Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 16

Θέμα: γυναικες και μοτοσυκλετες

  1. #1
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504

    γυναικες και μοτοσυκλετες

    λοιπον δεν εχω κακιες ετσι?


    παρατηρω τις γυναικες γυρω μου που ασχολουντε με τις μηχανες
    και τον τροπο που τις αντιμετωπιζουν οι αντρες του ΄΄αθληματος''

    δεν θα μπω σε πολλες λεπτομερειες απλως θελω να πω οτι δεν πρεπει να ειμαστε του ενυπωσιασμου...

    δηλαδη κοριτσια δε χρειαζετε να εχουμε 1000ρα μηχανη για να δειξουμε ποσο τζαμαουα και γαματες γκομενες ειμαστε
    το παρατηρω τριγυρω μου κοπελες παντελως ασχετες με τα βασικα να θελουν κατι 600ρια και κατι 1000ρια....γιατι?
    η αμαθεια που διακρινει τις γυναικες (οχι ολες) με την μοτοσυκλετα ειναι ενα αισχος
    εχω ακουσει τις απειρες μαλακιες να ειπωνοντε

    εξηγηστε μου αυτο....γιατι ποτε καμμια δε γραφει στα τεχνικα? στην οδηγηση? στις βελτιωσεις?
    γιατι δεν ακουτε τους αλλους που ξερουν?γιατι δε μαθενετε 5 πραγματα?

    δλδ εχουν αδικο οταν μας δουλευουν ψιλο γαζι?


    να ξεπερασουμε αυτον τον νεοπλουτισμο της εξουσιας που μας διακαταχει λες και πρεπει να παρουμε στος ωμους μας το βαρος του παρελθοντος

    δεν εχουμε να δειξουμε τιποτα σε κανεναν...οπως υπαρχουν ασχετες γυναικες υπαρχουν και ασχετοι αντρες

    τοσες και τοσες ξερω που εχουν μηχανη αλλα που ειναι? (βαζω και τον εαυτο μου μεσα)


    τι χρειαζομαστε? ενα 125 οκ αυτο θα παρουμε
    ενα 1125? οκ αυτο

    τι μπορουμε να οδηγησουμε? διαβαζουμε καθολου?

    αντι να κοιταμε να λεμε βλακειες γιατι δε ρωταμε να μαθουμε? οτι απορια μας ερθει στο μυαλο?




    ψαχνω να βρω γαντια με προστατευτικα (racing) και δεν υπαρχουν γυναικεια!!!!!!!!!!!


    προσοχη!@ οι εταιρειες βγαζουν εδω δε τα φερνουν

    μου λεγαν οι καταστηματαρχες και αυτα που ηρθαν παλι καλα...αφου δεν υπαρχει ζητηση!!!!!


    δλδ ολες αυτες με τα street τα σουπερ ντουπερ μηχανακια δεν ασχολουντε με τον εξοπλισμο?

    ειμαστε αρκετα ικανες να οδηγησουμε οποια μηχανη θελουμε και να φτασουμε τις επιδοσεις των αντρων.....το εχω δει να συμβαινει


    απλως πρεπει να το παρουμε πιο σοβαρα και να ξεφυγουμε απο την λογικη <<ααα την που..να εχει πχ το r6 εγω θα παρω το r1 >>


    ΞΕΚΩΛΑΤΕ ΠΙΑ@@@@!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



    αυτα τα γραφω χωρις να θελω να φωτογραφισω καμμια αλλα μια γενικη εικονα ......

    μια γνωμη

    τιποτα αλλο



    φιλικα

    ευη νιντζακι
    (βροντακας ....και μου ελεγε ο μπαμπας μου παρε αμαξι αλλα σκυλιασα και ματωσα τα γονατα μου να μεινω στις 2 ροδες)




    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  2. #2
    Δηλαδη τωρα σοβαρευτηκα.? Το avatar του/της rsp
    Εγγραφή
    07/06/2004
    Μηνύματα
    1.363
    respect!! Well Done!!
    Με σύμβολο και οδηγό την ευχή και κατάρα των αλησμόνητων νεκρών μας, δίδομε όρκο και υπόσχεση τούτη τη στιγμή πως δεν θα λησμονήσουμε ποτέ ότι γεννηθήκαμε Έλληνες για την Ελλάδα και μόνο γι αυτήν...(Δ.Πανουργιάς)

    www.elnak-seaside.blogspot.com

  3. #3
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.641



    μπές μπροστάρης...ε...μπροστάρα,και σήκωσε το λάβαρο της επανάστασης των γυναικώνε.
    ΚορίτσΑ γερά,πάρτε τους τα βρακιά!γιατί υπάρχει καλύτερη Ελλάδα...και την ψάχνουμε.

    Εγώ πάντως αν συναντώ ποτέ γκόμενα που καβαλάει ότι θηρίο αναφέρεις,μου τρέχουν τα σάλια.
    μετά όμως φροντίζω και σκουπιζομαι..





    Σοβαρά τώρα:
    1)Έχεις πολύ δίκιο σε όσα λες και μακάρι να πιάσουν τόπο οι κουβέντες σου
    2)Περιμένεις ειλικρινά να μείνει καθαρό αυτο το ποστ?





    Χαιρετίσματα γειτόνισα και καλές βόλτες

  4. #4
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από o_gayros



    2)Περιμένεις ειλικρινά να μείνει καθαρό αυτο το ποστ?





    Χαιρετίσματα γειτόνισα και καλές βόλτες

    ας μην μεινει καθαρο και ΜΙΑ να καταλαβει εμενα μου φτανει




    καλες βολτες και σε σενα
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  5. #5
    Kανοοοονι!!! Το avatar του/της nickmonstro
    Εγγραφή
    01/04/2006
    Μηνύματα
    645
    Βρε συ Evi γιατι το λες αυτο?

    Μονο οι γυναικες το κανουν?

    Πολυ σωστο το ερωτημα σου αλλα θεωρω οτι απευθυνεται σε ολους ανεξαρτητος φυλου!!!!

    Οι ουρανοι μας ανηκουν,για τα συννεφα δεν ξερω ομως......!!!!!

    Το παρακατω μηνυμα ειναι μια κοινωνικη προσφορα δικη μου!!!

    Φιλε/η θα ηθελα να σε ενημερωσω οτι οι καθρεφτες του οχηματος σου δεν ειναι διακοσμητικο στοιχειο!ΜΑΘΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ!!!

  6. #6
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715
    το φαινομενο αυτο θα ελεγα οτι συμβαινει και στους ανδρες (πολυ περισοτερο μαλιστα)

    αντιθέτως θα ελεγα οτι οσες γυναικες μηχανοβιες γνωρισα (ε δεν ειναι και πολλες ) ειναι το ιδιο ψαγμενες με τους αντρες....(να μη πω παραπανω)

    και οκ δεν ξερουν να χρονιζουν κινητηρα ή δεν προκειτε ποτε να κατσουν να αλλαξουν ρουλεμαν τιμονιου....Ε ΚΑΙ????

    το αν βλεπεις καποια δρασηριοτητα επιφανιακα ή σαν ενισχυτικο κοινωνικου status ειναι καθαρα ΑΤΟΜΙΚΟ θεμα και δεν πιστευω οτι καθοριζεται απο το φυλο....


    η γυναικα εχει μπει στο χωρο της μοτοσυκλετας και αυτο ειναι πραγματικοτητα....ενα ακομα ανδρικο προπυργιο εχει πεσει...

    το μονο που μας εχει μεινει ειναι οτι κατουραμε ορθιοι...οσοι δεν εχουν γυναικα να γκρινιαζει για την καθαριοτητα....

    λεμε και καμια λαλακια να περναει η ωρα

    υγ: ευη εχεις αθετησει υποσχεση......
    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!

  7. #7
    νομιζω οτι τα περισσοτερρα ισχυουν κ για καποια μεριδα ανδρων.......οπως αυτα που λες δεν ισχυουν για ολες τις γυναικες!!

    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  8. #8
    καλες βολτες!!! Το avatar του/της SUPERMARIO
    Εγγραφή
    13/02/2006
    Μηνύματα
    429

    Re: γυναικες και μοτοσυκλετες

    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    [B]λοιπον δεν εχω κακιες ετσι?


    παρατηρω τις γυναικες γυρω μου που ασχολουντε με τις μηχανες
    και τον τροπο που τις αντιμετωπιζουν οι αντρες του ΄΄αθληματος''

    δεν θα μπω σε πολλες λεπτομερειες απλως θελω να πω οτι δεν πρεπει να ειμαστε του ενυπωσιασμου...

    δηλαδη κοριτσια δε χρειαζετε να εχουμε 1000ρα μηχανη για να δειξουμε ποσο τζαμαουα και γαματες γκομενες ειμαστε
    -------------------------------------------------------------------------------------------







    για αρχη να σου πω οτι δεν χρειαζεται να εχει ΚΑΝ μηχανη για να δειξει μια γυναικα ποσο ''τζαμαουα (δεν ξερω τι σημαινει) και γαματη γκομενα ειναι''




    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    το παρατηρω τριγυρω μου κοπελες παντελως ασχετες με τα βασικα να θελουν κατι 600ρια και κατι 1000ρια....γιατι?
    η αμαθεια που διακρινει τις γυναικες (οχι ολες) με την μοτοσυκλετα ειναι ενα αισχος
    εχω ακουσει τις απειρες μαλακιες να ειπωνοντε
    ---------------------------------------------------------------------------------------------



    το ιδιο ισχυει και για τους αντρες





    -------------------------------------------------------------------------------------------
    ψαχνω να βρω γαντια με προστατευτικα (racing) και δεν υπαρχουν γυναικεια!!!!!!!!!!!


    προσοχη!@ οι εταιρειες βγαζουν εδω δε τα φερνουν

    μου λεγαν οι καταστηματαρχες και αυτα που ηρθαν παλι καλα...αφου δεν υπαρχει ζητηση!!!!!
    ------------------------------------------------------------------------------------------




    ε...τι...να τους μεινει το εμπορευμα;;;;
    αν δεν εχει ζητηση ενα προιον απλα δεν το φερνουν. ΛΟΓΙΚΟ!!!



    -------------------------------------------------------------------------------------------
    δλδ ολες αυτες με τα street τα σουπερ ντουπερ μηχανακια δεν ασχολουντε με τον εξοπλισμο?
    -------------------------------------------------------------------------------------------






    ξερουν ομως να κανουν καλο παστιτσιο.








    -------------------------------------------------------------------------------------------
    ειμαστε αρκετα ικανες να οδηγησουμε οποια μηχανη θελουμε και να φτασουμε τις επιδοσεις των αντρων.....το εχω δει να συμβαινει
    --------------------------------------------------------------------------------------------








    δεν διαφωνω.










    ----------------------------------------------------------------------------------------
    φιλικα

    ευη νιντζακι
    (βροντακας ....και μου ελεγε ο μπαμπας μου παρε αμαξι αλλα σκυλιασα και ματωσα τα γονατα μου να μεινω στις 2 ροδες)
    ----------------------------------------------------------------------------------------






    και' γω αλλα για να μεινω στην μια ροδα:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    φιλικα ο σουπερμαριο
    για να πας μπροστα πρεπει να πας πισω και να παρεις φορα.

    πωλειται power commander (XT660) 200€

  9. #9
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    να το ανοιξω...
    να μην το ανοιξω....

    αντε ...δεν το ανοιγω γιατι βλεπω να μπαναρομαι....

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της airamhag
    Εγγραφή
    26/01/2006
    Μηνύματα
    696
    εχεις δικιο ευακι...

    κ δεν εχει να κανει μονο με τις μηχανες αλλα με την οδηγηση γενικοτερα...κ ακομα γενικοτερα σε ολους τους τομεις κ στα δυο φυλα...


    μας εχει φαει ο εντυπωσιασμος...

    νομιζω ομως πως ειναι κ στον ανθρωπο...δηλαδη ..ειναι ανθρωποι που δεν μπορουν να ασχοληθουν με τιποτα το τεχνικο..


    αντρες που δεν μπορουν να αλλαξουνμια μπριζα..

    γυναικες που δεν μπορουν να αλλαξουν το χαρτι στο φωτοτυπικο...



    τα ζω καθημερινα κ τα δυο....κ μαλιστα σε ενα κλαδο που εχει απειρες τεχνικες λεπτομερειες...
    Mη μου γαματε τη καρδια ειμαι παιδι ακομα..

  11. #11
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    να το ανοιξω...
    να μην το ανοιξω....

    αντε ...δεν το ανοιγω γιατι βλεπω να μπαναρομαι....

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/04/2006
    Μηνύματα
    480

    Re: γυναικες και μοτοσυκλετες

    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    λοιπον δεν εχω κακιες ετσι?

    το παρατηρω τριγυρω μου κοπελες παντελως ασχετες με τα βασικα να θελουν κατι 600ρια και κατι 1000ρια....γιατι?

    Να πω μια μικρή κακία;

    Δε θα ταν καλύτερο οι εν λόγω κοπελιές να πάρουν κανένα φιλικό 600ράλι on-off, κατά προτίμηση μεταχειρισμένο για να τους έρθει και πιο οικονομικό



    Σοβαρά τώρα και εντός topic...

    Η σχέση της γυναίκας με τη μηχανή, όπως και όλες οι καινούριες σχέσεις περνά μοιράία από τα στάδια της αναζήτησης και του πειραματισμού, αγγίζοντας την υπερβολή συχνά... Ανάλογα όπως και η είσοδος της γυναίκας στην αγορά εργασίας, ο πιο δυναμικός ρόλος στη σχέση με το άλλο φύλο κλπ... Είναι θέμα χρόνου να "στρώσει" και να ισορροπήσει.

  13. #13
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    ANF125 & airamhag το πιασατε το νοημα αυτων που ειπα..


    εχω αρκετες αφορμες για να μιλαω ετσι
    και πιο πολυ αυτα που ακουω απο αλλους για αλλες
    αυτα δλδ που λενε και για μενα απλως εγω δεν τα ακουω

    ηταν μια πικρα πιο πολυ και τπτ αλλο η οποια προερχετε απο πολλα αλλα γεγονοτα και ασχετα της μοτοσυκλετας

    να είστε καλα ολοι





    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  14. #14
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    div ποια υποσχεση καλε?


    για τους αλλους ναι και για τους αντρες ....το ειπα και στο αρχικο μου ποστ
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  15. #15
    ΑΝΤΡΕΣ Η ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ
    ΑΡΚΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΜΕ Τ ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΤΑΙ.

    ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΜΗΧΑΝΙΚΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗΝ ΟΔΗΓΗΣΗ, ΑΡΓΗ Η ΓΡΗΓΟΡΗ, ΠΙΣΤΑ Η ΔΡΟΜΟ, ΧΩΜΑ Η ΑΣΦΑΛΤΟ

    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ... ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Εικόνα serres 270806 018.jpg 
Προβολές:	151 
Μέγεθος:	24,6 KB 
ID:	69081
    alex

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Γυναίκες και Αντρες.... Τα comments δικα σας!!!
    από sub_zero στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2006, 10:45
  2. Γυναικες και μηχανακια
    από MIKE_16V στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 25/12/2005, 10:05
  3. Απαντήσεις: 159
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2005, 18:10
  4. Γυναικες και παπακια!!
    από rsp στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2005, 11:38
  5. Για γυναίκες και γιατι οχι ...και ανδρες
    από kapeos στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 13/10/2004, 11:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF