Σελίδα 4 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 106

Θέμα: ΑΓΟΡΑ CBR 1000RR 2006 ME 25.000ΧΛΜ

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της giorgos.boun
    Εγγραφή
    02/09/2015
    Μηνύματα
    230
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MartinEden Προβολή μηνύματος
    Όλα οσα συζητάτε ειναι άκρως ενδιαφέροντα και ο καθένας το βλέπει και το μετράει από την δική του οπτική. Να σας πω και γω την δική μου.

    Στα 17 (το 1991) πήρα το KR-1S το οποίο μετά απο ενα χρόνο πούλησα, αφού μου ανακοίνωσε η τοτε κοπέλα μου και η μετέπειτα σύζυγος και η επι του παρόντος πρώην οτι ήταν έγκυος. Μετα απο μερικούς μήνες γεννήθηκε ο γιος μου και η μηχανή είχε δοθεί! Ακόμα και σήμερα μου έχει μείνει ένα ανεκπλήρωτης επιθυμίας κενό.

    Στην πορεία λοιπόν της ζωής μου βρέθηκα να οδηγώ διαφορες μηχανές Bundit 400, VF800 και Vstrom 650. Άλλες λόγω χρηστικότητας και άλλες εξαιτίας συνεπιβάτη αλλα καμια μονο γιατί την γούσταρα εγώ!

    Απο κάποια χρόνια και έπειτα είχα την δυνατότητα αλλα έβαζα άλλες προτεραιότητες οσων αφορα την αγορά μιας SS...και έτσι τα χρόνια πέρασαν...

    Η οικονομική μου δυνατότητα μου επιτρέπει την αγορά μιας 1000SS +10ετιας, αλλα δεν μου επιτρέπει να δώσω 15.000€ και βάλε για μια καινούρια. Αλλιώς θα τα έδινα χωρις ενδοιασμούς...

    Έχασα πριν ένα χρόνο τον γιο μου και αυτό με διάλυσε...Η ζωή είναι σύντομη και τα σημαντικά είναι αλλα απο οσα συνήθως μας απασχολούν στην καθημερινότητα μας.

    Αποφάσισα λοιπόν να παρω μια SS1000 για να ικανοποιήσω το νεανικό απωθημένο...πριν φύγω και ξανασμιξω με το παλικάρι μου.

    Αυτά...
    με ανατριχιασες....
    Σου ευχομαι οτι καλυτερο μεσα απο την καρδια μου και ας μην σε ξερω.
    Να εισαι παντα καλα και μακαρι να παρεις των 15κ καποια στιγμη.

  2. #47
    Μέλος Το avatar του/της MartinEden
    Εγγραφή
    21/11/2020
    Μηνύματα
    125
    Λοιπόν...το παιδί είναι σίγουρα συλλέκτης. Έχει 20+ μηχανές και μου έδειξε μερικές. Το Cbr είναι σε απίστευτη κατάσταση και τα χιλιόμετρα επιβεβαιώθηκαν από το δελτία ελέγχου ΚΤΕΟ. Δεν φαίνεται πουθενά να έχει σημάδια οτι εχει πέσει η οτι υπάρχει πολυ χρήση. Αύριο θα την παει στην Honda για έλεγχο και εφόσον μου επιβεβαιώσουν και από εκεί οτι η μηχανή είναι οκ θα προχωρήσω στην αγορά της. Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές και σίγουρα θα μιλήσουμε και μελλοντικά.

  3. #48
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.175
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    To συζητάτε με όρους δικούς σας θεωρώντας αντίστοιχες δικές σας αξίες.....
    E, πώς θα κουβεντιάζουμε δηλαδή;;;;;;;;

    Γίνεται κουβέντα ή διάλογος με άλλο τρόπο;;;;;;;;;;;;
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.473
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MartinEden Προβολή μηνύματος
    Λοιπόν...το παιδί είναι σίγουρα συλλέκτης. Έχει 20+ μηχανές και μου έδειξε μερικές. Το Cbr είναι σε απίστευτη κατάσταση και τα χιλιόμετρα επιβεβαιώθηκαν από το δελτία ελέγχου ΚΤΕΟ. Δεν φαίνεται πουθενά να έχει σημάδια οτι εχει πέσει η οτι υπάρχει πολυ χρήση. Αύριο θα την παει στην Honda για έλεγχο και εφόσον μου επιβεβαιώσουν και από εκεί οτι η μηχανή είναι οκ θα προχωρήσω στην αγορά της. Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές και σίγουρα θα μιλήσουμε και μελλοντικά.
    Με το καλό να το πάρεις και να το ευχαριστηθείς!
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  5. #50
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.194
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MartinEden Προβολή μηνύματος
    Λοιπόν...το παιδί είναι σίγουρα συλλέκτης. Έχει 20+ μηχανές και μου έδειξε μερικές..


    Τι άλλες έχει?
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  6. #51
    Μέλος Το avatar του/της MartinEden
    Εγγραφή
    21/11/2020
    Μηνύματα
    125
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΟΚΤΑΝΙΟ Προβολή μηνύματος
    Τι άλλες έχει?
    Μπόλικο πράμα...ο παράδεισος του μηχανόβιου

  7. #52
    Καλη αγορα ευχομαι.
    Μια εποχη ειχα σκαλωσει και εψαχνα 1000αρι cbr του 06 και να ηταν και μαυρο.
    Παιζει να βρηκες το καλυτερο κομματι.
    Σε αποθηκες και γκαραζ παντως υπαρχουν αρκετες μοτο 10-15 ετιας με ελαχιστα χλμ για διαφορους λογους .
    Κατα καιρους εμφανιζονται και στο car, αλλα φευγουν γρηγορα.

  8. #53
    the Great Escape project Το avatar του/της Jimmu
    Εγγραφή
    07/09/2017
    Μηνύματα
    409
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MartinEden Προβολή μηνύματος
    Λοιπόν...το παιδί είναι σίγουρα συλλέκτης. Έχει 20+ μηχανές και μου έδειξε μερικές. Το Cbr είναι σε απίστευτη κατάσταση και τα χιλιόμετρα επιβεβαιώθηκαν από το δελτία ελέγχου ΚΤΕΟ. Δεν φαίνεται πουθενά να έχει σημάδια οτι εχει πέσει η οτι υπάρχει πολυ χρήση. Αύριο θα την παει στην Honda για έλεγχο και εφόσον μου επιβεβαιώσουν και από εκεί οτι η μηχανή είναι οκ θα προχωρήσω στην αγορά της. Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές και σίγουρα θα μιλήσουμε και μελλοντικά.
    Καλόβολτο και καλόστριφτο να ναι!!!Το καλύτερο cbr στα δικά μου τα μάτια κι ευκαιρία πραγματικά που ψάχνουν πολλοί..
    "To do is to be" - Nietzsche
    "To be is to do" - Kant
    "Do be do be do " - Scooby Doo

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    863
    καλές βόλτες φίλε και πάντα όρθιος να το χαρείς όπως γουστάρεις.
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MartinEden Προβολή μηνύματος
    Όλα οσα συζητάτε ειναι άκρως ενδιαφέροντα και ο καθένας το βλέπει και το μετράει από την δική του οπτική. Να σας πω και γω την δική μου.

    Στα 17 (το 1991) πήρα το KR-1S το οποίο μετά απο ενα χρόνο πούλησα, αφού μου ανακοίνωσε η τοτε κοπέλα μου και η μετέπειτα σύζυγος και η επι του παρόντος πρώην οτι ήταν έγκυος. Μετα απο μερικούς μήνες γεννήθηκε ο γιος μου και η μηχανή είχε δοθεί! Ακόμα και σήμερα μου έχει μείνει ένα ανεκπλήρωτης επιθυμίας κενό.

    Στην πορεία λοιπόν της ζωής μου βρέθηκα να οδηγώ διαφορες μηχανές Bundit 400, VF800 και Vstrom 650. Άλλες λόγω χρηστικότητας και άλλες εξαιτίας συνεπιβάτη αλλα καμια μονο γιατί την γούσταρα εγώ!

    Απο κάποια χρόνια και έπειτα είχα την δυνατότητα αλλα έβαζα άλλες προτεραιότητες οσων αφορα την αγορά μιας SS...και έτσι τα χρόνια πέρασαν...

    Η οικονομική μου δυνατότητα μου επιτρέπει την αγορά μιας 1000SS +10ετιας, αλλα δεν μου επιτρέπει να δώσω 15.000€ και βάλε για μια καινούρια. Αλλιώς θα τα έδινα χωρις ενδοιασμούς...

    Έχασα πριν ένα χρόνο τον γιο μου και αυτό με διάλυσε και αναθεώρησα πολλά...Η ζωή είναι σύντομη και τα σημαντικά είναι αλλα απο οσα συνήθως μας απασχολούν στην καθημερινότητα μας.

    Αποφάσισα λοιπόν να παρω μια SS1000 για να ικανοποιήσω το νεανικό απωθημένο...πριν φύγω και ξανασμιξω με το παλικάρι μου.

    Αυτά...

    Διάβαζα χαλαρός όλο το θέμα μέχρι που έφτασα στις τελευταίες γραμμές αυτού του ποστ και σηκώθηκα απο την καρέκλα μου με γουρλωμένα μάτια μπας και δε διάβασα σωστά.Έπαθα ενα σοκ.Δεν υπάρχουν λόγια.Θα γράψω ότι θα σου εγραφα ούτως ή άλλως για το συγκεκριμένο μοντέλο.Και τα 3πλάσια km να είχε δεν έχεις κάτι να φοβηθείς πέραν απο πηνία που είχαν βγάλει κάποια(όχι όλα).Με το καλό λοιπόν η αγορά και να το χαρείς όσο δεν πάει.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  11. #56
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.721
    Καλά χιλιόμετρα να έχεις κ κουράγιο... τίποτα άλλο.

    Μια μικρή βελτίωση θέλουν οι δαγκάνες μπροστά.
    Ένα σετ nissin θα ταιριάξουν καλύτερα.
    Όπως κ μια καλή επισκευή/ρύθμιση της πίσω ανάρτησης.

    Έχει το ίδιο ο αδερφός του κουμπάρου μου κ έχουμε κάνει αρκετές βολτιτσες.
    Οδηγικά πολύ κοφτερό αλλά κ λίγο άβολο.
    Ride(s) the wind of change...

  12. #57
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Καλά χιλιόμετρα να έχεις κ κουράγιο... τίποτα άλλο.

    Μια μικρή βελτίωση θέλουν οι δαγκάνες μπροστά.
    Ένα σετ nissin θα ταιριάξουν καλύτερα.
    Όπως κ μια καλή επισκευή/ρύθμιση της πίσω ανάρτησης.

    Έχει το ίδιο ο αδερφός του κουμπάρου μου κ έχουμε κάνει αρκετές βολτιτσες.
    Οδηγικά πολύ κοφτερό αλλά κ λίγο άβολο.
    Αναφέρεσαι στην θερμοκρασία που ακύρωνε μέρος της δύναμης;

  13. #58
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Καλά χιλιόμετρα να έχεις κ κουράγιο... τίποτα άλλο.

    Μια μικρή βελτίωση θέλουν οι δαγκάνες μπροστά.
    Ένα σετ nissin θα ταιριάξουν καλύτερα.
    Όπως κ μια καλή επισκευή/ρύθμιση της πίσω ανάρτησης.

    Έχει το ίδιο ο αδερφός του κουμπάρου μου κ έχουμε κάνει αρκετές βολτιτσες.
    Οδηγικά πολύ κοφτερό αλλά κ λίγο άβολο.
    Ακόμα καλύτερα οι monoblock tokico CBR '08+
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  14. #59
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MartinEden Προβολή μηνύματος
    Όλα οσα συζητάτε ειναι άκρως ενδιαφέροντα και ο καθένας το βλέπει και το μετράει από την δική του οπτική. Να σας πω και γω την δική μου.

    Στα 17 (το 1991) πήρα το KR-1S το οποίο μετά απο ενα χρόνο πούλησα, αφού μου ανακοίνωσε η τοτε κοπέλα μου και η μετέπειτα σύζυγος και η επι του παρόντος πρώην οτι ήταν έγκυος. Μετα απο μερικούς μήνες γεννήθηκε ο γιος μου και η μηχανή είχε δοθεί! Ακόμα και σήμερα μου έχει μείνει ένα ανεκπλήρωτης επιθυμίας κενό.

    Στην πορεία λοιπόν της ζωής μου βρέθηκα να οδηγώ διαφορες μηχανές Bundit 400, VF800 και Vstrom 650. Άλλες λόγω χρηστικότητας και άλλες εξαιτίας συνεπιβάτη αλλα καμια μονο γιατί την γούσταρα εγώ!

    Απο κάποια χρόνια και έπειτα είχα την δυνατότητα αλλα έβαζα άλλες προτεραιότητες οσων αφορα την αγορά μιας SS...και έτσι τα χρόνια πέρασαν...

    Η οικονομική μου δυνατότητα μου επιτρέπει την αγορά μιας 1000SS +10ετιας, αλλα δεν μου επιτρέπει να δώσω 15.000€ και βάλε για μια καινούρια. Αλλιώς θα τα έδινα χωρις ενδοιασμούς...

    Έχασα πριν ένα χρόνο τον γιο μου, αυτό με διάλυσε και αναθεώρησα πολλά...Η ζωή είναι σύντομη και τα σημαντικά είναι αλλα απο οσα συνήθως μας απασχολούν στην καθημερινότητα μας.

    Αποφάσισα λοιπόν να παρω μια SS1000 για να ικανοποιήσω το νεανικό απωθημένο...πριν φύγω και ξανασμιξω με το παλικάρι μου.

    Αυτά...
    Εγώ κρατώ το σημαντικότερο που είπες απο όλα αυτα.
    Η ζωή είναι σύντομη και τα σημαντικά είναι αλλα απο οσα συνήθως μας απασχολούν στην καθημερινότητα μας.

    Σου εύχομαι καλορίζικη και πάντα όρθιος.
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  15. #60
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.721
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    Ακόμα καλύτερα οι monoblock tokico CBR '08+
    Nαι οκ σιγουρα.
    Αλλα παιζουν κ κατι monoblock nissin απο kawasaki που ειναι πολυ καλες.
    Οτι κ να βαλει καλυτερες θα ειναι απο τις μαμα.
    Ride(s) the wind of change...

Σελίδα 4 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Βελτιωση Για Cbr 1000rr
    από Tigas στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2014, 19:31
  2. γνώμες για αγορά Cbr 125 !!!
    από Eddiex στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2009, 14:06
  3. Cbr 1000rr 2006
    από ruyjin στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2005, 10:48
  4. Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2005, 13:13
  5. Διαφορεσ Cbr Fireblade 99 Me 2003
    από FIRE-ZX-GSXR στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 31/01/2005, 09:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF