Σελίδα 11 από 21 ΠρώτοΠρώτο ... 678910111213141516 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 165 από 315

Θέμα: Παιδική Χαρά.

  1. #151
    Συντονιστής Το avatar του/της Volpad
    Moderator
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    1.036
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    ....
    Δεν είμαι σίγουρος για τα loncin και τα bajaj από όπου και αν πρόερχονται, αλλά δεν παίρνω ως δεδομένη καμία μπράντα.
    Η δικιά μου αίσθηση είναι ότι θα πληρώνουμε περισσότερο για κατώτερης ποιότητας "προϊόν", με πολύ καλύτερη συσκευασία.
    Αυτό με κάνει το λιγότερο σκεπτικό.

    Αμα θές πάντως την βρίζω εγώ τη καβασάκι.. εύκολα...
    Ντάξει, εκτός του οτι ήταν Ιούλιος, παίζει και το πρόβλημα της αντιπροσωπίας στη συγκεκριμένη περίπτωση. Δεν πιστεύω οτι είναι μόνιμο το πρόβλημα, αλλα παροδικό.

    Οι loncin και bajaj είναι αρκετά μεγάλες μπράντες. Η voge όμως δεν είναι.
    Γιατι τα μηχανάκια της Loncin δεν πλασαρίστηκαν ώς Loncin στην αγορά, αλλα ώς Voge?

    Δεν διαφωνούμε οτι πιθανόν τα τελευταία ειδικά χρόνια, να παίρνουμε κατώτερης ποιότητας προιόν με καλύτερη συσκευασία. Αν και ακόμα και αυτό δεν το βλέπω ακριβώς έτσι γιατι αυτού του είδους τα προιόντα, είναι σε σαφώς κατώτερη τιμή σε σχέση με την μέση τιμή της κατηγορίας την τρέχουσα περίοδο, και πιο κοντά στην τιμή που είχε πρίν 10 χρόνια. Μάλλον είναι η προσπάθεια των εταιριών αυτών, να κρατήσουν κοντινές τιμές, παρά το πληθωρισμό.

    Καλά κάνει και σε κάνει σκεπτικό και το οτι είσαι σκεπτικός και όχι φανατισμένος απο τη μία ή την άλλη πλευρά είναι και ο λόγος για τον οποίο έχουμε τη δυνατότητα να κάνουμε κουβέντα...

    Στο ερώτημα όμως, να πάρω γιαπωνέζικο 10ετιίας ή κινέζικο καινούριο, η απάντηση δεν είναι "σιγουρα κινέζικο καινούριο", αλλα "εξαρτάται". Συμφωνείς?

  2. #152
    Συντονιστής Το avatar του/της Volpad
    Moderator
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    1.036
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    ...
    Ο άλλος πήρε καινούργιο μηχανάκι κούτα και χαίρεται και πρέπει εμείς να βγούμε να του την πέσουμε και να του χαλάσουμε το γλυκό, γιατί έτσι;
    Από την άλλη μπορούμε νομίζω οι περισσότεροι, να αξιολογήσουμε την πληροφορία και να εκτιμήσουμε την πραγματική της αξία, ακόμα και μέσα από αυτό το υποτιθέμενο κύμα ενθουσιασμού.

    Από την άλλη βλέπω πέσιμο στα όρια του χυδαίου, με γενικεύσεις, θεωριές του ποδιού κλπ κλπ. από κόσμο που μας έχει κάνει ήδη ξεκάθαρο ότι ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΚΙΝΕΖΟ!!!
    Το καταλάβαμε, πάμε παρακάτω.

    Αν βγει κάποιος όπως και βγήκε το παλικάρι με το 300 και είπε για την αντλία, εσύ για το πατάκι, εγώ για το τριμπούρδελο μου, νομίζω ότι όλοι βγαίνουμε σοφότεροι.
    Έτσι απλά, μοτοσυκλετιστικά, με λίγες λεξούλες, χωρίς πολλά πολλά.
    Και όποιος έχει ανησυχίες για τα κοινωνικοοικονομικοπολιτικά δρώμενα δόξα το binary έχει εκεί έξω πολύ πράγμα να διαβάσεις, να συζητήσεις, να διαφωνήσεις κλπ.

    Cheers!
    Δεν έχει γίνει ακριβώς έτσι.. Στο το πέσιμο έχει γίνει γιατι κάποιος πετάγεται κάθε φορά και γράφει οτι τα κινέζικα είναι τα καλύτερα όλων και οι υπόλοιποι είστε κορόιδα που πιστεύετε το αντίθετο. Είτε ευθέως, είτε πλαγίως.
    Προσωπικά δεν την έχω πέσει σε κανέναν. Όπως προανέφερα άλλωστε, δεν θα μπώ ούτε στην τσέπη κανενός, ούτε στις ανάγκες του...

    Ένα ιταλικό και ένα κινέζικο εχω άλλωστε... Τριμπούδελα είναι και τα δικά μου.

  3. #153
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.890
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Volpad Προβολή μηνύματος
    Δεν έχει γίνει ακριβώς έτσι.. Στο το πέσιμο έχει γίνει γιατι κάποιος πετάγεται κάθε φορά και γράφει οτι τα κινέζικα είναι τα καλύτερα όλων και οι υπόλοιποι είστε κορόιδα που πιστεύετε το αντίθετο. Είτε ευθέως, είτε πλαγίως.
    Προσωπικά δεν την έχω πέσει σε κανέναν. Όπως προανέφερα άλλωστε, δεν θα μπώ ούτε στην τσέπη κανενός, ούτε στις ανάγκες του...

    Ένα ιταλικό και ένα κινέζικο εχω άλλωστε... Τριμπούδελα είναι και τα δικά μου.
    Μην μείνει ένα μηχανάκι σε 3 βόλτες αμέσως να το βγάλουμε τριμπούρδελο...τσ τσ τσ
    where was Gondor when the Westfold fell?

  4. #154
    Συντονιστής Το avatar του/της Volpad
    Moderator
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    1.036
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Όλοι αυτό κάνουν όποια μάρκα και να πάρουν. Πάντα υπάρχει η περίπτωση να φας την φόλα της εταιρίας ακόμα και αν αυτή λέγεται χόνδα ή πεν φε... κάτσε να δούμε.

    Τώρα ο ενθουσιασμός των κατόχων Κινέζικων μότο τους κάνει να χαζοχαίρονται στα δύο χρόνια γιατί "Εμείς οι υπόλοιποι" τους έχουμε ζαλίσει τα παπάκια για την μηχανή που πήραν και πως θα χαλάσει με το καλημέρα, ή όχι;

    Σαφώς και υπάρχει η περίπτωση να τη φάς τη φόλα, ότι και να πάρεις.
    Το θέμα είναι το πώς αντιμετωπίζεται αυτό. Μπορεί με 10.000 ανακλήσεις, μπορει με το να παίρνεις το πανιγκάλε, να το στέλνεις στο πίσω στο εργοστάσιο και να του αλλάζεις μοτέρ... Αλλα κάπως αντιμετωπίζεται (προφανώς και όχι πάντα, αλλα καταλαβαίνεις τι εννοώ).
    Στην περίπτωση των Κινέζων, δεν ξέρουμε καν τι παίζει...

    Θές να σου πω και άλλη περίπτωση? απο τον πρώτο μήνα που πήρα το benelli, άρχισε να πετάει να νερά της μπαταρίας έξω... στο service των 1000 χλμ, τους το ανέφερα και με ενημέρωσαν οτι είναι γνωστό θέμα και θα αντικατασταθεί εντός εγγύησης.
    Όντως, μία βδομάδα μετά, μου αντικατέστησαν την μπαταρία, με μία σχεδόν ίδια.
    Ένα μήνα μετά, η νέα μπαταρία έκανε το ίδιο πράγμα... Την πέταξα και έβαλα εγώ μία καινούρια άλλης εταιρίας αγορασμένη απο εμένα. Δεν μου το έχει ξανακάνει απο τότε (περίπου ενα χρόνο τώρα).

    Δεν μπορούμε λοιπόν "εμείς" να είμαστε τουλάχιστον επιφυλακτικοί?
    Ξεκάθαρα, απο το πρώτο μου post. Απλά αυτοί πρέπει να συνειδητοποιήσουν οτι δεν κορόιδεψαν κανέναν που πήραν το πιο φτηνό μηχανάκι της κατηγορίας και είναι πιθανό να το βρούν κάπου μπροστά τους. Μπορεί και όχι βέβαια. Μακάρι και όχι.
    Αν γίνει αυτό λοιπόν κατανοητό, και σταματήσουν οι "κινεζόφιλοι" αυτό το φανατισμό που έχουν για την αγορά τους, τότε θα σταματήσουμε και "εμείς" να τους αντιτιθέμεθα.

  5. #155
    Συντονιστής Το avatar του/της Volpad
    Moderator
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    1.036
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Μην μείνει ένα μηχανάκι σε 3 βόλτες αμέσως να το βγάλουμε τριμπούρδελο...τσ τσ τσ
    Αμα δεν έμενε πάντως, θα ανησυχούσα...

  6. #156
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.659
    Σενιορ καναρντο για Μητέρα Τερέζα αγουορντ ΤΩΡΑ!
    Μπήκε, είδε, διάβασε, αφουγκραστηκε τομπονο των απανταχού κινεζολαγνων που μια βασική βιόλα είχανε πως και εμάς κανείς δε μας αγαπάει, και ποτανα κενωνια άλλους τους ανεβάζεις άλλους τους ρίχνεις στα Τάρταρα, και σολέει ωπα μάγκες σπάστε λίγο γιατί σαν πολλα μας τα πατε και τα κινεζοφιλα λεβεντοπαιδα είναι εντάξει πσυχουλες κατά βάθος.
    Από μένα, είναι ναι
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  7. #157
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Volpad Προβολή μηνύματος
    Ένα ιταλικό και ένα κινέζικο εχω άλλωστε...
    Δεν σε έκοβα για μαζόχα με την καμία!


    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  8. #158
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.999
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Volpad Προβολή μηνύματος
    Ένα ιταλικό και ένα κινέζικο εχω άλλωστε... Τριμπούδελα είναι και τα δικά μου.
    Μονομπούρδελο + διμπούρδελο = τριμπούρδελο;

  9. #159
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.890
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McGyver Προβολή μηνύματος
    Μονομπούρδελο + διμπούρδελο = τριμπούρδελο;
    Το τριμπούρδελο είναι καλύτερο για εθνική το διμπούρδελο για μεικτή χρήση και το μονομπούρδελο για χώμα.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  10. #160
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.233
    Ξέρεις τι είναι να φυσάς τη βενζίνη να κρυώσει;

  11. #161
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.999
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Ξέρεις τι είναι να φυσάς τη βενζίνη να κρυώσει;
    Αξία ανεκτίμητη.

  12. #162
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.192
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Ξέρεις τι είναι να φυσάς τη βενζίνη να κρυώσει;
    Και στην εισπνοή σνιφάρεις;

  13. #163
    Συντονιστής Το avatar του/της Volpad
    Moderator
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    1.036
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McGyver Προβολή μηνύματος
    Μονομπούρδελο + διμπούρδελο = τριμπούρδελο;
    Ναι ρε... Ένα διμπούρδελο V (L τα λέει η ντουκάτι) και ένα μονομπούρδελο 125... Σύνολο τριμπούρδελο...

  14. #164
    Συντονιστής Το avatar του/της Volpad
    Moderator
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    1.036
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Ξέρεις τι είναι να φυσάς τη βενζίνη να κρυώσει;
    Το έχω λύσει αυτό το θέμα.

    Πήρα αυτόματο φυσητήρι που δουλευει με 12v.
    Τέρμα πια η κούραση...

  15. #165
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    846
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Volpad Προβολή μηνύματος

    Στο ερώτημα όμως, να πάρω γιαπωνέζικο 10ετιίας ή κινέζικο καινούριο, η απάντηση δεν είναι "σιγουρα κινέζικο καινούριο", αλλα "εξαρτάται". Συμφωνείς?
    Μαζί σου!
    Εγώ άλλωστε κοιτάζω τον τελευταίο καιρό γιαπωνέζικα 20ετίας.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Σενιορ καναρντο για Μητέρα Τερέζα αγουορντ ΤΩΡΑ!
    Μπήκε, είδε, διάβασε, αφουγκραστηκε τομπονο των απανταχού κινεζολαγνων που μια βασική βιόλα είχανε πως και εμάς κανείς δε μας αγαπάει, και ποτανα κενωνια άλλους τους ανεβάζεις άλλους τους ρίχνεις στα Τάρταρα, και σολέει ωπα μάγκες σπάστε λίγο γιατί σαν πολλα μας τα πατε και τα κινεζοφιλα λεβεντοπαιδα είναι εντάξει πσυχουλες κατά βάθος.
    Από μένα, είναι ναι
    Νταξ, τα κίνητρα μου είναι πιο ταπεινά, απλά προσπαθώ να διαβάσω αν το Κινεζομηχανάκι είναι "μούφα" και διαβάζω για οικονομικές θεωρίες, νομοτέλειες της αγοράς και φενκγ σούι για κάμποσες σελίδες.

    Τα υπόλοιπα είναι απλοί κανόνες συζήτησης πέρα από τσιτάτα, άναρθρες, κραυγές, φθηνό χιουμοράκι και λίγο ΑΙ.

    Με το award θα κάνουμε, τίποτα ή "αβαβά" και "πρόλογο".
    Και γιατί μητέρα Τερέζα ρε γαύρε, δώσε μια "χρυσή μπάλα" μαναμ (Τερέζα), τι δηθενιές είναι αυτές.
    Oldfarts never die

Σελίδα 11 από 21 ΠρώτοΠρώτο ... 678910111213141516 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. η παιδικη χαρα
    από geopitt στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/07/2006, 14:05
  2. Γεια και χαρα σας!!!
    από petridist στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2004, 20:53
  3. Γεια Χαρα Στουσ Μισουσ Τεστ Νο2
    από celtic13 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2004, 05:43
  4. Γεια Χαρα Σε Ολουσ......
    από celtic13 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 08/03/2004, 18:09
  5. Γεια και χαρα
    από sonus στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 11:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF