Σελίδα 14 από 21 ΠρώτοΠρώτο ... 4910111213141516171819 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 196 έως 210 από 302

Θέμα: Παιδική Χαρά.

  1. #196
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    460
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Δεν νομίζω, αν μου επιτρέπεις...καταλαβαίνω πως το λες, αλλά δεν είναι έτσι...αυτό το "premium" της Voge είναι το πως πλασαρίστηκε και αυτοπροσδιορίζεται η ίδια, καθαρά θέμα marketing δηλ.

    Έτσι γράφει στο site της, έτσι το πήραν αυτούσιο και το πασάρουν και στον "ειδικό" τύπο. Αλλά κάπου έχει χαθεί το μέτρο...το είπε και λίγο πιο πριν έτερος κάτοχος Voge...Η πολυτέλεια είναι κάτι το απτό, όχι σχετικό...δεν μπορώ επειδή πριν δεν είχα αυτοκίνητο, να πάρω ένα Hyundai i10 του 2009 και να ισχυρίζομαι ότι είναι πολυτελές, επειδή πριν δεν είχα καθόλου όχημα...η πολυτέλεια είναι το γεγονός ότι πλέον έχω όχημα, όχι το όχημα το ίδιο.

    Αν βγω και πω ότι οδηγάω superbike, επειδή η μοτό μου έχει διπλάσιους ίππους από την προηγούμενη που είχα...θα με πάρουν με τις πέτρες...και δικαίως...
    Η πολυτέλεια είναι κάτι το σχετικό, όχι απτό

  2. #197
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.844
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dr.Monty Προβολή μηνύματος
    Η πολυτέλεια είναι κάτι το σχετικό, όχι απτό
    Και εντελώς άσχετο με την μοτοσυκλέτα σίγουρα.

  3. #198
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.982
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    πολυτέλεια είναι η maybach.
    Είναι καλά αυτά;
    Δε βλέπω να κυκλοφορούν και πολλά...


  4. #199
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.587
    Δεν ζεις στο Μονακό η στο L.A. για αυτό τα λες αυτά...
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  5. #200
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.982
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    Δεν ζεις στο Μονακό η στο L.A. για αυτό τα λες αυτά...
    Lεκανοπέδιο Aττικής δε μετράει;

  6. #201
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/08/2015
    Μηνύματα
    326
    Να πω την άποψη μου σαν κάτοχος Voge DS525X.

    Μηχανάκι έχω από το 1993, μεγάλωσα δίπλα στην Αύρα όπου περνούσαν και έβλεπα τα rd και τα boldor της εποχής.
    Δυστυχώς οι συνθήκες δεν μου επέτρεψαν όπως πολλοί εδώ μέσα να κάνω την κ@υλα μου, και να οδηγήσω κάποια από τα μηχανάκια που ήθελα πάντα...είμαι στερημένος. Πάντα μου άρεσαν τα street, αν είχα λεφτά θα γέμιζα το γκαράζ με τα μηχανάκια των εφηβικών μου χρόνων, nsr. rgv, tzr. gullarm, yzf, srad κτλ.

    Αισίως στα 46 μου αποφάσισα να δοκιμάσω την on-off κατηγορία (όχι ότι θα καβαλήσω τα βουνά), αλλά για χαλαρές πολυθρονάτες βόλτες.
    Ταβάνι τα 6000 και εδώ έρχεται το δίλημμα, καινούργιο η μετ/νο Ιάπωνα/Ευρωπαίο; Εγώ για την δουλειά μου δεν χρησιμοποιώ μέσον, τα χλμ που κάνω είναι μόνο την Κυριακή για βόλτα. Ότι πάρω δηλ. δεν θα ταλαιπωρείται στην κίνηση. Επειδή θέλω να αγοράζω καινούργια (εκτός μεγάλης ευκαιρίας) αποφάσισα να μην κοιτάξω μηχανές με 80.000 σκισμένες στην Αθήνα, και πήρα το ρίσκο του Κινέζου.

    Το DSX μου άρεσε, και δεδομένης της προηγούμενης καλής εμπειρίας με το 300acx το τόλμησα.
    Πήρα το dream bike μου; Όχι. Πήρα το υπερεργαλείο; Όχι. Πήρα αυτό που μου έκανε κλικ από το ράφι που αντέχει η τσέπη μου.
    Γιατί το τόλμησα ξανά με Κινέζο; Γιατί το μηχανάκι βγαίνει μόνο σε βόλτες, δεν το σπάω, δεν το σουζάρω, μπαίνει γκαράζ, δεν θα το πάω χώμα και δεν θα το φέρω στα όρια της μηχανολογικής του αντοχής. Είναι μοτέρ με απόδοση σχεδόν 100 άλογα στο λίτρο και δεν είμαι κανίβαλος.
    Θα αγόραζα Κινέζικο superbike με απόδοση 200 άλογα/λίτρο να πιάνω 300αρες στην Εθνική; Όχι βέβαια! Δεν τρελάθηκα ακόμα.

    Ξέρω λοιπόν τι έχω πάρει, έχω συμβιβαστεί με την επιλογή μου, το προσέχω εννοείται περισσότερο από ένα Honda/Yamaha και ελπίζω για το καλύτερο.
    Πάρα πολλοί το κοιτάνε στο φανάρι και με ρωτάνε αν είναι καλό, τους λέω θα δείξει και αυτή είναι η αλήθεια.
    Μέχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένος. Δεν έχω βέβαια μέτρο σύγκρισης καθώς δεν έχω καβαλήσει κάτι αντίστοιχο Ιαπωνικό, θα ήθελα να οδηγήσω ένα cb500x για να δω πόσο καλύτερο είναι το Honda. Πάντα η αντιγραφή είναι χειρότερη, πόσο μάλλον όταν είναι και low budget.

    Εμένα πάντως μου αρέσει που το βλέπω, και χαίρομαι που το καβαλάω. Ίσως βγει μούφα (η τραγική) η αγορά, θα δείξει. Ουδείς άσφαλτος που έλεγε και η Άντζελα Δημητρίου.
    Αύριο το πρωί ο Κινέζος θα με πάει στα Βίλια στο Deseo και μετά κάπου για προβατίνα. Όποιος ανέβει ας πει ένα γεια και ας το δει από κοντά.

  7. #202
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2022
    Μηνύματα
    303
    Καλοτάξιδο να είναι και να το χαρείς.
    Σε τι χρωματισμό το πήρες?

    Βάλε και καμία φωτό να το δούμε, προσωπικά δεν το έχω δει από κοντά.

  8. #203
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.534
    Να το χαρείς και να κάνεις το κέφι σου. Είναι όμορφο, στα μάτια μου πολύ πιο όμορφο από το προηγούμενο.

    Η πολυτέλεια δεν είναι κάτι σχετικο.. Γίνεται σχετικο αν αρχίσουμε τις θεωρίες, απλά και μόνο για να προσπαθήσουμε να υποστηρίξουμε την άποψη μας.

    Μιλώντας για προσωπικές απόψεις. Οι περισσότεροι που κυκλοφορούν στο δρόμο με κινεζικές μπραντες είναι νεαροί ή "νέοι" αναβάτες, που για τον οποιοδήποτε λόγο δεν είχαν στο παρελθόν δίκυκλο. Οι χαμηλές τιμές και το "πολύ" μηχανή για τα χρήματα τους είναι ο πιο συχνός λόγος που πήγαν εκεί. Προφανώς δεν αναφέρομαι στις περιπτώσεις όπως ο Δημήτρης ή ο Λευτέρης εδώ μέσα που έχουν γράψει τα χιλιόμετρα τους και έκαναν την συγκεκριμένη επιλογή.

    Αν αποδείξουν την αξιοπιστία τους, θα τις δούμε και σε άλλα χέρια με τα χρόνια. Αν και υποψιάζομαι ότι θα κλείσει η ψαλίδα διαφοράς τιμής.. Μέχρι τότε οι πενταετίας ή δεκαετίας γνωστές εταιρίες θα συνεχίζουν να αποτελούν πρώτη επιλογή για τους υπόλοιπους αντί για "κούτα" κινεζικό. Και όχι μόνο λόγω αξίας. Άλλα και γιατί μοντέλα τους ήξερες, γουσταρες και ήθελες να πάρεις. Δεν ξέρω ακόμη κανέναν να λέει , "γουστάρω" τρελά ενα cfmoto ή ένα voge.. θα φανεί σε μια δεκαετία.

  9. #204
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.207
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lakisss Προβολή μηνύματος
    Να πω την άποψη μου σαν κάτοχος Voge DS525X.
    [...]
    Το 525 για μένα είναι πανέμορφο,σου εύχομαι να το χαρείς με πολλά καλά χιλιόμετρα!

    Πέρα από όλα αυτά πρέπει να αναγνωρίσουμε ότι ο Κινέζος κατάφερε να μπει στο χαμηλό (και μη) βαλάντιο του Έλληνα και να του δώσει ένα αξιοπρεπές ABS,ένα shifter,cruise και traction control που υπό άλλας συνθήκας θα έπρεπε να αποτανθεί σε ακριβότερα Ιαπωνικά ή Ευρωπαϊκά.

  10. #205
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/08/2015
    Μηνύματα
    326
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dimmanoukas Προβολή μηνύματος
    Καλοτάξιδο να είναι και να το χαρείς.
    Σε τι χρωματισμό το πήρες?

    Βάλε και καμία φωτό να το δούμε, προσωπικά δεν το έχω δει από κοντά.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1697642802261.jpg 
Προβολές:	175 
Μέγεθος:	103,2 KB 
ID:	447762

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1697377930241.jpg 
Προβολές:	175 
Μέγεθος:	95,8 KB 
ID:	447763

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1697306911828.jpg 
Προβολές:	174 
Μέγεθος:	74,7 KB 
ID:	447764

  11. #206
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.082
    https://youtu.be/hG1fIrffQmk?si=Yo0K_ndH3trtZrxr

    Ένα ωραίο βιντεάκι για τις νέες εποχές στις μοτό που έρχονται.

  12. #207
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2022
    Μηνύματα
    303
    Φτου φτου μια ομορφιά είναι.

  13. #208
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.465
    πολύ ωραίο Λάκη καλοτάξιδο να το χαρείς!
    you rise you fall you're down then you rise again

  14. #209
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.155
    Ωραίοι!
    Καλά χιλιόμετρα και μην ανησυχείς, μπορεί τα αναλώσιμα να έχουν μικρή διαφορά αλλά δεν πιστεύω πως θα γίνει αντιληπτό
    όπως δεν έγινε στο TRK. Σαν να λέμε την διαφορά σε δίσκους συμπλέκτη μιας επώνυμης των 70ε με τους εργοστασιακούς, μικρή δηλαδή.

    Το συγκεκριμένο σχέδιο δείχνει καλύτερα απο τα περισσότερα TRK.

    υγ: ο μικρός κινητήρας εμένα μου δίνει το ελεύθερο να τον ρυθμίσω με προτεραιότητα τις δικές του ανάγκες
    για να αποδίδει ότι μπορεί χωρίς να ζορίζεται. Χοντράδες, μη δίνεις σημασία
    Τελευταία τροποποίηση από doctor_john; 05/11/2023 στις 09:50.

  15. #210
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.176
    Voge superbike!

    Ε, ρε, σφαγή και μανούρα που έχει να πέσει....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Σελίδα 14 από 21 ΠρώτοΠρώτο ... 4910111213141516171819 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. η παιδικη χαρα
    από geopitt στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/07/2006, 14:05
  2. Γεια και χαρα σας!!!
    από petridist στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2004, 20:53
  3. Γεια Χαρα Στουσ Μισουσ Τεστ Νο2
    από celtic13 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2004, 05:43
  4. Γεια Χαρα Σε Ολουσ......
    από celtic13 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 08/03/2004, 18:09
  5. Γεια και χαρα
    από sonus στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 11:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF