Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 46

Θέμα: Voge dsx525, Cf mt650, η μεταχειρισμένο Ιάπωνα?

  1. #16
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2022
    Μηνύματα
    303
    Λογικά θα έχεις τις ίδιες επιδόσεις καθώς το 525dsx θα είναι και πιο βαρύ

    Μένει μόνο να το δεις στην πράξη εάν υπάρχει tedt ride

    Βέβαια από γυμνό πας σε on off
    Δίκαιη σύγκριση θα ήταν με το ac της Voge

  2. #17
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/07/2023
    Μηνύματα
    8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akisk19 Προβολή μηνύματος
    η χρήση που κάνω είναι κυρίως αστική, σε επαρχιακή πόλη, με κοντινές βόλτες 80-100 χλμ.

    Η γενικά ανάμεσα στα 2 κινέζικα ποιο θα ήταν καλύτερη επιλογή;

    Για την χρήση που γράφεις δεν χρειάζεται να πας καν στο 700μτ η στο 650μτ, είναι για ανοιχτούς δρόμους πιο πολύ τα ΜΤ, συν ότι στην πόλη θα βράζεις καθώς είναι ένα μειονεκτήμα του 650μτ, στο 700 ίσως το διόρθωσαν αλλά θα το δούμε όταν έρθει με το καλό. Επίσης για την χρήση που λες πάλι θα έχεις και πολύ υψηλή κατανάλωση με το μτ. Είναι δύο διαφορετικες μηχανές, διαφορετική κατηγορία.

    Τώρα με τα παιδιά που γράφουν ότι τα voge είναι ανώτερα από τα CF θα διαφωνήσω κάθετα , η CF είναι η premium της Κίνας. Απλα στο voge 525 του έχουν βάλει τοπ περιφεριακα και η η τιμή του vfm, και θα πουλήσει κάργα όσο κρατήσει την τιμή αυτή αλλά και με τα +400 που θα πάει στην κανονική του τιμή θα πάει τρένο.

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.472
    1. Η μηχανη αγοράζεται με γνωμονα την καρδια, οχι το μυαλο.
    2. Μην αγοράζεις μηχανη εχοντας στο νου σου τον...επόμενο ιδιοκτητη.
    3. Προσωπικά, θα αγοραζα μεταχειρισμενο ιάπωνα στα ιδια λεφτα ενος καινουργιου κινεζου γιατι ειμαι "φτωχός".

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.085
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrMak Προβολή μηνύματος

    Τώρα με τα παιδιά που γράφουν ότι τα voge είναι ανώτερα από τα CF θα διαφωνήσω κάθετα , η CF είναι η premium της Κίνας.
    Μια είσοδος στα κατά τόπους φόρα και των δύο εταιρειών παγκοσμίως και στην Ελλάδα,και την αναφορά προβλημάτων ειδικά σε σύγκριση cfmoto 650mt vs Voge 500 ds,θα σε πείσει για το ανάποδο ,παρασάγγας πιο αξιόπιστη η Voge .

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/07/2023
    Μηνύματα
    8
    Ok δεν θα διαφωνήσω σε αυτό,καθώς δεν το έχω ψάξει στο ΝΕΤ πολύ πάντως εγώ πιστεύω ακράδαντα ότι είναι και στο χέρι του κάθε οδηγού. Έγω ετοιμάζομαι για 700 η για 800μτ κατηγορία που δεν υπάρχει σε voge ακόμα. Εάν υπήρχε θα το σκεφτόμουν σοβαρά και το voge και θα πήγαινα σε όποιο μου καθόταν πιο καλά εμφανισιακά!Το 525 είναι πολύ ωραίο, όμως δεν μπορεί να συγκριθεί με το 650 η παραπάνω, μόνο με το 650 έκδοση Α2 διπλώματος.Δύο πολύ καλοί μου φίλοι έχουν το 650 και 800 μτ αντίστοιχα. Το 650 το έχει από κούτα 4 χρόνια και δεν του έχει βγάλει εντελώς τίποτα, το προσέχει βέβαια 100αρα σερβισε στην ώρα τους κτλ. Για αυτό εγώ κρίνω με βάση ανθρώπους που γνωρίζω πως συμπεριφέρονται στις μηχανές τούς, για αυτό δεν δίνω πολύ εμπιστοσύνη στις κριτικές των φόρουμ. Επίσης πάλι φιλαράκι μου έχει το 500ds και πάλι δεν του έχει βγάλει τίποτα 2 χρόνια το έχει από κούτα και αυτός! Δηλαδή δεν λέω ότι είναι χειρότερο το ένα η το άλλο αλλά σαν εταιρείες η CF είναι αρκετά ανώτερη από την voge, αυτό λέω!

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    978
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrMak Προβολή μηνύματος
    Ok δεν θα διαφωνήσω σε αυτό,καθώς δεν το έχω ψάξει στο ΝΕΤ πολύ πάντως εγώ πιστεύω ακράδαντα ότι είναι και στο χέρι του κάθε οδηγού. Έγω ετοιμάζομαι για 700 η για 800μτ κατηγορία που δεν υπάρχει σε voge ακόμα. Εάν υπήρχε θα το σκεφτόμουν σοβαρά και το voge και θα πήγαινα σε όποιο μου καθόταν πιο καλά εμφανισιακά!Το 525 είναι πολύ ωραίο, όμως δεν μπορεί να συγκριθεί με το 650 η παραπάνω, μόνο με το 650 έκδοση Α2 διπλώματος.Δύο πολύ καλοί μου φίλοι έχουν το 650 και 800 μτ αντίστοιχα. Το 650 το έχει από κούτα 4 χρόνια και δεν του έχει βγάλει εντελώς τίποτα, το προσέχει βέβαια 100αρα σερβισε στην ώρα τους κτλ. Για αυτό εγώ κρίνω με βάση ανθρώπους που γνωρίζω πως συμπεριφέρονται στις μηχανές τούς, για αυτό δεν δίνω πολύ εμπιστοσύνη στις κριτικές των φόρουμ. Επίσης πάλι φιλαράκι μου έχει το 500ds και πάλι δεν του έχει βγάλει τίποτα 2 χρόνια το έχει από κούτα και αυτός! Δηλαδή δεν λέω ότι είναι χειρότερο το ένα η το άλλο αλλά σαν εταιρείες η CF είναι αρκετά ανώτερη από την voge, αυτό λέω!
    Είσαι εδώ για τη μανούρα τότε , που λέει και μια ψυχή εδώ μέσα ?

  7. #22
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.177
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrMak Προβολή μηνύματος
    Ok δεν θα διαφωνήσω σε αυτό,καθώς δεν το έχω ψάξει στο ΝΕΤ πολύ πάντως εγώ πιστεύω ακράδαντα ότι είναι και στο χέρι του κάθε οδηγού. Έγω ετοιμάζομαι για 700 η για 800μτ κατηγορία που δεν υπάρχει σε voge ακόμα. Εάν υπήρχε θα το σκεφτόμουν σοβαρά και το voge και θα πήγαινα σε όποιο μου καθόταν πιο καλά εμφανισιακά!Το 525 είναι πολύ ωραίο, όμως δεν μπορεί να συγκριθεί με το 650 η παραπάνω, μόνο με το 650 έκδοση Α2 διπλώματος.Δύο πολύ καλοί μου φίλοι έχουν το 650 και 800 μτ αντίστοιχα. Το 650 το έχει από κούτα 4 χρόνια και δεν του έχει βγάλει εντελώς τίποτα, το προσέχει βέβαια 100αρα σερβισε στην ώρα τους κτλ. Για αυτό εγώ κρίνω με βάση ανθρώπους που γνωρίζω πως συμπεριφέρονται στις μηχανές τούς, για αυτό δεν δίνω πολύ εμπιστοσύνη στις κριτικές των φόρουμ. Επίσης πάλι φιλαράκι μου έχει το 500ds και πάλι δεν του έχει βγάλει τίποτα 2 χρόνια το έχει από κούτα και αυτός! Δηλαδή δεν λέω ότι είναι χειρότερο το ένα η το άλλο αλλά σαν εταιρείες η CF είναι αρκετά ανώτερη από την voge, αυτό λέω!
    Αφού δεν δίνεις σημασία στα φόρουμ όπως λες, γιατί ρωτάς εδώ τότε;
    Κάνε ότι σε φωτίσει ο Μέγας γιαραμπής και η τσέπη σου
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  8. #23
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2022
    Μηνύματα
    303
    Ανακοινώθηκε και η τιμή του cfmoto 700mt
    6590,00

    https://cfmoto.net.gr/autos/700mt/

  9. #24
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/07/2023
    Μηνύματα
    8
    Οκ παιδιά, παρεξηγήθηκα. Σας ζητώ συγνώμη ,δεν ψάχνω μανουρες!

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    978
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrMak Προβολή μηνύματος
    Οκ παιδιά, παρεξηγήθηκα. Σας ζητώ συγνώμη ,δεν ψάχνω μανουρες!
    Στραβοστομιάσαμε λίγο παραπάνω αλλά φαίνεσαι καλό παιδί , καλή διαμονή στο φόρουμ

  11. #26
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/07/2023
    Μηνύματα
    8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THRESH Προβολή μηνύματος
    Στραβοστομιάσαμε λίγο παραπάνω αλλά φαίνεσαι καλό παιδί , καλή διαμονή στο φόρουμ

    Καλός σας βρήκα παιδιά. Εγώ επανέρχομαι τώρα με την αγορά του 700μτ (μπορεί και από τον ενθουσιασμό μου να νόμισα ότι μόνο η CF και τίποτα άλλο χαχα ) την επόμενη εβδομάδα παραλαμβάνω είναι σε διαδικασία έκδοσης χαρτιών πινακίδας! Ότι είναι θα το συζητήσουμε και θα κάνω κάι ένα first impression μόλις μπορέσω!

    Καταρχάς να πω ότι ήμουν σε μεγάλο δίλημμα ds525x η 700mt. Κατέληξα στο μτ γιατι θα γίνονται αρκετά χλμ εκτός πόλεως καθώς συμπαθώ τα 17τροχα και το 525 το βγάζει μόνο σε έκδοση 19 ακτινωτές ( για χώμα που δεν πρόκειται να πάω offroad ) κάνα χωματόδρομο να πατήσω και εάν θα υπάρξει χωματόδρομος,που με καλύπτει και το mt. Πάντως εάν έκανα χρήση πιο πολύ πόλη θα πήγαινα ασυζητητί 525.

    Επανέρχομαι μετά από αρκετά χρόνια σε μηχανή, καθώς έκανα την δουλειά μου με ένα runner 180 4t του 2000! Πριν είχα
    Honda x8rs 50cc Scooter (οποίος το θυμάται)
    Crypton 110 2004
    DT 125(πειραγμενο 200cc) 2000 (πολύ λάδι τα είχα κάνει τα ρούχα αστεράκια για όποιον ξέρει)
    Cagiva cannyon 500
    Και τελευταία μου μηχανή
    Kawasaki er6n .

    Μετά τα έδωσα για οικονομικούς λόγους και έμεινα με to runneraki για να κάνω την δουλειά μου για την πόλη. Τώρα το έδωσα και το runner και περιμένω την 700mt που η αγορά της γίνεται πιο πολύ για επαγγελματικό μεταφορικό καθώς θα κάνω αρκετά εκτός πόλεως χλμ!

    Για αυτό στον φίλο που άνοιξε την συζήτηση προτείνω να πάει σε 525dsx καθώς η χρήση που το προορίζει θα είναι αστική κυρίως!

  12. #27
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.177
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrMak Προβολή μηνύματος
    Καλός σας βρήκα παιδιά. Εγώ επανέρχομαι τώρα με την αγορά του 700μτ (μπορεί και από τον ενθουσιασμό μου να νόμισα ότι μόνο η CF και τίποτα άλλο χαχα ) την επόμενη εβδομάδα παραλαμβάνω είναι σε διαδικασία έκδοσης χαρτιών πινακίδας! Ότι είναι θα το συζητήσουμε και θα κάνω κάι ένα first impression μόλις μπορέσω!

    Καταρχάς να πω ότι ήμουν σε μεγάλο δίλημμα ds525x η 700mt. Κατέληξα στο μτ γιατι θα γίνονται αρκετά χλμ εκτός πόλεως καθώς συμπαθώ τα 17τροχα και το 525 το βγάζει μόνο σε έκδοση 19 ακτινωτές ( για χώμα που δεν πρόκειται να πάω offroad ) κάνα χωματόδρομο να πατήσω και εάν θα υπάρξει χωματόδρομος,που με καλύπτει και το mt. Πάντως εάν έκανα χρήση πιο πολύ πόλη θα πήγαινα ασυζητητί 525.

    Επανέρχομαι μετά από αρκετά χρόνια σε μηχανή, καθώς έκανα την δουλειά μου με ένα runner 180 4t του 2000! Πριν είχα
    Honda x8rs 50cc Scooter (οποίος το θυμάται)
    Crypton 110 2004
    DT 125(πειραγμενο 200cc) 2000 (πολύ λάδι τα είχα κάνει τα ρούχα αστεράκια για όποιον ξέρει)
    Cagiva cannyon 500
    Και τελευταία μου μηχανή
    Kawasaki er6n .

    Μετά τα έδωσα για οικονομικούς λόγους και έμεινα με to runneraki για να κάνω την δουλειά μου για την πόλη. Τώρα το έδωσα και το runner και περιμένω την 700mt που η αγορά της γίνεται πιο πολύ για επαγγελματικό μεταφορικό καθώς θα κάνω αρκετά εκτός πόλεως χλμ!

    Για αυτό στον φίλο που άνοιξε την συζήτηση προτείνω να πάει σε 525dsx καθώς η χρήση που το προορίζει θα είναι αστική κυρίως!
    Καλώς ήρθες, το έσωσες για λίγο

    Ήμουν κι εγώ τέλη του περασμένου έτους ανάμεσα στο 700 και το ac 500 της voge.
    Επικράτησε το 500 διότι αφενός η αντιπροσωπεία είναι δίπλα στο σπίτι μου, και δεν γράφω πολλά χλμ. Εκτός πόλης, οπότε...
    Με το καλό να παραλάβεις και να το χαρείς!
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  13. #28
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2022
    Μηνύματα
    303
    Με το καλό να παραλάβεις και να το χαρείς.
    Θα παρακολουθώ με πολύ προσοχή τα γραφόμενα σου, καθότι ως κάτοχος του clx με λογικά τον ίδιο κινητήρα, θα ήθελα να δω εντυπώσεις από καταναλώσεις κλπ στοιχεία.

    Επίσης ως πρώην κάτοχος του Kawasaki, εάν ο κινητήρας από το mt σου φανεί μετεξέλιξη του er6n?

    (Κάπου σαν να έχει πάρει το μάτι μου κάτι σχετικό)

  14. #29
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/06/2023
    Μηνύματα
    20
    Φίλε μου τρομερή σύμπτωση, 1ο μου μηχανάκι ήταν X8rs πλέον και εγώ έχω ένα ρανερ 200 4Τ που το πουλάω καθώς πήρα το 525.
    Το σκέφτηκα και εγώ για το cf700, αλλά όπως έγραψα κάνω περισσότερο αστική μετακίνηση και με ενδιαφέρει πολύ το offroad κομμάτι, (με ένα πιο τρακτεροτο λάστιχο φυσικά).
    Καλές βόλτες σου εύχομαι και πάντα όρθιος.
    Btw ζοριζομαι πολύ να το δώσω το ρανερ και είναι πραγματικά άψογο το μηχανάκι, εσύ το έδωσες εύκολα;

  15. #30
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/07/2023
    Μηνύματα
    8
    Ήταν "δανικό" του αδερφού μου, το έδωσα πίσω αλλά το σκότωσε κάνα 400 ήταν σε πραγματικά χάλια κατάσταση. Το είχα ισα ίσα να με πηγαίνει για μες την πόλη για δουλειές. Μόνο λάδια του άλλαζα και αυτά τα ξεχνάω το κοντέρ νομίζω είχε γυρο 150000 εάν θυμάμαι καλά. Πάντως σκυλί κανονικό το άτιμο κάποιες φορές πήγε να με αφήσει αλλά πειραζα λίγο τα καλοδιακια στην μπαταρία και επερνε κανονικά! Είχε νικασιλ κυλινδροπιστονα δεν κολλάνε με τίποτα! Και σε εσένα καλορίζικο! Εάν είναι σε καλή κατάσταση το ραννερ τι να σου πω εάν μπορείς οικονομικά κρατά το για γύρο γύρο κάνα θέλημα πχ! Αυτός που το πήρε το δικό μας το έκανε πένα τώρα είναι κομπλέ φρεσκοβαμμενο και όλα φτιαχμενα σαν καινούργιο, όσο γίνεται

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2005, 15:16
  2. Μεταχειρισμένο!!!!!
    από nikoskkk στο forum BMW
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2005, 18:17
  3. Modenas μεταχειρισμενο....
    από KeLeYTiS στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2005, 16:48
  4. μεταχειρισμένο Fazer
    από angels_gr στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 28/01/2005, 14:59
  5. Μεταχειρισμενο v-strom 650
    από eliasgr στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2004, 00:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF