Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 100

Θέμα: Εντυπωσεις απο την εκθεση και test rides.

  1. #16
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Περικλη ειναι πανακριβο αλλα ειναι και κοσμημα και δεν εχει καμια σχεση με το multistrada.
    Ειναι τρικιλινδρο 900κ.ε και βγαζει 140 αλογα παρε και αλλη μια φωτο.....


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	galleria2_93.jpg 
Προβολές:	191 
Μέγεθος:	65,3 KB 
ID:	1073

  2. #17
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
    Περικλη εισουν το παλικαρι που ελεγε για τα οργανα οτι εχουν υγρασια σε ενα αλλο παλικαρι την ωρα της εκκινησης;....εκεινη την ωρα ημουν αναμεσα σας αλλα δεν θυμαμαι τι οδηγουσα ...αλλα φορουσα ενα μαυρο μπουφαν και ενα arai μαυρο.
    Το benelli ημουν σιγουρος οτι θα επεφταν ειναι μηχανη για εμπειρο αναβατη και απορησα που το εβγαλαν στα test.
    Εγώ ήμουν!..... ο άλλος ήταν της παρέας και πήρε το V-Strom το 650!!!! Αν θυμάμαι καλά κάτι μου είπες αλλά δεν το πολυάκουσα με τόση φασαρία!!!
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  3. #18
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
    Περικλη ειναι πανακριβο αλλα ειναι και κοσμημα και δεν εχει καμια σχεση με το multistrada.
    Ειναι τρικιλινδρο 900κ.ε και βγαζει 140 αλογα παρε και αλλη μια φωτο.....
    Θα συμφωνήσω!!!!!
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  4. #19
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813

    Πήγαμε και μεις

    Και αφού είδαμε τα 2τροχα και 2ποδα μοντέλα (χμμμμ) επί δίωρο δοκιμάσαμε τις κούκλες στην πίστα.

    Έχουμε και λέμε :

    Benelli Tornado Tre : Απόλυτο μηχάνημα αλλά μόνο για πίστα καταπληκτικός ήχος, στρίβει σαν τρένο, σκληρός συμπλέκτης απαράδεκτο κιβώτιο (ίσως φταίει ότι τό έριξαν την προγούμενη μέρα). κάθεσε πάνω του (μέσα του καλύτερα), ξαπλώνεις μπρούμητα και έφυγες. Μετά από λίγο αρχίζουν και πονάνε καρποί, χέρια κλπ. Δεν μπορείς να το πηγαίνεις αργά. Η συγκεκριμένη πίστα δεν ήταν γι' αυτό το εργαλείο. Θα ήταν καλύτερα να είχε μια ευθεία 1χλμ και κανα 2 στροφές γρήγορες...

    Z750 : Αααααα με το που το βάζεις μπροστά ακούς ένα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ μπάσο να σοθ γουργουρίζει τα αυτιά. Ίσως επειδή έχω Hornet είμουνα περισσότερο εξοικιωμένος με το στυλ της μηχανής έκανε ότι ακριβώς της ζητούσα πρόθυμα αλλά και γρήγορα. Βέβαια είναι Kawasaki (στα αρνητικά αυτό)

    Z1000 : ότι έγραψα για την Ζ750 αλλά πιό γρήγορα και το τιμόνι μου φάνηκε λίγο βαρύ στην αρχή...

    cbr600rr : Εδώ τώρα τι να πείς;;;;; Σκυφτό, HONDA, φιλικό, 600 όμως (το 1000 έπρεπε να είναι εκεί). Στρίβει, σταματάει, διορθώνεις και βασικά δεν σε φοβίζει. Το μόνο αρνητικό είναι ότι δεν έχει πολύ χώρο για τα χέρια και τα κλιπόν βρίσκουν στα πλαστικά όταν κάνεις μανούβρες σταματημένος (και άρα δεν είναι και το καλύτερο για την κίνηση)

    R1 : Χμμμμ.... Ανεβαίνεις πάνω του και βάζεις μπροστά..... Οπότε αρχίζουν και κελαηδούν τα 180 περίπου άλογα. Πολύ καλή θέση οδήγησης (πάντα για μένα μιλάω), και κουμπώνοντας την πρώτη αρχίζεις και υποψιάζεσαι τι υπάρχει ανάμεσα στα πόδια σου.... Μόλις δε αρχίσεις και αφήνεις ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ τον συμπλέκτη (δεν είμαστε και συνηθισμένοι σε τέτοιες μηχανές) βλέπεις ότι δεν σε τρομάζει, οπότε ξεγελιέσαι και αρχίζεις και κατεβάζεις τον δεξί καρπό όλο και περισσότερο όλο και πιο απότομα. Στην δέφτερη βόλτα στην πίστα (που μετά από τα προηγούμενα τεστ την έχουμε μάθει απ' έξω) γίνεται το λάθος.... 1η γκάζι και οοοοοοοοοπ στον αέρα το μπροστινό. Αμέσως την κατεβάζω (δεν θέλω να με βγάλουν από πανω της τόσο γρήγορα) και αρχίζω και ανεβάζω χλμ και κλίσεις. Απλά γρήγορα και καταπληκτικά......
    Αααα να μην ξεχάσω να αναφέρω τα φρένα. 130 σε στάση σε ελάχιστο χρόνο και χώρο. Σαν τρένο κάτι


    ΜΕΓΑΛΟΙ ΑΠΩΝΤΕΣ : CBR1000RR και ZX10R

    ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ

  5. #20
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    perasa ke ego apo ti ek8esi ektos apo kati mixanes pou ixe eki itan gemato ksekola
    milame anarotiese an piges se ek8esi motosikletas i se ek8esi me idoi mpourdelou
    na pate ine orea xaxaxaxaxa
    idika aftes pou mirazoun diafimistika gia to power bikes klevoun tin parastasi me tin poutania tous
    arage na exoun ke test drive ke gia aftes.......
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  6. #21
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Γεια σου ρε afro επιασες το νοημα,εγω παντως τσαντιστηκα διοτι καθονταν στις μηχανες που ηθελα να δω και με ενοχλουσαν.....

    snip το τρε το οδηγησα ο τριτος κατα σειρα απο τη στιγμη που ηρθε και το κιβωτιο ηταν δυστροπο δεν φταινε τα πεσιματα.......γιατι δεν οδηγησες το fazer για να καταλαβεις την διαφορα της π$#@ας με της βουρτσας (συγγνωμη αγαπητοι fazerakides αλλα ετσι νιωθω,δεν υπαρχει περιπτωση να πιασετε το hornet με το νεο fazer ετσι οπως το ειδα εγω)

  7. #22
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813

    Δεν το οδήγησα

    γιατι δεν ανεβαίνω σε γόνδολες.....

    Την διαφορά την ξέρω και από το προηγούμενο....

    Κωστάκη ακούς;;;;

  8. #23
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
    Γεια σου ρε afro επιασες το νοημα,εγω παντως τσαντιστηκα διοτι καθονταν στις μηχανες που ηθελα να δω και με ενοχλουσαν.....

    snip το τρε το οδηγησα ο τριτος κατα σειρα απο τη στιγμη που ηρθε και το κιβωτιο ηταν δυστροπο δεν φταινε τα πεσιματα.......γιατι δεν οδηγησες το fazer για να καταλαβεις την διαφορα της π$#@ας με της βουρτσας (συγγνωμη αγαπητοι fazerakides αλλα ετσι νιωθω,δεν υπαρχει περιπτωση να πιασετε το hornet με το νεο fazer ετσι οπως το ειδα εγω)

    psinesai gia mia psili?

  9. #24
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    χαχαχα περιμενα να τσιμπησει καποιος .......
    αλλα προσεξε τις λεξουλες σου το τσαμπουκοστυλακι δεν περναει εδω και ιδιως σε μενα δεν σταπανε και εντελει ειπα την δικια μου γνωμη.
    Τωρα αν εσυ παρεξηγηθηκες και το πηρες πατριωτικα το θεμα οτι σου εθιξα τη μηχαναρα σου λυπαμαι αλλα μεχρι εκει μαλλον παει το μυαλο σου.

    Τωρα για τα ποκαχοντας και τα λοιπα περι χεριων και τα αλλα αστα δεν σταπανε ειμαι κουλος......πρωτη φορα καβαλαω μηχανη ....και πηγα και πηρα μια φιλικη μηχανη για να το παιζω μαγκας..............


    ρε τι εχουμε παθει εδω μεσα!!!!!


    Αντε και καλα κρασια να δω τι θα καταλαβεις τωρα!!!!!!

  10. #25
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
    χαχαχα περιμενα να τσιμπησει καποιος .......
    αλλα προσεξε τις λεξουλες σου το τσαμπουκοστυλακι δεν περναει εδω και ιδιως σε μενα δεν σταπανε και εντελει ειπα την δικια μου γνωμη.
    Τωρα αν εσυ παρεξηγηθηκες και το πηρες πατριωτικα το θεμα οτι σου εθιξα τη μηχαναρα σου λυπαμαι αλλα μεχρι εκει μαλλον παει το μυαλο σου.

    Τωρα για τα ποκαχοντας και τα λοιπα περι χεριων και τα αλλα αστα δεν σταπανε ειμαι κουλος......πρωτη φορα καβαλαω μηχανη ....και πηγα και πηρα μια φιλικη μηχανη για να το παιζω μαγκας..............


    ρε τι εχουμε παθει εδω μεσα!!!!!


    Αντε και καλα κρασια να δω τι θα καταλαβεις τωρα!!!!!!


  11. #26
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    γενικά ο τύπος ξεχυλίζει μαγκιά και εύκολα συμπεράσματα και δεν είμαι σίγουρος ότι μου αρέσει αυτό (όπου με ακουμπά)

  12. #27
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
    γενικά ο τύπος ξεχυλίζει μαγκιά και εύκολα συμπεράσματα και δεν είμαι σίγουρος ότι μου αρέσει αυτό (όπου με ακουμπά)
    ===γιατι δεν οδηγησες το fazer για να καταλαβεις την διαφορα της π$#@ας με της βουρτσας (συγγνωμη αγαπητοι fazerakides αλλα ετσι νιωθω,δεν υπαρχει περιπτωση να πιασετε το hornet με το νεο fazer ετσι οπως το ειδα εγω)====

    ta parapanw den einai proklitika eeeeeeeeee?

  13. #28
    [FONT=century gothic]Ρε Snip... δεν άκουσες τι είπε ο παππούς?....Το καινούργιο καβάλησε! Ξέχασες ότι εγώ έχω το τελευταίο των Μοϊκανών??? Ας είναι καλά το ιντερνετ και ο Bicili που μου είχε προμηνύσει και ψάχτηκα...... χεχεχεχεχεχε....Μήπως με αμφισβητείς???ε? Μήπως? (σ.σ. που ήσουν εχθές και το μαγαζί ήταν πίτα??)

    Στο καινούργιο και φωτιά του βάζω... εύκολα!

    Ρε Hornet... τελικά πρέπει να είσαι πολύ κουλός έτσι?? Έχω ένα ξάδερφο που έχει Σχολή Οδηγών...δε πα να κάνεις κανά μαθηματάκι χωρίς βοηθητικές να δεις πώς είναι? Αλήθεια γιατί σε λένε Trip Master? Εγώ θα σε μετονόμαζα σε Strip Master! ε???

    Τι να πώ? Για να συνέλθουν μερικοί και .... ΝΑ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΥΡΙΕ Idi ΚΑΙ ΝΑΙ, ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΤΙΛΟΓΟΣ ΑΛΛΑ ΣΩΣΤΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ Ο,ΤΙ ΝΑ ΝΑΙ ΚΙ ΟΠΟΥ ΝΑ 'ΝΑΙ!

    Το ότι ένα μοντέλο είναι επιτυχημένο δεν σημαίνει πως δεν μπορούν πολύ εύκολα να το γ!@#$!ουν και στη δικιά μας περίπτωση αυτό φαίνεται ότι έγινε δυστυχως.... και τέλος πάντων που βλέπεις την πρόκληση? Εγώ πάντως δεν ξέρω...... δεν παρεξηγήθηκα..... γι'αυτό....stay cool
    [/FONT]
    "In Groove We Trust" - W.F.P.
    www.wolfyfunkproject.com

  14. #29
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813

    το άκουσα

    γι' αυτό και είπα γόνδολα ...

    Δεν είπα μαούνα που ταιριάζει στο προηγούμενο μοντέλο....

    Hornet..... Μήπως πρέπει να πάρουμε κανένα fazer γιατί παραείναι φιλικά τα hornet..... XAXAXAXAXAXAXA!!!!!!!

  15. #30
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Ρε σεις!!!! Και τα δύο μηχανάκια μια χαρά είναι!!!!


    Σημασία δεν έχει ποιο είναι καλύτερο και ποιο πουλάει περισσότερο, αλλά ποιο σου "πάει" και σου αρέσει καλύτερα!!!!

    Αλλά και λίγη πλάκα του στυλ: Πέτα τη ματράκα σου που τρως παλτό συνέχεια κτλ...... δε βλάπτει.... έτσι για να περνάει η ώρα......
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΠΡΟΕΚΛΟΓΙΚΟΣ ΛΟΓΟΣ-ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΠΟΔΗ
    από g.papalexis στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2007, 02:52
  2. Εντυπώσεις από την βόλτα το ΣΚ
    από panagiotispapa στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2007, 22:44
  3. Προς οσους αγορασαν απο την Touratech και πιανει το χερι τους!
    από Vstrommer71 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2007, 00:29
  4. Ανάκληση απο την ΥΑΜΑΗΑ και την ΤΟΥΟΤΑ
    από Gandalf dr685sm στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2007, 13:36
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 05/03/2005, 19:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF