Σελίδα 9 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 4567891011121314 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 231

Θέμα: Αγορά Μηχανής / Scooter

  1. #121
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/06/2023
    Μηνύματα
    79
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Ό τύπος στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι κοπέλλα και μάλιστα από τις σπάνιες περιπτώσεις που δεν είναι 'κομήτης'.Παρακολουθεί,ρωτάει και απαντάει με κοσμιότητα.

    Λίγο προσοχή στις εκφράσεις λοιπόν.
    Ευχαριστώ για το support Επίσης όπως είπες κι εσυ δε μπηκα σε φορουμ απλα για να μπω..οντας ατομο χωρις γνώσεις πάνω ατο θεμα καθώς σε φιλικό και οικογενειακό περιβάλλον δε σχετίζονται με μηχανες γι αυτο απευθύνθηκα εδω...δεν απορρίπτω κάποια άποψη αν δε την ερευνησω πρώτα η ιδια και δω οτι δε μου κανει...πχ τη voge όντως δε την ειχα καν ακουστα και μετα απ τις προτροπές των παιδιών εδω και επειδή στο ψαξιμο που έκανα όντως φαίνεται αξιόπιστη αποτελεί πλέον μια απ τις βασικες μηχανες που κοιτάω

  2. #122
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/06/2023
    Μηνύματα
    79
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ChristinB Προβολή μηνύματος
    Δεν ειναι 100 γενικά απλα για τους 3 συγκεκριμένους μήνες ειναι ετσι λόγω κάποιων άλλων εξόδων
    Επίσης εκτός απ τα λεφτα που ανεφερα εχω υπολογισει και ενα αλλο ποσο που διαθέτω οτι θα πάει στις αρχες για ασφάλεια, εξοπλισμό (τα βασικα τα χω αγοράσει κιόλας), πρώτο σερβις, κάποιον συναγερμό κτλ...

  3. #123
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/06/2023
    Μηνύματα
    79

    Αγορά Σκούτερ

    Καλησπέρα! Θα ήθελα τη βοήθεια σας για αγορά σκούτερ...Το χρειάζομαι για καθημερινες διαδρομές μέσα στο κέντρο αλλα και για ταξιδακια 2-3 ωρων 2-3 φορες το μήνα. Ήθελα και έψηνα πολυ για αγορα μηχανης αλλά για καθαρά πρακτικούς λόγους και θεμα χώρου κατεληξα στην επιλογή σκούτερ...το μπατζετ ειναι γυρω στα 4.500 και επειδή θέλω να έχει λίγο γκαζι για τα ταξίδια κοιταω σε επιλογές πάνω από 30 αλογα... ύψος 1.68. Καθε βοήθεια δεκτη!

  4. #124
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/08/2021
    Μηνύματα
    231
    Εγώ έχω δύο μήνες τώρα το x town 300 το πηρα στα 4500 καινούριο που το έχει βάλει προσφορά, χώρους έχει πάρα πολλούς δύο κρανη full face μαζι Με γαντια Και ενα αδιάβροχο τα χωράει. Σέλα τεράστια με πολύ καλό υλικό, φρένα πολύ καλά μέχρι τώρα, προστασία από αέρα βροχή αρκετά ικανοποιητική κατανάλωση 3,5 λίτρα, σχετικά όμορφο. Από επιδόσεις σχετικά αργό αλλά με 110-120 θα σε πάει στην εθνική
    Για καινούριο με 30 ίππους που θες δεν νομίζω να βρεις κάτι

  5. #125
    Ενα στα χρηματα σου ,που συνδιαζει πολη και εθνικη ειναι το sym joyride 300 στα 27 αλογα που εχω εγω .Δες και τα υπολοιπα που σε ενδιαφερουν και αν θες να ρωτησεις κατι για το joyride , απλα ρώτα .

    Eιναι το μοναδικο με 16 μπροστα τροχο και ισιο πατωμα μπροστα στα ποδια .
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	images.jpeg 
Προβολές:	235 
Μέγεθος:	8,0 KB 
ID:	450382

  6. #126
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.068
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ChristinB Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα! Θα ήθελα τη βοήθεια σας για αγορά σκούτερ...Το χρειάζομαι για καθημερινες διαδρομές μέσα στο κέντρο αλλα και για ταξιδακια 2-3 ωρων 2-3 φορες το μήνα. Ήθελα και έψηνα πολυ για αγορα μηχανης αλλά για καθαρά πρακτικούς λόγους και θεμα χώρου κατεληξα στην επιλογή σκούτερ...το μπατζετ ειναι γυρω στα 4.500 και επειδή θέλω να έχει λίγο γκαζι για τα ταξίδια κοιταω σε επιλογές πάνω από 30 αλογα... ύψος 1.68. Καθε βοήθεια δεκτη!
    και θα παρεις σκουτερ? καλυτερα σαπακι τρανσαλπ του 95 παρα σκουτερ.

  7. #127
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/06/2023
    Μηνύματα
    79
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nomand Προβολή μηνύματος
    Εγώ έχω δύο μήνες τώρα το x town 300 το πηρα στα 4500 καινούριο που το έχει βάλει προσφορά, χώρους έχει πάρα πολλούς δύο κρανη full face μαζι Με γαντια Και ενα αδιάβροχο τα χωράει. Σέλα τεράστια με πολύ καλό υλικό, φρένα πολύ καλά μέχρι τώρα, προστασία από αέρα βροχή αρκετά ικανοποιητική κατανάλωση 3,5 λίτρα, σχετικά όμορφο. Από επιδόσεις σχετικά αργό αλλά με 110-120 θα σε πάει στην εθνική
    Για καινούριο με 30 ίππους που θες δεν νομίζω να βρεις κάτι
    Ευχαριστώ πολύ! Δε με ενδιαφέρει να ναι καινούργιο κυρίως μεταχειρισμένα κοιταω λόγω μπάτζετ

  8. #128
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/06/2023
    Μηνύματα
    79
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Ενα στα χρηματα σου ,που συνδιαζει πολη και εθνικη ειναι το sym joyride 300 στα 27 αλογα που εχω εγω .Δες και τα υπολοιπα που σε ενδιαφερουν και αν θες να ρωτησεις κατι για το joyride , απλα ρώτα .

    Eιναι το μοναδικο με 16 μπροστα τροχο και ισιο πατωμα μπροστα στα ποδια .
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	images.jpeg 
Προβολές:	235 
Μέγεθος:	8,0 KB 
ID:	450382
    Το χω δει κι αυτο απο φωτογραφίες προς το παρόν αλλα φαίνεται ωραιο. Απο θεμα αξιοπιστίας η sym και η kymco ειναι ποιοτικές εταιρείες?

  9. #129
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/06/2023
    Μηνύματα
    79
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    και θα παρεις σκουτερ? καλυτερα σαπακι τρανσαλπ του 95 παρα σκουτερ.
    Μηχανη ήθελα, ειχα μαζεψει να παρω τη voge300ac ή κάποιο μεταχειρισμένο Kawasaki/mt αλλα δυστυχώς η νέα μου εργασία απαιτεί να φοράω κάποιες φορές μεσα στην εβδομάδα φουστα και με μηχανη δεν είναι εφικτό... δοκίμασα τα παντα αλλα δεν :'( γι'αυτό κατέληξα στην επιλογή σκουτερ και γ αυτο θελω κατι να κανει και για ταξίδια

  10. #130
    Ειναι το 5ο sym που εχω χωρις ποτε κανενα προβλημα ....Βεβαια δεν τα κραταω και πολυ ,αλλα οσα τα κρατησα δεν εβγαλαν κατι .
    Σε αλλους εβγαλαν σε αλλους οχι .και τα sym και τα kymco ..και τα honda και τα yamaha κατι μπορει να βγαλουν .
    Το joyride φοραει τον κινητηρα f4 της sym που εχει αποδηχθει άθραυστος .τον ειχα και σε αλλο σκουτερ και παλι ηταν οκ .
    Για τα κυμκο δεν εχω εμπειρία ,αλλα ακουω πως ειναι ενα κλικ κατω απο τη sym .
    Απο θεμα ποιοτητας κατασκευης γενικα και οι δυο εταιριες ειναι λιγο κατω σε σχεση με HONDA ,yamaha κτλ ,αλλα εκει ειναι οτι πληρωσεις παιρνεις .

    Αυτο που εχω δει εχοντας αλλαξει τοσα ,ειναι πως απο τα 300 κυβικα και πανω που σε ενδιαφερει εσενα , η ποιοτητα ξεκιναει και γινεται πιο Premium ακομα και σε αυτες τις εταιριες .
    Καμια σχεση δηλ το 300 με το αντοιστιχο 200αρι jouride που αλλαξα δύο
    Η μερα με τη νυχτα .

    Φουστα και μηχανακι βεβαια ...δεν ξερω πως το χεις στο μυαλο σου ,αλλα δεν ειναι και οτι καλυτερο απο πολλες αποψεις

  11. #131
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/06/2023
    Μηνύματα
    79
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Ειναι το 5ο sym που εχω χωρις ποτε κανενα προβλημα ....Βεβαια δεν τα κραταω και πολυ ,αλλα οσα τα κρατησα δεν εβγαλαν κατι .
    Σε αλλους εβγαλαν σε αλλους οχι .και τα sym και τα kymco ..και τα honda και τα yamaha κατι μπορει να βγαλουν .
    Το joyride φοραει τον κινητηρα f4 της sym που εχει αποδηχθει άθραυστος .τον ειχα και σε αλλο σκουτερ και παλι ηταν οκ .
    Για τα κυμκο δεν εχω εμπειρία ,αλλα ακουω πως ειναι ενα κλικ κατω απο τη sym .
    Απο θεμα ποιοτητας κατασκευης γενικα και οι δυο εταιριες ειναι λιγο κατω σε σχεση με HONDA ,yamaha κτλ ,αλλα εκει ειναι οτι πληρωσεις παιρνεις .

    Αυτο που εχω δει εχοντας αλλαξει τοσα ,ειναι πως απο τα 300 κυβικα και πανω που σε ενδιαφερει εσενα , η ποιοτητα ξεκιναει και γινεται πιο Premium ακομα και σε αυτες τις εταιριες .
    Καμια σχεση δηλ το 300 με το αντοιστιχο 200αρι jouride που αλλαξα δύο
    Η μερα με τη νυχτα .

    Φουστα και μηχανακι βεβαια ...δεν ξερω πως το χεις στο μυαλο σου ,αλλα δεν ειναι και οτι καλυτερο απο πολλες αποψεις
    Πολυ κατατοπιστικός σ ευχαριστώ! Σε ταξιδακι ετσι κανα 2ωρο απόσταση το έχεις δοκίμασει?

    Οσον αφορά φουστα και μηχανάκι προφανώς και δεν ειναι καθόλου ασφαλες και γενικά ολο το καιρό που οδηγαω ενα 125ρι πάντα φοράω μπουφάν κράνος κτλ...αλλα κάποιες μερες θα ειναι αναγκαίο να μετακινουμε με φουστα σε αποστάσεις 15λεπτου και σε σκουτερ οσο να ναι μπορείς να οδηγησεις γτ ειναι άλλη θεση σε σχέση με τη μηχανή...τωρα και τα 2 τον ίδιο κίνδυνο έχουν σε περίπτωση πτωσης αλλα...

  12. #132
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.068
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ChristinB Προβολή μηνύματος
    Μηχανη ήθελα, ειχα μαζεψει να παρω τη voge300ac ή κάποιο μεταχειρισμένο Kawasaki/mt αλλα δυστυχώς η νέα μου εργασία απαιτεί να φοράω κάποιες φορές μεσα στην εβδομάδα φουστα και με μηχανη δεν είναι εφικτό... δοκίμασα τα παντα αλλα δεν :'( γι'αυτό κατέληξα στην επιλογή σκουτερ και γ αυτο θελω κατι να κανει και για ταξίδια
    η φουστα ειναι απαραιτητη δηλαδη? τι δουλεια ειναι αυτη που πρεπει να φορας φουστα υποχρεωτικα.. δεν το εχω ξανακουσει ποτε. απο κιλα πως τα πας? τα 300αρια ειναι καπως βαρια. για ταξιδια παντως θα κοιτουσα κατι σε downtown η παρομοιο καναπεδατο. βεβαια με τοσα λεφτα πας και σε φορζα που ειναι μαλλον η καλυτερη επιλογη. θα ελεγα και xmax αλλα σιγουρα το φορζα θα σου ταιριαξει καλυτερα.

  13. #133
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2022
    Μηνύματα
    303
    Είχα για κανένα εξάμηνο το zontes m310
    Το πήρα καινούργιο και το πούλησα επειδή ήθελα τελικά μηχανή.

    Καινούργιο είναι ακριβώς στο budget σου και μάλλον σου κάνει σε όλα όσα ζητάς (ελαφρύ, δυνατό, μαζεμένο σε διαστάσεις και τέλειο από άποψη συμπεριφοράς στο δρόμο) αλλά έχει δύο μεγάλα μείον

    Δεν έχει πολλούς χώρους από κάτω (οριακά δεν χωρούσε ένα full face κράνος σε large της hjc) και σίγουρα είναι γρίφος η αξιοπιστία ειδικά στο keyless.

    Εμένα δεν μου έκανε τίποτα, το ίδιο και σε διανομείς με 20 Χιλ χλμ που έπιναν νερό στο όνομα του αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

    Έπειτα σε ελαφρώς μεταχειρισμένα θα κοιτούσα honda sh και Beverly αλλά με μεγάλο κίνδυνο κλοπής αφού τα κυνηγάνε.

    Τέλος προσωπικά θα κοιτούσα για το sr4 max της voge (είτε ελαφρώς μεταχειρισμένο είτε καινούργιο με δόσεις τη διαφορά) καθώς είναι πολύ καλό, με άνετα αμορτισέρ πίσω και εξαιρετικά λάστιχα πρώτης τοποθέτησης, χώρους κλπ αρκεί να σου κάνει ως μέγεθος.

    Κάνε ένα κόπο, με φούστα η χωρίς και κάνε ένα πέρασμα από τις αντιπροσωπείες να τα δεις και εάν σε βολεύουν εργονομικά.

    Καλή επιλογή σε ότι κανείς.

  14. #134
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.166
    Εφόσον ο μεγαλύτερος (και μοναδικός, απ'οτι κατάλαβα) περιορισμός είναι η ένδυση, τότε οι χωροι δεν είναι τόσο σημαντικοί. Τα σκουτερ με μικρους χώρους που με το ζορι χωράνε ενα κράνος πάλι πιο πρακτικά είναι σε σχέση με μηχανή.

    Στη χειρότερη υπάρχει και η λύση βαλιτσακίου.

  15. #135
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.471
    Ισχύει για όλους τους νόμους για την Αττική ένα παραπάνω (μη πω δυο).
    Ο εξοπλισμός ασφαλείας αναβατη πρέπει να παραμένει τοπ προτεραιότητα στις μετακινήσεις με δίκυκλο.

    Συνεπως το καλύτερο θα ήταν (χωρίς να θέλω να σε αποτρέψω) μια μικρή αποσκευή με ότι καζουαλ ρούχο θέλεις όταν φθάσεις στον χώρο εργασίας

Σελίδα 9 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 4567891011121314 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορα μηχανης chappy η chally
    από krals στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2005, 08:23
  2. αγορα μηχανης...???
    από kortomalteze στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2005, 19:58
  3. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2005, 08:34
  4. Αγορα μηχανης (αντιπροσωπειας 'η παραεισαγωγης ?)
    από anco στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2005, 17:54
  5. Αγορα μηχανής απο Αγγλία
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 21:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF