Σελίδα 6 από 16 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 231

Θέμα: Αγορά Μηχανής / Scooter

  1. #76
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.189
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ChristinB Προβολή μηνύματος
    Κοιταγα και αυτο https://www.car.gr/classifieds/bikes...ki-inazuma-250
    Αλλα δε ξέρω κατά πόσο ειναι πολλα τα χλμ συν μου φαίνεται πολυ μαουνα για τα κυβικα του...καπου 190 κιλα διάβασα γεματο και μου φαίνεται πολλα τη στιγμή που ktm, cfmoto,beneli και voge κυμαίνονται 130 με 150
    Όντως είναι μαούνα και βαρύ για τα κυβικά του. Πήγαινε σε voge ac300 τώρα που υπάρχουν στην αγορά (όλοι θελουν να πάνε στο 500) σε καλές τιμές και ουσιαστικά καινούργια....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  2. #77

  3. #78
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/06/2023
    Μηνύματα
    79
    Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις! Το ac300 το εχω σ αυτα που τσεκαρω, θα δοκιμάσω να ανεβω και στο ds σε αντιπροσωπεία να δω αν φτανω καλα. Το benelli 302 το ειδα κι αυτο αλλά εξίσου βαρυ με το imazuma και μου φαίνεται επίσης μαουνα. Το nht της sym ηταν απ τα πρώτα μηαχανκια που εψαξα απλα με προβληματίζουν τα 20 αλογα σε σχέση με ολα τ αλλα ιδιας κατηγορίας που έχουν τουλάχιστον 25 ( μικρη η διαφορά αλλα δε ξερω κατα ποσο θα τραβαει σε μικρο ταξιδακι). Επίσης να πω οτι κοιτάω Αθηνα κυρίως πρώτον γτ οπως ανεφερε και ο φιλος πιο πάνω δεν ειμαι οικονομικα για ταξίδι κυρίως επειδή προσπάθω να μαζεψω με τη μηχανή και δεύτερον σε μικρές πολεις θεωρώ οτι λογω γνωστών που ειναι μεταξυ τους οι περισσότεροι δε μπορώ να εχω εμπιστοσύνη σε μηχανικό της πολης τους. Οχι τουλάχιστον οση θα εχω σε μια αντιπροσωπεία εδω

  4. #79
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/06/2023
    Μηνύματα
    79
    Επίσης ειδα και την zontes r250 https://www.car.gr/classifieds/bikes...3-daytona-r250

    Γενικα δεν εχω ακουσει και τα καλύτερα, και λενε οτι βγαζει πολλα στα ηλεκτρικά...δε ξέρω αν είναι κατοχος καποιος να πει γνώμη

  5. #80
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.189
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ChristinB Προβολή μηνύματος
    Επίσης ειδα και την zontes r250 https://www.car.gr/classifieds/bikes...3-daytona-r250

    Γενικα δεν εχω ακουσει και τα καλύτερα, και λενε οτι βγαζει πολλα στα ηλεκτρικά...δε ξέρω αν είναι κατοχος καποιος να πει γνώμη
    Ισχύει.... έγραψε κιόλας ένας κάπου εδώ μέσα για τα νούμερα που του έκανε το keyless. Το έχουν παρακάνει με τα ηλεκτρονικά μπλιμπλίκια (που είναι και κακής ποιότητας) επίσης βγάζουν κάθε τρεις και λίγο παραλλαγές των μοντέλων τους με αποτέλεσμα να έχει χαθεί η μπάλα. Κοίτα αλλού.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  6. #81
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/06/2023
    Μηνύματα
    79
    Τέλεια ευχαριστώω για την απάντηση! Μου προτείνε ενας φιλος τωρα δεδομένου οτι απο Οκτώβρη και μετα η γκαμα στις μηχανές που πωλούνται ανεβαινει και οι τιμες πεφτουν, να δανειστω κανα παπί απο εναν συγγενή μου μεχρι τοτε για να αποκτήσω μια μικρη οδηγικη εμπειρία...δε ξέρω αν ειναι καλη ιδεα... απλά θα χω χρόνο να μαζεψω και κατι παραπάνω

  7. #82
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.189
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ChristinB Προβολή μηνύματος
    Τέλεια ευχαριστώω για την απάντηση! Μου προτείνε ενας φιλος τωρα δεδομένου οτι απο Οκτώβρη και μετα η γκαμα στις μηχανές που πωλούνται ανεβαινει και οι τιμες πεφτουν, να δανειστω κανα παπί απο εναν συγγενή μου μεχρι τοτε για να αποκτήσω μια μικρη οδηγικη εμπειρία...δε ξέρω αν ειναι καλη ιδεα... απλά θα χω χρόνο να μαζεψω και κατι παραπάνω
    Δεν είναι και τόσο κακή ιδέα αν και η εποχή λόγω του ότι πολύς κόσμος (θα) λείπει, η κίνηση στους δρόμους θα είναι πιο ανεκτική και θα πάρεις "τον αέρα" της μοτό πιο εύκολα χωρίς υπερβολικό άγχος. Άλλωστε πόσο νομίζεις ότι θα πέσουν (ΑΝ πέσουν) οι τιμές; μπα.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  8. #83
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/06/2023
    Μηνύματα
    79
    Δεν εχει να κανει τοσο με τις τιμες οσο με το οτι δε βρισκω...οσες εχω σταμπαρει με το που παίρνω τηλέφωνο έχουν πουληθεί θα ειμαι βέβαια σε ετοιμότητα, μπαίνω καθημερινά ξαι βλέπω αν εχει βγει καποια καινούργια αγγελία και μεθαυριο θα παω να δοκιμασω και κάποιες σε αντιπροσωπείες (να δω κυρίως αν παταω) να χω μια ιδεα

  9. #84
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/06/2023
    Μηνύματα
    79
    Καλησπέρα και παλι! Βρήκα να πάω να δω ενα ktm duke του 13 με abs, 38.000 χλμ και τιμη 2.300. Στο συνεργείο που πηρα να κλείσω ραντεβού και τους ανεφερα το μοντέλο μου είπαν φέρτο αλλά είναι οριακά και οτι είναι γενικά απ τα μοντέλα που θέλουν να ξεχάσουν αλλά μου λεει αμα ειναι γ 2χλ οκ το βλέπουμε. Ξερετε αν βγάζουν ζημιες κι αν έχουν κοστος στα σερβις?

  10. #85
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.189
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ChristinB Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα και παλι! Βρήκα να πάω να δω ενα ktm duke του 13 με abs, 38.000 χλμ και τιμη 2.300. Στο συνεργείο που πηρα να κλείσω ραντεβού και τους ανεφερα το μοντέλο μου είπαν φέρτο αλλά είναι οριακά και οτι είναι γενικά απ τα μοντέλα που θέλουν να ξεχάσουν αλλά μου λεει αμα ειναι γ 2χλ οκ το βλέπουμε. Ξερετε αν βγάζουν ζημιες κι αν έχουν κοστος στα σερβις?
    Αυτά τα έχουν συνήθως κάγκουρες με ότι αυτό συνεπάγεται στην χρήση και τα σερβις τους. Ναι, βγάζουν όταν δεν συντηρούνται ΕΥΛΑΒΙΚΑ! Και ναι, έχουν ακριβά σέρβις.....
    10ετίας με 38 χιλ. χλμ; πάω να σφάξω το χωριό.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  11. #86
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.497
    Τα KTM Duke 200 φημολογείται ότι βγάζουν περί τις 50.000 km. Είναι αρκετά πιεσμένοι οι κινητήρες τους, ειναι και το προφίλ των οδηγών τους αρκετές φορές ιδιαίτερο, οπότε ο συνδυασμός δεν εγγυάται μακροζωία.

    Εννοείται ότι υπάρχουν εξαιρέσεις, που τα οδηγούν γιαγιάδες για ψώνια τα Σάββατα με καλό καιρό.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  12. #87
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.269
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ChristinB Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα και παλι! Βρήκα να πάω να δω ενα ktm duke του 13 με abs, 38.000 χλμ και τιμη 2.300. Στο συνεργείο που πηρα να κλείσω ραντεβού και τους ανεφερα το μοντέλο μου είπαν φέρτο αλλά είναι οριακά και οτι είναι γενικά απ τα μοντέλα που θέλουν να ξεχάσουν αλλά μου λεει αμα ειναι γ 2χλ οκ το βλέπουμε. Ξερετε αν βγάζουν ζημιες κι αν έχουν κοστος στα σερβις?
    Δυστυχώς τα σερβις στα μηχανάκια εχουν παέι στο Θεο οπως και ολα τα υπολοιπα φυσικά.
    Χθες πλήρωσα για μεγαλο σερβις 487 ευρώ οπου τα περαστικα ηταν 190 ευρώ και ο μηχανικος μου ειπε οτι μου
    εκανε σκοντο στα περαστικα και στα λαδια 20% καταλαβαινεις γιατι τιμες μιλάμε.
    Για να αλλαξω ρουλεμαν τιμονιου με κοστος 60 ευρώ πρεπει να λυθει το μπροστινο με κοστος 100 ευρω.
    Γενικα σε μηχανές αν δεν πιανουν τα χερια σου και αν δε εχεις χωρο και μερακι να κανεις καποια πραγματα μονος σου ετοιμασου να
    βαλεις βαθια το χερι στην τσεπη.
    Φτηνα σερβις μονο κανα παπακι η κανα παλιο βεσπακι.
    Αλλιως τωρα το KTM θα έχει κοστος οπως και να χει.

  13. #88
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.189
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος

    Εννοείται ότι υπάρχουν εξαιρέσεις, που τα οδηγούν γιαγιάδες για ψώνια τα Σάββατα με καλό καιρό.
    Τώρα είναι που παίρνω την ματσέτα και πάω στο χωριό

    ΑΝ τα χλμ. είναι πραγματικά, ένα μόνο σημαίνει αυτό: αμέλεια στην συντήρηση, βλάβες, δεν το έφτιαχνε κ.λ.π.


    @CrhistinB δες κάτι άλλο καλύτερα....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  14. #89
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/06/2023
    Μηνύματα
    79
    Ειναι 2ος κατοχος και λεει οτι τα service έχουν γίνει σε αντιπροσωπεία και έχει βιβλίο, και όντας εντελώς άσχετη με μηχανές (ούτε στην οικογένεια μου είχε κανείς), το οτι υπάρχει βιβλίο service λέει κάτι ή μπα?

  15. #90
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/06/2023
    Μηνύματα
    79
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Τα KTM Duke 200 φημολογείται ότι βγάζουν περί τις 50.000 km. Είναι αρκετά πιεσμένοι οι κινητήρες τους, ειναι και το προφίλ των οδηγών τους αρκετές φορές ιδιαίτερο, οπότε ο συνδυασμός δεν εγγυάται μακροζωία.

    Εννοείται ότι υπάρχουν εξαιρέσεις, που τα οδηγούν γιαγιάδες για ψώνια τα Σάββατα με καλό καιρό.
    Η αλήθεια ειναι οτι θεωρητικά πάντα μιλώντας ειχα στο μυαλό μου να παρω για πρώτη μηχανή κάτι οικονομικό μεχρι τα 2.500 να μάθω πάνω σ αυτο και στο χρονο ας πουμε να χω μαζεψει και λίγα περισσότερα λεφτα και να το πουλήσω να πάρω κατι πιο καλο που θα μπορώ να κάνω και κάνα ταξιδακι παραπάνω... οπότε δε νομίζω να τα φτανα τα 50.000...εχω βρει και το cfmoto με 12.000 χλμ που δε με τρελαινει εμφανισιακά στα 2.900 απλα δε ξερω κατα ποσο αξιζει κι αυτο

Σελίδα 6 από 16 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορα μηχανης chappy η chally
    από krals στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2005, 08:23
  2. αγορα μηχανης...???
    από kortomalteze στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2005, 19:58
  3. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2005, 08:34
  4. Αγορα μηχανης (αντιπροσωπειας 'η παραεισαγωγης ?)
    από anco στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2005, 17:54
  5. Αγορα μηχανής απο Αγγλία
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 21:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF