Σελίδα 37 από 42 ΠρώτοΠρώτο ... 273233343536373839404142 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 541 έως 555 από 628

Θέμα: Μηχανη vs Car

  1. #541
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.113
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    Τι επίπεδο επιδόσεων μπορείς να βάλεις στο γκαράζ σου. Αυτό είναι το νόημα.
    Με 25 χιλιάρικα παίρνεις ένα σβέλτο αυτοκίνητο που κάνει τα πάντα ανά πάσα στιγμή και με ένα σωρό ανέσεις και τεχνολογίες. Με 25 χιλιάρικα παίρνεις ένα μηχανάκι με καλύτερο λόγο κιλών/ίππο, που όμως δεν προσφέρει ούτε το 5% των υπόλοιπων χαρακτηριστικών του αυτοκινήτου. Με 25 χιλιάρικα παίρνεις ένα πατίνι με τουρμπισμένο κινητήρα μπούσα, που όμως δεν προσφέρει ούτε το 5% των υπόλοιπων χαρακτηριστικών μιας μοτοσικλέτας. Με 25 χιλιάρικα...

    Βλέπεις πού το πάω φαντάζομαι. Ο μόνος που νοιάζεται ΜΟΝΟ για τις επιδόσεις είναι ο αγωνιζόμενος, που βγάζει λεφτά από αυτό. Δεδομένου ότι κανείς από εσάς δεν είναι τέτοιος, θα σας πρότεινα εντελώς φιλικά να βρείτε καλύτερες ασχολίες.
    Life begins at 45°.

  2. #542
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Με 25 χιλιάρικα παίρνεις ένα σβέλτο αυτοκίνητο που κάνει τα πάντα ανά πάσα στιγμή και με ένα σωρό ανέσεις και τεχνολογίες. Με 25 χιλιάρικα παίρνεις ένα μηχανάκι με καλύτερο λόγο κιλών/ίππο, που όμως δεν προσφέρει ούτε το 5% των υπόλοιπων χαρακτηριστικών του αυτοκινήτου. Με 25 χιλιάρικα παίρνεις ένα πατίνι με τουρμπισμένο κινητήρα μπούσα, που όμως δεν προσφέρει ούτε το 5% των υπόλοιπων χαρακτηριστικών μιας μοτοσικλέτας. Με 25 χιλιάρικα...

    Βλέπεις πού το πάω φαντάζομαι. Ο μόνος που νοιάζεται ΜΟΝΟ για τις επιδόσεις είναι ο αγωνιζόμενος, που βγάζει λεφτά από αυτό. Δεδομένου ότι κανείς από εσάς δεν είναι τέτοιος, θα σας πρότεινα εντελώς φιλικά να βρείτε καλύτερες ασχολίες.

    Προτάσεις χορχοδειλα :
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  3. #543
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.181
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    Τι επίπεδο επιδόσεων μπορείς να βάλεις στο γκαράζ σου. Αυτό είναι το νόημα.
    Αυτό.
    Αν είχαμε την δυνατότητα να βάλουμε μια Φερράρι, μια Λάμπο, ποιος θα ασχολούνταν με 600-1000 SS;
    Δεν εξετάζω την κυκλοφορία στην κίνηση της πόλης, είναι ανούσια.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  4. #544
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.113
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος

    Προτάσεις χορχοδειλα :
    Ε ναι, τι. Επιδόσεις στο γκαράζ δεν είπαμε; Κι αν βάλεις σκέτο μοτέρ χωρίς τις ρόδες και τα υπόλοιπα, είμαι σίγουρος ότι θα έχεις ακόμα μεγαλύτερες!!!11

    Ωραίο είναι αυτό. Και επίπεδο πάτωμα για τα ψώνια του σουπερμάρκετ.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Αυτό.
    Αν είχαμε την δυνατότητα να βάλουμε μια Φερράρι, μια Λάμπο, ποιος θα ασχολούνταν με 600-1000 SS;
    Δεν εξετάζω την κυκλοφορία στην κίνηση της πόλης, είναι ανούσια.....
    Όχι, δεν κατάλαβες. Μέγιστες επιδόσεις με το χαμηλότερο δυνατό κόστος, λέει.

    Πάλι κάτι θα έβρισκαν να πουν, μην ανησυχείς. "Ναι, αλλά πληρώνεις ακριβό ασφάλιστρο", "ναι, αλλά δεν έχει θερμαινόμενα γκριπς" κτλ.
    Life begins at 45°.

  5. #545
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Αυτό.
    Αν είχαμε την δυνατότητα να βάλουμε μια Φερράρι, μια Λάμπο, ποιος θα ασχολούνταν με 600-1000 SS;
    Δεν εξετάζω την κυκλοφορία στην κίνηση της πόλης, είναι ανούσια.....
    Βασικά, ναι, θα ασχολούμασταν και μάλιστα ακόμα πιο εντατικά
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  6. #546
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.181
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Με 25 χιλιάρικα παίρνεις ένα σβέλτο αυτοκίνητο που κάνει τα πάντα ανά πάσα στιγμή και με ένα σωρό ανέσεις και τεχνολογίες. Με 25 χιλιάρικα παίρνεις ένα μηχανάκι με καλύτερο λόγο κιλών/ίππο, που όμως δεν προσφέρει ούτε το 5% των υπόλοιπων χαρακτηριστικών του αυτοκινήτου. Με 25 χιλιάρικα παίρνεις ένα πατίνι με τουρμπισμένο κινητήρα μπούσα, που όμως δεν προσφέρει ούτε το 5% των υπόλοιπων χαρακτηριστικών μιας μοτοσικλέτας. Με 25 χιλιάρικα...

    Βλέπεις πού το πάω φαντάζομαι. Ο μόνος που νοιάζεται ΜΟΝΟ για τις επιδόσεις είναι ο αγωνιζόμενος, που βγάζει λεφτά από αυτό. Δεδομένου ότι κανείς από εσάς δεν είναι τέτοιος, θα σας πρότεινα εντελώς φιλικά να βρείτε καλύτερες ασχολίες.

    Εξ ου, δεν είχα ποτέ (ούτε σκοπεύω ποτέ να έχω) μοτό (η και αμάξι) επιδόσεων....είναι απλώς άχρηστα, δεδομένου ότι το ταπεινό μου AC 500 ξεπερνάει άνετα τα όρια ταχύτητας που ισχύουν, οπότε.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  7. #547
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.113
    Στην ουσία, ναι, κάθε όχημα πέραν των απαραίτητων αναγκών είναι παντελώς άχρηστο, και τα οχήματα είναι πάντα χαμένα λεφτά. Γεγονός.

    Αλλά κάποιοι γουστάρουμε την οδήγηση λίγο πέραν του απαραίτητου και του ορίου. Προσωπικά, την απολαμβάνω με οποιοδήποτε όχημα.
    Life begins at 45°.

  8. #548
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.848
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Στην ουσία, ναι, κάθε όχημα πέραν των απαραίτητων αναγκών είναι παντελώς άχρηστο, και τα οχήματα είναι πάντα χαμένα λεφτά. Γεγονός.

    Αλλά κάποιοι απολαμβάνουμε την οδήγηση λίγο πέραν του απαραίτητου. Προσωπικά, την απολαμβάνω με οποιοδήποτε όχημα.
    Καλησπέρα στο φόρουμ είμαι νέος οδηγός , τι θα προτείνατε για αμάξι στα 4.000 ευρώ?
    Τα χιλιόμετρα τι ρόλο βαράνε?
    Κοιτάω και ένα αμάξι Polaris που σου δίνει και δώρο μπαγκαζιέρα από πάνω στα ίδια λεφτά με ένα Honda γυμνό από αξεσουάρ.
    Τι γνώμη έχετε για αυτά ?
    where was Gondor when the Westfold fell?

  9. #549
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.113
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα στο φόρουμ είμαι νέος οδηγός , τι θα προτείνατε για αμάξι στα 4.000 ευρώ?
    Τα χιλιόμετρα τι ρόλο βαράνε?
    Κοιτάω και ένα αμάξι Polaris που σου δίνει και δώρο μπαγκαζιέρα από πάνω στα ίδια λεφτά με ένα Honda γυμνό από αξεσουάρ.
    Τι γνώμη έχετε για αυτά ?
    Με 4000€ σε αυτοκίνητο έχει κάτι να σου προτείνει ο παναβούρ.
    Life begins at 45°.

  10. #550
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Με 4000€ σε αυτοκίνητο έχει κάτι να σου προτείνει ο παναβούρ.
    Καλπαζουν οι Κινέζοι?
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  11. #551
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.709
    Η ολη κουβεντα ρε συ Blitzer ξεκινησε για κοντρα αυτοκινητου με μοτο σε ευθεια.
    Στην ουσια δεν εχει καμια λογικη να το αναπτυξουμε. Παντα χανει το αμαξι...
    Τωρα να μπουν και οι στροφες στο κολπο μπας και παρει κανα πονοτ το αμαξι δεκτο...μην μεινει με το π@υλι στα χερια ο οδηγος.

    Εχουμε και αμαξακι να βαλουμε μεσα την φαμιλια να παμε βολτες/ταξιδακια ξεκουραστα. Εως εκει...
    Αλλη ευχαριστηση εχει το μοτο τι να κανουμε...

    Αν ημουν εφοπλιστης ολο και κατι θα εβρισκα να ευχαριστηθω σε αυτοκινητο σιγουρα.
    Ride(s) the wind of change...

  12. #552
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.266
    Η αληθεια ειναι οτι εχει ξυπνησει ο κοσμος και αναζητα ολο και περισσοτερα πρακτικα οχηματα απλα για να κανει τη δουλεια του.
    Για αυτο κατι micra και yaris κανουν παταγο οπως και τα αντιστοιχα μηχανακια-σκουτερακια εργατες .
    Και αντε να βρει τωρα ο αλλος να πουλησει το cayenne που πηρε με αγροτικο δανειο προ κρισης και το R1 του 2004 που σαπιζει στο χωριο.
    Dalton γυρνα πισω η εστω τηλεφωνα

  13. #553
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.472
    Δεν ξερω αν εχει αναφερθεί πριν (37 σελιδες ειναι αυτες) αλλα πριν αρκετα χρονια ειχε γινει ενα συγκριτικό στο περιοδικο Moto νομιζω,
    μιας BMW M5 εκεινης της εποχης και μιας μοτοσυκλετας BMW τυπου supersport, Αθηνα - Θεσσαλονικη.
    Νομιζω κερδισε η μηχανη με καποια διαφορα.
    Το θεμα ομως δεν ηταν αυτο.
    Το θεμα ηταν οτι ο οδηγος μηχανης χρειαζόταν κούρα για 1 βδομαδα σε ανατολίτικο spa να συνελεθει απο το "ξυλο" του αερα και την υπερενταση στο δρόμο,
    ενω ο οδηγος της M5 κατεβηκε χαλαροςαφου το μονο που εκανε ηταν να αλλαζει CD και να ρουφαει το φραπεδάκι του σε κλιματιζομενες συνθήκες

  14. #554
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.113
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Η ολη κουβεντα ρε συ Blitzer ξεκινησε για κοντρα αυτοκινητου με μοτο σε ευθεια.
    Μωρέ, νταξ, ναι, ένα αυτοκίνητο θέλει πολλά άλογα για να κερδίσει μοτοσικλέτα σε ευθεία. Και; Κανένας σοβαρός αγώνας δε γίνεται σε ευθεία, κανένας δε νοιάζεται για ευθείες. Δεν έχουν καν πλάκα, ούτε από άποψη καθαρά διασκέδασης.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PortisHead Προβολή μηνύματος
    Δεν ξερω αν εχει αναφερθεί πριν (37 σελιδες ειναι αυτες) αλλα πριν αρκετα χρονια ειχε γινει ενα συγκριτικό στο περιοδικο Moto νομιζω,
    μιας BMW M5 εκεινης της εποχης και μιας μοτοσυκλετας BMW τυπου supersport, Αθηνα - Θεσσαλονικη.
    Νομιζω κερδισε η μηχανη με καποια διαφορα.
    Το θεμα ομως δεν ηταν αυτο.
    Το θεμα ηταν οτι ο οδηγος μηχανης χρειαζόταν κούρα για 1 βδομαδα σε ανατολίτικο spa να συνελεθει απο το "ξυλο" του αερα και την υπερενταση στο δρόμο,
    ενω ο οδηγος της M5 κατεβηκε χαλαροςαφου το μονο που εκανε ηταν να αλλαζει CD και να ρουφαει το φραπεδάκι του σε κλιματιζομενες συνθήκες
    Ε ναι. ΑΥΤΟ αγοράζεις με τα έξτρα λεφτά.
    Life begins at 45°.

  15. #555
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Μωρέ, νταξ, ναι, ένα αυτοκίνητο θέλει πολλά άλογα για να κερδίσει μοτοσικλέτα σε ευθεία. Και; Κανένας σοβαρός αγώνας δε γίνεται σε ευθεία, κανένας δε νοιάζεται για ευθείες. Δεν έχουν καν πλάκα, ούτε από άποψη καθαρά διασκέδασης.



    Ε ναι. ΑΥΤΟ αγοράζεις με τα έξτρα λεφτά.
    Γατάκια
    ΑΥΤΟ αγοράζεις με έξτρα λεφτά
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	116e6d7e0df1d3640bd8074fc6ab5dde.jpg 
Προβολές:	75 
Μέγεθος:	34,1 KB 
ID:	451890
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

Παρόμοια θέματα

  1. άλλη μια κόντρα αιωνίων : moto vs car (περιοδικο motojournal.fr)
    από road spirit στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 332
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2010, 01:41
  2. ΚΙΝΔΥΝΟΣ! Moto Vs Car
    από perrakis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 22/02/2010, 16:11
  3. ΜΗΧΑΝΗ Vs ΠΑΠΙ
    από kokosKRITI στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 1099
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2009, 11:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF