Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 46

Θέμα: Voge dsx525, Cf mt650, η μεταχειρισμένο Ιάπωνα?

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/06/2023
    Μηνύματα
    21

    Voge dsx525, Cf mt650, η μεταχειρισμένο Ιάπωνα?

    Είμαι σε διαδικασία αγοράς της πρώτης μου Moto είμαι 1.83 105 κιλά έχω ένα 200αρι Runner και ήρθε η ώρα να το δώσω και ψάχνω το επόμενο.
    Είδα το καινούργιο voge 525dsx και έπαθα πλάκα με την εμφάνιση τον εξοπλισμό και την τιμή 6κ καινούργιο, στα ίδια λεφτά είναι και το επίσης αξιόλογο MT650.
    Έχω απεριόριστο δίπλωμα, η χρήση που κάνω είναι κυρίως αστική, σε επαρχιακή πόλη, με κοντινές βόλτες 80-100 χλμ.
    Το budget μου είναι στα 6κ, το voge μου άρεσε πολύ εμφανισιακά αλλά με προβληματίζουν τα 48 άλογα του.
    Αυτό που με προβληματίζει περισσότερο είναι η μεταπολιτικη αξία των Κινέζων και κατά πόσο θα βρεθεί κάποιος να το δώσω σε νορμάλ τιμή και όχι να το σκοτώσω για να φεύγει.
    Υπάρχει κάποια πρόταση σε μεταχειρισμένο ιαπωνικό σε αυτά τα χρήματα;
    Η γενικά ανάμεσα στα 2 κινέζικα ποιο θα ήταν καλύτερη επιλογή;

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.086
    Ασυζητητί το voge,θα σου φτάσουν άνετα τα άλογα,και η ποιότητα του είναι εμφανώς καλύτερη του cf moto. Διάβασε τα σχετικα που έχουμε γράψει οι κάτοχοι στο φόρουμ.
    Τελευταία τροποποίηση από panavour; 29/06/2023 στις 22:03.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.086
    Ασυζητητί το voge,θα σου φτάσουν άνετα τα άλογα,και η ποιότητα του είναι εμφανώς καλύτερη του cfmoto. Διάβασε τα σχετικα που έχουμε γράψει οι κάτοχοι στο φόρουμ.

    https://www.moto.gr/forums/showthrea...ght=Voge+500ds

  4. #4
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.970
    Η μεταπωλητική αξία των Κινέζων είναι ένα θέμα που έχει εναφερθεί πολλάκις, σίγουρα δεν έχουν την μεταπωλητική αξία των Ευρωπαίων-Ιαπώνων ανταγωνιστών...

    Τo 650ΜΤ αν δεν κάνω λάθος έχει σταματήσει, καθότι αναμένεται ο διάδοχός του, το 700ΜΤ. Μεταξύ Voge και CFM η προσωπική μου ψήφος πάει στην Voge, νομίζω πως είναι μισό κλικ πιο ποιοτικά από τα CFM, ενώ προσωπική μου γνώμη, έχουν και καλύτερους κινητήρες, ελέω Loncin.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.086
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Μεταξύ Voge και CFM η προσωπική μου ψήφος πάει στην Voge, νομίζω πως είναι μισό κλικ πιο ποιοτικά από τα CFM, ενώ προσωπική μου γνώμη, έχουν και καλύτερους κινητήρες, ελέω Loncin.
    Πολύ πάνω από μισό κλικ.

  6. #6
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.970
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Πολύ πάνω από μισό κλικ.
    Ισχύει.

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/06/2023
    Μηνύματα
    21
    Βέβαια το 525 σαν νέο μοντέλο δεν ξέρουμε ακόμα τι ποιότητα θα έχει, αλλά φαντάζομαι θα είναι κοντά στο 500dsx.

  8. #8
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2022
    Μηνύματα
    303
    Ενώ υπάρχουν ερωτηματα και διλήμματα, η τιμή του 525 είναι no brainer που λένε και στο χωριό μου (not αλλά λέμε τώρα)

    Το επερχόμενο 700mt θα έχει τον κινητήρα του clx που έχω τώρα, αλλά λογικά θα είναι 1 Χιλ πάνω από το dsx και σίγουρα με τελείως διαφορετική κατανάλωση.

    Το δικό μου γυμνό και άρα πιο ελαφρύ από το ερχόμενο 700mt μέτρησα σε πορεία με πολύ στρωτή χρήση 4,7 lt στα εκατό, όταν από χρήστες φαίνεται πως το voge έχει μέγιστη εκεί.

    Η τιμή του voge φαίνεται κλοπή γιατί έχουν ανέβει πολύ όλα τα άλλα, αλλιώς είναι πολύ σωστά κοστολογημενο.

    Στη θέση σου θα πήγαινα στο voge όσο υπάρχει ακόμη εάν δεν έχουν πουληθεί όλα.

    Η μεταπώληση λογικό είναι να είναι χαμηλή καθώς και να αγορά είναι χαμηλή...αλλά είναι μια δεύτερης γενιάς βελτιωμένο μηχανάκι από το ήδη πολύ καλό, με κορυφαία περιφερειακά....άρα για μένα βουρ στον πατσά

  9. #9
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/08/2015
    Μηνύματα
    326
    Είδα και 'γω από κοντά το 525. Αρχοντικό με ωραία θέση οδήγησης, και δείχνει ποιοτικό. Στην Ιταλία οι πρώτοι κάτοχοι στο Facebook γράφουν καλά λόγια, και ότι είναι πολύ πιο σβέλτο από το 500αρι. Να υπολογίσεις στα θετικά και την άψογη υποστήριξη της MotoTrend.

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/06/2023
    Μηνύματα
    21
    Την Δευτέρα η τοπική αντιπροσωπεία θα φέρει ένα μπλε στην έκθεση και μου είπε ότι θα στοκαρει 3-4 κομμάτια για να τα δώσει στα 5995. Οπότε για τον επόμενο μήνα θα υπάρχει μηχανάκι διαθέσιμο.

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.063
    με 6 βρισκεις cb500x και θα το πουλήσεις παλι τοσα σε μερικα χρονια.

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/06/2023
    Μηνύματα
    21
    Στην περιοχή μου τα cbx ξεκινάνε από 6400, συν το ότι είναι τα παλιά μοντέλα (πριν το 2020)με την μικρή ρόδα μπροστά.

  13. #13
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/04/2021
    Μηνύματα
    125
    Εχω μπει και εγώ στο δίλλημα να πουλήσω την μηχανή και να πάω στο 525dsx απλώς με προβληματίζει οτι θα πάω στα ίδια άλογα ενώ θέλω παραπάνω.Το 700μτ πόσα άλογα θα είναι και η επιτάχυνση/τελική του πως κυμαίνεται;

  14. #14
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2022
    Μηνύματα
    303
    Τι έχεις τώρα για να δεις τις επιδόσεις ως διαφορά?

    Λένε ότι θα έχει τον κινητήρα του clx όπου έχει τα εξής:

    Ιπποδύναμη 74 hp @ 8.750rpm
    Ροπή 61 Nm @ 6.500rpm

    Στην πράξη δεν μπορώ να ξέρω τελικές και επιδόσεις, αλλά στα άπειρα μου μάτια είναι επαρκεστατο.

    Ωραία ροπή που χτίζεται σταδιακά και με εθιστικό ξέσπασμα μετά τις έξι και έως τον κόφτη (που δεν έχω φτάσει προφανώς)
    Στις εφτά Ιουλίου αναμένεται και αυτό όπου και θα ανακοινωθεί και η τιμή του που λένε ότι θα είναι λίγο κάτω από τα 7χιλ

  15. #15
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/04/2021
    Μηνύματα
    125
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dimmanoukas Προβολή μηνύματος
    Τι έχεις τώρα για να δεις τις επιδόσεις ως διαφορά?

    Λένε ότι θα έχει τον κινητήρα του clx όπου έχει τα εξής:

    Ιπποδύναμη 74 hp @ 8.750rpm
    Ροπή 61 Nm @ 6.500rpm

    Στην πράξη δεν μπορώ να ξέρω τελικές και επιδόσεις, αλλά στα άπειρα μου μάτια είναι επαρκεστατο.

    Ωραία ροπή που χτίζεται σταδιακά και με εθιστικό ξέσπασμα μετά τις έξι και έως τον κόφτη (που δεν έχω φτάσει προφανώς)
    Στις εφτά Ιουλίου αναμένεται και αυτό όπου και θα ανακοινωθεί και η τιμή του που λένε ότι θα είναι λίγο κάτω από τα 7χιλ
    mt 03 εχω 42 hp ειναι

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2005, 15:16
  2. Μεταχειρισμένο!!!!!
    από nikoskkk στο forum BMW
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2005, 18:17
  3. Modenas μεταχειρισμενο....
    από KeLeYTiS στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2005, 16:48
  4. μεταχειρισμένο Fazer
    από angels_gr στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 28/01/2005, 14:59
  5. Μεταχειρισμενο v-strom 650
    από eliasgr στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2004, 00:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF