Σελίδα 27 από 30 ΠρώτοΠρώτο ... 17222324252627282930 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 391 έως 405 από 449

Θέμα: Η πρώτη μου μηχανή: VOGE 500ds

  1. #391
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.087
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  2. #392
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.174
    Aπίστευταμπλ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  3. #393
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.087
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Aπίστευταμπλ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    https://youtu.be/AHqnjyv6NT4?si=aBfIL4a4wDrIOj48

  4. #394
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.133
    Και όλα αυτά σε υπόστεγο με λαμαρίνες.

  5. #395
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.087
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Και όλα αυτά σε υπόστεγο με λαμαρίνες.
    Και το ολυμπιακό τους χωριό, λαμαρίνες (τρόπος του λέγειν ,ήταν)που το αποσυναρμολόγησαν μετά τους ολυμπιακούς,και τα στάδια,και όλες τις εγκαταστάσεις.Οχι σαν και μας,που πληρώσαμε δις για μόνιμα έργα,που τώρα σαπίζουν.

  6. #396
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.133
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Και το ολυμπιακό τους χωριό, λαμαρίνες (τρόπος του λέγειν ,ήταν)που το αποσυναρμολόγησαν μετά τους ολυμπιακούς,και τα στάδια,και όλες τις εγκαταστάσεις.Οχι σαν και μας,που πληρώσαμε δις για μόνιμα έργα,που τώρα σαπίζουν.

    Δηλαδή δεν είναι κάτι μόνιμο; Η Voge δεν ήρθε για να μείνει;

  7. #397
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.971
    Πέραν της πλάκας, αυτή είναι η διαφορετική νοοτροπία που χαρακτηρίζει του Κινέζους, νομίζω...έχω δει βίντεο με γραμμή συναρμολόγησης από Γερμανία και Ιαπωνία...χειρουργείο! Τίποτα το περιττό, παντού τάξη και οργάνωση...έβλεπα πριν λίγο καιρό ένα βιντεάκι από το εργοστάσιο της Kove νομίζω...έβλεπες τη γραμμή παραγωγής και δίπλα κάτι κασόνια, κάτι χαρτόκουτα, κάτι σίδερα ατάκτως εριμμένα...

    Λες κι ήταν μηχανουργείο στο τελευταίο χωριό της Ηλείας...

  8. #398
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.497
    Δεν ξέρω πόσο ανταποκρίνονται στις πραγματικές συνθήκες τα βίντεο των εργοστασίων. Θεωρώ ότι έχει πέσει πολλή τακτοποίηση και σκηνοθεσία πριν τη λήψη, ενώ οι πραγματικές συνθήκες ίσως διαφέρουν αρκετά.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  9. #399
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.971
    Ακόμα χειρότερα τότε...εάν έχει πέσει τακτοποίηση και σκηνοθεσία στα βίντεο, και εμφανίζονται καφάσια και κουτιά, δεν θέλω να σκεφτώ πως είναι η παραγωγή σε πραγματικές συνθήκες...

  10. #400
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.087
    Ας είχαμε και μεις μοτοβιομηχανια,και ας μην είμαστε χειρουργείο,όπως οι Γερμανοί και οι Ιάπωνες.Βεβαια ειδικά τους πρώτους δεν τους εμποδίζει αυτό,οι ανακλήσεις τους πλέον να συναγωνίζονται σε χρόνο ανακοίνωσης,την πραγματική μοτοσυκλέτα παραγωγής.Βρακι δεν έχει ο κωλος μας , λουλούδια θέλει ο .....ουτσος μας λέει η παροιμία.

  11. #401
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.971
    Υπάρχουν κι άλλες σοφές λαϊκές παροιμίες...όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια, να 'τανε η ζήλια ψώρα θα κολλούσε όλη η χώρα...

    Όσο για τις ανακλήσεις, είναι και αυτό θέμα νοοτροπίας, επαγγελματισμού και του πόσο σέβεσαι τον πελάτη σου...οι Γερμανοί πχ ξεσκίζονται στις ανακλήσεις, οι δε Κινέζοι δεν ανακοινώνουν καμιά ανάκληση και το πάνε στα μουλωχτά και εάν...αααα θυμήθηκα και άλλες σοφές παροιμίες...ο κόσμος το χει τούμπανο, κάνει τον Κινέζο...γτ ο θυμόσοφος λαός λέει κάνει τον Κινέζο;...γτ ο Κινέζος δεν αναγνωρίζει τίποτα, δεν ξέρει τίποτα, δεν αποδέχεται τίποτα, κάνει το κορόιδο...

    Να πω και μια τελευταία παροιμία...φύκια για μεταξωτές κορδέλες...αυτόματη τοποθέτηση κόλλας και αυτόματο γέμισμα λαδιού στον κινητήρα...ΑΙ Manufacturing...

    Κι αν μπει κανείς στον κόπο και κοιτάξει τις αυτόματες μηχανές στο βίντεο, τις εταιρείες κατασκευής...Yutaka από Ιαπωνία, Bon από Ινδία...Κίνα μεριά τίποτα...
    Τελευταία τροποποίηση από AUFGEBRACHT; 16/12/2023 στις 16:09.

  12. #402
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.087
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Υπάρχουν κι άλλες σοφές λαϊκές παροιμίες...όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια, να 'τανε η ζήλια ψώρα θα κολλούσε όλη η χώρα...

    Όσο για τις ανακλήσεις, είναι και αυτό θέμα νοοτροπίας, επαγγελματισμού και του πόσο σέβεσαι τον πελάτη σου...οι Γερμανοί πχ ξεσκίζονται στις ανακλήσεις, οι δε Κινέζοι δεν ανακοινώνουν καμιά ανάκληση και το πάνε στα μουλωχτά και εάν...αααα θυμήθηκα και άλλες σοφές παροιμίες...ο κόσμος το χει τούμπανο, κάνει τον Κινέζο...γτ ο θυμόσοφος λαός λέει κάνει τον Κινέζο;...γτ ο Κινέζος δεν αναγνωρίζει τίποτα, δεν ξέρει τίποτα, δεν αποδέχεται τίποτα, κάνει το κορόιδο...

    Να πω και μια τελευταία παροιμία...φύκια για μεταξωτές κορδέλες...αυτόματη τοποθέτηση κόλλας και αυτόματο γέμισμα λαδιού στον κινητήρα...ΑΙ Manufacturing...

    Κι αν μπει κανείς στον κόπο και κοιτάξει τις αυτόματες μηχανές στο βίντεο, τις εταιρείες κατασκευής...Yutaka από Ιαπωνία, Bon από Ινδία...Κίνα μεριά τίποτα...
    Αν και δεν κατάλαβες το πνεύμα της παροιμίας και τον λόγο για τον οποίον την έγραψα που δεν αφορούσε τους Γερμανούς ,αλλά εμας, που ούτε έστω και μια αντιγραφή δεν μπορούμε να κάνουμε ,και απάντησες με παροιμίες για τους Κινέζους,τότε θα μου επιτρέψεις,(και μ αυτό κλείνω εδώ το θέμα των παροιμιών) να σου αναφέρω μερικες ακομα,ενδεικτικές του τι έχουμε να περιμένουμε από τους κιτρινιαρηδες, και να εμπεδωσεις κι εσύ και όσοι άλλοι δύσπιστοι αυτό που έρχεται όχι μόνο στον τομέα των μοτό.

    "Κυριακή κοντή γιορτή "
    "Οι μουτσοι που γαμουσαμε,
    γίναν καπεταναίοι"

    Α και να μην το ξεχάσω
    για τους υπερτιμημένους,καβαλικοκαλαμακηδες Γερμανούς φίλους μας
    "Από δήμαρχος κλητήρας"
    Αυτά και καλά Χριστούγεννα.

  13. #403
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.971
    Το πνεύμα της παροιμίας μια χαρά το κατάλαβα, κι ότι αναφερόσουν στην Ελλάδα...κατάφερες όμως για άλλη μια φορά να κολλήσεις και κάτι για τους Γερμανούς...

    Καλά Χριστούγεννα και από εμένα, και που ξέρεις, μπορεί να γίνει το θαύμα των Χριστουγέννων και στην επισήμως αθεϊστική Κίνα...

    Υ.Γ. Η τάπα στο avatar σου με τις νίκες στο ISDE, από Voge είναι; Πως τον λέγανε να δεις εκείνον τον υπερτιμημένο Κινέζο μηχανικό...Walter Lee; Walter Zhang;...

  14. #404
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.087
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Το πνεύμα της παροιμίας μια χαρά το κατάλαβα, κι ότι αναφερόσουν στην Ελλάδα...κατάφερες όμως για άλλη μια φορά να κολλήσεις και κάτι για τους Γερμανούς...

    Καλά Χριστούγεννα και από εμένα, και που ξέρεις, μπορεί να γίνει το θαύμα των Χριστουγέννων και στην επισήμως αθεϊστική Κίνα...

    Υ.Γ. Η τάπα στο avatar σου με τις νίκες στο ISDE, από Voge είναι; Πως τον λέγανε να δεις εκείνον τον υπερτιμημένο Κινέζο μηχανικό...Walter Lee; Walter Zhang;...
    Walter kaaden,ανατολικογερμανος.Και μεις καποτε δωσαμε τα φωτα του πολιτισμου στους παρεπιδημουντες στα δεντρα,βελανιδοφαγους γερμανους,και σημερα ειμαστε οι τελευταιες τρυπες του ζουρνα.C est la vie,που λενε και οι κουτοφραγκοι,που κι αυτους τους εκπολιτισαμε.ΑΤΙΜΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ.

    Τελευταία τροποποίηση από panavour; 16/12/2023 στις 21:34.

  15. #405
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Και όλα αυτά σε υπόστεγο με λαμαρίνες.
    Εαν εχεις ποτε την ευκαιρια να κανεις επισκεψη σε κτηριο παραγωγης θα καταλαβεις οτι ετσι ειναι τα κτηρια.
    Κτηρια μεταλικα για ευνοητους λογους.
    Αντιστοιχα κτηρια εχουν και οι στρατιωτικες βασεις κατασκευης οπλων ...αρματων....αεροπλανων!
    Οποτε μην σου φαινεται περιεργο....αν και το ανεφερες μαλλον κοροιδευτικα !
    Δικαιωμα σου....να μην γνωριζεις !
    Τελος βλεπεις οτι ευρωπη και ιαπωνια εχουν ιδιου τυπου κτηρια....

    https://www.youtube.com/watch?v=uE-EiahCh0w
    https://www.youtube.com/watch?v=ELNJisDN_ss

Παρόμοια θέματα

  1. η πρωτη μου μηχανη...ποια???
    από nirvana_g1 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2009, 20:54
  2. Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2008, 06:33
  3. βοηθεια... Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΜΗΧΑΝΗ..............
    από giannikos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2008, 20:30
  4. Η πρώτη μου μηχανή?
    από trumpet στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 02/06/2008, 10:27
  5. Η πρώτη μου μηχανή?
    από trumpet στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2008, 18:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF