Σελίδα 18 από 21 ΠρώτοΠρώτο ... 8131415161718192021 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 256 έως 270 από 302

Θέμα: Παιδική Χαρά.

  1. #256
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.086
    Εγώ είπα αυτό που είχα να πω στην ερώτηση του τηλεγονου, θεωρώντας ότι οι διαχειριστές ευνοούν κατά το δοκούν και εσύ μας αποκαλέσες όπως μας αποκαλέσες.Γι αυτό μάλιστα έλαβα παρατήρηση ότι καταστρατηγω τους κανόνες του φόρουμ.Μαλιστα αμέσως μετά απάντησε, στην χαρακτηριστική σου απαντηση και κάποιος τρίτος με χαρακτηρισμούς και αυτός.Ειμαι περίεργος να μάθω αν και εσύ και ο τρίτος έλαβαν τις ίδιες προειδοποιήσεις με μενα.Βεβαια κανείς δεν απάντησε επί της ουσίας στον τηλεγονο.Αυτα για την ιστορία.Απο μένα ΤΕΛΟΣ και έτερον ουδέν.Αλλη φορά οι απαντήσεις θα δίδονται με προσωπικό μήνυμα,για να μην διαταρασσουμε τα εσκαμμένα.

  2. #257
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.237
    Νομίζω ότι οι περισσότεροι εδώ μέσα αποφεύγουν να ασχολούνται (πίτουρα, κότες, γιου νόου) αλλά ενώ -καλώς, πιστεύω- δεν επιτρέπεται πλέον ο πολιτικο-ιδεολογικός σχολιασμός, φαίνεται να υπάρχει μία ελαφρά ανοχή σε σχόλια αριστερότερα του κέντρου, ακόμα και επιθετικά. Στη συγκεκριμένη περίπτωση ο Senor Canardo έκανε κατ'επανάληψη σχόλια για τον καπιταλισμό, το μητσοτακέικο και άλλα τέτοια πρωτότυπα τις τελευταίες ημέρες, αλλά ύβρεις και επίπληξη δέχθηκε αυτος που -ομολογουμένως εριστικά- επισήμανε την ανακολουθία, κυρίως λόγω "βεβαρημένου προτέρου βίου".

    Είναι λογικό ότι κάποιοι στο φόρουμ έχουν μεγαλύτερη άνεση να εκφράζονται, αυτό όμως πρέπει να διατηρείται υπό έλεγχο.

  3. #258
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.209
    Ακάκιε το φόρουμ όντως δεν υποστηρίζει τον κομματικό σχολιασμό στα γραφόμενά του,αν αφηνόταν κάτι τέτοιο ελεύθερο το πράγμα θα έφτανε εν ριπή σε ακραίες καταστάσεις.
    Τώρα αν μία στο τόσο σε κάποια δημοοσίευση περαστεί στα ψιλά "με τον Αλέξη πάθαμε το τάδε" ή "Κούλη δεν θέλατε; τραβάτε τα" αυτό δεν συνιστά κομματικό σχολιασμό εφόσον δεν συνεχίζεται από τον γράφοντα.
    Άλλωστε τα πιο πολλά πολιτικά-χιουμοριστικά ποστ που υπάρχουν εδώ μέσα είναι κάτι memes με τον Αντρέα να μας θυμίζει συνεχώς ότι τρώγαμε με χρυσά κουτάλια,πηγαίναμε στα μπουζούκια,στη Μύκονο,αγοράζαμε ακριβά μηχανάκια...

    Την καλημέρα μου

  4. #259
    Συντονιστής Το avatar του/της Volpad
    Moderator
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    1.005
    Εγώ πάντως δεν σας θυμισα ποτέ ότι τρώγαμε με χρυσά κουταλιά κλπ...

  5. #260
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.209
    Άλλα μας έλεγες στο Μπατζάβαλη...

  6. #261
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.768
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Άλλα μας έλεγες στο Μπατζάβαλη...
    Πότε θα παμε;

    Εγώ δεν έχω φάει εκεί

  7. #262
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.209
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Πότε θα παμε;

    Εγώ δεν έχω φάει εκεί
    Όποτε θέλεις βάλε φωνή!

    Του Μικέ μόνο μην του το πεις.

  8. #263
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    828
    Ας βάλουμε μερικά πράγματα στη θέση τους.

    Η "μοτοσυκλέτα" σαν κουλτούρα και σαν δραστηριότητα δεν υφίσταται in vacuo, επηρεάζεται από τις κοινωνικές, πολιτικές και οικονομικές συνθήκες της κάθε εποχής (οικονομική κρίση, καραντίνα, ενεργειακή κρίση κλπ), άρα ένας πολιτικός σχολιασμός θα υπάρχει πάντα σε ένα μοτοσυκλετιστικό φόρουμ.
    Σε ποιο βαθμό, είναι θέμα κυρίως της διαχειριστικής ομάδας.

    Πάμε στο τώρα στο θέμα μας.
    Γράφω, σχολιάζοντας γιατί η Husqvarna εξαγοράστηκε από την Cagiva, την BMW και τέλος από την KTM, είπα ότι το "μεγάλο ψάρι, τρώει το μικρό" και ότι είναι κάτι που συμβαίνει κατά κόρον στο υφιστάμενο οικονομικό σύστημα, που είναι ο καπιταλισμός.
    Αυτό είναι γεγονός!
    Από τους θεωρητικούς του καπιταλισμού ως οικονομική και κοινωνική θεωρία, μέχρι την νεοφιλελεύθερη εκδοχή τους, τους Κευνσιανούς κανείς δεν το αρνείται.
    Δεν έχει περάσει μήνας που υφυπουργός της κυβέρνησης, πρότεινε ως λύση στις ατομικές και μικρές επιχειρήσεις να συνασπιστούν σε μεγαλύτερες οικονομικές οντότητες, για να επιβιώσουν του ανταγωνισμού.

    Είναι αυτό "αριστερόστροφο", "κομματικό μίσος", "τοξική πολιτικοποίηση" ή κάτι άλλο;

    Στην συνέχεια χρησιμοποιώ μια φράση του πρωθυπουργού σε γνωστό δημοσιογράφο, περί "ξυδιού".
    Η έκφραση έγινε viral, αντίστοιχα με το "Λεφτά υπάρχουν", "Θα βαράμε τους ζουρνάδες" κ.ο.κ.
    Φαντάζομαι αν είχε χρησιμοποιηθεί, μια από αυτές δεν θα υπήρχε πρόβλημα.
    (Βέβαια αυτός κυβερνάει τώρα, αυτόν θα σχολιάσουμε, όταν θα έρθει άλλος τότε τα ξανά λέμε).

    Τι κομματικό υπάρχει σε αυτό, πέρα από τα ερεθισμένα Νεοδημοκρατικά αντανακλαστικά του "Τρολλόγουνου" και του "Παναβούρ".

    Ακόμα και αν υποθέσουμε ότι τα σχόλια μετέδιδαν, πολιτικό μίσος ή ότι άλλο, υπάρχει κουμπάκι αναφοράς μηνύματος και μπορούν οι διαχειριστές να ελέγξουν αν παραβιάζεται κάποιος κανόνας του φόρουμ και να πράξουν τα δέοντα.

    Αντ' αυτού ο "Τρολλόγονος" αποκαλεί εμένα "Λιάνα" (σε μια απέλπιδα προσπάθεια να με θίξει) και εγκαλεί τους διαχειριστές για πλημμελή εποπτεία του φόρουμ, συνεπικουρούμενος από τον "έτερο Καππαδόκη".

    Του δίνω ένα άλλοθι, γιατί είναι προφανές ότι δεν κατανοεί πλήρως τις έννοιες που επικαλείται, απλά ξεπατικώνει φρασούλες που διάβασε σε κάποια φυλλάδα.

    Στόχος δικός του, όπως και του δεύτερου, ΔΕΝ είμαι εγώ, αλλά οι διαχειριστές και εν τέλει το ίδιο το φόρουμ.

    Από τη μια ο "Παναβουρ" είναι αυτός που κατεξοχήν εκφράζει πολιτικές απόψεις με κάθε ευκαιρία στα όρια του "φασισμού" και πολλές φορές πέραν αυτού και τώρα κάνει την θιγμένη "παρθένα" που την αδίκησαν.

    Τον ενόχλησε ο "ασπάλακας".
    Ο ασπάλακας βγαίνει από την τρύπα του, όταν αισθανθεί ασφαλής.
    Βρήκε την ευκαιρία και αποφάσισε να την πέσει στους admins, όταν αισθάνθηκε ασφάλεια.


    Από την άλλη ο άλλος είναι γνωστό τρολλ σε διάφορα μοτοσυκλετιστικά φόρουμ, με διάφορα ονόματα, "Τελλέγονος","Πολυμήχανος","Γεωμέτρης","FlyingInADream".
    Δογματικός, ειρωνικός, αλλάζει απόψεις κατά το δοκούν, προωθεί το προσωπικό του blog, αυτοδιαφημίζεται και"γλύφει εκεί που κατουράει".
    Τον διώχνουν και πάλι επιστρέφει με νέο nickname και την ίδια νοοτροπία.

    Κατά την άποψη μου πρόκειται για ένα "καρκινικό" κύτταρο, ένα ξένο σώμα, σε ένα κατά τα άλλα "υγιή οργανισμό" και θα έπρεπε να αποκλειστεί δια βίου, ασχέτως nickname.
    Δεν είμαι μέλος της διαχειριστικής ομάδας, αρά μικρή σημασία έχει η γνώμη μου.

    Οπότε καλό είναι οι "αδέκαστοι" και οι "ισοαποστάκηδες" πριν πάρουν θέση να γνωρίζουν πως όλα τα ζητήματα εξετάζονται μέσα στο context τους και όχι σε δοκιμαστικούς σωλήνες, αν θέλεις να βγάζεις ασφαλή συμπεράσματα.

    Κατά τα άλλα εγώ θα παραμείνω,ένα "πολιτικό ον" και αν κάποιοι χαλιούνται...ξέρετε την συνέχεια μην λέμε πάλι τα ίδια.

    Άντε καλή χρονιά and I'm out.
    Oldfarts never die

  9. #264
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.209
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Νομίζω αρκετά το αναλύσαμε.

    Πάμε παρακάτω.
    Ειπώθηκε και παραπάνω.
    Να το ληξουμε εδώ.

  10. #265
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.768
    Από εδώ και κάτω μιλάμε για μπατζαβαλη και πότε θα πάμε.

    Τα υπόλοιπα θα εξαφανιζονται με μαγικό τρόπο

  11. #266
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.334
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος

    Τα υπόλοιπα θα εξαφανιζονται με μαγικό τρόπο
    ...οπως τα μπινελικια του μπατζαβαλη ενα πραμα...

  12. #267
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.768
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Από εδώ και κάτω μιλάμε για μπατζαβαλη και πότε θα πάμε.

    Τα υπόλοιπα θα εξαφανιζονται με μαγικό τρόπο
    είπα.

  13. #268
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    629
    Αν ειναι για Μπατζαβαλη απλα πειτε το ποτε. Αν και αμηχανος θα παρω το αμαξι και θα ερθω για την μασα

    Αλλα να μην μεινουμε στο "μελι, μελι και απο τηγανίτα τιποτα"

  14. #269
    Συντονιστής Το avatar του/της Volpad
    Moderator
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    1.005
    Θα σε δώσουμε στεγνά και θα πληρώσεις ότι πιεις... :P

  15. #270
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.209
    Ειδικά στο πιώμα το μαγαζί τσούζει

Παρόμοια θέματα

  1. η παιδικη χαρα
    από geopitt στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/07/2006, 14:05
  2. Γεια και χαρα σας!!!
    από petridist στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2004, 20:53
  3. Γεια Χαρα Στουσ Μισουσ Τεστ Νο2
    από celtic13 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2004, 05:43
  4. Γεια Χαρα Σε Ολουσ......
    από celtic13 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 08/03/2004, 18:09
  5. Γεια και χαρα
    από sonus στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 11:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF