Σελίδα 38 από 42 ΠρώτοΠρώτο ... 2833343536373839404142 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 556 έως 570 από 628

Θέμα: Μηχανη vs Car

  1. #556
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.472
    Επίσης απο εμπειρια και μονο θα πω, οχι δικη μου, στο σημειο που απο παραλιακη μπαινεις Κηφισο, στην αρχη δλδ.
    και μεχρι το υψος της 1ης γεφυρας στην Πετρου Ραλλη, παιζονται οι πιο συχνες "ατυπες" κοντρες (νυχτα πάντα).
    Τα αυτοκιντηα δεν ειναι αυτα που ηταν το 1990.
    Εχω δει και μεγαλες μηχανες και μετρια αυτοκινητα, να τα σπανε και απλα να κυνηγιουται, κι ακομα κι αν η μηχανη ειναι μπροστα
    σιγουρα δεν εξαφανιζεται κι εχει στον κωλο της το αμαξι.
    Αυτα βλεπω εγω στην πράξη.

  2. #557
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.082
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PortisHead Προβολή μηνύματος
    Δεν ξερω αν εχει αναφερθεί πριν (37 σελιδες ειναι αυτες) αλλα πριν αρκετα χρονια ειχε γινει ενα συγκριτικό στο περιοδικο Moto νομιζω,
    μιας BMW M5 εκεινης της εποχης και μιας μοτοσυκλετας BMW τυπου supersport, Αθηνα - Θεσσαλονικη.
    Νομιζω κερδισε η μηχανη με καποια διαφορα.
    Το θεμα ομως δεν ηταν αυτο.
    Το θεμα ηταν οτι ο οδηγος μηχανης χρειαζόταν κούρα για 1 βδομαδα σε ανατολίτικο spa να συνελεθει απο το "ξυλο" του αερα και την υπερενταση στο δρόμο,
    ενω ο οδηγος της M5 κατεβηκε χαλαροςαφου το μονο που εκανε ηταν να αλλαζει CD και να ρουφαει το φραπεδάκι του σε κλιματιζομενες συνθήκες
    Ειχε γινει και ενα αλλο στο μοτό αν θυμαμαι καλα πριν καμμιά 20αρια χρονια σε γνωστη δημοσια πιστα δοκιμων που δεν αναφερθηκε ποτε,(ολοι ομως ξερουν οτι ηταν ο αυτοκινητοδρομος κορινθου-τριπολεως) που αν θυμαμαι καλα συμμετειχε ενα AUDI RS STATION turbo,νομιζω 4κινητο,και μια yamaha r1 ,οπου η γιαμάπα,εφαγε ανελεητο ξυλο,και δεν ειδε ουτε με κυάλι ,το αυτοκινητο.Η προσφυση και η ταχυτητα του αυτοκινητου στις στροφες ηταν ασυλληπτη εν σχεσει με της μοτο.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  3. #558
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.452
    Αν θυμάμαι το ίδιο τεστ νομίζω ήταν σε περιοδικό ΙΧ και όντως το ιχ κέρδιζε το R1 σε κάθε 0-400.
    Εργοστασιακό R1 με φτιαγμένο αυτοκίνητο αν θυμάμαι καλά με 600+ άλογα.Ακόμα θυμάμαι πως με απείλησαν με μήνυση οι δημοσιογράφοι με απάντηση
    στο δικό μου email με χαρακτηρισμούς όπως ''καραγκιόζηδες''.
    Αφού φυσικά πρώτα μου είχαν πει κατά λέξη ''έλα με το δικό σου να τα δώσουμε,το πολύ πολύ να φας καμιά σούπα και να γελάμε και με τα χάλια σου''.
    when life gets complicated... i ride.

  4. #559
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.082
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Αν θυμάμαι το ίδιο τεστ νομίζω ήταν σε περιοδικό ΙΧ και όντως το ιχ κέρδιζε το R1 σε κάθε 0-400.
    Εργοστασιακό R1 με φτιαγμένο αυτοκίνητο αν θυμάμαι καλά με 600+ άλογα.Ακόμα θυμάμαι πως με απείλησαν με μήνυση οι δημοσιογράφοι με απάντηση
    στο δικό μου email με χαρακτηρισμούς όπως ''καραγκιόζηδες''.
    Αφού φυσικά πρώτα μου είχαν πει κατά λέξη ''έλα με το δικό σου να τα δώσουμε,το πολύ πολύ να φας καμιά σούπα και να γελάμε και με τα χάλια σου''.
    Η κοντρα ΔΕΝ ηταν 0-400,σ αυτο που αναφερω,αλλα διαδρομη αρκετων χιλιομετρων.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  5. #560
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.472
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	13726707_1072323032854328_1087092423911168899_n.jpg 
Προβολές:	127 
Μέγεθος:	57,7 KB 
ID:	451892

  6. #561

  7. #562
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Xlitos Προβολή μηνύματος
    RSV4 vs McClaren TailOfTheDragon https://www.youtube.com/watch?v=e5p72qkU5cw
    Κλάιν, εγώ θα είχα νοικιάσει τον Λαντο Νόρρις και θα απολάμβανα φρέντο καπουτσίνο μέτριο με καστανή και απαχο γάλα στο κάθισμα του συνοδηγού και θα άφηνα τον φουκαρα με τα δερμάτινα να ιδρώνει ΤΖΑΜΠΑ.

    επειδή ΑΥΤΟ σου αγοράζουν τα επιπλέον χρήματα
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  8. #563
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    902
    και μετα κοκτειλ παρτι με καμια 20αρια κορασιδες στο σκαφος...παντα χαμενοι οι μηχανοβιοι

  9. #564
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.108
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Xlitos Προβολή μηνύματος
    RSV4 vs McClaren TailOfTheDragon https://www.youtube.com/watch?v=e5p72qkU5cw
    Σταμάτησα να βλέπω όταν μετά τις πρώτες 2 στροφές η McLaren φαινόταν ακόμα στην οθόνη μου. Πιθανότατα οδηγούσε η αδερφή του μοτοσικλετιστή.
    Life begins at 45°.

  10. #565
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Σταμάτησα να βλέπω όταν μετά τις πρώτες 2 στροφές η McClaren φαινόταν ακόμα στην οθόνη μου. Πιθανότατα οδηγούσε η αδερφή του μοτοσικλετιστή.
    Και την 911 πίσω η ξαδέρφη του
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  11. #566
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.262
    Ζορικη διαδρομη παντως.
    Ο δρομος φαινεται πολυ στενος.

  12. #567
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    902
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Σταμάτησα να βλέπω όταν μετά τις πρώτες 2 στροφές η McLaren φαινόταν ακόμα στην οθόνη μου. Πιθανότατα οδηγούσε η αδερφή του μοτοσικλετιστή.
    Και οι 2 ειναι γρηγοροι ντοπιοι που ξερουν καλα την διαδρομη,απλα το αμαξι ''δε χωραει'' για να μπει με φορα και παταει συνεχεια αντιθετο.τ αμαξια εχουν προβληματα ,ειναι θεοβαρα υποστρεφουν κτλ δεν ειναι F1 να μπουν τρενο και να εξαφανιστουν.Δε ξερω πως μερικοι εχετε αυτη την εικονα.Οτι τ αμαξια μπορουν αλλα πρεπει να κατεβει ο Φερσταπεν να τα παει.Λες και ο τυπος με την Απριλια ειναι ο Βιναλες.

  13. #568
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.082
    απλως ο αμαξάς ηταν κουλος.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  14. #569
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Εγώ πάντως μαζεύω πραγματάκια γλήγοροι κουτάκηδες κρυφτείτε!!Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Messenger_creation_570038225197196.jpg 
Προβολές:	77 
Μέγεθος:	39,2 KB 
ID:	451896

  15. #570
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.587
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    this is 2010 all over again...
    Γενικά τα rr είναι ευααισθητα και δεν γουστάρουν το πείραγμα. Για αυτό και η BMW δεν δίνει καν σαν αξεσουάρ όπως η ντουκατι κλπ ολόσωμη χωρίς καταλύτες.
    Και αν παρατηρήσεις 9 στα 10 σπασμένα είναι από Αμερική.
    Εκεί όπου λόγο προδιαγραφών τα μηχανάκια είναι πιο φιμωμενα από εδώ και πριν Καλά καλά πατήσουν εκεί έχουν ήδη φτιάξει και περνάνε νέους χάρτες, φλασαρισματα και airboxes με τα παρελκόμενα.
    Πρέπει να σπάσει το μοτέρ με αυτά? Προφανώς και όχι, αλλά η BMW μπορεί να σε γράψει μετά στα απατφτα της?
    Προφανώς και μπορεί οπότε δεν προκαλείς την τύχη σου και κάθεσαι με μόνο 210 άλογα...
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

Παρόμοια θέματα

  1. άλλη μια κόντρα αιωνίων : moto vs car (περιοδικο motojournal.fr)
    από road spirit στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 332
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2010, 01:41
  2. ΚΙΝΔΥΝΟΣ! Moto Vs Car
    από perrakis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 22/02/2010, 16:11
  3. ΜΗΧΑΝΗ Vs ΠΑΠΙ
    από kokosKRITI στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 1099
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2009, 11:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF