Σελίδα 20 από 21 ΠρώτοΠρώτο ... 1015161718192021 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 286 έως 300 από 302

Θέμα: Παιδική Χαρά.

  1. #286
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Κορίτσια... Να θυμίσω ότι εδώ είναι το "με είδα", ναι;
    Αν δεν "σας βλέπετε", να πάτε στο καφενείο.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  2. #287
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.844
    Coyote
    για τους δρόμους , την καθαριότητα και την ασφάλεια ως πολίτες έχουμε ήδη κάνει το χρέος μας προς την εξουσία.
    Πληρώνουμε φόρους, τέλη και οι πλείστοι δεν παρανομούμε .
    Ωστόσο το κράτος δεν τηρεί το δικό μέρος από το κοινωνικό συμβόλαιο, ήτοι δεν μας παρέχει αυτά για τα οποία υπάρχει να παρέχει.
    Επομένως να συνοψίζεις τους λόγους που η χώρα μας έχει καταντήσει μία βαλκανική κολομβία και ίσως το όνειδος του δυτικού κόσμου επειδή πίνουμε καφέ στις 12 , γίνονται καταλήψεις ή κάποιοι κάνουν γκράφιτι είναι κάτι αντίστοιχο με το να πω ότι η πολεμική μας αεροπορία είναι γτπκ επειδή στον στρατό ένας εποπατζής έριξε τον φραπέ στο καψιμι. Ασύνδετο.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  3. #288
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Τα μηνύματα με τους χαρακτηρισμούς έφυγαν για άλλες πολιτείες.
    Ελπίζω να καταλαβαίνετε.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  4. #289
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.132
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Coyote
    για τους δρόμους , την καθαριότητα και την ασφάλεια ως πολίτες έχουμε ήδη κάνει το χρέος μας προς την εξουσία.
    Πληρώνουμε φόρους, τέλη και οι πλείστοι δεν παρανομούμε .
    Ωστόσο το κράτος δεν τηρεί το δικό μέρος από το κοινωνικό συμβόλαιο, ήτοι δεν μας παρέχει αυτά για τα οποία υπάρχει να παρέχει.
    Επομένως να συνοψίζεις τους λόγους που η χώρα μας έχει καταντήσει μία βαλκανική κολομβία και ίσως το όνειδος του δυτικού κόσμου επειδή πίνουμε καφέ στις 12 , γίνονται καταλήψεις ή κάποιοι κάνουν γκράφιτι είναι κάτι αντίστοιχο με το να πω ότι η πολεμική μας αεροπορία είναι γτπκ επειδή στον στρατό ένας εποπατζής έριξε τον φραπέ στο καψιμι. Ασύνδετο.
    Χρέος προς την εξουσία τα κοινά; Δεν νομίζω... χρέος προς εσένα είναι αν το ξεκαθαρίσεις τότε θα λυθούν όλα.

    Ένα παράδειγμα:
    Πλήρωσες για τις πλάκες στην πανεπιστημίου για να φτιαχτούν και ήρθαν οι επαναστάτες της φακής να τις ξηλώσουν και να τις πετάξουν στα περιπολικά που εσύ έχεις πληρώσει. Και μετά απαιτείς να τα πληρώσει πάλι το κράτος χωρίς να σε χρεώσει.
    Τον λογαριασμό δεν τον στέλνεις στους μπαχαλάκηδες αλλά στο κράτος που θα πρέπει να έχει λεφτόδεντρα. Σημείωσε ότι αυτά τα χρήματα θα μπορούσαν να έχουν δοθεί στην υγεία η κάπου αλλού...

    Ωστόσο ναι, η αλλαγή έρχεται από το άτομο, την μονάδα στο ΚΨΜ που θα κάνει το σωστό... για να αλλάξεις τον κόσμο θα πρέπει να αρχίσεις πρώτα από την μονάδα, από σένα δηλαδή.

  5. #290
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.068
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Χρέος προς την εξουσία τα κοινά; Δεν νομίζω... χρέος προς εσένα είναι αν το ξεκαθαρίσεις τότε θα λυθούν όλα.

    Ένα παράδειγμα:
    Πλήρωσες για τις πλάκες στην πανεπιστημίου για να φτιαχτούν και ήρθαν οι επαναστάτες της φακής να τις ξηλώσουν και να τις πετάξουν στα περιπολικά που εσύ έχεις πληρώσει. Και μετά απαιτείς να τα πληρώσει πάλι το κράτος χωρίς να σε χρεώσει.
    Τον λογαριασμό δεν τον στέλνεις στους μπαχαλάκηδες αλλά στο κράτος που θα πρέπει να έχει λεφτόδεντρα. Σημείωσε ότι αυτά τα χρήματα θα μπορούσαν να έχουν δοθεί στην υγεία η κάπου αλλού...

    Ωστόσο ναι, η αλλαγή έρχεται από το άτομο, την μονάδα στο ΚΨΜ που θα κάνει το σωστό... για να αλλάξεις τον κόσμο θα πρέπει να αρχίσεις πρώτα από την μονάδα, από σένα δηλαδή.
    Στην συγχρονη Ελλαδα,των δικαιωματων μονον,αλλα οχι των υποχρεωσεων μην τα επισημαινεις αυτα,διοτι θα παρεξηγηθεις.Δεν τα σηκωνει αυτα η πλειοψηφια των πολιτων,ιδιαιτερα η νεωτερη,η οποια θεωρει οτι αφ οτου γεννηθηκε ,ολοι της χρωστανε χαρη.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  6. #291
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.844
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Χρέος προς την εξουσία τα κοινά; Δεν νομίζω... χρέος προς εσένα είναι αν το ξεκαθαρίσεις τότε θα λυθούν όλα.

    Ένα παράδειγμα:
    Πλήρωσες για τις πλάκες στην πανεπιστημίου για να φτιαχτούν και ήρθαν οι επαναστάτες της φακής να τις ξηλώσουν και να τις πετάξουν στα περιπολικά που εσύ έχεις πληρώσει. Και μετά απαιτείς να τα πληρώσει πάλι το κράτος χωρίς να σε χρεώσει.
    Τον λογαριασμό δεν τον στέλνεις στους μπαχαλάκηδες αλλά στο κράτος που θα πρέπει να έχει λεφτόδεντρα. Σημείωσε ότι αυτά τα χρήματα θα μπορούσαν να έχουν δοθεί στην υγεία η κάπου αλλού...

    Ωστόσο ναι, η αλλαγή έρχεται από το άτομο, την μονάδα στο ΚΨΜ που θα κάνει το σωστό... για να αλλάξεις τον κόσμο θα πρέπει να αρχίσεις πρώτα από την μονάδα, από σένα δηλαδή.
    Κοίτα , όσο απαντάς σε πράγματα που δεν ειπώθηκαν δεν έχει νόημα η περαιτέρω κουβέντα.
    Εγώ είπα κάτι απλό και θεωρώ αρκετά κατανοητό και με μηδέν πολιτικό έρεισμα.
    Κυριολεκτικά χρησιμοποίησα την θεωρία του κοινωνικού συμβολαίου πάνω στο οποίο ερείδεται η αστική δημοκρατία που φαντάζομαι επικροτείς.
    Ούτε έπιασα κουβέντα για τα μπάχαλα ούτε για λεφτόδεντρα ούτε που πήγαν τα λεφτά.

    Η Μονάδα δεν αλλάζει τίποτα μόνη της.
    Ποτέ δεν άλλαξε κάτι μόνη της. Οι κοινωνικές τάσεις δημιουργούνται από κοινωνικές ανάγκες και αυτές με την σειρά τους από τις κοινωνικές συνθήκες και αυτές με την σειρά τους από τους παράγοντες των συνθηκών οι οποίοι όπως και να το κάνεις καταλήγουν πάντα στο κεφάλαιο.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Στην συγχρονη Ελλαδα,των δικαιωματων μονον,αλλα οχι των υποχρεωσεων μην τα επισημαινεις αυτα,διοτι θα παρεξηγηθεις.Δεν τα σηκωνει αυτα η πλειοψηφια των πολιτων,ιδιαιτερα η νεωτερη,η οποια θεωρει οτι αφ οτου γεννηθηκε ,ολοι της χρωστανε χαρη.
    Παναβούρη αφού λέμε άσχετα , είμαι ανάμεσα σε Original BMW βαλίτσες Μαύρες ή Ασημένιες και η σκέψη μου είναι ότι οι μαύρες θα χαλάσουν πιο γρήγορα από μικροχτυπηματάκια...τι λες εσύ?
    where was Gondor when the Westfold fell?

  7. #292
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.132
    Εννοείται ότι δεν είναι πολιτική κουβέντα. Είναι συζήτηση για τον πολιτισμό και την παιδεία στην οποία έχουν επέμβει αρνητικότατα οι πολιτικοί, αυτό όμως είναι άλλη κουβέντα.
    Το θέμα είναι ότι ο πολιτισμός μας καταρρέει διότι η μόνη αξία που έχει απομείνει είναι αυτή του χρήματος. Εννοείται ότι μια κοινωνία δεν μπορεί να σταθεί μόνο με αυτή την αξία χωρίς να γίνει δούλος της.
    Καλά τα λέει ο panavour ... και ακόμα καλύτερα ο δολοφονημένος πρόεδρος που είπε την φράση: Μη ρωτάς τι μπορεί να κάνει η χώρα σου για σένα, αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τη χώρα σου. Προφανώς την είπε αναγνωρίζοντας κάποια αξία που δεν υφίσταται πια.

    Η Ελλάδα το μόνο που μπορεί να παράγει είναι πολιτισμός και αντί αυτού χρόνια τώρα διασύρεται σε όλο τον κόσμο με τα επεισόδιά στο σύνταγμα... όπως επίσης και η πόλη του φωτός, το Παρίσι.

    Η εικόνα ποια είναι; Ο πολιτισμός καταρρέει στην γενέτειρά του με τον χειρότερο τρόπο.
    Φυσικά καλύτερα να καταρρεύσει, ντρέπομαι έτσι όπως τον έκαναν... να χάνονται ζωές δίπλα μας και εμάς να μας απασχολεί το νεξτ τοπ μοντελ. (πχ)

    Αν θέλουμε να είμαστε ελεύθεροι στο μέλλον θα πρέπει να ανακαλύψουμε ξανά τις αξίες και το χρήμα να γίνει υπηρέτης και όχι αφέντης.

    Senior Canardo έλα ξεδιπλώθηκα.

  8. #293
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.068
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Κοίτα , όσο απαντάς σε πράγματα που δεν ειπώθηκαν δεν έχει νόημα η περαιτέρω κουβέντα.
    Εγώ είπα κάτι απλό και θεωρώ αρκετά κατανοητό και με μηδέν πολιτικό έρεισμα.
    Κυριολεκτικά χρησιμοποίησα την θεωρία του κοινωνικού συμβολαίου πάνω στο οποίο ερείδεται η αστική δημοκρατία που φαντάζομαι επικροτείς.
    Ούτε έπιασα κουβέντα για τα μπάχαλα ούτε για λεφτόδεντρα ούτε που πήγαν τα λεφτά.

    Η Μονάδα δεν αλλάζει τίποτα μόνη της.
    Ποτέ δεν άλλαξε κάτι μόνη της. Οι κοινωνικές τάσεις δημιουργούνται από κοινωνικές ανάγκες και αυτές με την σειρά τους από τις κοινωνικές συνθήκες και αυτές με την σειρά τους από τους παράγοντες των συνθηκών οι οποίοι όπως και να το κάνεις καταλήγουν πάντα στο κεφάλαιο.


    Παναβούρη αφού λέμε άσχετα , είμαι ανάμεσα σε Original BMW βαλίτσες Μαύρες ή Ασημένιες και η σκέψη μου είναι ότι οι μαύρες θα χαλάσουν πιο γρήγορα από μικροχτυπηματάκια...τι λες εσύ?
    ασημενιες εχω κι εγω,φαινονται καλυτερα και το βραδυ.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  9. #294
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.195
    Πενία τέχνας απεργάζεται.
    μπιφόρ.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	433752882_1823029048142864_7630994160476660877_n.jpg 
Προβολές:	175 
Μέγεθος:	103,7 KB 
ID:	452030

    άφτερ.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	433738165_336143452776558_3837221657535088353_n.jpg 
Προβολές:	176 
Μέγεθος:	100,1 KB 
ID:	452031


  10. #295
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    819
    Καλά ρε ολόκληρη Καλαμάτα, "χαμέμηλα" πήγες και μάζεψες...
    Oldfarts never die

  11. #296
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.195
    Ρίγανη μπόυ,ρίγανη.

  12. #297
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.289
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    Καλά ρε ολόκληρη Καλαμάτα, "χαμέμηλα" πήγες και μάζεψες...
    Ορίστε, το διόρθωσε

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Ρίγανη μπόυ,ρίγανη.
    Αν και νομίζω καλύτερα να έπιανε λίγο καλοκαίρι για το μάζεμα.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  13. #298
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Αν και νομίζω καλύτερα να έπιανε λίγο καλοκαίρι για το μάζεμα.
    Και εμεις στο χωριο προς καλοκαιρι μαζευουμε τα χεροβολα μας, τα κρεμαμε και μετα τριψιμοοο...
    Κανεις και βολτα στο βουνο συγχρονως και γεμιζεις για το χειμωνα τα βαζα σπιτι με ωραια , μυρωδατη ριγανουλα.
    Ride(s) the wind of change...

  14. #299
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.195
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος

    Αν και νομίζω καλύτερα να έπιανε λίγο καλοκαίρι για το μάζεμα.
    Περσινή είναι Πάνο.
    Και δεν είναι του βουνού αλλά Μανιάτικη,έχω σπαρμένη σε ένα κομμάτι στον κήπο.

  15. #300
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    769
    Για μικρής εμβέλειας οχήματα μια χαρά είναι τα κινέζικα.
    Γιατί με αυτά τα εξαρτήματα χαλασμένα στα 30000χλμ δεν έχεις εμπιστοσύνη να πας μακρυά.

Σελίδα 20 από 21 ΠρώτοΠρώτο ... 1015161718192021 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. η παιδικη χαρα
    από geopitt στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/07/2006, 14:05
  2. Γεια και χαρα σας!!!
    από petridist στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2004, 20:53
  3. Γεια Χαρα Στουσ Μισουσ Τεστ Νο2
    από celtic13 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2004, 05:43
  4. Γεια Χαρα Σε Ολουσ......
    από celtic13 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 08/03/2004, 18:09
  5. Γεια και χαρα
    από sonus στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 11:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF