Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 37 από 37

Θέμα: Χειμερινά γάντια

  1. #31
    Μέλος Το avatar του/της geioann
    Εγγραφή
    08/09/2019
    Μηνύματα
    207
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    -5; που μένεις ρε παλικάρι και έχετε πολικές θερμοκρασίες;
    Μιλάνο! Πολλά πρωινά η θερμοκρασία είναι κάτω του μηδενός. Όχι πάντα -5 αλλά μου έχει τύχει και τόσο!

  2. #32
    Πέρασα χθες από παπασταύρου και είχε σε μη χειμερινό, μόνο κάτι five (65-85e) ==> ούτε καν... και κάτι dainese/aplinestars με 100+ ==> επίσης ούτε καν...
    ΚΛΟΠΗ ΧΤ600Ε ==> http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=3c648a696f49887e74806cc10f0d6e44&threadid=108276

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geioann Προβολή μηνύματος
    Μιλάνο! Πολλά πρωινά η θερμοκρασία είναι κάτω του μηδενός. Όχι πάντα -5 αλλά μου έχει τύχει και τόσο!
    Σε αντίστοιχες θερμοκρασίες νομίζω μόνο τπτ θερμενόμενα θα κάνουν πραγματικά δουλειά. Προσωπικά έχω αυτά για κρύο Τα έχω δοκιμάσει σε θερμοκρασίες κοντά στο μηδέν αλλά κάτω από 2 βαθμούς εγώ κοκοκο λίγο να οδηγήσω λόγω πρόσφυσης. Στο Μιλάνο που λες κι όλας έχω πάει αρκετές φορές να φάω τα μούτρα μου με ποδήλατο όταν η ρόδα ακουμπάει είτε τα πλακόστρωτα ή ακόμη χειρότερα τις γραμμές του τραμ.

    Πίσω στο θέμα τα παραπάνω έχουν δοκιμαστεί σε ωραία-επαγγελματική σαβούρα (όχι με ποδήλατο ). Low side, ναι μεν όχι σε πίστα αλλά με καλά χλμ δεν σκιστήκανε πουθενά και προστατέψανε επαρκώς. Έχουν και gore-tex και primaloft αλλά παρότι δεν θα νιώθεις το κρύο όταν οδηγάς όταν κατέβεις τα χέρια θα είναι παγωμένα. Αυτά εδώ μου φαίνονται ανώτερα από αυτά που έχω και σε προστασία αλλά και σε ζεστασιά γιατί έχει παραπάνω περιεκτηκότητα υλικού σε Primaloft.

  4. #34
    Αυτά μου άρεσαν από το site που μπήκε: https://www.motocard.com/en/gloves/a..._red_1122.aspx
    , αλλά με 10ε μεταφορικά πάνε στο 60άρι.
    ΚΛΟΠΗ ΧΤ600Ε ==> http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=3c648a696f49887e74806cc10f0d6e44&threadid=108276

  5. #35
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Εγώ πήρα αυτά εδώ πριν έναν μήνα περίπου, δοκιμάστηκαν άγρια ξημερώματα στα λιμανάκια και πέριξ, με θερμοκρασία περίπου 4-5 βαθμούς για 1-1,5 ώρα και ήταν πολύ καλά, δεν ένιωσαν κρύο τα χέρια μου.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  6. #36
    Εγώ τελικά πήρα από Βύνιο (Καλλιρόης) ένα σετάκι καλοκαιρινά alpinestars reef στα 40ε, όσα περίπου και τα five. Είχε και παρόμοια revit στα 35ε.
    Τα περισσότερα μαγαζία δεν είχαν ποικιλία λόγω εποχής, αλλά εμένα μου σκίστηκαν τα five και με τέτοιες θερμοκρασίες δε μπορώ τα χειμερινά.
    ΚΛΟΠΗ ΧΤ600Ε ==> http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=3c648a696f49887e74806cc10f0d6e44&threadid=108276

  7. #37
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/03/2022
    Μηνύματα
    57
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macdeath_s Προβολή μηνύματος
    Σε αντίστοιχες θερμοκρασίες νομίζω μόνο τπτ θερμενόμενα θα κάνουν πραγματικά δουλειά. Προσωπικά έχω αυτά για κρύο Τα έχω δοκιμάσει σε θερμοκρασίες κοντά στο μηδέν αλλά κάτω από 2 βαθμούς εγώ κοκοκο λίγο να οδηγήσω λόγω πρόσφυσης. Στο Μιλάνο που λες κι όλας έχω πάει αρκετές φορές να φάω τα μούτρα μου με ποδήλατο όταν η ρόδα ακουμπάει είτε τα πλακόστρωτα ή ακόμη χειρότερα τις γραμμές του τραμ.

    Πίσω στο θέμα τα παραπάνω έχουν δοκιμαστεί σε ωραία-επαγγελματική σαβούρα (όχι με ποδήλατο ). Low side, ναι μεν όχι σε πίστα αλλά με καλά χλμ δεν σκιστήκανε πουθενά και προστατέψανε επαρκώς. Έχουν και gore-tex και primaloft αλλά παρότι δεν θα νιώθεις το κρύο όταν οδηγάς όταν κατέβεις τα χέρια θα είναι παγωμένα. Αυτά εδώ μου φαίνονται ανώτερα από αυτά που έχω και σε προστασία αλλά και σε ζεστασιά γιατί έχει παραπάνω περιεκτηκότητα υλικού σε Primaloft.
    Έχω ακριβώς τα ίδια γάντια (ΑLPINESTARS WR-2 V2 GORE-TEX), μέχρι 6-8 βαθμούς υποφέρονται αλλά πιο κάτω για αποστάσεις άνω της μισής-μίας ώρας όχι, αυτό έχοντας θερμαινόμενα grip. Από την εμπειρία μου κάτω από αυτές τις θερμοκρασίες μόνο θερμαινόμενα γάντια κάνουν δουλειά οπότε πλέον τα έχω σαν δεύτερα.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Χειμερινά γάντια...
    από stefi21 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 16/01/2009, 17:55
  2. Γυναικεια Χειμερινα Γαντια...Ποια ? ? ?
    από PortisHead στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2008, 12:19
  3. Βοήθεια για χειμερινά Γάντια
    από nickmavros στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2007, 22:14
  4. Κοντά χειμερινά γάντια.
    από snatch στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2007, 09:18

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF