Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 49

Θέμα: DR650 1994, τι να προσεξω?

  1. #31
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.237
    800€ με τόσο λίγα χιλιόμετρα και καθαρή εμφάνιση (άρα όχι χώμα-πτώσεις) μου φαίνεται λογικό προς χαμηλό ρίσκο - ειδικά για γιαπωνέζικο αερόψυκτο.

    Ανταλλακτικά μόνο να έχει...

  2. #32
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από S705 Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή αμάν θες να πας καμία χαλαρή βόλτα θα αγοράσεις κανένα chopper?
    Πραγματικά χαίρομαι που μπορείς να κάνεις ότι κάνεις!
    οχι βρε και

    Η σκεψη ειναι απλή, το κοστος ζημιας στο ΚΤΜ να το βαλω χωμα ειναι μεγαλύτερο απο το να παρω ενα παλαιο ον-οφ και να πληρώνω ασφάλεια 8 ευρο το μηνα. Για να βρω χωμα πρεπει να τραβηχτω μακρυα μιας και στα περιχωρα δεν επιτρέπεται.

    ΠΧ το TW125 που το πηρα για αυτο το σκοπο στα 750 το εδωσα 1100, τουτεστιν εχασα κανα κατοστάρικο απο το κοστος επισκευής και πατέντες που περασα την ωρα μου στην καραντίνα

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    σκάστα και πάρε ένα έτοιμο 690 enduro
    Κοιτα, το 690 το βρισκω στα 5Κ αλλα δεν τα δικαιολογώ να τα εχω να καθονται στο γκαράζ.

    Βεβαια ποτε μην λες ποτε, ιδιως με 3 γυναίκες μεσα στο σπιτι

  3. #33
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.455
    Παίζει αυτό που είπε ο βιστρομερ, να το οδηγάς πιο συχνά από ότι νομίζεις .Σίγουρα ακριβό και δεν κολλάει με το παρών θέμα αλλά είναι καταπληκτική μοτοσυκλέτα και δείχνεις μερακλής .
    when life gets complicated... i ride.

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vstrommer71 Προβολή μηνύματος
    Δεν έχει μανιβέλα αριστερά,δεν κάνει

    (Και παίζει με τα 70 αλογάκια στην πίσω ρόδα και το βάρος του,να στείλει το 1290 να φάει πολλή αποθήκη)
    Γκαράζ τρωει πολύ μιας και ειναι για ταξίδια, για αυτο ελεγα μηπως το χρησιμοποιησω σε κοντινες χωμάτινες.
    Βεβαια με αλλα λαστιχα μιας και τα ContiTrail ουτε λόγος, λιγο που τα ειδα σε χωμα σε ασφαλτο και σε γαρμπίλι σε ξυσμενο δρόμο ειναι ΑΠΛΑ τραγωδία

    Ομως για ταξίδια βλεπω δύσκολο το 790 να μπορεί να πάρει την θεση του

  5. #35
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Το 690 είναι υπερδιασκεδαστικό στην πόλη και στο χώμα.Και ταξιδεύει αξιοπρεπώς μονοκάβαλο και με τους συμβιβασμούς
    πού έχει ψηλόφτερο μονοκύλινδρο μηχανάκι στην εθνική.Από γκάζι ποτέ δεν θα σου λείψει.

    Το 790 είναι καλύτερο για ταξίδι αλλά υποδεέστερο για τον μέσο αναβάτη στο χώμα.Στα κατάλληλα χέρια θα πάει παντού,αλλά στα ίδια κατάλληλα χέρια το 690 θα κάνει παπάδες.

    Μία καλή τρίτη επιλογή για αξιοπρεπές ταξίδι και χωμάτινες εξερευνήσεις θα ήταν και το 390 adventure.Έχω διαβάσει καλές εντυπώσεις για την χρηστικότητα του και οι χωμάτινες δυνατότητες του είναι περισσότερες από ότι φαίνονται.Θα το δοκίμαζα.

    Ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα φαίνεται η πιθανότητα να βγει όπως ψιθυρίζεται μια έκδοση 390 adventure R με πιό χωμάτινο προορισμό.Ίδωμεν.

    Γενικά πάντως η ΚΤΜ έχει το καλό ότι βγάζει ωραία μηχανάκια και δυσκολευόμαστε ποιό να πρωτοδιαλέξουμε
    Τελευταία τροποποίηση από Vstrommer71; 05/09/2020 στις 17:41.
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  6. #36
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vstrommer71 Προβολή μηνύματος
    Το 690 είναι υπερδιασκεδαστικό στην πόλη και στο χώμα.Και ταξιδεύει αξιοπρεπώς μονοκάβαλο και με τους συμβιβασμούς
    πού έχει ψηλόφτερο μονοκύλινδρο μηχανάκι στην εθνική.Από γκάζι ποτέ δεν θα σου λείψει.

    Το 790 είναι καλύτερο για ταξίδι αλλά υποδεέστερο για τον μέσο αναβάτη στο χώμα.Στα κατάλληλα χέρια θα πάει παντού,αλλά στα ίδια κατάλληλα χέρια το 690 θα κάνει παπάδες.
    Οταν λεω ταξίδι λεω παντα ευρώπη, δικάβαλος με τριβάλιτσο και κάμποση εθνική οπότε το 690 και το 790 δεν μπορουν να συναγωνιστουν το 1290.
    Φετος εκανα 2000χιλ σε 3 ημερες (μαζι με το καράβι) στο ελα απο Ελλαδα μονος απο αλπεις και περιπου 3000 σε 6 ημερες στο πήγαινε Ελλαδα με την γυναίκα.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vstrommer71 Προβολή μηνύματος
    Ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα φαίνεται η πιθανότητα να βγει όπως ψιθυρίζεται μια έκδοση 390 adventure R με πιό χωμάτινο προορισμό.Ίδωμεν.
    Αυτο θα ειναι ενδιαφέρον μιας και το κοιτούσα αλλα με τις αλουμινιου ζαντες το απέρριψα.

    Βεβαια αν βγει το 390 adventure R θα σημαινει μονο καινουργιο και αν ειναι να φτασω σε αυτα τα λεφτα μαλλον θα παω το 701 Husky και ίσως το LR


    Βασικα ψαχνω μια λύση να μπορω να κανω ΤΕΤ Γαλλία / Βελγιο για αρχή χωρις το άγχος της πτωσης με το 1290 και την καταστροφή στις ζάντες μιας και απο οτι βλεπω γενικά δεν πολυ αντέχουν

  7. #37
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.490
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος

    Βασικα ψαχνω μια λύση να μπορω να κανω ΤΕΤ Γαλλία / Βελγιο για αρχή χωρις το άγχος της πτωσης με το 1290 και την καταστροφή στις ζάντες μιας και απο οτι βλεπω γενικά δεν πολυ αντέχουν
    Και δεν μπορείς να βρεις κάτι ενδιάμεσο (σε τιμή) από το αρχαίο DR και το 690;
    RIDE MORE TALK LESS

  8. #38
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Λευκάδιος Προβολή μηνύματος
    Και δεν μπορείς να βρεις κάτι ενδιάμεσο (σε τιμή) από το αρχαίο DR και το 690;
    Για πες καμια ιδεα

  9. #39
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.166
    εκεινα τα XR τα θυμαται κανεις; Πολύ ευχάριστο και το κάνεις όπως θες..

  10. #40
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.490
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    Για πες καμια ιδεα
    Οτι βρεις στην καλύτερη δυνατή κατάσταση.. πχ το νεότερο μοντέλο DR650SE έχει μίζα και είναι πολύ καλύτερο από το παλιό DR που εβαλες.Αλλες επιλογές ΤΤ600RE, DRZ400S, ΧT600, NX650, KLR650 θα κάνεις την 'δουλειά' μια χαρά. Αν βέβαια έχεις την οικονομική άνεση για 690 go for it.
    RIDE MORE TALK LESS

  11. #41
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.490
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    εκεινα τα XR τα θυμαται κανεις; Πολύ ευχάριστο και το κάνεις όπως θες..
    Και XR650L με μίζα (αν βρεθεί) .
    RIDE MORE TALK LESS

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Λευκάδιος Προβολή μηνύματος
    Οτι βρεις στην καλύτερη δυνατή κατάσταση.. πχ το νεότερο μοντέλο DR650SE έχει μίζα και είναι πολύ καλύτερο από το παλιό DR που εβαλες.Αλλες επιλογές ΤΤ600RE, DRZ400S, ΧT600, NX650, KLR650 θα κάνεις την 'δουλειά' μια χαρά. Αν βέβαια έχεις την οικονομική άνεση για 690 go for it.
    Αυτα ψαχνω και εγω αλλα εδω που ειμαι δεν παίζουν μιας και ειναι σπανια και αν βρεθει ειναι ακριβα για αυτο που ειναι.

    Σκεφτομουν μηπως το φερω απο Ελλαδα, κοιτουσα το ΤΤ600 που ηταν παλαια ανεκπλήρωτη αγάπη αλλα πολυ κοστος και φασαρια.

    Το πιο κοντινο που βρισκω εδω ειναι Transalp και Freewind καπου στα 1500+ και την παλια αγάπη Pegasus 600 καπου στο χιλιάρικο +/-.
    Παίζουν εκει και παλιες μπεμπες 650 αλλα θα προτιμήσω το Aprilia

    Σε συγκριση με τα 3 με βλεπω μεταξύ Freewind και Pegasus

    Επισης οτι παρεις σε αυτα τα κυβικά ειναι γαμος μιας και δεν φευγει μετα, μονο τα μικρα φευγουν ευκολα μιας και τα θελουν για 2 χρονια για το Α2.
    Οποτε παιζει και αυτο το ρολο του

    YΓ το συγκεκριμενο πουλήθηκε αλλα δεν νομίζω οτι μου καθόταν καλα στο ματι να τον παρω

    ΥΓ 2 με βλεπω να βαζω τακουνια στο 1290 και οποιον παρει ο χαρος, με 990 σε χωμα δεν ειχα προβλημα ουτε πτωση σε Ευβοια και Ζήρεια, μαλιστα ειχα εντυπωσιαστεί ποσο καλα παταει σε σχεση με τα μικρα 250EXC - μιλαμε για enduro travel και οχι μονοπάτια - ΟΤΙ λιγο πολυ ειναι και το ΤΕΤ εδω μιας και ο ορος χωμα ειναι ΑΠΛΑ υπερβοή.

  13. #43
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.490
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    Αυτα ψαχνω και εγω αλλα εδω που ειμαι δεν παίζουν μιας και ειναι σπανια και αν βρεθει ειναι ακριβα για αυτο που ειναι.

    Σκεφτομουν μηπως το φερω απο Ελλαδα, κοιτουσα το ΤΤ600 που ηταν παλαια ανεκπλήρωτη αγάπη αλλα πολυ κοστος και φασαρια.

    Το πιο κοντινο που βρισκω εδω ειναι Transalp και Freewind καπου στα 1500+ και την παλια αγάπη Pegasus 600 καπου στο χιλιάρικο +/-.
    Παίζουν εκει και παλιες μπεμπες 650 αλλα θα προτιμήσω το Aprilia

    Σε συγκριση με τα 3 με βλεπω μεταξύ Freewind και Pegasus

    Επισης οτι παρεις σε αυτα τα κυβικά ειναι γαμος μιας και δεν φευγει μετα, μονο τα μικρα φευγουν ευκολα μιας και τα θελουν για 2 χρονια για το Α2.
    Οποτε παιζει και αυτο το ρολο του

    YΓ το συγκεκριμενο πουλήθηκε αλλα δεν νομίζω οτι μου καθόταν καλα στο ματι να τον παρω

    ΥΓ 2 με βλεπω να βαζω τακουνια στο 1290 και οποιον παρει ο χαρος, με 990 σε χωμα δεν ειχα προβλημα ουτε πτωση σε Ευβοια και Ζήρεια, μαλιστα ειχα εντυπωσιαστεί ποσο καλα παταει σε σχεση με τα μικρα 250EXC - μιλαμε για enduro travel και οχι μονοπάτια - ΟΤΙ λιγο πολυ ειναι και το ΤΕΤ εδω μιας και ο ορος χωμα ειναι ΑΠΛΑ υπερβοή.
    Δεν έχω οδηγήσει το 1290 αλλά δεν νομίζω να έχει ίδιες δυνατότητες στο χώμα με το 990 (τουλάχιστον για μέσο αναβάτη και αν είσαι τέτοιος).
    Αν έχεις παρέα και γενική εικόνα των διαδρομών που θα κάνεις προχώρα με το θηρίο. Σε αντίθετη περίπτωση προτίμησε κάτι άλλο.
    RIDE MORE TALK LESS

  14. #44
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    767
    DR350S μιζατο;

  15. #45
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tallyban Προβολή μηνύματος
    DR350S μιζατο;
    Απο οτι φαινεται αυτα δεν εχουν κυκλοφορήσει ιδιαίτερα στην Ευρώπη, το 350 νομιζω ουτε στην Ελλάδα

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Λευκάδιος Προβολή μηνύματος
    Δεν έχω οδηγήσει το 1290 αλλά δεν νομίζω να έχει ίδιες δυνατότητες στο χώμα με το 990 (τουλάχιστον για μέσο αναβάτη και αν είσαι τέτοιος).
    Αν έχεις παρέα και γενική εικόνα των διαδρομών που θα κάνεις προχώρα με το θηρίο. Σε αντίθετη περίπτωση προτίμησε κάτι άλλο.
    Για το σχεση 990 με 1290 δεν εχω γνωμη μιας και το 990 το πηγα μονο 2 μεγαλες βολτες, δεν ηταν δικό μου.
    Βεβαια εδω δεν εχει το ιδιο ταιρεν με νοτια Ελλαδα μιας και ειναι πιο υγρα με λιγοτερη πετρα.

    Οσο για τα αλλα, ακριβως οπως τα λες για αυτο και ψαχνω μια οικονομική ελαφρια λύση.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τι να προσέξω για μετ/νο παπί?
    από teonas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 26/07/2009, 17:46
  2. Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2007, 21:54
  3. τι να προσέξω στην παραλαβή;
    από vthn στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2007, 09:51
  4. ΤΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΩ ΣΤΟ V-strom?
    από kostas_33 στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 13/04/2007, 23:52
  5. Xr 250, τι να προσεξω;
    από Stergios69 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2006, 10:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF