σε χρήση και πλέον "κρίνεται" από το
    πόσο συνεπής είμαι στους "κανόνες" που εγώ δημιουργώ με όλη την ελευθερία που έχω δικαίωμα να το κάνω.

    Αν αποτύχω και στην χρηστικότητα του ντιζάιν και στην συνέπεια του έργου, ενώ επιτρέπω να φαίνονται προχειρότητες
    (που δεν υποστηρίζω στο σύνολο κ.λπ. έτσι ώστε να πέρναγαν σαν δικοί μου κανόνες εικαστικά), τι στο καλό δημιουργώ;

    Κάνω μια εργασιοθεραπεία, πολύ ωραίο και υγειές ή μια μαθητεία - μελέτη αν θέλεις, που εκ του αποτελέσματος
    φαίνεται ότι δεν έχω μελετήσει αρκετά, δεν έχω προσπαθήσει ιδιαίτερα ή πως στην συγκεκριμένη περίοδο γνώσεων μου
    είναι ένας στόχος που δεν έχω την δυνατότητα να ολοκληρώσω.

    Σόρυ που απλοποιώ τόσο πολύ στην προσπάθεια μου να μην κουράσω.
    Θέλω όμως να θίξω το θέμα γιατί όλο και συχνότερα όλοι παρασυρόμαστε νομίζοντας ότι μπορούμε
    να δομήσουμε οτιδήποτε χωρίς να καταβάλουμε προσπάθεια στην μελέτη που χρειάζεται, απλά γιατί
    νομίζουμε ότι είναι βίδες που βιδώνουν άρα και κάτι εύκολο.
    Με αυτό τον τρόπο καταλήγουμε να δημιουργούμε κάτι που δεν μας καλύπτει - ικανοποιεί.

    Αν θέλω να αλλάξω - δημιουργήσω οτιδήποτε, πρέπει να γνωρίζω τι είναι αυτό.
    Καλά όλα αυτά αλλά αφορούν μόνο εσένα και τις δικές σου ανησυχίες. Κάποιοι γουστάρουν να αφιερώνουν μια βδομάδα για να βάλουν μια βίδα, άλλοι γουστάρουν να πετσοκόβουν τα ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ μηχανάκια.
    Δεν είμαστε όλοι ίδιοι, αν ήμασταν θα καβαλαγαμε τα ίδια μηχανάκια θα φοράγαμε τα ίδια ρούχα και θα είχαμε ίδιες γκόμενες.
    Προσωπικά αν από το μηχανάκι που πετσοκόβει οποιοσδήποτε δεν έχει φόβο να φύγει καμιά σέλα ή κάνα φανάρι στον δρόμο (και πέσει πάνω μου) δεν έχω κανένα πρόβλημα.
    RIDE MORE TALK LESS

  8. #38
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.496
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    προσφατα εβλεπα αυτο και το χαλβαδιαζα....food for thought που λεν....
    Συνημμένο 417918
    Πολύ όμορφο, αλλά όπως ειπώθηκε εύστοχα, για τη σωστή λειτουργία του χρειάζονται οπωσδήποτε φτερά, διαφορετικά θα φας πολύ χώμα, πέτρες και λάσπη από τους τροχούς. Το ξέρουμε από πρώτο χέρι στα ποδήλατα βουνού, όπου εκεί μάλιστα τα πράγματα είναι πιο ήπια.

    Αν ήθελα να βελτιώσω κάτι, πέρα από τα φτερά, θα άλλαζα τη σέλα και τη βάση της, ώστε να μη δείχνει να αιωρείται τόσο πολύ, θα έβαζα πιο μεγάλη εξάτμιση και πιο ψηλά. Τέλος, θα προτιμούσα λιγότερο ογκώδες πίσω λάστιχο. Εννοείται η πινακίδα στο πίσω φτερό.

    Τα περισσότερα στοιχεία που φαίνονται στη φωτογραφία είναι πολύ ωραία.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 02/05/2020 στις 12:56.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  9. #39
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    προσφατα εβλεπα αυτο και το χαλβαδιαζα....food for thought που λεν....
    Συνημμένο 417918
    Αυτο δεν περνάει ΚΤΕΟ με τίποτα στην Ευρώπη, ΙΣΩΣ αγγλία μιας και εχουν αλλους κανονες και βλεπω και κατι που μου μοιάζει με αγγλική πινακίδα !
    Τα φλας ειναι πολυ μικρά και δεν προεξέχουν οσο πρέπει, κλπ κλπ


    Εχει βεβαια αρκετη δουλίτσα μιας και εχει βαλει μανιβέλα για να καταργήσει την μπαταρία που πιάνει χωρο.

    Τετοιο ντεπόζιτο φανταζόμουν να βαλω αλλα κόπηκε στον προυπολογισμο

    Η σελα δεν μου αρέσει αλλα οπως ΟΛΟΙ συμφωνούμε, περι ορέξεως κολοκυθόπιτα

  10. #40
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Συνημμένο 417918


    Πολύ όμορφο, αλλά όπως ειπώθηκε εύστοχα, για τη σωστή λειτουργία του χρειάζονται οπωσδήποτε φτερά, διαφορετικά θα φας πολύ χώμα και λάσπη από τους τροχούς. Το ξέρουμε από πρώτο χέρι στα ποδήλατα βουνού, όπου εκεί μάλιστα τα πράγματα είναι πιο ήπια.

    Αν ήθελα να βελτιώσω κάτι, πέρα από τα φτερά, θα άλλαζα τη σέλα και τη βάση της, ώστε να μη δείχνει να αιωρείται τόσο πολύ, θα έβαζα πιο μεγάλη εξάτμιση και πιο ψηλά. Τέλος, θα προτιμούσα λιγότερο ογκώδες πίσω λάστιχο. Εννοείται η πινακίδα στο πίσω φτερό.

    Τα περισσότερα στοιχεία που φαίνονται στη φωτογραφία είναι πολύ ωραία.
    Σιχαινομαι τις λασπες!
    Σε ολα τα υπολοιπα συμφωνω

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    Αυτο δεν περνάει ΚΤΕΟ με τίποτα στην Ευρώπη, ΙΣΩΣ αγγλία μιας και εχουν αλλους κανονες και βλεπω και κατι που μου μοιάζει με αγγλική πινακίδα !
    Τα φλας ειναι πολυ μικρά και δεν προεξέχουν οσο πρέπει, κλπ κλπ


    Εχει βεβαια αρκετη δουλίτσα μιας και εχει βαλει μανιβέλα για να καταργήσει την μπαταρία που πιάνει χωρο.

    Τετοιο ντεπόζιτο φανταζόμουν να βαλω αλλα κόπηκε στον προυπολογισμο

    Η σελα δεν μου αρέσει αλλα οπως ΟΛΟΙ συμφωνούμε, περι ορέξεως κολοκυθόπιτα
    Δεν μου αρεσουν τα παντα πανω του, σα γενικη εικονα το εριξα και για κτεο κλπ ουτε λογος, εννοειται. Στην αγγλια ομως σιγουρα περναει αρκει να φαινεται (φωτα κλπ) και να μη πυροβολαει.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  11. #41
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Λευκάδιος Προβολή μηνύματος
    Στοκ σέλα, στοκ ντεπόζιτο. Απλώς πρέπει να βρεις/πληρώσεις κάποιον να σου φτιάξει τα πλαϊνά καπάκια.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	photo-3.jpg 
Προβολές:	89 
Μέγεθος:	101,8 KB 
ID:	417921
    Να σου πω την αληθεια το δοκίμασα πρωτα αυτο, να μεινω με την μαμα σελα και να αλλαξω τα πλαινα καπακια και να μην βαλω το πισω πλαστικο.

    Ειχα σκεφτει να φτιαξω τα πλαινα καπακια με ενα συνδιασμο απο mesh πλεγμα (αν το λεω σωστα) και 1mm φυλο αλουμινιου.
    Για τον λογο αυτο αρχισα να κοβω το κουτι στο πλαι ωστε να μειωσει τον ογκο στο ελάχιστο.

    Τελικα αποφάσισα οτι δεν μου αρέσει

  12. #42
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.455
    Άσχετο,Ελλάδα περνάει ΚΤΕΟ αυτό;
    when life gets complicated... i ride.

  13. #43
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Μια ερωτηση που εχω ειναι σχετικά με την ταχυτητα, ναι ΟΚ δεν περιμενω πολλα αλλα θα ηθελα να πιανει τα 100+ για κυριο λογο να μπορω να κινηθω με ασφάλεια στους δρομους με οριο 90 και ισως στην εθνικη που εχει μεν οριο 130 αλλα με 100+ πας με καποια ανεση.

    Πριν την προσπαθεια στο καρμπ (δεν το λεω βελτιωση μιας και δεν ξερω σιγουρα αν βοηθησε) και με το μαμα φιτροκουτι επιανε τα 80+ με 5η.

    Τωρα τα 80 και κατι τα εχει ανετα με 4η και με την 5η απλα μενει εκει, απο βαρος ειμαστε σιγουρα μειον και μαλλον βοηθάει και αυτο.

    Αναρωτιέμαι λοιπον, θα βοηθουσε αλλαγη στο γρανάζωμα?
    Λογικα θα χασει σε "νευρο" (γελανε και τα πομολα) αλλα θα εχει αραγε δυναμη να ανεβασει χωρις να πειράξουμε και καρμπ?

    Βασικα λεω πρωτα να αλλάξω τα δισκακια συμπλέκτη να δω αν εχει διαφορα και αν οντως κανει κατι να παω σε μεγαλύτερο εμπρος γρανάζι.

    Τι λέτε?

    ΥΓ αρχίζω να νοιώθω ετοιμος να προβω στις κοπες

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.086
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    Μια ερωτηση που εχω ειναι σχετικά με την ταχυτητα, ναι ΟΚ δεν περιμενω πολλα αλλα θα ηθελα να πιανει τα 100+ για κυριο λογο να μπορω να κινηθω με ασφάλεια στους δρομους με οριο 90 και ισως στην εθνικη που εχει μεν οριο 130 αλλα με 100+ πας με καποια ανεση.

    Πριν την προσπαθεια στο καρμπ (δεν το λεω βελτιωση μιας και δεν ξερω σιγουρα αν βοηθησε) και με το μαμα φιτροκουτι επιανε τα 80+ με 5η.

    Τωρα τα 80 και κατι τα εχει ανετα με 4η και με την 5η απλα μενει εκει, απο βαρος ειμαστε σιγουρα μειον και μαλλον βοηθάει και αυτο.

    Αναρωτιέμαι λοιπον, θα βοηθουσε αλλαγη στο γρανάζωμα?
    Λογικα θα χασει σε "νευρο" (γελανε και τα πομολα) αλλα θα εχει αραγε δυναμη να ανεβασει χωρις να πειράξουμε και καρμπ?

    Βασικα λεω πρωτα να αλλάξω τα δισκακια συμπλέκτη να δω αν εχει διαφορα και αν οντως κανει κατι να παω σε μεγαλύτερο εμπρος γρανάζι.

    Τι λέτε?

    ΥΓ αρχίζω να νοιώθω ετοιμος να προβω στις κοπες
    πρεπει να κοντυνεις τις σχεσεις αρα μεγαλυτερο γραναζι πισω για να ανεβασει και την εκτη ΟΧΙ να τις μακρυνεις.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  15. #45
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    πρεπει να κοντυνεις τις σχεσεις αρα μεγαλυτερο γραναζι πισω για να ανεβασει και την εκτη ΟΧΙ να τις μακρυνεις.
    Εγω θελω να αυξησω την τελική θυσιάζωντας το "νευρο" χαμηλα και μειώνοντας τις στροφες του κινητηρα (τρομαρα του ).
    Οποτε αν δεν κανω λαθος χρειάζομαι ειτε μεγαλύτερο γρανάζι εμπρος ειτε μικρότερο γρανάζι πισω.

    Κανω καπου λαθος ?


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Άσχετο,Ελλάδα περνάει ΚΤΕΟ αυτό;
    Το δικο μου περνάει αερα στην Ελλαδα αφου εχει καθρεπτες φωτα και φλας, αν μιλας για το αγγλικο και αυτο περνάει, εδω περνουσαμε τα enduro που δεν είχαν ουτε φλας ουτε τιποτα

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά fun bike / CBR954RR VS Tuono1000R
    από ptc στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 154
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2017, 16:04
  2. Fun Bike Facts
    από byron στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2013, 23:57
  3. when not to hit a bike
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 12/03/2009, 13:50
  4. 128 ways to dump your bike...
    από l@gos στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 13/07/2007, 23:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF